کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه رفسنجان:

ساخت مصلی رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد گفتگو

ساخت مصلی رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - امام جمعه رفسنجان گفت: پروژه ساخت مصلای رفسنجان بیش از 30 میلیارد تومان هزینه دارد که تاکنون حدود هفت میلیارد تومان هزینه شده است.

 حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور  در نشست خبری به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور با گرامیداشت یاد شهدا، اظهار داشت: اصحاب رسانه سربازان گمنام عرصه خبر با رعایت انصاف و جانب‌داری حق مردم کار می‌کنند چرا که حق مردم بر حق مسئولان تقدم دارد، مسئولان باید تشویق شوند و اگر جایی خطایی از آن‌ها سر می‌زند باید تذکر بگیرند.
وی افزود: خبرنگار و خبرگزاری مستقل و آزاد هستند و حسن کار همین است؛ مسئولان هم باید بپذیرند اگر یک رسانه مطلبی بیان می‌کند از روی غرض نیست بلکه جنبه اصلاحی و خیرخواهی دارد، رسانه باید مستقل باشد و اگر رسانه‌ای وابسته شد فایده و ارزشش را از دست می‌دهد و رسانه‌های وابسته وقایع را همراه با صداقت بیان نمی‌کنند.
وی ادامه داد: مردم اگر صدایشان به جایی نرسد به رسانه‌ها روی می‌آورند لذا شایسته است پیام مردم را با واقعیت و امانت بیان شود کارهای خوبی هم که انجام می‌شود برجسته شود و خدماتی که انجام می شود نادیده گرفته نشود.
میانگین شرکت در نماز جمعه رفسنجان حدود 5000 نفر است
امام جمعه رفسنجان در ادامه سخنان خود به عظمت نماز جمعه اشاره و بیان کرد: به همه نمازها امر شده، اما نماز جمعه امر خاص دارد و تنها نماز جمعه است که به صورت جماعت خوانده می‌شود نماز جمعه ظرفیت‌های بالایی دارد و همه باید به جذب بیشتر مؤمنان به ویژه جوانان کمک کنند.
رمضانی پور با بیان اینکه سعی بر کارآمدی خطبه‌های نماز جمعه و تبیین مسائل روز در خطبه‌ها را داریم، تصریح کرد: میانگین شرکت در نماز جمعه رفسنجان حدود پنج هزار نفر است که در ماه‌های رمضان و محرم این جمعیت به بیش از هشت هزار نفر می‌رسد که البته مسلماً باید بیشتر روی ظرفیت نماز جمعه کار کنیم.
وی افزود: تریبون نماز جمعه تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همه سلیقه‌ها مورد احترام این تریبون هستند.
امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه انقلاب ما در آستانه 40 سالگی است، یادآور شد: همین روحیات بسیجی، انقلابی، حزب‌اللهی و جهادی که در فرزندان این ملت وجود دارد ارزشمند است و اگر این روحیات نبود انقلاب ما به 40 ‌سالگی نمی‌رسید.
دشمنان از مسائل معیشتی مردم سوءاستفاده می کنند
رمضانی پور تصریح کرد: در روزهای اخیر رئیس‌جمهور و دیگر سران آمریکا نمی‌دانند چه بگویند حرف‌هایی از سر درماندگی و بیچارگی می‌زنند اما مواضع اخیر رئیس‌جمهور ایران بسیار عالی بود و مورد تأیید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.
امام جمعه رفسنجان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ما رو به گسترش است، یادآور شد: انقلاب اسلامی در حال صدور به جهان است و پهنه خاورمیانه را کاملا گرفته همچنین بخشی از اروپا و کشورهای آمریکایی، آسیا و آفریقا را شامل شده است و ان‌شاءالله شاهد باشیم این انقلاب به تمام معنا صادر شود و خواسته امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب عملی شود و اقتدار اسلام ناب را در سطح جهان شاهد باشیم.
رمضانی پور با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن هستند که بخواهند به ملت و نظام ما ضربه بزنند، تصریح کرد: دشمنان از مسائل معیشتی مردم سوءاستفاده کرده و از برخی تجمعات و اعتراضات صنفی مردم بهره‌برداری می‌کنند مسلماً نباید در این شرایط حساس حرکات دشمن شادکنی صورت گیرد، تیر دشمن به نقطه کور خورده و به هدف نخواهد خورد.
وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد بین مردم و نظام فاصله بیندازد نظام، همین مردم است و جدای از مردم نیست مسئولان هم باید مردمی باشند چرا که حق مسئولان به وسیله رضایت مردم مشروع می‌شود.
وی ابراز داشت: در نظام جمهوری اسلامی مردم اصل و پایه هستند و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند به هدف شوم خود که تفکیک‌گذاری بین مردم و نظام است، برسد.
رمضانی پور تأکید کرد: دولت باید ترمیم تیم اقتصادی و کابینه داشته باشد تا مشکلات اقتصادی به سرعت برطرف شود و کارآمدی و اقتدار نظام را برساند.
ساخت مصلی بزرگ رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد
امام جمعه رفسنجان در خصوص ساخت مصلی اظهار داشت: مصلای رفسنجان طرحی جامع و یک مجموعه بزرگ فرهنگی عبادی است؛ این پروژه بیش از 30 میلیارد تومان هزینه دارد که تاکنون حدود هفت میلیارد تومان هزینه شده است.
رمضانی پور ادامه داد: پروژه مصلی بالغ بر 30 هزار مترمربع است و با احتساب پارکینگ و خدمات جانبی این رقم به 40 هزار مترمربع خواهد رسید. کارهای زیرساختی مصلی شامل فنداسیون مستحکم انجام شده و یک هزار و 500 متر از 18 هزار متر سقفی که باید زده شود، ایجاد شده است.
وی افزود: حصارکشی مصلی رو به اتمام است و تا یک ماه آینده با مساعدت شهرداری بخشی که سمت رودخانه است تکمیل می‌شود و امنیت مصلا بیشتر خواهد شد. همچنین این مصلی می تواند قطب مستحکم فرهنگی در شهرستان برای پدافند غیرعامل نیز به شمار برود.
امام جمعه رفسنجان به رویکردهای نماز جمعه پرداخت و گفت: رویکرد فرهنگی و توجه به خواسته‌های مردم از دغدغه‌ها و خواسته های ما در نماز جمعه است لذا ما نمی‌توانیم نسبت به خواسته‌های مردم بی‌تفاوت باشیم.
وی ادامه داد: بحران نبود پسته در رفسنجان امسال جدی است و همه مسئولان در این راستا قدمهای خوبی برداشته اند تا این بحران را پشت سر بگذاریم. معیشت و اقتصاد رفسنجان در گرو پسته است و نبود آن همه اشتغال شهرستان را تحت الشعاع قرار می دهد.
رمضانی‌پور با بیان اینکه برای اشتغال رفسنجان باید مطالبه کنیم، تصریح کرد: مجتمع عظیم مس رفسنجان به این موضوع توجه کند مس سرچشمه متعلق به رفسنجان است و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس رفسنجان نسبت به اینکه اشتغال این مجتمع از رفسنجان باشد اهتمام بورزند.
وی افزود: مجتمع مس سرچشمه خریدهای خود را از رفسنجان انجام دهد، ملزومات خود را از تولیدات خود رفسنجان تأمین کند و صنایع پایین‌دستی را برای افزایش اشتغال در شهرستان ایجاد کند تا شاهد کاهش بیکاری در رفسنجان باشیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

550 تن کالا از کرمان به مناطق سیل زده کشور ارسال شد

اداره کل منابع طبیعی جنوب کرمان 5 تفاهم نامه همکاری امضا کرد

عاملان قتل 2 تن از شهروندان رودباری خود را به دستگاه قضایی معرفی کردند

بازار قلعه محمود ساماندهی می شود

افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان

چابک سازی نیروی انسانی شهرداری کرمان در دستور کار است

ملخ‌ها به مزارع بافت آسیب وارده نکرده اند/پایش منطقه توسط 6 اکیپ

هندوانه تولیدی قلعه گنج به چهار استان کشور حمل می شود

30 جشن گلریزان طی ماه رمضان در کرمان برگزار می‌شود

260 مبلغ در ماه رمضان به نقاط مختلف رفسنجان اعزام شدند

خودرو های حامل دام قاچاق در سیرجان توقیف شد

قاتل حیات وحش کرمان دستگیر شد

تهیه نقشه ممیزی بازارکرمان در دستور کار امسال آتش نشانی قرار دارد

شکارچی کل و بز وحشی در رفسنجان دستگیر شد

بازگشایی یک واحد تولیدی شکر/ آرامش ظرف 2 هفته به بازار بر می‌گردد

محموله سیگار قاچاق در سیرجان کشف شد

کرمان، گرمتر می‌شود

موج اول حمله ملخ های مهاجم در مراتع ریگان دفع شد

یک محموله نهال آلوده نخل در کهنوج توقیف شد

قاچاق ارز در کرمان اندک است/رونق تولید در گرو کیفی سازی

انحراف به چپ کامیونت در جیرفت جان 2 نفر را گرفت

پیش‌بینی احتمال رگبارهای پراکنده خفیف در استان طی دو روز آینده

عملیات زیرسازی و آسفالت معابر اصلی شهرک صنعتی کرمان آغاز شد

15 تن گونی نخی از سیرجان به مناطق سیل زده ارسال شد

خدمات کتابخانه های عمومی کرمان آنلاین ارائه می شود

مجتمع های کک سازی زرند در فهرست صنایع آلاینده قرار ندارد

2 طرح سلامت در کهنوج به بهره برداری رسید

فردا؛ احتمال وقوع طوفان شن در شرق استان کرمان

379 کیلومتر راه سیل زده در جیرفت تیغ زنی شد

پسربچه گمشده در جیرفت پس از سه ماه به آغوش خانوداه بازگشت

اقدامات بخش سلامت موجب خوش بینی مردم به نظام است

700 هکتار از زمین های منوجان از وجود ملخ ها پاکسازی شد

بارش باران تا پایان امروز در کرمان ادامه دارد

رونق روستاها در کاهش حاشیه نشینی شهرها تاثیر مستقیم دارد

عبور صرفا اضطراری از محور «راور _ دیهوک»

تنش آبی استان کرمان به قوت خود باقیست/ وضعیت هیچ نقطه‌ای از استان در بحث آب‌های زیرزمینی خوب نیست

حال جازموریان خوب است

وکیل هتاک به پیامبر اکرم (ص) در جیرفت بازداشت شد

سه محور ارتباطی کرمان همچنان مسدود است

سیلاب محور ارتباطی راور به کرمان را مسدود کرد

سیلاب هفت مسیر ارتباطی کرمان را مسدود کرد

اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران مسئله جدیدی در بحث اقتصادی نیست/ ترامپ کینه ضدانسانی و ذات ضدمردمی دارد

ورود سامانه قدرتمند بارشی از 24 فروردین به جنوب استان

فعالیت های آبخیزداری در 11 درصد حوزه آبخیز کرمان انجام شده است

اجرای طرح های آبخیزداری در سیرجان مانع سیلاب شد

بارش نزولات جوی از امشب در کرمان آغاز می شود

شرایط ناپایدار جوی طی 3 روز آینده در استان کرمان

سامانه بارشی تا ظهر چهارشنبه در کرمان ادامه دارد

زمین لرزه 4.2 ریشتری ارزوئیه خسارت نداشت

مسافران هنگام بارش های شدید بهاری در محل امن توقف کنند