کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه رفسنجان:

ساخت مصلی رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد گفتگو

ساخت مصلی رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - امام جمعه رفسنجان گفت: پروژه ساخت مصلای رفسنجان بیش از 30 میلیارد تومان هزینه دارد که تاکنون حدود هفت میلیارد تومان هزینه شده است.

 حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور  در نشست خبری به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور با گرامیداشت یاد شهدا، اظهار داشت: اصحاب رسانه سربازان گمنام عرصه خبر با رعایت انصاف و جانب‌داری حق مردم کار می‌کنند چرا که حق مردم بر حق مسئولان تقدم دارد، مسئولان باید تشویق شوند و اگر جایی خطایی از آن‌ها سر می‌زند باید تذکر بگیرند.
وی افزود: خبرنگار و خبرگزاری مستقل و آزاد هستند و حسن کار همین است؛ مسئولان هم باید بپذیرند اگر یک رسانه مطلبی بیان می‌کند از روی غرض نیست بلکه جنبه اصلاحی و خیرخواهی دارد، رسانه باید مستقل باشد و اگر رسانه‌ای وابسته شد فایده و ارزشش را از دست می‌دهد و رسانه‌های وابسته وقایع را همراه با صداقت بیان نمی‌کنند.
وی ادامه داد: مردم اگر صدایشان به جایی نرسد به رسانه‌ها روی می‌آورند لذا شایسته است پیام مردم را با واقعیت و امانت بیان شود کارهای خوبی هم که انجام می‌شود برجسته شود و خدماتی که انجام می شود نادیده گرفته نشود.
میانگین شرکت در نماز جمعه رفسنجان حدود 5000 نفر است
امام جمعه رفسنجان در ادامه سخنان خود به عظمت نماز جمعه اشاره و بیان کرد: به همه نمازها امر شده، اما نماز جمعه امر خاص دارد و تنها نماز جمعه است که به صورت جماعت خوانده می‌شود نماز جمعه ظرفیت‌های بالایی دارد و همه باید به جذب بیشتر مؤمنان به ویژه جوانان کمک کنند.
رمضانی پور با بیان اینکه سعی بر کارآمدی خطبه‌های نماز جمعه و تبیین مسائل روز در خطبه‌ها را داریم، تصریح کرد: میانگین شرکت در نماز جمعه رفسنجان حدود پنج هزار نفر است که در ماه‌های رمضان و محرم این جمعیت به بیش از هشت هزار نفر می‌رسد که البته مسلماً باید بیشتر روی ظرفیت نماز جمعه کار کنیم.
وی افزود: تریبون نماز جمعه تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و همه سلیقه‌ها مورد احترام این تریبون هستند.
امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه انقلاب ما در آستانه 40 سالگی است، یادآور شد: همین روحیات بسیجی، انقلابی، حزب‌اللهی و جهادی که در فرزندان این ملت وجود دارد ارزشمند است و اگر این روحیات نبود انقلاب ما به 40 ‌سالگی نمی‌رسید.
دشمنان از مسائل معیشتی مردم سوءاستفاده می کنند
رمضانی پور تصریح کرد: در روزهای اخیر رئیس‌جمهور و دیگر سران آمریکا نمی‌دانند چه بگویند حرف‌هایی از سر درماندگی و بیچارگی می‌زنند اما مواضع اخیر رئیس‌جمهور ایران بسیار عالی بود و مورد تأیید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.
امام جمعه رفسنجان با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ما رو به گسترش است، یادآور شد: انقلاب اسلامی در حال صدور به جهان است و پهنه خاورمیانه را کاملا گرفته همچنین بخشی از اروپا و کشورهای آمریکایی، آسیا و آفریقا را شامل شده است و ان‌شاءالله شاهد باشیم این انقلاب به تمام معنا صادر شود و خواسته امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب عملی شود و اقتدار اسلام ناب را در سطح جهان شاهد باشیم.
رمضانی پور با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن هستند که بخواهند به ملت و نظام ما ضربه بزنند، تصریح کرد: دشمنان از مسائل معیشتی مردم سوءاستفاده کرده و از برخی تجمعات و اعتراضات صنفی مردم بهره‌برداری می‌کنند مسلماً نباید در این شرایط حساس حرکات دشمن شادکنی صورت گیرد، تیر دشمن به نقطه کور خورده و به هدف نخواهد خورد.
وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد بین مردم و نظام فاصله بیندازد نظام، همین مردم است و جدای از مردم نیست مسئولان هم باید مردمی باشند چرا که حق مسئولان به وسیله رضایت مردم مشروع می‌شود.
وی ابراز داشت: در نظام جمهوری اسلامی مردم اصل و پایه هستند و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند به هدف شوم خود که تفکیک‌گذاری بین مردم و نظام است، برسد.
رمضانی پور تأکید کرد: دولت باید ترمیم تیم اقتصادی و کابینه داشته باشد تا مشکلات اقتصادی به سرعت برطرف شود و کارآمدی و اقتدار نظام را برساند.
ساخت مصلی بزرگ رفسنجان 30 میلیارد تومان هزینه دارد
امام جمعه رفسنجان در خصوص ساخت مصلی اظهار داشت: مصلای رفسنجان طرحی جامع و یک مجموعه بزرگ فرهنگی عبادی است؛ این پروژه بیش از 30 میلیارد تومان هزینه دارد که تاکنون حدود هفت میلیارد تومان هزینه شده است.
رمضانی پور ادامه داد: پروژه مصلی بالغ بر 30 هزار مترمربع است و با احتساب پارکینگ و خدمات جانبی این رقم به 40 هزار مترمربع خواهد رسید. کارهای زیرساختی مصلی شامل فنداسیون مستحکم انجام شده و یک هزار و 500 متر از 18 هزار متر سقفی که باید زده شود، ایجاد شده است.
وی افزود: حصارکشی مصلی رو به اتمام است و تا یک ماه آینده با مساعدت شهرداری بخشی که سمت رودخانه است تکمیل می‌شود و امنیت مصلا بیشتر خواهد شد. همچنین این مصلی می تواند قطب مستحکم فرهنگی در شهرستان برای پدافند غیرعامل نیز به شمار برود.
امام جمعه رفسنجان به رویکردهای نماز جمعه پرداخت و گفت: رویکرد فرهنگی و توجه به خواسته‌های مردم از دغدغه‌ها و خواسته های ما در نماز جمعه است لذا ما نمی‌توانیم نسبت به خواسته‌های مردم بی‌تفاوت باشیم.
وی ادامه داد: بحران نبود پسته در رفسنجان امسال جدی است و همه مسئولان در این راستا قدمهای خوبی برداشته اند تا این بحران را پشت سر بگذاریم. معیشت و اقتصاد رفسنجان در گرو پسته است و نبود آن همه اشتغال شهرستان را تحت الشعاع قرار می دهد.
رمضانی‌پور با بیان اینکه برای اشتغال رفسنجان باید مطالبه کنیم، تصریح کرد: مجتمع عظیم مس رفسنجان به این موضوع توجه کند مس سرچشمه متعلق به رفسنجان است و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مدیر مجتمع مس رفسنجان نسبت به اینکه اشتغال این مجتمع از رفسنجان باشد اهتمام بورزند.
وی افزود: مجتمع مس سرچشمه خریدهای خود را از رفسنجان انجام دهد، ملزومات خود را از تولیدات خود رفسنجان تأمین کند و صنایع پایین‌دستی را برای افزایش اشتغال در شهرستان ایجاد کند تا شاهد کاهش بیکاری در رفسنجان باشیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پایان خشکسالی و آغاز سیلاب در جنوب کرمان/ یک نفر جان باخت

راه جبران ایثار مردم، خدمت بی منت و مجاهدانه است/ شهدا بهترین الگوها هستند

تردد در محورهای جنوب استان کرمان جریان دارد

نقص فنی سیستم گرمایشی جان سه نفر را در بردسیر گرفت

نقشی که در آرامش مردم داریم، حائز اهمیت است

افزون بر 134 هزار مسکن در کرمان پس از انقلاب واگذار شده است

اعضای باندهای سارقان خودرو در کرمان دستگیر شدند

سیلاب به محورهای ارتباطی قلعه گنج خسارت زد

مبادی بی‌سوادی در عشایر استان کرمان بسته شد

به‌دنبال توانمندسازی مددجویان هستیم

45 درصد جمعیت کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

ظرفیت کارخانه بازیافت کرمان 2 برابر می شود

محموله گیاهان دارویی در رودبارجنوب توقیف شد

برای تداوم انقلاب نیاز به وحدت، تعامل و همراهی داریم/ تجلیل از 92 زن رزمنده استان در دهه فجر

توفان شن مدارس ریگان را به تعطیلی کشاند

2 متهم به جرم قاچاق لوازم دندانپزشکی در انار دستگیر شدند

27 هزار لیتر سوخت قاچاق در ریگان کشف شد

وضعیت هوای کرمان برای گروه‌های حساس ناسالم است

پیشنهاد کمیسیون اقتصادی برای وضع عوارض پلکانی بر مصرف سوخت در سال آینده

10ونیم میلیارد دلار از منابع حساب ارزی، پرداخت‌شده به فعالان اقتصادی تسویه نشده است

تشکیل مجمع ملی سمن های جوانان فرصتی برای هویت بخشی حوزه جوانان

آتش سوزی 2 منزل مسکونی در کرمان اطفا شد

شرق کرمان درگیر گرد و خاک/ بارش زمستانه 10 درصد کمتر از حد نرمال

ساخت و سازهای غیرمجاز در بافت تاریخی کرمان کاهش یافت

واژگونی سرویس مدرسه در قلعه گنج

تیم های امدادی هلال احمر جان کشاورز جوپاری را نجات دادند

پیشرفت 50 درصدی عملیات اجرایی باند دوم فرودگاه کرمان

یک میلیارد تومان برای آزادی زندانیان رفسنجان نیاز است

مرگ کارگر مجتمع مس سرچشمه در برخورد با لودر

346 تشکل عضو صندوق تسهیلات کشاورزی در استان کرمان هستند

26000 واحد مسکن مهر در کرمان تحویل داده شده است

کشاورزان جنوب کرمان از کشت پیاز خودداری کنند

کمیسیون های تخصصی توسعه استان فعال می شود

56 علامت جعلی استاندارد در رفسنجان شناسایی شد

وجود 4 درصد خودروهای کشور در استان کرمان

قاچاقچیان موادمخدر در خروج وجوه نقد از کشور ناکام ماندند

توفان گرد و خاک؛ مهمان کرمانی‌ها/هوا گرم‌تر می‌شود

کارگاه آموزشی اطلاع رسانی در بحران های شهری برگزار شد

پی گیری اصلاح مشکلات بیمه همگانی در بودجه 98

30 تیم راهداری در گردنه های برفگیر جنوب کرمان مستقر است

فتنه گران برای سال 98 طراحی های جدیدی دارند

برف و باران ادامه دارد

برخورد زنجیره ای پنج خودرو در کرمان چهار مصدوم بر جا گذاشت

ورودی های شهر کرمان به مناسبت سال جدید آماده سازی می شود

دوشنبه روز بارانی استان کرمان/ هفته جاری گرمتر خواهد بود

بانک های کرمان به مصوبات بانک مرکزی عمل نمی کنند

بم مجددا روی گسل بنا شد

نیاز کشور به 1200 پایگاه امداد و نجات

وقوع 2 حادثه در شهر کرمان/ مصدومان نجات یافتند

اطلاع رسانی هدفمند زمینه ساز ارتقاء امنیت روانی است