آخرين مطالب

محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان فرهنگي

محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - تاکید بر دفاع مسئولان از شرافت ملت ایران در برجام و ابراز تنفر شدید از بدعهدی آمریکا از عمده محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان در نماز جمعه این هفته است .
*کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: زمان امتحان بزرگ مسئولان کشور از جمله دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی فرا رسیده است و تمامی دستگاه ها باید از عزت و شرافت ملت ایران در برجام با قاطعیت دفاع کنند.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در محل مصلی امام علی(ع) افزود: کشور در شرایط سختی است بخصوص مسئولان در گذر تاریخی بزرگی قرار دارند.
وی اظهار داشت: ملت ایران با ایثار و شهادت در مقابل زیاده خواهی آمریکا می ایستد و از این آزمون پیروز خارج می شود.
امام جمعه کرمان گفت: راهپیمایی بخشی از یکپارچگی ملت ایران را به تصویر می کشد و ایران از این گذر تاریخی بخوبی عبور خواهد کرد.
وی افزود: مطبوعات کشور و افراد اهل قلم در مقابل آمریکا و استکبار جهانی از یکپارچگی ملت مواظبت کنند.
وی بیان کرد: در تاریخ معاصر، آمریکا نسبت به ملل اسلامی در زمان طاغوت و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی 2 محور برخورد ارباب رعیتی و یا دشمنی بی حد و حصر با این کشورها را دنبال می کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: آمریکا در زمان طاغوت برای عزل و نصب شاه بصورت ارباب و رعیتی برخورد می کرد و کسی حق استدلال در مقابل آنها را نداشت.
وی افزود: دشمنی بی حد و حصر آمریکا با ملت ها در کشورهای اطراف امروز مشاهده می شود و آمریکا در تمامی مسائل خارجی با کشور ایران تردید دارد.
وی تصریح کرد: آمریکا زمانی که دستش در زمان انقلاب از ایران کوتاه شد با ترور و تهدید، طراحی کودتا و نفوذ در کشور بخشی از کارنامه سیاه خود را به نمایش گذاشت.
امام جمعه کرمان گفت: اعتماد به آمریکایی ها در برجام اشتباه بوده است و این کشوری فاسق و فاجر با روحیه استکباری، قابل اعتماد نیست.
وی با بیان اینکه ایران به اروپا نیز بدبین است افزود: تصمیم های پشت پرده به این صورت بوده آمریکا از برجام خارج شده و کشورهای اروپایی، ایران را در برجام نگهداشته است.
وی ادامه داد: آمریکا برنامه تحریم دارد و در نهایت کشور بهره ای از برجام نمی برد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: کشورهای اروپایی اگر حقیقت می گویند تضمینی برای برجام بدهند و این کشورها باید در مقابل رئیس جمهوری آمریکا با قدرت می ایستادند و از ایران و برجام دفاع می کردند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ماه رمضان ماهی است که ریشه گناهان را می سوزاند و مراقبت در رفتار و گفتار در این ماه بهترین تمرین دینی است.
وی عنوان کرد: لغو امتیاز توتون و تنباکو توسط میرزای شیرازی است و فتوای این عالم تشیع اثرات فراوانی حتی در دربار شاه گذاشت و کمر انگلستان و بیگانان را شکست.
7420
*سیرجان :
امام جمعه موقت سیرجان امروزدر خطبه های نمازجمعه این هفته سرجان گفت :خروج آمریکا از برجام عدم پایبندی رئیس جمهوری آمریکا به قوانین بین المللی را نشان داد.
حجت الاسلام حسین حیدری گفت : رهبری معظم در فروردین 94 فرمودند فریب لبخند طرف مقابل را نخورید و به وعده های دروغش دل نبندید که امروز کلام رهبری بر همه دنیا ثابت شد.
وی گفت : به هشدارهای رهبری توجه کامل داشته باشیم و قبول کنیم که علت دشمنی آمریکا با ملت ایران نظام اسلامی است و انرژی هسته ای بهانه است و عملکردها به گونه ای رقم خورد که باید بین دو گزینه ذلت یا شمشیر قرار گرفت که باید آمریکا بداند اقتدار ملت ایران شکست پذیری ندارد .
وی افزود : برای مقابله با آمریکا چهاراصل قدرت ، بصیرت ، وحدت و استقامت باید در بین ملت و دولت ما حاکمیت داشته باشد وبا عمل به این اصول هیچ قدرتی هم نخواهد توانست ملت رشید ایران را از اهداف خود جدا کند و مطمئن باشید پیروزی از ملت ایران و شکست از استکبار جهانی خواهد بود.
خطیب جمعه سیرجان با تشریح اوضاع اقتصادی اروپا و رایزنی برای رونق بازارشان گفت : امروز باید بدانیم که اروپا هم طرف ما نیست و به دنبال منافع خود است و تا روزی با ما خواهد بود که منافعش تامین شود در غیر اینصورت به آمریکا نزدیکتر است .
امام جمعه موقت سیرجان حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را جبران شکست های پی در پی اشغالگران قدس عنوان کرد و گفت : اگر تا به حال نوکران آمریکا وصهیونیست ها به کشتار مردم سوریه ادامه می دادند امروز خود ارباب دست بکار حمله و جنایت شده و باید به آنها فهماند پیروزی ملت سوریه و استقامت قطعی و نزدیک است و هر حمله و تهاجم شما ضرر و پشیمانی را برایتان رقم می زند.
حجت الاسلام حیدری با انتقاد از ضعف مقابله با تهاجم فرهنگی گفت : رهبری معظم طی دهه های گذشته تهاجم فرهنگی را خطر بزرگ هدایت شده از سوی دشمنان عنوان کرده اما عملکردهای مسئولان به گونه ای بوده که باید امروزه از شبکه های مجازی و بی بندوباری و بی حجابی ها که همان ضعف مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن بوده است تاسف خورد و انتقاد کرد.
خطیب جمعه سیرجان به سند تحول آموزش پرورش اشاره کرد وافزود : بازهم تاسف می خوریم که به این سند که باید توجه شده و کامل اجرایی شودفقط 10درصد عمل شده است و سند 2030 هم که نباید اجرایی شود بندهایی از آن اجرا شده و یا در حال اجرا است.
وی همبستگی ملت ایران را در راهپیمایی امروز پاسخ کوبنده به رئیس جمهور آمریکا در قبال عملکرد خصمانه اش با نظام اسلامی و ملت اعلام کرد و گفت : هیچ قدرتی در مقابل ملت ایران به اهدافش نمی رسد و حضور ما اقتدار همیشگی است.
بعد از نماز جمعه امروز سیرجان مردم و نمازگزاران از حسینیه امام خمینی تا میدان انقلاب در راهپیمایی محکومیت و اعتراض آمیز علیه رئیس جمهوری آمریکا شرکت کردند.
7435
**جیرفت :
امام جمعه جیرفت با بیان اینکه انگلیس و فرانسه هیچ تفاوتی با آمریکا ندارند گفت: این کشورها بعد از گذشت 40 سال هنوز ابهت ملت ایران را نشناختند چرا که این ملت هیچ باجی به آمریکا نمی دهد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا سعادت فر در خطبه های این هفته شهرستان جیرفت به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: اعتماد به آمریکا و اروپا خلاف عقلانیت و بصیرت است چرا که حضرت امیر (ع) نیز اعتماد کردن به دشمن را عامل فریب خوردن، عنوان کرده است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان گفت: هدف آمریکا و استکبار بحث هسته ای و موشکی نیست و آن ها با اصل انقلاب مخالف هستند چرا که انقلاب اسلامی در مقابل استکبار ایستاده است.
وی ادامه داد: استکبار جهانی با فرهنگ انتظار مشکل دارد و دنبال جلوگیری از قدرت ایران است.
وی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما با نظام استکبار و صهیونیست است نه با دولت ها، خاطرنشان کرد: بین اروپا، آلمان، انگلیس و فرانسه با آمریکا هیچ تفاوتی وجود ندارد و این مساله در فتنه‌ها و همچنین جنگ تحمیلی برای ما ثابت شده است.
خطیب جمعه جیرفت اضافه کرد: در بر جام این سه کشور، فقط حرف زدند و اقدام عملی انجام ندادند و مقام معظم رهبری تاکید کردند که اروپاییان اقدام و عمل کنند و به مسائل دفاعی احترام بگذارند.
حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: اروپایی ها نقش واسطه گری برای آمریکا بازی می کنند، از یک طرف با آمریکا و از طرف دیگر وانمود می کنند که با ایران هستند.
وی تصریح کرد: انگلیس اخیرا ایران را به تجاوزگری علیه رژیم صهیونیستی متهم کرد و از ایران خواست در برابر موضع آمریکا خویشتن داری کند.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، من به اروپاییان اعتماد ندارم و این مساله به دلیل ماهیت و رفتارهای آن هاست و مذاکره با آمریکا به معنی نفوذ و آمریکا همان آمریکای قدیم است که باید در مقابل بدعهدی آنها محکم مقاومت کنیم.
امام جمعه جیرفت با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از بر جام، یک تهدید است عنوان کرد: آنها با خروج از بر جام، تهدیدی عملی انجام دادند و با این کار تصور کردند مردم ایران دچار وحشت می شوند و می توانند ملت ایران را پای میز مذاکره بنشانند.
حجت الاسلام سعادت فر با بیان اینکه کشورهای اروپایی اراده ای ندارند گفت: آنها در زمینه تحریم هیچ تاثیر و دخالتی ندارند و امروز چه معنایی دارد که با آنها مذاکره کنیم!
وی اضافه کرد: مردم ایران، دشمنی آمریکا و باطل بودن مذاکره با آمریکا را درک کرده اند و نیاز به تجربه مجدد نداشتند لذا مردم به تبعیت از مقام معظم رهبری، به بر جام خوش بین نبودند.
وی تاکید کرد: ملت ایران روز خروج آمریکا از بر جام را روز وحدت ملی می داند و همه دنیا بداند ایران در مقابل آمریکا ایستادگی می کند.
امام جمعه جیرفت گفت: امروز با شعار مرگ بر آمریکا عزت خود را حفظ می کنیم و باید در داخل کشور مشخص شود چه کسانی در مسیر رهبری حرکت می کنند و ما اجازه نمی دهیم برخی از مسئولان، خود را به عنوان دلسوزان نظام معرفی کنند.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند، من با مذاکره با اروپاییان هم خوش بین نیستم لذا پای خود را کنار بگذارید آیا امروز مسئولان می توانند بجای اصرار به مذاکره، بر جام را آتش بزنند؟
وی افزود: چرا وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بر جام و ترامپ، قوی موضع گیری می کند بعضی مسئولان قوی موضع نمی گیرند؟
خطیب جمعه جیرفت یادآور شد: جا دارد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرات بنی صدر را مطالعه و ولایت مداری مسئولان را مورد بررسی قرار دهند.
7450/7429/
**ریگان :
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امام جمعه ریگان با بیان این مطلب که آمریکا امروز طاغوت زمان است ، به خروج ابلهانه ویک جانبه این کشور از برجام اشاره کرد و افزود: خروج امریکا از برجام درس ها و عبرت هایی برای ملت و دولت دارد .
وی ادامه داد: یکی از درس های عبرت اموز این است که ما باید طوری شرط می گذاشتیم وتصمیم می گرفتیم که امریکا امروز به ما نخندد .
امام جمعه ریگان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند فریب لبخند دشمن را نخورید وبه وعده ای که می دهد اعتماد نکنید اظهار داشت : کسانی که نظریه با دنیا و نظریه با کدخدا را مطرح وگروههای انقلابی را تندرو ودلواپس معرفی می کردند فراموش نکنند که امریکا در حالی از برجام خارج شد که در مسیر هسته ای دهها امتیاز نقد از ما گرفت .
وی افزود: ما با خروج از برجام نه شماتت می کنیم نه خوشحالیم ونه می خواهیم انتقام بگیریم چون سیاست دشمن دامن زدن به اختلافات داخلی است .
رنجبر ماهانی بیان داشت :اعتماد بیش ازحد به دشمن باید یک درسی برای دستگاه دیپلماسی کشور باشد که ضعف وکاستی ها را جبران کند .
وی تصریح کرد :رهبر معظم انقلاب بارها وبارها مذاکره کننده گان را حمایت نموده و مورد تفقد خودشان قرار دادند وبا شرط وشروطی هم معظم له برجام را تائید کردند اما اینکه ما بگوییم 100درصد برجام مورد تایید رهبری بوده است این حرف درستی نیست چون مقام معظم رهبری در اصل برجام شرط و شروطی را گذاشتند که این شرطها محقق نشد .
امام جمعه ریگان اظهار داشت :یکی از پیامدهای خروج امریکا از برجام امروز ایجاد دو قطبی ودو دستگی هم در امریکا وهم بین امریکا واروپا است .
7442/ 5054
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قرایی به زادگاهش پشت نخواهد کرد!

افزون بر 2هزار نفر زائر اولی از کرمان به مشهد اعزام شدند

خبرنگاران تحول ساز **معصومه قطب الدینی

315 اثر موزه صنعتی کرمان مرمت می شود

تصویرگران ایرانی جایگاه رفیعی در حوزه بین الملل دارند

نمایشگاه آثار منتخب تصویرگری دو سالانه براتیسلاوا در کرمان گشایش یافت

کمیته تخصصی ازدواج آسان کوهبنان تشکیل شود

مقدمات برگزاری جشنواره ستاره های صحنه در سرچشمه فراهم شد

عملیات مرمت پنج اثر تاریخی در کرمان آغاز شد

دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان خوش درخشیدند

محوطه تاریخی 9 هزار متر مربعی در ریگان شناسایی شد

تکثر نشریات موجب محو شدن رسانه های منتقد شده است

آغاز مرمت فاز سوم بیمارستان مرسلین و کتابخانه ملی کرمان

از افزایش فعالیت تورهای غیرمجاز در استان تا گلایه‌ها به افزایش قیمت بلیط های داخلی ایرلاین‌ها

لازمه داشتن جامعه ای پویا و فعال توجه به رسانه و اهل قلم است

اولین عکس منتشر شده از جنیفر لوپز در فیلم جدیدش عکس فیلم

عکس: 12 نفر از معروف ترین چپ دست های هالیوود (آنجلینا و بردپیت هر دو در لیست!)

خاطرات گوگوش از بازگشت به ایران و برخورد با او در فرودگاه!!

این کنسرت ها را تا قبل محرم از دست ندهید!

جو گیری با طعم نیکوکاری!

گفتگو با مرضیه برومند در مورد وضعیت اقتصادی اخیر و مسئولیت هنرمندان

تاثیر رسانه های دیجیتال در فروپاشی نظام اجتماعی

روزنامه نگاران را تنها نگذارید

نظام نامه حمایت قضایی از رسانه ها در حال تدوین است

ضعف آموزش در کودکی زمینه ساز آسیب های اجتماعی است

218 نفر از اسرای کرمانی فوت کرده اند

عتیقه پنج هزار ساله در جیرفت کشف شد

چرا جمشید مشایخی از بیمارستان مرخص نمی شود؟

عکس های احمد مهرانفر و همسرش، اندیشه فولادوند و ... در اکران خصوصی «راه رفتن روی سیم»

محسن چاوشی چگونه تهدیدش را عملی کرد؟!

زن و شوهرهای هالیوود که شبیه یکدیگرند!! + عکس

حرکت عجیب نوید محمدزاده در پشت صحنه یک فیلم + عکس

رضا صادقی از آرزوهایش گفت

اولین عکس های منتشر شده از لیلا حاتمی در اسپانیا با «مردی بدون سایه»

حمله تند کیهان به حمید فرخ‌نژاد!

استان کرمان 1284 آزاده دارد/ رتبه نخست کشور در ساماندهی گلزارهای شهداء

روشنگری رسانه ها جنگ روانی دشمن را خنثی می کند

حضور چهره های سینمایی در آیین نمایش ویژه «فیلم‌های کوتاه تابستانه»/ آزاده صمدی،ریحانه پارسا و....

کرمان دومین میزبان آثار تصویرگری دوسالانه براتیسلاوا می شود

جیم کری دوباره با نقاشی اش ترامپ را به سخره گرفت! + عکس

گفتگو با تنها زن رهبر ارکستر ایران

رسانه ها قدرت جذب و سازماندهی افکار عمومی را دارند

فعالیت نزدیک ترین گسل به شهر کرمان

شفافیت اقتصادی روند توسعه را شتابان می کند

دو بازیگر دوست داشتنی سریال واکینگ دد با هم عهد بستند! + عکس

خبر خوش برای طرفداران واکینگ دد /عروسی در راه است!! + عکس

نخستین بازیگری که با اختلال اوتیسم روی صحنه می رود

«جنبش توقف خشونت علیه زنان» برای مردان هالیوودی هم دردساز شد!!

تدوین نظام نامه حمایت از خبرنگاران در کانون وکلای ایران

مرمت مسجد امام خمینی کرمان آغاز شد