آخرين مطالب

رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) خبر داد:

راه‌اندازی مجهزترین اورژانس جنوبشرق کشور در رفسنجان علمي

راه‌اندازی مجهزترین اورژانس جنوبشرق کشور در رفسنجان

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - رئیس جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با بیان اینکه اورژانس جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان یکی از مجهزترین اورژانسهای بیمارستانی در جنوبشرق کشور است، تصریح کرد: اورژانس فعلی ساختمانی قدیمی با فضای محدود است لذا از دو سال گذشته برای توسعه آن برنامه ریزی کردیم، اورژانس جدید در فضایی بالغ بر 2700 متر ساخته شده و کار احداث ساختمان آن به پایان رسیده و در حال حاضر در حال نصب تاسیسات و تجهیزات آن هستیم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر علی موسوی ظهر امروز 7 بهمن ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) دو وظیفه مهم دارد که یکی بحث درمان و خدمات رسانی درمانی به بیماران و دیگری بحث آموزش پزشکی است که در رده های مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا برای دانشجویان رشته های مختلف و تربیت دستیاران تخصصی انجام می شود.
وی افزود: سیاست ما در بخش درمان این است که هر چه بیشتر خدمات درمانی را ارتقا دهیم و باید اقدامات درمانی در رفسنجان را از حد تخصصی به فوق تخصصی ارتقا دهیم و بتوانیم آنچه نیاز درمانی شهرستان می باشد را تأمین کنیم در این رابطه ارتقاء خدمات تخصصی و فوق تخصصی و همچنین افزایش تجهیزات بیمارستانی را نیز باید دنبال کنیم.
وی بیان کرد: در طول چند سال گذشته بیمارستان در زمینه خدمات تخصصی اقدام کرده است لذا به تدریج به سمت ایجاد بخش های فوق تخصصی رفته ایم.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در ادامه اظهار داشت: در بخشهای ریه، روماتولوژی، جراحی عمومی، جراحی اطفال و بزرگسالان فوق تخصص داریم همچنین امسال برای بیماران کلیوی یک فوق تخصص نفرولوژی به مجموعه اضافه شد و با اضافه یک فوق تخصص دیگر، تعداد فوق تخصص های غدد در بیمارستان به دو نفر می رسد.
موسوی از خدمات رسانی 9 پزشک فوق تخصص و فلوشیپ و 64 پزشک متخصص در این بیمارستان خبر داد و گفت: بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در سال گذشته جزو 10 بیمارستان نمونه کشور در خصوص درمان سکته های مغزی با داروی حل کننده لخته شناخته شد و باید بگویم دشوارترین اعمال جراحی قلب در این بیمارستان انجام می شود که قابل مقایسه با بیمارستانهای مطرح کشور می باشد.
اورژانس جدید بیمارستان مجهزترین اورژانس جنوبشرق
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با بیان اینکه اورژانس جدید بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان یکی از مجهزترین اورژانسهای بیمارستانی در جنوبشرق کشور است، تصریح کرد: اورژانس فعلی ساختمانی قدیمی با فضای محدود است لذا از دو سال گذشته برای توسعه آن برنامه ریزی کردیم، اورژانس جدید در فضایی بالغ بر 2700 متر ساخته شده و کار احداث ساختمان آن به پایان رسیده و در حال حاضر در حال نصب تاسیسات و تجهیزات آن هستیم.
موسوی توضیح داد: اورژانس جدید بیمارستان قرار بود در دهه فجر امسال افتتاح شود اما با توجه به اینکه در بالای این اورژانس دو طبقه جدید بیمارستانی ساخته خواهد شد که یکی بخش مغز و اعصاب و استروک سنتر و دیگری اتاقهای عمل و بخش گوش و حلق و بینی خواهد بود لذا برای به اتمام رساندن عملیات نصب اسکلت این ساختمان و عدم مزاحمت برای مردم و مراجعان، اورژانس جدید بیمارستان با تأخیر و با پایان یافتن عملیات ساختمانی برای طبقات بالا، افتتاح خواهد شد.
به گفته وی بخش اورژانس و بخش بستری فعلی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) نیز به اورژانس و بخش بستری زنان و مامایی با 50 تخت بستری و اورژانس تبدیل می شود.
وی تصریح کرد: توسعه و گسترش بیمارستان کار سنگین و پرهزینه ای است، برای مثال با افزایش ساختمان اورژانس جدید به تاسیسات بیمارستان، تنها نزدیک به 3 میلیارد تومان به هزینه های برق بیمارستان افزوده می شود.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با بیان اینکه ماهانه نزدیک به 15 هزار نفر به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان مراجعه می کنند، افزود: از این تعداد نزدیک بین 1500 تا 2 هزار بیمار در بخش های بستری و بیش از 3 هزار نفر در اورژانس در یک ماه بستری و مرخص می شوند که با این وجود آمار مورتالیتی ما پایین تر از میزان بیمارستان های کشوری است.
موسوی خاطرنشان کرد: در وهله اول ارتقاء جایگاه درمانی و آموزشی از سطح تخصصی به فوق تخصصی را دنبال می کنیم که هم با بهسازی بخش ها و تجهیزات در حال راه اندازی بخش های فوق تخصصی هستیم و تعداد قریب به پانزده فوق تخصص و فلوشیپ اضافه کردیم. بخش انکولوژی و سرطان مدت نزدیک به دو سال است که راه اندازی شده، دستگاه دوم سی تی اسکن با کمک وزارت بهداشت راه اندازی شد و دستگاه دوم آنژیوگرافی با حمایت شرکت مس راه اندازی شد. ضمن اینکه سایر بخش های فوق تخصصی غدد، ریه، گوارش، نفرولوژی و روماتولوژی بزودی راه اندازی می شوند.
راه اندازی سیستم نظرسنجی از بیماران در بیمارستان
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با ابراز امیدواری از اینکه با ارتقاء خدمات درمانی که در حال انجام است اعتماد به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان را به مردم شهرمان برگردانیم، یادآور شد: البته با وجود همه اقدامات انجام شده منکر عدم وجود مشکلات در بیمارستان نیستیم و در این خصوص چندین سیستم نظارتی برای رفع مشکلات و نظارت ایجاد کرده ایم، کمیته های بررسی علل مرگ و میر برای بالغین و اطفال و نوزادان بطور جداگانه و تیم های نظارت بر عملکرد پرستاری و پزشکان و خدمات در حال فعالیت هستند.
موسوی ادامه داد: یک واحد رسیدگی به شکایات راه اندازی کرده ایم که صبحها در بیمارستان دفتر باز است و صندوق های متعدد هم در بخشها و راهروها نصب کردیم که شکایت ها به صندوقها انداخته شود ضمن اینکه عصرها و شب ها هم سوپروایزر بیمارستان پاسخگوی مشکلات است.
وی بیان کرد: در حال برنامه ریزی هستیم که تمام بیماران نظر خود را راجع به پزشك معالج و پرستاران و خدمات و غذا و بیماربر و نگهبانی و پذیرش و ترخیص به ما ارائه دهند و ارزیابی ما بر اساس رضایتمندی بیماران باشد. در این خصوص فرمهای نظرسنجی را به بیماران می دهیم که در این فرمها از بیماران می خواهیم بنویسند که از خدمت دهی کدام بخش از بیمارستان رضایت نداشتند تا بتوانیم این ضعف ها را برطرف کنیم چرا که وظیفه ما خدمت به مردم است.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان از راه اندازی نوبت دهی کلینیک ها بصورت اینترنتی خبر داد و گفت: به علت اینکه بسیاری از مردم هنوز نمی توانند از این برنامه استفاده کنند با مشکل مواجه هستیم و مجبوریم که نوبت دهی دستی و حضوری هم داشته باشیم امیدواریم با آموزش و دسترسی همه به اینترنت مشکل حل شود.
موسوی در ادامه اظهار کرد: بیش از 40 سال از تاسیس بیمارستان گذشته و همه بخش ها و تاسیسات آن نیاز به بهسازی دارد که با ساخت و سازهایی که در چند سال گذشته در بیمارستان انجام شده و نوسازی و بهسازی تمام بخش ها، در حال حاضر از بیمارستان های خصوصی نیز شرایط بهتری داریم، البته ممکن است این بهسازی و نوسازی برای مردم ایجاد زحمت کند که ما در این خصوص با نصب بنر و پارچه در داخل بیمارستان از مراجعین عذرخواهی کرده ایم ولی این امور اجتناب ناپذیر است چرا که تا کاری شروع نشود بالطبع مشکلی به دنبال نخواهد داشت.
وی تأکید کرد: رسانه ها نباید ذهنیت مردم را نسبت به بیمارستان مخدوش کنند چرا که یکی از مهمترین اولویت های ما، رضایتمندی مردم است، مردم باید از خدماتی که بیمارستان ارائه می دهد آگاه باشند چرا که در حال حاضر این بیمارستان در اکثر بخشهای تخصصی معادل مراکز استانهایی همچون کرمان و یزد خدمات می دهد و سطح خدمات ما در برخی قسمتها بالاتر و در برخی قسمتها پایین تر می باشد و در این زمینه مدعی هستیم.
رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان خاطرنشان کرد: در بخش آموزش نیز تا چهار سال قبل، بیمارستان در سطح آموزش پزشک عمومی بود که هم اکنون سومین سال است که بیمارستان آموزشهای تخصصی را گرفته و هر سال آموزشهای تخصصی را افزایش می دهیم.
موسوی در پایان گفت: برای آموزش تخصصی باید پاویونهای تخصصی سالن مطالعه، کتابخانه و امکانات ارتباطاتی ایجاد کنیم که این کار نیز در حال انجام است و در کنار توسعه فضاهای درمانی، توسعه فضاهای آموزشی را نیز در دستور کار داریم.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هزینه‌کرد 2 میلیارد تومانی بیمارستان شهید باهنر کرمان برای اتباع غیرمجاز افغانی

نخستین آیفون مجهز به 5G تا دو سال دیگر

فرمول تولید هیدورکسید آلومینیوم سینتتیک در کشور کشف شد

در سال زراعی جاری بارندگی کشور نرمال بوده است

مزرعه گیاهان دارویی در سیرجان افتتاح شد

تقدیر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از اقدامات جهاددانشگاهی استان کرمان

فاز جدید تحقیقات علمی شهاب سنگ در کشور آغاز شده است

مرد شهاب سنگی ایران

نقش عزت نفس در آسیب های اجتماعی تشریح شد

جزئیات کلاهبرداری جدید از تماس‌های خارجی

هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقجی

پذیرش بدون آزمون دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت

تولید نانوذرات آنتی‌باکتری با هسته خرما توسط یک دانش‌آموز ریگانی

35 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در استان بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحصیل می کنند

آغاز بکار دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی در کرمان

وجود 45 شرکت و هسته فناور در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

جمع‌آوری 50 دستگاه تتو غیر استاندارد از آرایشگاه‌های کرمان

دانشگاه علوم پزشکی بر کل پروسه فرایند تولید و عرضه غذا نظارت کامل دارد

پیش بینی بارندگی برای شمال استان کرمان

خطر آمبولی در عمل سزارین بیشتر از زایمان طبیعی

فضا را برای کار کردن محققان فراهم نکرده‌ایم

بسیاری رشته‌های دانشگاهی به رشته‌های "فرعی" تبدیل شده‌اند

اعتماد بین بیمه و جامعه پزشکی مخدوش شده است

اهدای اعضای دانشجوی کرمانی به بیماران نیازمند دریافت عضو

برگزاری کارگاه اقدامات مدیریت بحران در زلزله ازگله (کرمانشاه)

مدیریت و بهینه سازی در بخش درمان، به نفع سیستم نظام سلامت است

آغاز طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی ویژه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در کرمان

بررسی سلامت 36 درصد جمعیت رفسنجان و انار از نظر بیماریهای قلبی و عروقی

آمبولی ریه چیست؟

اینستاگرام یتیم شد

تولید سبز نانوکاتالیست صنایع خودروسازی با استفاده از گیاهان دارویی

تولید سبز نانوکاتالیست صنایع خودروسازی با استفاده از گیاهان دارویی

جلسه دفاع از پایان نامه ٤ تن از دانشجویان کارشناسی ارشد سازه‌های فضاکار جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد

13 هزار بیمار مبتلا به سرطان پستان در کشور وجود دارد

غربالگری 21 هزار نفری سرطان سینه در رفسنجان و انار

34 مبتلا به سرطان پستان از هر 100 هزار نفر در کشور

گروه‌های آسیب پذیر، قبل از شروع فصل سرما نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنند

گروه‌های آسیب پذیر، قبل از شروع فصل سرما نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنند

پذیرش 167 مقاله در همایش ملی پسته

نابرابری در سلامت مصداق بارز بی عدالتی است

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان معرفی شد

پایان کار اولین همایش بین المللی «مدیریت پایدار منابع خاک و محیط زیست» در کرمان

مصرف بهینه آب مخاطرات زیست محیطی را کاهش می دهد

همایش بین المللی مدیریت پایدار منابع خاک در کرمان آغاز شد

وضعیت پژوهشی خوب نیست/ورود محصولات دانش بنیان به بازار

دستاوردهای 11 ماهه حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه/ ارتقاء دو پله‌ای علوم پزشکی کرمان در حوزه فناوری

جزئیات بیشتر تولید دو ماده اولیه اساسی برای صنعت در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

برگزاری اولین همایش بین المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط زیست در کرمان

شهاب سنگ پژوهشگر کرمانی به سازمان زمین شناسی اهدا شد

تولید دو ماده اساسی مواد اولیه برای صنعت در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان