آخرين مطالب

محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان فرهنگي

محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - تاکید بر دفاع مسئولان از شرافت ملت ایران در برجام و ابراز تنفر شدید از بدعهدی آمریکا از عمده محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان در نماز جمعه این هفته است .
*کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: زمان امتحان بزرگ مسئولان کشور از جمله دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی فرا رسیده است و تمامی دستگاه ها باید از عزت و شرافت ملت ایران در برجام با قاطعیت دفاع کنند.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در محل مصلی امام علی(ع) افزود: کشور در شرایط سختی است بخصوص مسئولان در گذر تاریخی بزرگی قرار دارند.
وی اظهار داشت: ملت ایران با ایثار و شهادت در مقابل زیاده خواهی آمریکا می ایستد و از این آزمون پیروز خارج می شود.
امام جمعه کرمان گفت: راهپیمایی بخشی از یکپارچگی ملت ایران را به تصویر می کشد و ایران از این گذر تاریخی بخوبی عبور خواهد کرد.
وی افزود: مطبوعات کشور و افراد اهل قلم در مقابل آمریکا و استکبار جهانی از یکپارچگی ملت مواظبت کنند.
وی بیان کرد: در تاریخ معاصر، آمریکا نسبت به ملل اسلامی در زمان طاغوت و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی 2 محور برخورد ارباب رعیتی و یا دشمنی بی حد و حصر با این کشورها را دنبال می کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: آمریکا در زمان طاغوت برای عزل و نصب شاه بصورت ارباب و رعیتی برخورد می کرد و کسی حق استدلال در مقابل آنها را نداشت.
وی افزود: دشمنی بی حد و حصر آمریکا با ملت ها در کشورهای اطراف امروز مشاهده می شود و آمریکا در تمامی مسائل خارجی با کشور ایران تردید دارد.
وی تصریح کرد: آمریکا زمانی که دستش در زمان انقلاب از ایران کوتاه شد با ترور و تهدید، طراحی کودتا و نفوذ در کشور بخشی از کارنامه سیاه خود را به نمایش گذاشت.
امام جمعه کرمان گفت: اعتماد به آمریکایی ها در برجام اشتباه بوده است و این کشوری فاسق و فاجر با روحیه استکباری، قابل اعتماد نیست.
وی با بیان اینکه ایران به اروپا نیز بدبین است افزود: تصمیم های پشت پرده به این صورت بوده آمریکا از برجام خارج شده و کشورهای اروپایی، ایران را در برجام نگهداشته است.
وی ادامه داد: آمریکا برنامه تحریم دارد و در نهایت کشور بهره ای از برجام نمی برد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: کشورهای اروپایی اگر حقیقت می گویند تضمینی برای برجام بدهند و این کشورها باید در مقابل رئیس جمهوری آمریکا با قدرت می ایستادند و از ایران و برجام دفاع می کردند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ماه رمضان ماهی است که ریشه گناهان را می سوزاند و مراقبت در رفتار و گفتار در این ماه بهترین تمرین دینی است.
وی عنوان کرد: لغو امتیاز توتون و تنباکو توسط میرزای شیرازی است و فتوای این عالم تشیع اثرات فراوانی حتی در دربار شاه گذاشت و کمر انگلستان و بیگانان را شکست.
7420
*سیرجان :
امام جمعه موقت سیرجان امروزدر خطبه های نمازجمعه این هفته سرجان گفت :خروج آمریکا از برجام عدم پایبندی رئیس جمهوری آمریکا به قوانین بین المللی را نشان داد.
حجت الاسلام حسین حیدری گفت : رهبری معظم در فروردین 94 فرمودند فریب لبخند طرف مقابل را نخورید و به وعده های دروغش دل نبندید که امروز کلام رهبری بر همه دنیا ثابت شد.
وی گفت : به هشدارهای رهبری توجه کامل داشته باشیم و قبول کنیم که علت دشمنی آمریکا با ملت ایران نظام اسلامی است و انرژی هسته ای بهانه است و عملکردها به گونه ای رقم خورد که باید بین دو گزینه ذلت یا شمشیر قرار گرفت که باید آمریکا بداند اقتدار ملت ایران شکست پذیری ندارد .
وی افزود : برای مقابله با آمریکا چهاراصل قدرت ، بصیرت ، وحدت و استقامت باید در بین ملت و دولت ما حاکمیت داشته باشد وبا عمل به این اصول هیچ قدرتی هم نخواهد توانست ملت رشید ایران را از اهداف خود جدا کند و مطمئن باشید پیروزی از ملت ایران و شکست از استکبار جهانی خواهد بود.
خطیب جمعه سیرجان با تشریح اوضاع اقتصادی اروپا و رایزنی برای رونق بازارشان گفت : امروز باید بدانیم که اروپا هم طرف ما نیست و به دنبال منافع خود است و تا روزی با ما خواهد بود که منافعش تامین شود در غیر اینصورت به آمریکا نزدیکتر است .
امام جمعه موقت سیرجان حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را جبران شکست های پی در پی اشغالگران قدس عنوان کرد و گفت : اگر تا به حال نوکران آمریکا وصهیونیست ها به کشتار مردم سوریه ادامه می دادند امروز خود ارباب دست بکار حمله و جنایت شده و باید به آنها فهماند پیروزی ملت سوریه و استقامت قطعی و نزدیک است و هر حمله و تهاجم شما ضرر و پشیمانی را برایتان رقم می زند.
حجت الاسلام حیدری با انتقاد از ضعف مقابله با تهاجم فرهنگی گفت : رهبری معظم طی دهه های گذشته تهاجم فرهنگی را خطر بزرگ هدایت شده از سوی دشمنان عنوان کرده اما عملکردهای مسئولان به گونه ای بوده که باید امروزه از شبکه های مجازی و بی بندوباری و بی حجابی ها که همان ضعف مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بوده است تاسف خورد و انتقاد کرد.
خطیب جمعه سیرجان به سند تحول آموزش پرورش اشاره کرد وافزود : بازهم تاسف می خوریم که به این سند که باید توجه شده و کامل اجرایی شودفقط 10درصد عمل شده است و سند 2030 هم که نباید اجرایی شود بندهایی از آن اجرا شده و یا در حال اجرا است.
وی همبستگی ملت ایران را در راهپیمایی امروز پاسخ کوبنده به رئیس جمهور آمریکا در قبال عملکرد خصمانه اش با نظام اسلامی و ملت اعلام کرد و گفت : هیچ قدرتی در مقابل ملت ایران به اهدافش نمی رسد و حضور ما اقتدار همیشگی است.
بعد از نماز جمعه امروز سیرجان مردم و نمازگزاران از حسینیه امام خمینی تا میدان انقلاب در راهپیمایی محکومیت و اعتراض آمیز علیه رئیس جمهوری آمریکا شرکت کردند.
7435
**جیرفت :
امام جمعه جیرفت با بیان اینکه انگلیس و فرانسه هیچ تفاوتی با آمریکا ندارند گفت: این کشورها بعد از گذشت 40 سال هنوز ابهت ملت ایران را نشناختند چرا که این ملت هیچ باجی به آمریکا نمی دهد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا سعادت فر در خطبه های این هفته شهرستان جیرفت به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: اعتماد به آمریکا و اروپا خلاف عقلانیت و بصیرت است چرا که حضرت امیر (ع) نیز اعتماد کردن به دشمن را عامل فریب خوردن، عنوان کرده است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان گفت: هدف آمریکا و استکبار بحث هسته ای و موشکی نیست و آن ها با اصل انقلاب مخالف هستند چرا که انقلاب اسلامی در مقابل استکبار ایستاده است.
وی ادامه داد: استکبار جهانی با فرهنگ انتظار مشکل دارد و دنبال جلوگیری از قدرت ایران است.
وی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما با نظام استکبار و صهیونیست است نه با دولت ها، خاطرنشان کرد: بین اروپا، آلمان، انگلیس و فرانسه با آمریکا هیچ تفاوتی وجود ندارد و این مساله در فتنه‌ها و همچنین جنگ تحمیلی برای ما ثابت شده است.
خطیب جمعه جیرفت اضافه کرد: در بر جام این سه کشور، فقط حرف زدند و اقدام عملی انجام ندادند و مقام معظم رهبری تاکید کردند که اروپاییان اقدام و عمل کنند و به مسائل دفاعی احترام بگذارند.
حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: اروپایی ها نقش واسطه گری برای آمریکا بازی می کنند، از یک طرف با آمریکا و از طرف دیگر وانمود می کنند که با ایران هستند.
وی تصریح کرد: انگلیس اخیرا ایران را به تجاوزگری علیه رژیم صهیونیستی متهم کرد و از ایران خواست در برابر موضع آمریکا خویشتن داری کند.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، من به اروپاییان اعتماد ندارم و این مساله به دلیل ماهیت و رفتارهای آن هاست و مذاکره با آمریکا به معنی نفوذ و آمریکا همان آمریکای قدیم است که باید در مقابل بدعهدی آنها محکم مقاومت کنیم.
امام جمعه جیرفت با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از بر جام، یک تهدید است عنوان کرد: آنها با خروج از بر جام، تهدیدی عملی انجام دادند و با این کار تصور کردند مردم ایران دچار وحشت می شوند و می توانند ملت ایران را پای میز مذاکره بنشانند.
حجت الاسلام سعادت فر با بیان اینکه کشورهای اروپایی اراده ای ندارند گفت: آنها در زمینه تحریم هیچ تاثیر و دخالتی ندارند و امروز چه معنایی دارد که با آنها مذاکره کنیم!
وی اضافه کرد: مردم ایران، دشمنی آمریکا و باطل بودن مذاکره با آمریکا را درک کرده اند و نیاز به تجربه مجدد نداشتند لذا مردم به تبعیت از مقام معظم رهبری، به بر جام خوش بین نبودند.
وی تاکید کرد: ملت ایران روز خروج آمریکا از بر جام را روز وحدت ملی می داند و همه دنیا بداند ایران در مقابل آمریکا ایستادگی می کند.
امام جمعه جیرفت گفت: امروز با شعار مرگ بر آمریکا عزت خود را حفظ می کنیم و باید در داخل کشور مشخص شود چه کسانی در مسیر رهبری حرکت می کنند و ما اجازه نمی دهیم برخی از مسئولان، خود را به عنوان دلسوزان نظام معرفی کنند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند، من با مذاکره با اروپاییان هم خوش بین نیستم لذا پای خود را کنار بگذارید آیا امروز مسئولان می توانند بجای اصرار به مذاکره، بر جام را آتش بزنند؟
وی افزود: چرا وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بر جام و ترامپ، قوی موضع گیری می کند بعضی مسئولان قوی موضع نمی گیرند؟
خطیب جمعه جیرفت یادآور شد: جا دارد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرات بنی صدر را مطالعه و ولایت مداری مسئولان را مورد بررسی قرار دهند.
7450/7429/
**ریگان :
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امام جمعه ریگان با بیان این مطلب که آمریکا امروز طاغوت زمان است ، به خروج ابلهانه ویک جانبه این کشور از برجام اشاره کرد و افزود: خروج امریکا از برجام درس ها و عبرت هایی برای ملت و دولت دارد .
وی ادامه داد: یکی از درس های عبرت اموز این است که ما باید طوری شرط می گذاشتیم وتصمیم می گرفتیم که امریکا امروز به ما نخندد .
امام جمعه ریگان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند فریب لبخند دشمن را نخورید وبه وعده ای که می دهد اعتماد نکنید اظهار داشت : کسانی که نظریه با دنیا و نظریه با کدخدا را مطرح وگروههای انقلابی را تندرو ودلواپس معرفی می کردند فراموش نکنند که امریکا در حالی از برجام خارج شد که در مسیر هسته ای دهها امتیاز نقد از ما گرفت .
وی افزود: ما با خروج از برجام نه شماتت می کنیم نه خوشحالیم ونه می خواهیم انتقام بگیریم چون سیاست دشمن دامن زدن به اختلافات داخلی است .
رنجبر ماهانی بیان داشت :اعتماد بیش ازحد به دشمن باید یک درسی برای دستگاه دیپلماسی کشور باشد که ضعف وکاستی ها را جبران کند .
وی تصریح کرد :رهبر معظم انقلاب بارها وبارها مذاکره کننده گان را حمایت نموده و مورد تفقد خودشان قرار دادند وبا شرط وشروطی هم معظم له برجام را تائید کردند اما اینکه ما بگوییم 100درصد برجام مورد تایید رهبری بوده است این حرف درستی نیست چون مقام معظم رهبری در اصل برجام شرط و شروطی را گذاشتند که این شرطها محقق نشد .
امام جمعه ریگان اظهار داشت :یکی از پیامدهای خروج امریکا از برجام امروز ایجاد دو قطبی ودو دستگی هم در امریکا وهم بین امریکا واروپا است .
7442/ 5054
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دفتر کنسولگری عراق در کرمان به صدور ویزا سرعت بخشیده است

نیکول کیدمن: ازدواج با تام کروز مرا از آزارهای جنسی نجات داد!!

کارگردان ایرانی: من از وودی آلن خوش قیافه‌ترم!

اتفاقات خنده داری که در فیلم های ترسناک می افتد! +عکس (1)

باران کوثری یا امیر تتلو، کدام یک خطرناک ترند؟

5 مردی که به خوبی در نقش زنان بازی کردند! + عکس

مسابقه کتابخوانی کنگره شهدای کرمان برگزار می شود

فیلم های خوبی که قرار است پاییز اکران شوند + عکس

رسانه در تامین امنیت روانی جامعه نقش نخست را دارد

کنسرت شهرام ناظری و پسرش در کانادا

راه‌اندازی 287واحد اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان

صحنه های فیلم های مشهور که شبیه اثر هنری اند! (تصویر)

عاشورا خاموش شدنی نیست - سمیه حسن شاهی*

مدرسه بنیاد برکت در کرمان به بهره برداری رسید

انتقاد مهناز افشار از بی اخلاقی و زیرآب زنی ها! + عکس

فیلم کُردی صحبت کردن نوید محمدزاده هنگام دریافت جایزه در یک جشنواره بین المللی!

یک سریال عاشقانه جایگزین «دلدادگان» می‌شود + عکس ها

گردهمایی هنرمندان و پیشکسوتان فرهنگی هنری بافت برگزار می شود

معروف ترین قربانی اسیدپاشی کشور بازیگر شد + عکس

پرویز پرستویی مردی که هیچ وقت تکراری نمی شود + عکس فیلم ها

صادق عبداللهی درگذشت + علت فوت

پسر جمشید مشایخی: از شایعه سازها شکایت می کنم

برپایی نمایشگاه کتاب استان از 24 آبانماه لغایت اول آذرماه

بازیگرانی که به خاطر ساختن یک فیلم شکنجه شدند! (قسمت1) + عکس

وقتی بینوایان در تهران مایه دار می شوند!

روزانه یک بنای تاریخی در کرمان شناسایی می شود

روزانه یک بنای تاریخی در کرمان شناسایی می شود

طرح های فرهنگی ناتمام جنوب کرمان تعیین تکلیف شد

مهران مدیری از تلویزیون خداحافظی می کند؟!

مصاحبه بی‌بی‌سی با امیر تتلو و داغ شدن تتلیتی ها!

گریم شگفت انگیز بازیگر زن 57 ساله با ظاهر پیرمرد 82 ساله!!

برگزاری جلسه مشترک شورای علمی و سیاست گذاری همایش نظام فکری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در گستره فرهنگ

نگاهی جدید به موضوع تجاوز در سینمای ایران

عکس های جالب از تغییر چهره ستاره های هالیوود!!/ با رژیم و عمل

وجود بیش از 7 هزار آثار تاریخی در استان کرمان

بازیگرانی که نماد فیلمشان را روی بدن خود تتو کردند + عکس

اهداء 46 قلم شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان

بازیگر فیلم «خوک» برنده جایزه بهترین بازیگر از جشنواره اسپانیا

46 قلم شی تاریخی به میراث فرهنگی کرمان اهدا شد

طعنه به گلزار؛ جواد رضویان نهمین بازیگر برتر تاریخ!!

تلویزیون خانه خاله نیست/ مرد زیرابرو برداشته نمی‌خواهد!!

عجایب صداوسیما/ از سانسورهای عجیب تا زشت کردن تیپ و گریم!!

پایه گذاری نشریات تخصصی قرآن حرکتی فرهنگی از دولت تدبیر

اولین عکس لیلا اوتادی در «خرها آدم نمی‌شوند»

بازیگر نقش مرضیه در دلدادگان: از مادربزرگم الگو گرفتم

مرگ دردناک صدابردار مشهور سر صحنه فیلمبرداری! + عکس صحنه حادثه

قرارگاه رسانه‌ای اربعین در استان کرمان تشکیل شده است

از فصل 9 سریال مردگان متحرک walking dead چه خبر؟! + عکس

ستاره های مشهوری که علنا به خیانت خود اعتراف کردند! + عکس

کانون پرورش فکری کرمان یکهزار جلد کتاب به دانش آموزان اهدا کرد