آخرين مطالب

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خبر داد:

9.6 درصد، نرخ بیکاری استان در زمستان 96 اقتصادي

9.6 درصد، نرخ بیکاری استان در زمستان 96

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی استان تکیه بر بخش غیردولتی و به کار گیری بخش دولتی در خدمت رسانی و تسهیل ساز رونق اقتصادی در بخش غیردولتی است، به وضعیت اشتغال زایی استان اشاره و تصریح کرد: اشتغال نزدیک به 40 هزار نفر را در سال 96 داشته ایم که همین امر سبب شده نرخ بیکاری استان در زمستان 96 به 9.6 درصد رسیده است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "جعفر رودری" عصر امروز 17 اردیبهشت ماه در اولین نشست موضوعی دبیران احزاب و گروه های سیاسی استان کرمان با اشاره به جایگاه اسناد بالادستی اظهار کرد: استان کرمان استانی با قابلیت های ویژه گردشگری، صنعتی و .. است به طوری که 55.6 هزار میلیارد تومان جی دی پی استان کرمان است که سهم آن 3.4 درصد از تولید ناخالصی کشور است که با توجه به نسبت به جمعیت استانی کرمان می توان مشاهده کرد که متوسط تولید استان از میانگین کشور پایین تر بوده و به عبارت دیگر هر کرمانی متوسط 90 درصد سهم تولید هر ایرانی است.
رودری با با بیان اینکه در بخش شهری و روستایی در جایگاه تولید از وضعیت مناسبی برخوردار نیست تصریح کرد: سهم معادن استان کرمان 40 درصد کشوری و 9 درصد تولید بخش کشاورزی کشور است که خود نشان از ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان است که در گذشته به خوبی از آنها استفاده نشده است.
وی با اشاره به نرخ 8 درصدی اقتصادی کشور در سند چشم اندازی کشور اظهار کرد: سال 1384 سال شروع چشم انداز در کشور بود که در استان ها به دو دوره 10 ساله شکسته شد که در این راستا برنامه ریزی توسعه ای با اهداف چشم انداز تبیین شده در استان را برنامه ریزی کردیم که در بخش ملی، اقتصادی و راهبردهای توسعه تدوین شده است.
رودری با اشاره به پیش بینی رشد سالانه 8.5 درصدی اقتصادی در استان کرمان در سند چشم انداز اظهار کرد: از این رشد 5.7 درصد از محل سرمایه گذاری جدید و 2.8 درصد نیز از محل بهره وری به صورت سالانه به دست خواهد آمد.
وی با اشاره به پیش بینی سرمایه گذاری و تامین منابع مالی 123 هزار میلیارد تومانی در برنامه 5 ساله برای رسیدن به این هدف اظهار کرد: در حالت بالفعل استان، اگر با شرایط پیش بینی شده مقایسه کنیم، نیاز به تجهیز 100 درصدی منابع هستیم که در این راستا الگوی تامین منابع مالی در برنامه ششم توسعه را تدوین کردیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه در این الگو 13 درصد از محل بودجه دولتی در نظر گرفته شده اظهار کرد: 87 درصد منابع را باید در بخش غیردولتی محقق و جهت دهی کنیم که با تاکید استاندار کرمان نگرش راهبردی در مدیریت توسعه استان را دنبال کرده که در این راستا الگوی اقتصاد مقاومتی را مطرح کردیم.
وی با اشاره برگزاری کمیته های تخصصی لازم برای رسیدن به رشد اقتصادی 8.5 درصدی استان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های استان تصریح کرد: یکی از خلاهای اساسی در برنامه های توسعه ای استان، عدم درگیر بودن بخش غیردولتی و مردم در امر توسعه بود که در این راستا ایده و مدل مدیریتی ظرفیت های اقتصادی استان و بخش غیردولتی را وارد برنامه های توسعه ای استان کردیم.
رودری بار دیگر با اشاره به سهم پایین استان جی دی پی استان کرمان اظهار کرد: آمار و ارقام نشان می داد که گردش مالی 5 بنگاه های بزرگ اقتصادی استان همچون گل گهر، مس و .. به مراتب از سهم استان کرمان بیشتر بوده به طوری که تنها بیش از 85 درصد ارزش افزوده معادن استان کرمان در اختیار دو شرکت ملی مس و گل گهر بود که در این راستا می طلبید از ظرفیت این شرکت های بزرگ استفاده کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اجرای مدل الگوی اقتصاد مقاومتی در استان کرمان تصریح کرد: نقش هر یک از معین های اقتصاد مقاومتی در نقشه راه استان و سند های چشم اندازی استان مشخص شده است .
وی با اشاره به تاییدات مقام معظم رهبری و رییس جمهور از الگوی اقتصاد مقاومتی اجرا شده در استان کرمان و مستندسازی این الگو و تعمیم آن به کل کشور، به دستاوردهای این مدل ها اشاره و اظهار کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکنون 104 جلسه با 412 مصوبه برگزار کرده که در این راستا 110 پروژه احصا شده که 90 پروژه غیردولتی با 54 درصد تحقق و مابقی دولتی با 58 درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد هستیم.
رودری با بیان اینکه این 90 پروژه تاکنون 13هزار میلیارد تومان تامین اعتبار شده است که درصورت تکمیل این پروژه‌ها حدود 25هزار فرصت شغلی را ایجاد خواهد کرد تصریح کرد: 20 پروژه دولتی نیز 8 هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب شده آنها خواهد بود که 3 هزار فرصت شغلی را ایجاد خواهد کرد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی استان تکیه بر بخش غیردولتی و به کار گیری بخش دولتی در خدمت رسانی و تسهیل ساز رونق اقتصادی در بخش غیردولتی است، به وضعیت اشتغال زایی استان اشاره و تصریح کرد: اشتغال نزدیک به 40 هزار نفر را در سال 96 داشته ایم که همین امر سبب شده نرخ بیکاری استان در زمستان 96 به 9.6 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال 95، 37.6 درصد بوده که در سال 96 به حدود 40 درصد رسیده است که خود نشان دهند امیدواری اقتصادی در استان کرمان است اظهار کرد: متوسط ایجاد اشتغال استان در سال های 75 تا 85، 23 هزار و 802 مورد بوده که تنها در سال 96 به بیش از 57 هزار نفر افرایش پیدا کرده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان اظهار کرد: در قالب این طرح 76 هزار میلیارد تومان انعقاد تفاهمنامه با بخش خصوصی را داشته ایم که تاکنون 1179 به بهره وری رسیده و اشتغال مستقیم بالغ بر 85 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
رودری با اشاره به جذب سرمایه گذاری خارجی در استان کرمان تصریح کرد: قبل از سال 92 میزان جذب سرمایه گذاری خارجی به صورت مستقیم 6.2 میلیون دلار بوده که این عدد تا سال 95 به حدود 3 میلیارد دلار به صورت FDIل، فاینانس، یوزانس و .. بوده است ضمن آنکه در حوزه صادرات غیرنفتی نیز بیش از 8 میلیارد دلار را در دولت تدبیر و امید داشته که تنها در سال 96، قریب به 1016 میلیون دلار از گمرکات استان را شاهد بودیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به مصرف برق صنعتی استان کرمان افزود: در حوزه تولید برق، شاهد رشد برق مصرفی بیش از 7.1 درصد بودیم که خود نشان دهنده رشد اقتصادی استان کرمان است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نامه مرغداران به روحانی: مرغ‌ها گرسنه‌اند!

قیمت سکه امروز 29 مهرماه

استاندارد بندی مکمل در سیاست های اقتصاد مقاومتی است

بازار کرمان نیازمند ساماندهی است

آخرین قیمت مرغ و گوشت در استان کرمان

منابع طبیعی رفسنجان سه طرح اقتصاد مقاومتی در دست اجرا دارد

وصول بیش از 536 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک‌ها

شروع طرح پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو

قیمت سکه امروز 28 مهرماه

قیمت خودرو امروز 1397/07/28

هیچ تضمینی برای انجام تعهدات FATF برای ایران وجود ندارد/ جنس «FATF» ابزار سیاسی علیه ایران است و اصلا آن را به صلاح کشور نمی‌دانیم

بنزین کی دونرخی می شود؟ +قیمت احتمالی

استعفا چرا؟ این وزیر باید محاکمه شود!

110 درصد تحقق اشتغالزایی در رودبار جنوب انجام شد

768 شرکت و موسسه در کرمان ثبت شد

بانک‌ها موظف به اعلام لیست وام گیرندگان بالای 100میلیون تومان به سیستم قضائی هستند

از دست رفتن 90 درصد محصول پسته استان کرمان در سال جاری

پیش‌فروش 6 محصول سایپا از 28مهر

رای مثبت FATF برای ایران

تغییر مسیر سکه و دلار

تشکل های کارگری علاج مشکلات کارگران جنوب کرمان است

120 تن گوشت قرمز در جنوب کرمان در حال توزیع است

20 واحد صنفی متخلف در عنبرآباد پلمپ شد

برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

جهانگیری: همه فکر می‌کردند قرار است اتفاق تلخی بیافتد منبع

حساب یارانه‌بگیران ساعت 24 امشب شارژ می‌شود

سمینار تامین منابع مالی از بازار سرمایه در کرمان برگزار شد

حضور هواپیمایی زاگرس در کرمان دائمی می شود

70 درصد اسناد خزانه باید جذب شود

خط جدید پروازی مسیر کرمان – تهران و بالعکس راه اندازی شد

کوهبنانی ثروتمند، با ایجاد گردشگری معدن

نامه نگاری یواشکی بانک مرکزی با برخی بانکها

تمرکز ستاد اجرایی فرمان امام بر اشتغال است

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 25 مهر ماه+جدول کامل

پیش بینی کاهش قیمت مسکن از 13 آبان

بنیاد برکت در 1500 بخش و شهر کشور خدمات انجام می دهد

400 هزار شغل توسط ستاد فرمان اجرایی امام(ره) ایجاد شده است

سرمایه گذاری 45 میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال در شهرستان راور

قول داده‌ایم بیکاری را در شهرستان راور ریشه کن کنیم

پیشنهاد وزارت به رزم‌حسینی و امتناع کردن وی

پیش بینی ایجاد 3 هزار شغل توسط معین اقتصادی راور تا پایان 98

پیشنهاد پورابراهیمی برای فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه معادن راور

موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

گروه‌های جویای کار در راور به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو+زمان و شرایط ثبت نام

کارگاه 30هزار لیتری تولید سرکه در ریگان راه اندازی شد

واردات افزون بر 2 میلیون تن نهاده دامی در حال انجام است

ساخت گنبد امام حسین (ع) در کرمان مراحل پایانی را می گذراند

جیرفت پیشتاز در ساخت مدارس خیر ساز

خیز طلا برای رکوردزنی جدید