کرمان رصد

آخرين مطالب

متهم ردیف اول اجتماعي

متهم ردیف اول

  بزرگنمايي:

کرمان آنلاین - کرمان - سرش را بین دو دست گرفته بود و روزگار گذشته اش را مرور می کرد، کتک های ناپدری، ضرب و شتم های مادرش، منقلی همیشه رو به راه و فقری که دامنگیر زندگیشان بود، او حالا متهم ردیف اول است.
شب سردی بود، از قبل برنامه ریزی کرده بودند آن شب را خوش بگذارنند به همین بهانه ناصر و هوشنگ زنگ خانه محقر علی را زدند و بعد از دقایقی علی که انگار به انتظار رفقایش بود در را گشود.
همه چیز از همین رفاقت و خوش گذرانی آن شب شروع شد، کمی بعد علی، ناصر و هوشنگ سوار بر موتور عاریه ای به سمت خانه یکی از دوستانشان برای شرکت در پارتی حرکت کردند.
علی از زمانی چشم باز کرده بود خود و خانواده هفت نفره اش را در فقر و نکبت دیده بود برای همین بارها دست به کارهایی زده بود که معاش خانواده اش را تامین کند. البته به دفعات مکرر نیز تاوان کارهای اشتباهش را پس داده بود، اما انگار همراهی با دوستانی که مسیر علی را برای انجام کارهای خلاف هموار می کردند و شرایط نامساعد خانواده اش مشوقی برای کارهای خلاف او بودند.
آن شب را علی و دوستانش تا صبح در پارتی گذراندند، هنوز سپیده صبح نزده بود که به قصد برگشتن به خانه، پارتی را ترک کردند، هوا کم کم در حال روشن شدن بود، چشم هایش درست نمی دید، حال خوشی نداشت، مصرف مواد روان گردان و مواد مخدر هوش را از سرشان پرانده بود.
صدای خش خش جاروی رفتگر شهرداری با صدای کشیده شدن کفش های علی و دوستانش روی زمین سکوت شب را می شکافت.
هیکل نحیف پیرمرد که به زحمت جارو را روی زمین می کشید بین گرد و خاک و تاریکی هوا مشخص شد، رفتگر در حالی که جارو را با خود می کشاند به نزدیکی موتور پارک شده علی و دوستانش جلوی یک میوه فروشی رسید، زیر موتور تعداد زیادی گوجه فرنگی و برگ کاهو ریخته شده بود.
پیرمرد با دست های پینه بسته ذره ذره آشغال های کنار موتور را جمع کرد اما انگار نمی شد کاملا زیر موتور را تمیز کرد برای همین رو به علی و دوستانش گفت این موتور رو بردارید که بتونم زیرش رو جارو کنم.
ناصر که حال خوشی نداشت، بلافاصله بعد از شنیدن درخواست پیرمرد گفت: برو جاهای دیگه رو جارو بزن اینجا جارو زدن نمی خواد، بعدش هم در حالی که نمی تو نست راه رفتنش رو کنترل کنه روی زین موتور نشست.
سوز سرما دست های پیرمرد را کرخ کرده بود، پیرمرد رو به ناصر گفت، بچه موتورت رو ببر کنار تا زیرش رو جارو کنم، ناصر همینکه صحبت پیرمرد تمام شد، خشمگین به سمتش رفت و در حالی که تلو تلو می خورد جلوش ایستاد من و هوشنگ هم که حال خوشی نداشتیم لبه جدول سرپا نشسته بودیم.
ناصر جلوی پیرمرد ایستاد و بعد در حالی که صورتش رو به صورت پیرمرد نزدیک می کرد گفت، بزرگ تر از تو هم نتونستن به من دستور بدن که چیکار بکنم، پیرمرد دستش را به سینه ناصر زد و گفت خدا روزیتون رو جای دیگه حواله کنه و بعد هم به سمت مقابل خیابان حرکت کرد.
ناصر که حالا دیونه تر از قبل شده بود دنبال پیرمرد دوید، نفهمیدم چه اتفاقی افتاد کمی بعد ناصر را دیدم که چاقوی ضامن داری را که بهش هدیه داده بودم از جیبش بیرون کشید و به پشت پیرمرد فرو کرد.
با اینکه حال خوبی نداشتم و چشمام بزور باز می شد به سمت ناصر رفتم و داد زدم دیونه چیکار کردی؟ پیرمرد روی زمین افتاد هنوز هوا آنقدر روشن نشده بود اما رنگ تیره خونی که از زیر دسته چاقو از کتف پیرمرد بیرون زده بود کاملا مشخص بود.
به سمتش رفتم و چاقو را از کتفش در آوردم کمی بعد در حالی که من و پیرمرد وسط خیابان رها شده بودیم هوشنگ و ناصر سوار موتور شدند و فرار کردند.
ترس تمام وجودم را گرفته بود به زحمت می تونستم پاهام رو حرکت بدم در حالی که چاقوی خونی رو توی دستم گرفته بودم عرض خیابان رو به سمت کوچه ها رد شدم، صدای صحبت کردن 2 نفر به گوش می رسید باید خودم را پنهان می کردم، کمی جلوتر کنار یک ماشین پناه گرفتم.
دو مرد با لباس کار که نمی فهمیدم متعلق به کجاست در حالی که با هم صحبت می کردند طول خیابان را قدم می زدند حالم خوب نبود، پاهایم توان فرار نداشتند آنها هر لحظه به من نزدیک تر می شدند.
نزدیک ماشین که رسیدند، سعی کردم خودم را به سمت دیگر ماشین بکشانم که یکی از آن دو مرد مرا دید، وقتی مرا با آن حال خراب و چاقوی خونی دید ترسید و خودش را کنار کشید، کمی بعد تلفنش را از جیبش در آورد، می دانستم می خواهد به پلیس زنگ بزند مرد جوان در حالی که عقب عقب می رفت، شماره کوتاهی را گرفت، نباید می گذاشتم بیگناه به دام بیفتم همه نیرویم را در پاهایم جمع و شروع به دویدن کردم آن دو جوان وقتی دیدند من فرار کردم دنبالم کردند و در کمترین زمان ممکن مرا گرفتند.
نمی دانم چه شد، فقط می دانم چند لحظه بعد چاقویی که به خون پیرمرد آغشته شده بود در قفسه سینه جوانی بود که بازوهای مرا گرفته بود و من ناخواسته حالا از دله دزدی و اعتیاد به یک همچین جایی رسیده بودم.
علی روی صندلیش در حالی جابه جا شد که 2 مامور حفاظت 2 طرفش نشسته بودند، خانواده پیرمرد و آن جوانی که علی در آن صبحدم نشکفته باعث قتلش شده بود با شنیدن اعترافات علی آرام آرام اشک می ریختند.
او که حالا حرف هایش حکایت از پشیمانی دارد، آهی کشید و گفت: از آن صبح بی طلوع تا الان بیش از 2 سال می گذرد و من که حالا حدود 2 ماه است به سن قانونی 18 سال رسیده ام منتظر اجرای حکم هستم و هنوز نمی دانم اعتیاد، ضرب و شتم ناپدری و فراری شدن از خانه، فقر، نبود نظارت والدین یا چه چیز دیگری من و ناصر را در جایگاه متهم ردیف اول نشاند؟
گزارش از: نجمه حسنی
3029/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طی 30 سال گذشته برون داد انرژی خورشیدی افزایش نداشته است

سفر ایمن با نگاه پیشگیرانه در هلال احمر کرمان دنبال می شود

پرنده مهاجر به محیط زیست کهنوج تحویل داده شد

محموله 88 کیلویی هروئین در رودبار جنوب کشف شد

آمار تصادف ایام نوروز امسال نگران کننده است

کمبودی برای اسکان مسافران نوروزی در استان کرمان وجود ندارد

استاندار کرمان از سالمندان عیادت کرد

440 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی سیرجان تجهیز شد

آتش‌سوزی در فروشگاه زنجیره ای رفاه کرمان

آتش سوزی فروشگاه رفاه کرمان اطفاء شد

افزایش 48 درصدی ورود مسافران نوروزی به استان کرمان

آتش در فروشگاه رفاه کرمان مهار شد

همکاری مردم در مراسم چهارشنبه سوری ستودنی است

نوروزبانان هلال احمر استان کرمان به مسافران خدمات رسانی می کنند

تصادف در سیرجان یک کشته بر جا گذاشت

کاهش آمار حادثه های چهارشنبه پایان سال کرمان چشمگیر بود

لباس پلیس جیرفت به دوربین مجهز شد

آمار مصدومان چهارشنبه سوری جنوب کرمان 80 درصد کاهش یافت

سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان کرمان می شود

پرونده چهارشنبه‌سوری کرمان با 7 مصدوم بسته شد

گشت‌زنی 55 تیم راهداری در محورهای استان/بازرسی مجتمع‌های خدمات رفاهی

فوت شدن 2 نفر به علت تصادفات در استان کرمان در 24 ساعت گذشته

جشن نوروز در دانشگاه جیرفت برگزار شد

مراکز درمانی جنوب کرمان در آماده باش به سر می برند

576 تن شکر وارد کرمان شد

حوادث چهارشنبه سوری در کرمان 2 مصدوم بر جا گذاشت

چهارشنبه‌سوری در کرمان 4 مصدوم برجای گذاشت

ایمنی راهها مورد توجه قرار گیرد

گودبرداری غیراصولی، ساختمان را بر سر کارگر فرو ریخت

وضعیت ورود شکر به کرمان پیگیری شد

طرح احداث بیمارستان کهنوج در بودجه سال 98 قرار گرفت

سایت موقت دفن زباله در فاریاب ایجاد شد

هشدار دامپزشکی در خصوص گوشت‌های بسته‌بندی وکیوم گرم موجود در بازار

شب عیدی آرام در کرمان/بارندگی 77 میلیمتری در استان در سال آبی جاری

آماده باش 10 ایستگاه آتش‌نشانی کرمان برای چهارشنبه سوری

انهدام باند گسترده قاچاق دام کشور در کرمان

آماده باش اورژانس کرمان در چهارشنبه‌سوری/در صورت حادثه چه کنید؟

2 شکارچی متخلف در جیرفت دستگیر شدند

نماد گلیم سیرجان رونمایی شد

کاهش 98 نفری تلفات در حوادث جاده ای استان کرمان در سال جاری

چهارشنبه‌سوری را نفی نمی‌کنیم فقط باید مدیریت کرد

امسال 374 زندانی جرائم غیرعمد استان آزاد شده‌اند

برابری منحنی رشد جرم و منحنی نابه‌سامانی‌های اقتصادی و فرهنگی

فعالیت روابط عمومی ها فرهنگی و جهت دار باشد

محدودیتی برای عرضه میوه عید نوروز در کرمان وجود ندارد

65 هزار ترقه غیرمجاز در کرمان کشف شد

اختلاف طایفه ای در فاریاب به صلح انجامید

150 هزار مترمربع آسفالت در سطح شهر کرمان اجرا شد

شهربازی کرمان با امکانات جدید پذیرای همشهریان است

اداره کل راهداری جنوب کرمان خوش درخشید