آخرين مطالب

شهردار کرمان:

میزان مطالبات شهرداری کرمان 100 میلیارد تومان است سياسي

میزان مطالبات شهرداری کرمان 100 میلیارد تومان است

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - شهردار کرمان گفت: براساس اعلام معاون اداری مالی وقت مطالبات شهرداری کرمان 100 میلیارد تومان است که این مطالبات در قالب احکام کمیسیون ماده 100 و 77 و چک‌های افراد و سایر موارد است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، سید مهران عالم زاده در آیین معرفی تنی چند از مسئولان شهرداری کرمان اظهار کرد: در حوزه‌ ممیزی نسبت به سایر کلان‌شهرها عقب هستیم .
عالم‌زاده با بیان اینکه در این زمینه باید کار عملیاتی میدانی جدی انجام گیرد، گفت: باید با فراهم کردن زیرساخت لازم، در حوزه‌ دریافت عوارض اقدام درست و منطقی داشته باشیم .
وی افزود: در زمینه‌ کارشناسی ارقام وصول مطالبات هم مشکل داریم که در حوزه‌ درآمد باید به آن بپردازیم .
شهردار کرمان ادامه داد: امیدواریم با توجه به توانایی‌ای که آقای نظری دارد، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و شهرداری، در حداقل زمان ممکن این مهم را به سرانجام برساند .
وصول مطالبات نباید با تأخیر انجام شود
شهردار کرمان همچنین با بیان اینکه در خصوص مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی ارقام متفاوت وجود دارد، گفت: معاون اداری مالی وقت، مطالبات شهرداری را 100 میلیارد تومان اعلام کرد که این مطالبات در قالب احکام کمیسیون ماده 100 و 77 و چک‌های افراد و سایر موارد است .
عالم‌زاده افزود: با توجه به شرایط مالی شهرداری، وصول مطالبات نباید با تأخیر انجام گیرد؛ بنابراین، باید در این زمینه به‌صورت جدی وارد شویم که امیدوارم آقای مرادی با تشکیل ستاد مورد نظر و کار پیوسته، وصول مطالبات را دنبال کند .
شهردار کرمان با بیان اینکه در زمینه‌ وصول مطالبات در برخی حوزه‌ها عقب‌افتادگی داریم، تصریح کرد: در این زمینه با کار عادی و روزمره به نتیجه نمی‌رسیم و نیاز داریم تا ستاد پیگیری مطالبات شهرداری، حوزه‌های مختلف را فعال کند .
عالم‌زاده افزود: آنچه اکنون در زمینه‌ وصول مطالبات اتفاق می‌افتد، مطلوب نیست؛ چراکه اگر مطلوب بود، این حجم از مطالبات به‌وجود نمی‌آمد .
وی ادامه داد: در این حوزه نیاز به تحرک بیشتری داریم؛ ضمن اینکه باید رقابت سالم هم ایجاد شود تا مطالبات به‌سرعت و به‌موقع وصول شود .
ضرورت رسیدگی به امور خانواده‌ شهدا، جانبازان و ایثارگران
شهردار کرمان نیز با بیان اینکه حدود 80 نفر از همکاران شهرداری از خانواده‌ی شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند، گفت: این ستاد علاوه بر پرداختن به امور خانواده‌ شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرداری، باید به امور مربوط به سایر خانواده‌ شهدا، ایثارگران و جانبازان در شهرداری نیز بپردازد .
عالم‌زاده افزود: ستاد هماهنگی امور ایثارگران، جانبازان و شهدای شهرداری باید به‌صورت فعالانه به خانواده‌ شهدا، جانبازان و ایثارگران خدمت‌رسانی کند .
کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری منشأ فکر و اثر خواهد بود
شهردار کرمان در ادامه این آیین با بیان اینکه موضوعات شهرسازی و معماری، ازجمله چالش‌های اصلی شهرهاست، گفت: شهر کرمان نیز از بی‌بضاعتی و مشکلات این حوزه رنج می‌برد؛ بنابراین، نیاز بود با حضور نخبگان جامعه‌شناسی، شهرسازی، معماری، ترافیک و هنرمندان و نخبگانی که می‌توانند منشأ فکر و اثر باشند، کارگروه مشورتی تشکیل شود .
عالم‌زاده افزود: این کارگروه به‌صورت غیررسمی تشکیل شده و تاکنون بازخوردهای مثبتی داشته؛ ازجمله اینکه تصمیمات تخصصی درخصوص میدان آزادی و شهدا در این کارگروه گرفته شده است .
وی با بیان اینکه «ناصری» در موضوعات مختلف شهری مطالعه و تخصص دارد و مجموعه‌ متخصصان شهر نیز به او اعتماد دارند، گفت: از این فرد درخواست کردیم در کنار شهرداری باشد و جلسات کارگروه را با حضور متخصصان برگزار کند تا ثمرات آن به شهر کرمان برگردد .
در ادامه، حجت‌الاسلام رضا حسنی، دبیر ستاد هماهنگی امور ایثارگران، جانبازان و شهدای شهرداری کرمان با بیان اینکه جوانب مختلف شهرداری مثل یک پازل هستند، گفت: از شهردار کرمان تشکر می‌کنم که تمام جوانب را در نظر می‌گیرد .
وی افزود: خانواده‌ شهدا، جانبازان و ایثارگران، گل سر سبد هر نهادی هستند و باید رسیدگی لازم به امور این بزرگواران انجام شود .
غلام‌عباس نظری، دبیر ستاد ممیزی املاک و اصناف شهر کرمان هم ضمن تشکر از حسن اعتماد شهردار کرمان گفت: موضوع ممیزی شهر کرمان از اداور گذشته در دستور کار شهرداری بود، اما هیچ‌یک از شهرداران گذشته ریسک این کار را نپذیرفتند .
وی افزود: خوشحالم که شهردار کرمان به این نتیجه رسیده‌ است که ممیزی شهر کرمان باید به‌صورت جدی، عملی و اجرا شود .
مصطفی مرادی‌پور کرمانی دبیر ستاد پیگیری مطالبات شهرداری نیز در این آیین با اشاره به نبود این ستاد در چارت تشکیلاتی شهرداری کرمان گفت: برای وصول مطالبات، نیاز به هماهنگی جدی با مناطق و سایر واحدهای مربوط است تا از موازی‌کاری در این زمینه جلوگیری شود .
وی افزود: این مهم نیاز به آیین‌نامه و دستورالعمل خاصی دارد تا سایر واحدها نیز با ستاد پیگیری مطالبات شهرداری همکاری کنند .
این دوره از مدیریت شهری یک فرصت تاریخی است
رضا ناصری‌پور، مشاور شهردار و دبیر کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری کرمان نیز با بیان اینکه ضعف‌های حوزه‌ معماری و شهرسازی، چالش‌هایی هم برای حوزه‌های دیگر شهرداری ایجاد کرده است، گفت: به این دوره از مدیریت شهری به‌عنوان یک فرصت تاریخی نگاه می‌کنم؛ چراکه حضور عالم‌زاده، شهردار کرمان هم از همین ناحیه است تا عقلانیت تخصصی بیشتری بر موضوعات شهری حاکم شود .
وی افزود: حوزه‌ شهرسازی و معماری، در عین حال که ضعف‌های زیادی دارد، ظرفیت‌های زیادی نیز دارد و می‌تواند حوزه‌های دیگر را کمک کند و موجب شکوفایی آن حوزه‌ها شود .
ناصری‌پور ادامه داد: امیدوارم با رفع ضعف‌های حوزه‌ معماری و شهرسازی، موجب شکوفایی سایر حوزه‌های شهری ازجمله اقتصاد، درآمد، گردشگری و ... شویم .
وی اظهار امیدواری کرد که بتواند همچنان اعتماد جامعه‌ حرفه‌ای و دانشگاهی را حفظ کند.
در این آیین غلام‌عباس نظری به‌عنوان دبیر ستاد ممیزی املاک و اصناف شهر کرمان، مصطفی مرادی‌پور کرمانی به‌عنوان دبیر ستاد پیگیری مطالبات شهرداری، حجت‌الاسلام رضا حسنی به‌عنوان دبیر ستاد هماهنگی امور ایثارگران، جانبازان و شهدای شهرداری و رضا ناصری‌پور به‌عنوان مشاور شهردار و دبیر کارگروه مشورتی معماری و شهرسازی شهرداری کرمان معرفی شدند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توضیح روسیه درباره سرنگونی هواپیمای نظامی در سوریه

پرده برداری خودروساز آلمانی از دروغ سفیر آمریکا درباره ایران

بیانیه تند سفارت روسیه علیه تل‌آویو

خبر درگیری در مرز میرجاوه تکذیب شد

ترس صهیونیست ها از سخنان سید حسن نصرالله

اجرای تعزیه شام غریبان در خانه تاریخی وقفی

واکنش غیر مستقیم رئیسی به ماجرای تتلو

جان باختگان حادثه اتوبوس مسافربری «تهران-کرمان» تعیین هویت شدند

واکنش ظریف به اظهارات مقام آمریکایی درباره انعقاد پیمان با ایران

ارائه بسته های حمایتی برای پوشش بخشی از کاهش قدرت خرید مردم

ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شد

ریابکوف: ایران حق دارد که سیستم موشکی‌ ارتقا دهد

سید حسن نصرالله: وظیفه ما است در کنار ایران باشیم

صفه عزاخانه کرمان میزبان سیاه پوشان عاشورایی شد

اسد: اسرائیل مسئول سرنگونی هواپیمای روسیه است

بوسه رهبر انقلاب بر سر سردار سلیمانی+تصویر

عزاداری مردم کرمان در میدان تاریخی قلعه

فعالان محیط زیست به پاکسازی طبیعت رفتند

حمله تروریستی با میوه های حاوی سوزن در استرالیا

ترامپ: این تحولات واقعا هیجان انگیز است

آمریکا: به دنبال امضای یک پیمان با ایران هستیم

لندن اتباع ایرانی-انگلیسی را از سفر به ایران منع کرد

منافقین از عربستان چند تُن طلا گرفتند

علم الهدی: چه شد که انقلاب کربلا ماندنی شد؟

جمعه در استان کرمان عزای عمومی اعلام شد

اجتماع بزرگ تاسوعایی مردم بم

توهین آشکار نتانیاهو به پوتین

توافق تاریخی دو کره درباره «خلع سلاح اتمی»

سفر 2 میلیون دلاری حسن روحانی به نیویورک!

آمادگی کامل ارتش برای پاسخگویی به هر تهدید در مرزهای کشور

حضور گسترده مردم کرمان در عزاداری های ماه محرم

واکنش ترامپ در مورد سقوط جنگنده روس در سوریه

ابتلای «ابوبکر البغدادی» به سرطان ریه

پاسخ تلافی جویانه چین علیه آمریکا/تشدید جنگ تجاری میان 2 کشور

اظهارات بی سابقه و تعجب برانگیز رهبر کره‌شمالی

تکذیب ادعایی درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

هدف دشمنان از جنگ روانی ناکارآمد جلوه دادن نظام است

توزیع غذای سنتی در مناطق محروم کرمان/ سقا باش و آب نذر کن

مسکو: ارتش سوریه به اشتباه هواپیمای روسی را ساقط کرده است

صدور فتوای عجیب در مصر جنجال به پا کرد

واکنش پوتین به سرنگونی هواپیمای روسیه توسط ارتش سوریه

اظهارات نتانیاهو به پوتین در پی سقوط هواپیمای روسیه

نهضت حسینی سرآغاز رویشی عاشورایی است

تسلیت امام جمعه و سرپرست استانداری برای حادثه اتوبوس کرمان

یک هواپیمای نظامی روسیه با 14 سرنشین در حملات به لاذقیه مفقود شد

شاخ اینستاگرام خودکشی کرد/عکس

نگرانی دولت ترامپ از مواجهه با ایران در نشست شورای امنیت

واکنش به خبر وساطت رئیسی برای آزادی طلاب قم

حسن روحانی اول مهر به آمریکا می رود

رشد چشم گیر آسیب های اجتماعی در جامعه نگران کننده است