کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

نبض فرهنگی استان باید خوب بزند سياسي

نبض فرهنگی استان باید خوب بزند

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - استاندار کرمان با تاکید بر اینکه نبض فرهنگی در استان کرمان باید خوب بزند و حیات داشته باشد گفت: باور ما این است کار اقتصادی باید همراه با کار فرهنگی انجام شود و طبق قانون شورای فرهنگ عمومی مسئولیت فرهنگ استانها را بر عهده گرفته است.
  علیرضا رزم حسینی روز دوشنبه در نخستین شورای استان کرمان در سال جدید افزود: نبض فرهنگی استان باید توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی دارای منزلت بسیار بالایی است و همه ما در اختیار این شورا هستیم و ان شاالله به خوبی فعال خواهد شد.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی ادامه داد: کالای ایرانی مبتنی بر تولید داخلی است و درباره کالاهایی که مشابه داخلی دارند، باید کالای ایرانی خریداری شود.
رزم حسینی اظهار کرد: باید بانک اطلاعاتی از کالاهای ایرانی داشته باشیم تا دستگاه های اجرایی اگر می خواهند کالایی خریداری کنند بدانند چه کالاهایی تولید ایران وجود دارد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان ضمن تبریک سال جدید تصریح کرد: استان کرمان در سال گذشته توفیقات بسیار خوبی داشته و در حوزه هایی از جمله الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش سلامت، امنیت، آموزش و پرورش، ورزش، میراث فرهنگی، پیدافند غیرعامل و غیره در سطح برتر کشوری بوده و این نتیجه تلاش همه مدیران است.
وی با بیان اینکه کرمان در سال گذشته در صدر خبرهای کشور بود و بیشترین مقامات کشوری به این استان سفر کردند عنوان کرد: بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان پروژه طی سال گذشته کرمان
افتتاح شد و از این حیث نیز جژء استان های برتر کشور بود.
وی ادامه داد: استان کرمان سال گذشته در صدر افتخارات دولت در اجرای پروژه ها بوده است.
وی گفت: حمایت ویژه مجمع نمایندگان استان کرمان بسیار شاخص است و در این استان وحدت مثال زدنی را شاهد هستیم.
وی از حمایت های ائمه جمعه و روحانیت نیز تقدیر کرد و افزود: در سال جاری نیز بر اساس تجربیات موفق سال های گذشته، راهبردهایی که از سال اول پیش بینی کرده بودیم را به صورت جدی تری دنبال می کنیم.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: اولین سیاست ما در استان، سیاست مبتنی بر ولایت و توسعه است و آن را یک اولویت می دانیم زیرا این امر یکی از انگیزه های انقلاب اسلامی بوده است.
وی گفت: مشی اعتدالی و پرهیز از افراط و تفریط را همواره مد نظر داشته و داریم.
وی با تاکید بر اینکه تداوم مثلث توسعه اقتصادی از دیگر راهبردهای استان کرمان در سال جدید است گفت: در قالب مثلث توسعه اقتصادی پروژه های خوبی انجام شده و پیگیری های خوبی از سوی مسئولان انجام می شود.
استاندار کرمان اظهار کرد: طرح الگوهای موفق را در دستور کار داشته ایم و معتقدیم باید ایده هایی از استان در سطح کشور اجرایی شود.
وی گفت: یکی از ظرفیت های ارزان و کم هزینه، گردشگری و میراث فرهنگی است و در سال جاری پروژه های خوبی که انجام شده را افتتاح خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: کرمان در حال نزدیک شدن به استان های برتر در حوزه گردشگری است و با پیگیری های سال جدید در حوزه کیفی و کمی ارتقاء قابل توجهی را در این حوزه خواهیم داشت.
رزم حسینی افزود: وقف خدمت نیز از راهبردهای ما در دولت دوازدهم بوده است و ما وقت خود را وقف خدمت کرده ایم که امیدواریم مورد قبول درگاه خداوند واقع شود و نیز همه مدیران با همین نگاه کار کنند.
وی بیان کرد: امروز که مقامات و منصب ها وسیله تخریب آدم ها می شود، ارزش دلبستگی ندارد و چه بهتر است که آدمی وقت خود را وقف خدمت کرده و موجب رضایت خداوند شود.
وی تاکید کرد: بر اساس نگاه مقام معظم رهبری همه ما باید نقد پذیر باشیم و همواره اصرار به مطالبه گری بحق مردم داشته ایم و در این راستا اصحاب رسانه را ارج می نهیم و مسئولان استان نیز سعه صدر خود را بالا برده اند.
وی عنوان کرد: حتما افراد خردمند و عاقل تخریب نمی کنند و حتما افراد خردمند و عاقل قبل از اظهار نظر کردن یا ارسال خبر سئوال می کنند.
وی گفت: چون نقد موجب اصلاح فرد و جامعه است، آن را می پذیریم و افتخار می کنیم که از هیچ رسانه ای شکایت نکرده و نخواهیم کرد.
استاندار کرمان بیان کرد: استان کرمان اولین استانی بود که شبکه گسترده در کنار استاندار با همت جوانان راه اندازی شد و مسئولان در این شبکه پاسخگو هستند.
وی عنوان کرد: ما نباید از کار و تلاش خود بکاهیم و تمامی مسئولان تا زمانی که مسئول هستند باید با جدیت کار کنند.
وی با اشاره به ورود بیش از چهار میلیون مسافر نوروزی به استان کرمان در ایام نوروز گفت: تامین و تنظیم بازار یکی از موارد مورد توجه در این بخش است.
وی تاکید کرد: معتقدیم باید فضا را برای فعالیت مدیران جوان باز کنیم و اگر مدیری می داند که فردی در زیر دست او توانایی بهتری برای اداره کارها دارد، باید فضا را برای او باز کند.
وی تصریح کرد: در استانداری کرمان این آمادگی را داریم که فضا را برای فعالیت جوانان باز کنیم.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه ارتباط ما با مردم زیاد نیست و باید این ارتباط را گسترده تر کرد، گفت: باید با مردم نشست و برخاست کرد و حتی اگر نمی توانیم مشکل آنها را حل کنیم باید به حرف های آنها گوش کرد زیرا موجب رضایت مندی مردم می شود.
وی تصریح کرد: مردم همواره همراه نظام هستند و اگر کاستی ها را بدانند حتما با مدیران همراهی خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظامی مردمی است، تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده علاوه بر ملاقات عمومی هفتگی، هر شنبه در یکی از مساجد حضور می یابیم و با مردم به صورت چهره به چهره در ارتباط خواهیم بود.
وی بر سرکشی مدیران کل از شهرستان ها نیز تاکید کرد و ادامه داد: این بازدیدها و سرکشی ها بسیار موثر است و بسیاری از پروژه های انجام شده در استان نتیجه همین بازدیدها است.
وی در ادامه سخنان خود گفت: کشور ما کشور برخورداری است و چرا باید مردم را ناامید کنیم و اینهمه ظرفیت ها و امکانات در جای جای کشور، زمینه را برای توسعه فراهم آورده است و این در حالی است که کشور ما بدهی به هیچ کشور خارجی ندارد و این کار بزرگی در اقتصاد ما است که باید مطرح شود.
رزم حسینی گفت: بسیاری از کشورها مشکلات اقتصادی زیادی دارند اما با استفاده از ابزارهای رسانه ای و تبلیغی خود وضعیت کشور را به شکلی دیگر مطرح می کنند و همه باید تلاش کنیم که مردم را امیدوار کرده و داشته های کشور را به مردم یاداوری کنند.
وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس ودر مواقعی که امکانات بسیار ضعیف بود و نیرو و مهمات بسیار کم بود اما با روحیه بسیار بلند، با نشاط و با امید جنگ مدیریت شد.
وی افزود: در استان کرمان در سال گذشته 40 هزار شغل ایجاد شده است و برای رفع مشکل اشتغال همه باید همدل بوده و ائمه جمعه پیشگام توسعه باشند.
وی اظهار کرد: 10 هزار میلیارد تومان پروژه جدید را در سال جاری آماده افتتاح خواهیم داشت و ریاست جمهوری نیز در سال جاری به استان کرمان سفر خواهند کرد.
نخستین شورای اداری استان کرمان امروز با حضور مسئولان استانی در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راه برون رفت از چالش ها تحقق شعار رهبری است

حل مشکلات در سایه رونق تولید/ فرصت های طلایی خلق شود

حل مشکلات اقتصادی اولویت مسئولان باشد

محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های کرمان

با «رونق تولید» می‌توانیم اشتغال پایدار را در کشور ایجاد کنیم

حمام گنجعلیخان؛ شاهکاری از هنر معماری و سنن کرمان

فراز و فرود ملی شدن نفت ایران

«گلباف» در کرمان لرزید

طرح احداث بیمارستان کهنوج در بودجه سال 98 قرار گرفت

5382 نفر از جمعیت زندانیان کرمان مشمول عفو رهبری شدند

بازار شکر در کرمان کنترل شود/ لزوم افزایش نظارت‌ بر قیمت ها

97 درصد اعتبارات هزینه‌ای استان کرمان تخصیص یافت

قیمت شکر در بازار کرمان به 8000 تومان رسید

28 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شد

آسمان زیر پا می‌رود/ دریاچه «مخرگه» بزرگترین آینه طبیعی ایران

دره راگه؛ بهشتی در قلب کویر/ رود گیودری در عمق 70 متری زمین

از دست دادن افرادی تاثیرگذار و با تجربه در مجلس امر مطلوبی نیست

علل جرایم ریشه یابی و رفع شود

354 مددجوی جرایم غیرعمد در کرمان آزاد شدند

15 روز مرخصی به زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص می‌یابد

خانواده‌ها مراقب رفتارهای پرخطر فرزندان در چهارشنبه سوری باشند

تغییرات جدید تقسیمات کشوری در استان کرمان

دولتمردان گرانی‌های کمرشکن را در سال 98 مهار کنند

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

حجم دارایی‌های بلااستفاده دولت 6 برابر نقدینگی کشور است

نرخ بیکاری استان کرمان 11.5 درصد است

جای خالی تیم لیگ برتری درکرمان/وضعیت فوتبال بانوان کرمان خوب است

شماره 37 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

موافق خام فروشی مواد معدنی برای فرآوری در داخل کشور هستیم

طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر در کرمان اجرا می‌شود

لزوم چاره اندیشی در خصوص فقر و بیکاری در استان کرمان

لزوم استعدادیابی فوتبال در جنوب و شرق استان کرمان

آماده باش بالگرد هوایی هلال احمر طی نوروز در کرمان

محدودیت منابع مالی نداریم

بستر لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال در کرمان وجود دارد

دروازه های دومین بنای بزرگ خشتی جهان به روی گردشگران باز شد

ماجرای تغییر معاون مالی شهردار کرمان چه بود؟

معتادان متجاهر از سطح شهرهای استان کرمان جمع آوری و ساماندهی شوند

200 صندوق خرد روستایی ویژه بانوان در کرمان تشکیل شد

زمین لرزه 4.1 ریشتری بافت منجر به خسارت جزئی در روستاها شد

روش های کار متناسب با تکنولوژی روز شود

شکر 7000 تومانی جفا به مردم است/ 7000 تن شکر وارد کرمان شد

میزان مصرف شکر در استان کرمان 69 هزار تن است

شرکت خودروسازی رنو به ایران برمی گردد

زمین لرزه 4.1 ریشتری بافت را تکان داد

ظرفیت‌های معدنی کوه گبری رفسنجان در حال نابودی است

همگان برای اجرای محورهای گام دوم انقلاب بسیج شوند

مسئولان اشتغالزایی را در اولویت قرار دهند

حوادث کار در بافت 40 درصد کاهش یافت

51 گلزار شهدا در استان کرمان ساماندهی شد