آخرين مطالب

سخنان امامان جمعه این هفته شهرهای کرمان سياسي

سخنان امامان جمعه این هفته شهرهای کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - تهدیدهای آمریکا علیه سوریه، اهمیت و جایگاه بعثت و روز ارتش از عمده محورهای سخنان این هفته امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان بود.
**جیرفت:
به گزارش ایرنا امام جمعه موقت جیرفت با اشاره به تهدیدهای آمریکا علیه کشور سوریه گفت: آمریکا در این تهدیدها دنبال منافع خود بوده و به همین منظور درصدد مشارکت بیشتر است.
حجت الاسلام امین کمالی در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: آمریکایی ها می خواهند در پرونده سوریه حضور داشته باشند تا بتوانند از این جایگاه و شرایط بحران آفرینی بهره ببرند.
وی ادامه داد: تا زمانی که کارت به کارت های بن سلمان برای ترامپ ادامه داشته باشد این تهدیدات آمریکا هم ادامه دارد.
وی به اظهار نظر رئیس جمهوری آمریکا در زمینه حمله به سوریه اشاره و اظهار کرد: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دوران بزن و در رو تمام شده است.
امام جمعه جیرفت افزود: آمریکایی ها اگر اشتباهی را مرتکب شوند با محور مقاومت و رزمندگان اسلام مواجه خواهند بود و پایگاه های این کشور و حامیان آمریکا در سراسر منطقه با خاک یکسان می شوند.
خطیب جمعه جیرفت به شعار سال در زمینه حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: انتخاب شعار سال مبتنی بر تهدیدات دشمنان است که سفره ایرانیان را نشانه گرفته اند.
وی افزود: حمایت از کالای ایرانی باید در جامعه فرهنگ سازی شود تا شاهد اثرات مطلوب این شعار باشیم.
وی بیان کرد: قدرت های استعماری با تغییرات فرهنگی در ملت های دیگر، مسیری برای فروش محصولات خود ایجاد کرده و در عمل از کالای داخلی خود حمایت می کنند.
حجت الاسلام کمالی مشکلات ذهنی و روانی حمایت از کالای ایرانی را یک اصل مهم در تحقق شعار سال برشمرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات ابتدای سال به مفهوم تعصب برای حل این مشکل تاکید کردند از این رو بی توجهی به این مساله مهم، بی نظمی، تنبلی، نداشتن انگیزه و بی عدالتی را در پی دارد.
وی بیان کرد: دولتمردان با تمام توان خود باید از تولید و بنگاه های تولیدی حمایت کنند و نظارت بیشتری در زمینه قاچاق کالا داشته باشند.
خطیب جمعه جیرفت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک بعثت پیامبر (ص) عنوان کرد: عوامل بعثت انبیاء، انقلاب ارزش ها، تزکیه و پرورش روح، رساندن انسان به مقام عبودیت و تحکیم وحدت انسان ها است که ریسمان نبوت در سایه وحدت فراهم می شود.
وی تصریح کرد: عواملی که انسان ها را از فرمول نبوت و امامت جدا می کند عامل فکری و اندیشه، انحراف عملی و فروکش شدن روحیه جهادی و انقلابی است.
**رفسنجان
امام جمعه رفسنجان ضمن تبریک فرارسیدن بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) گفت: امروز گسترش اسلام به خاطر روشن شدن حقیقت بعثت است و دشمن از این موضوع می ترسد و دائم در حال ایجاد جنگ و آتش افروزی است.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه رفسنجان اظهار کرد: وظیفه مسلمانان آگاه کردن مردم دنیا از حقیقت بعثت است و بسیاری این حقیقت را نمی دانند لذا دشمنان از حقیقت ایمان و اسلام خبر ندارند و به همین دلیل از گسترش اسلام در هراسند.
وی افزود: زمانی پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و غرب ابلاغ شد خیلی ها به این حقیقت اسلام پی برده و ایمان آوردند امروز دشمنان ما از نفوذ و گسترش اسلام هراس دارند.
حجت الاسلام رمضانی پور به مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و آل سعود اشاره کرد و گفت: آنها برای ایجاد جنگ و تفرقه میان مسلمانان صدها میلیارد دلار تجهیزات و امکانات تهیه کرده تا اسلام را ریشه کن کنند اما این خیال واهی آنها هیچ زمانی حقیقت پیدا نمی کند.
امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه هدف بعثت در 2 قلمرایجاد تحول فردی در انسان و دیگری حیات اجتماعی و استقرار عدالت اجتماعی است ادامه داد: دشمنان اسلام می خواهند دولت های غرب را با خود همراه کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیاناتی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به مسئولان خطاب کردند که ما نباید دهه اول انقلاب، دوران دفاع مقدس، سالهای نخست پیروزی انقلاب و دیگر دستاوردها را فراموش کنیم و قلبهای ما نیاز به تعمیر دارد به مردم خدمت و به گرفتاریها رسیدگی کنید.
حجت السلام رمضانی پور بیان کرد: تحولات اخیر در مورد ارز باید بازبینی شود و روی چهار هزار و 200 بماند و دولت و مسئولان نگذارند این میزان افزایش یابد زیرا به بخشهای مختلف ضربه وارد می شود.
** سیرجان:
امام جمعه سیرجان گفت: رژیم جعلی صهیونیست با همکاری تنگاتنگ آل سعود و آمریکا همه تلاشهای خود را در قالب جنایت های بسیار انجام داد تا بتوانند منطقه را از مقاومت و حزب الله بگیرند و صهیونیست ها هم قدرت داشته باشند که نتوانستند.
حجت الاسلام سید محمود حسینی افزود: امروز شاهد بهانه جویی های واهی شیطان بزرگ هستیم تا با دخالت در امور سوریه خود را سکاندار امنیت در منطقه قلمداد کند که باید به آنها گفت، توطئه های شما برای همیشه شکست خورده و دست و پا زدن در این منجلابی که خودشان درست کردند موجب غرق شدن و نابودی قطعی ستمگران خواهد بود.
حجت الاسلام حسینی اضافه کرد: امروزه تهدیدهای استکبار برای مردم در منطقه اثر ندارد و ملت ها تجربه شکست دشمنان خود را در سلاح مقاومت و ایستادگی دیدند و با همین سلاح هم به نابودی مثلت شوم استکباری خواهند رسید.
خطیب جمعه سیرجان اقتدار نظام اسلامی ایران را به دلیل اقتدار اسلام راستین عنوان کرد و گفت: یاوه گویی های ترامپ علیه ملت بزرگ ایران به دلیل افزایش روز افزون اقتدار این کشور و نظام است و ما باید این اقتدار را در مسیر رهبری و ولایت و با اتحاد و همبستگی حفظ کنیم.
حجت الاسلام حسینی استفاده دشمن علیه ملت ایران را با استفاده از هر حربه ای یادآور شد و گفت: امروز از تلگرام به عنوان یک پیام رسان جدی باید استفاده درست و بجا شود و ابزار دست بیگانگان و دشمنان قرار نگیرد.
وی ادامه داد: طرح ایجاد پیامرسان داخلی به دلیل کم شدن شیطنت دشمنان استکباری است اما همانطور که رهبری معظم انقلاب اسلامی دستور دادند و فتوا صادر کردند داخل شدن به حریم خصوصی مردم حرام شرعی است.
امام جمعه سیرجان حمایت از کالای ایرانی را یاد آور شد و افزود: دولت از چند صدایی در تیم اقتصادی خود پرهیز کند و این تیم با برنامه ریزی های مستمر و مرتب به اقتصاد و رفاه مردم گام بردارد و واردات را به گونه ای کنترل کند که کالاهایی که در داخل تولید می شوند از ورودشان جلوگیری شود و کنترل بازار را نظارت داشته باشند.
وی با تبریک عید بزرگ مبعث، فلسفه بعثت پیامبر اسلام را مبارزه با مستکبران و اجتناب از طاغوت عنوان کرد و گفت: اسلام ناب محمدی (ص) خواهان برابری و مساوات همه مردم است و خوی استکبار هم ظلم و ستم برای رسیدن به اهداف و امیال شیطانی است لذا پیامبر مبعوث شد حکومتی اسلامی در اجرای اهداف اسلام داشته باشد.
**ریگان:
امام جمعه ریگان گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی لازم است از یک پیام رسان داخلی حمایت و پیام رسان های خارجی مانند تلگرام مدیریت و ساماندهی شود.
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سرمایه گذار تلگرام حمایت کرده و گفته از برادر نسبت به من مهربان تر است تصریح کرد: تلگرام یک پیام رسان خارجی است که بیش از 200 میلیون نفر کاربر در سراسر جهان و 40 میلیون کاربر در ایران است.
وی افزود: امروز تلگرام بستری برای شیوع آسیب های اجتماعی در نسل جوان است و مامنی برای منافقین، سلطنت طلب ها ،براندازان نظام و کسانی که به دنبال ناامن کردن نظام جمهوری اسلامی ایران هستند .
امام جمعه ریگان بیان کرد: کارشناسان اقتصادی اظهار دارند که تلگرام باعث اخلال در بازار ارز و قاچاق ارز در کشور شده است.
حجت الاسلام رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد بیان کرد: از ریاست محترم جمهوری که ریاست شورای عالی فضای مجازی کشور هستند درخواست داریم از پیام رسان داخلی در سال حمایت از کالای ایرانی حمایت کند.
وی افزود: اگر همه مسئولان و مردم از تولیدات داخلی حمایت کنیم به اقتصاد کشور خدمت کرده ایم.
3029/7435/3029/7450/7429/7442
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پل سیدی پایان تیرماه به بهره برداری می رسد

تعهدات پروژه های شهر کرمان به صورت کامل انجام شود

پروژه تقاطع غیرهم سطح آزادی 84 درصد پیشرفت دارد

پروژه تقاطع غیرهم سطح آزادی کرمان شهریور ماه پایان یابد

پیگیر رفع مشکلات کشاورزان جنوب کرمان هستیم

زمین لرزه 4.1 ریشتری جنوب کرمان را لرزاند

مرکز خدمات جامع سلامت شهر صفائیه رفسنجان افتتاح شد

استفاده 4800کرمانی از بیمه بیکاری/المپیاد ایمنی کار برگزار می شود

افزایش کیفیت و کمیت آموزشی در آموزش و پرورش کرمان

«آفرینش ملودی» اولویت جشنواره یازدهم است/افزایش 100 میلیونی بودجه

استاندار کرمان از پروژه عمرانی بام کرمان بازدید کرد

انتخاب «حمید ذکاء اسدی» بعنوان مشاور استاندار کرمان در امور اقتصاد مقاومتی

آغاز ناپایداری های جوی در کرمان/ دمای هوا به تدریج افزایش می یابد

افغانستان آمادگی ایجاد و تقویت همکاری علمی با جهان را دارد

3000 شرکت دانش بنیان در کشور ایجاد شده است

پیشنهاد نامگذاری سوم اردیبهشت به نام روز «علم ایران و افغانستان»

300 هزار افغانستانی در استان کرمان سکونت دارند

کلنگ احداث بیمارستان 150 تختخوابی ابن سینا در رفسنجان زده شد

10 بنای تاریخی کرمان برای مرمت به مناقصه گذاشته شد

تعمیق روابط موجب افزایش دوستی بین کشورها می شود

منافع بیشتری می توان از مناسبات فرهنگی، اقتصادی و علمی ایران با افغانستان صورت گیرد

کلنگ احداث بیمارستان 150 تختوابی در رفسنجان به زمین زده شد

زلزله 4.5 ریشتری کوهبنان را لرزاند

نیاز به 830 تخت بیمارستانی در رفسنجان و انار در افق 1404

کلینیک تخصصی علوم پزشکی رفسنجان شهریور ماه افتتاح می شود

تایید مرگ مرد رفسنجانی بر اثر هاری/ آمار حیوان گزیدگی بالاست

زمین لرزه 4.6 ریشتری کوهبنان خسارت نداشت

کرمانی ها قهرمان مسابقات روبوکاپ بین المللی ایران شدند

استعفاء معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان پذیرفته شد

بازسازی بنای تاریخی پس از 230 سال/ نفرت کرمانی ها از شاه قاجار

استعفای دسته جمعی معاونین و مدیران آموزش و پرورش استان کرمان

137 عملیات اطفاء حریق در کرمان انجام شد/نجات جان 60 نفر

کارخانه‌ تولید برق از زباله‌های خانگی در کرمان راه اندازی می شود

خداحافظی ذکاءاسدی از استانداری کرمان

همواره پاسدار ارزش‌ها و عزت انقلاب اسلامی بوده و خواهیم بود

85 درصد به محصول پسته رفسنجان خسارت وارد شد

نشاط اجتماعی در کرمان پایین است

پیام دکتر «زاهدی» در گرامی‌داشت دوم اردیبهشت، سالروز تاسیس سپاه پاسدارن

قتل های مسلحانه در شرق استان کرمان 53 درصد کاهش یافته است

وقوع 2 فقره تصادف در کرمان/حریق منزل مسکونی اطفا شد

ضرورت‌ رسیدن شهرداری کرمان به درآمدهای پایدار

ورود دستگاه قضایی به مساله صیانت از منابع آبی/وضعیت آب بحرانی است

28 درصد ورودی به زندان در قلعه گنج کاهش یافته است

540 هزار نهال در شهر کرمان کاشته شد

اعطای تسهیلات مشاغل روستایی در دستور کار قرار دارد

حل مشکلات کشور در گروی استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است

حکومت اسلامی توانمندی و سلامت مردم را تضمین می کند

امروز سپاه امکان انجام بزرگ‌ترین پروژه‌های اقتصادی کشور را دارد

امروز سپاه امکان انجام بزرگترین پروژه های اقتصادی کشور را دارد

موشک باران سوریه بدون پاسخ نمی ماند