کرمان رصد

آخرين مطالب

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم سياسي

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - خطیب نماز جمعه تهران از قوه‌قضائیه برای برخورد با محتکران تشکر کرد و گفت که محتکران رسوا خواهند شد
محتکران رسوا خواهند شد
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌‌های اول این نماز، با اشاره به احتکار کالاهای اساسی مردم از سوی سوداگران و سودجویان، گفت: در کشوری که دور تا دور آن دشمن هستند، از آمریکا و صهیونیست و آل سعود گرفته، آدم احتکار کند، واقعا جای تعجب و تأسف دارد.
وی افزود: از قوه‌قضائیه در برخورد با محتکران تشکر می‌کنم، مجازات‌ها را باید جدی گرفت، این مجازات‌ها در کشوری که در حال جنگ اقتصادی است، باید جدی گرفته شود، ریاست قوه‌قضائیه نیز در برخورد با محتکران جدی هستند که این مجازات‌ها انشاء‌الله انجام می‌شود، اما محتکران رسوا می‌شوند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مسئله‌ای که امروز در کشور وجود دارد مهم است، ما با دشمنی روبه‌رو هستیم که از تمام این لحظه‌ها و خبرهای دروغ و درست در کشور سوء‌استفاده می‌کند، ترامپ قبلا هم گفته بود که ما حاضریم با ایران مذاکره کنیم که در این هفته نیز باز هم این حرف را تکرار کرد.
وی اضافه کرد: ترامپ در مطلبی نوشته است که ایران اقتصادش خیلی سریع وضعیت بدی پیدا کرده است، ما حاضریم ملاقات کنیم، مهم نیست موافقت کنند یا نه، این عبارت که می‌گوید که سریع وضعش عوض شده است، باید مورد توجه کل ملت ایران قرار گیرد، آیا عِرق ایرانی و مروت انسانی و جوانمردی و یک آدم با وجدان این را می‌پذیرد که کاری بکند که 4 نفر عده‌ای ماجراجو سر و صدا کنند؟، بعد هم افرادی که گرفتار هستند، فریب آنها بخورند و با آنها مخلوط شوند و عکس بگیرند و منعکس کنند؟!
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شرایط به‌گونه‌ای است که دنیا دارد برای فشار بر روی ایران مانور می‌دهد، تصریح کرد: آمریکا همه امیدش را بر همین مسئله بسته که به ایران برای مذاکره فشار بیاورد؛ ایران اصلا زیر بار مذاکره‌ای که آنها در نظر گرفته‌اند، نمی‌رود، مواضع ایران همان است که از ابتدا رهبر معظم انقلاب بیان کردند، بر فرض محال هم اگر مذاکره شود، رئیس‌جمهور آمریکا زیر آن می‌زند و دروغ می‌گوید و بساط را بر هم می‌زند.
آیت‌الله امامی‌کاشانی اضافه کرد: آماری برای بنده آورده‌اند و از واشنگن‌پست است که نقل کرده‌اند که می‌نویسد که دروغ‌های ترامپ افزایش چشم‌گیری در ماه‌های اخیر داشته است، این طور که این نشریه گزارش داده، ترامپ در 558 روز گذشته، 4 هزار و 229 بار دروغ گفته و پیمان شکسته است و باز می‌گوید که در دو ماه اخیر، 970 بار دروغ گفته و پیمانش را شکسته است، در جای دیگری آورده است که با حساب ریاضی، از وقتی که ترامپ روی کار آمده، هر روز بیش از 7 دروغ می‌گوید و عهد خود را می‌شکند.
وی تأکید کرد: ترامپ آدم بی شخصیتی است، او نه به خدای مسیح و نه شخص حضرت مسیح عقیده ندارد، ترامپ طبق آنچه که در دنیا نشان می‌دهد، اصلا قیمت ندارد و کلامش ارزشی ندارد، این برای این است که بگوید این کارها و فشارهای اقتصادی اثرگذار است و این را می‌خواهد در دنیا منعکس کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه در فضایی قرار گرفته‌ایم که آمریکا، صهیونیسم و بن‌سلمان و آل‌سعود برای کشورهای اسلامی تصمیم گرفته‌اند، اظهار داشت: آمریکا با قدرتش، صهیونیسم با توطئه‌اش و آل‌سعود بدبخت هم با پول نفت می‌خواهند دنیای اسلام را به هم بریزند، حرف این است، اما ما باید بیدار و هوشیار باشیم و وحدت کلمه داشته باشیم، وظایف خود را انجام دهیم و مسئولان و دست‌اندرکاران هم وظایف خود را انجام دهند و بخش خصوصی هم وارد میدان شود.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله امامی‌کاشانی به دستورالعمل رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی کشور اشاره و تصریح کرد: دستورالعملی که حضرت آقا به دستگاه‌ها برای حل مشکلات اقتصادی امر کرده‌اند، جدی است و باید از سوی دستگاه‌ها و مسئولان اجرا شود، ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، این دستورالعمل تکلیف است.
وی ادامه داد: کشوری که ام‌القری و امید و آروزی اهل‌بیت است، نباید مشکل داشته باشد، شهدا و جوانانی که شهید شدند، سرمایه این کشور و مردم هستند، به این جهت باید به مردم خدمت کنیم، اگر کسانی که به فکر احتکار کالاها و اجناسی هستند، توبه و استغفار کنند، کشور باید آرام باشد، کشور با این همه ظرفیت و منابع طبیعی و جوانانی که دارد، اصلا نباید مشکل داشته باشد و دشمنان دندان تیز کنند که این کشور را دچار مشکل کنند، این وظیفه و تکلیف ماست.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخشی از خطبه‌های اول نماز در سخنانی با بیان اینکه انسان باید حد اعتدال را در نظر بگیرد، گفت: این نقطه صلاح در برابر فساد است که باید در مال و در بعضی امور باشد. خداوند مال و ثروت را قوام جامعه قرار داده است و معنای آن این است که مال، برای همه مردم است و به شخص خاصی تعلق ندارد، کشت، صنعت و تولید از آنِ همه است، البته کسی که زمین را برای خانه خودش می‌سازد، مالِک می‌شود، اما همه نیز باید در حدی که خدا معین کرده، حرکت کنند، استعدادها برای دریافت پول و ثروت مهار شود، اگر مهار نشود، فساد است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی ریشه فساد را در حرص، اَمَل و آرزو، کبر و استکبار قلمداد کرد و گفت: حرص درباره انسان‌ها به این صورت است و در روایات آمده که شخصی که حرص می‌زند، به مقصد نمی‌رسد، مقصد این است که مال را جمع کند، اما به جمع کردن نمی‌رسد و مرگ فرا می‌رسد و با خودش می‌برد، مطلب دیگر این است که فرد حریص نگران و همیشه مضطرب است، سرنوشت حرص، عذاب خداست؛ افراد حریص در روز قیامت روسیاه می‌شوند، این در روایات و آیات متعدد قرآن آمده است.
وی احتکار برخی کالاهای اساسی مردم طی ماه‌‌های اخیر را مصداق حرص دانست و گفت: همین احتکاری که در کشور رخ داد، مصداق حرص است، در قرآن آمده که وقتی که اینها مردند، صورت‌ها سیاه است، گویی که شب تاریک است، کسانی که به همین سیاهی گرفتار هستند، در روایات بیان شده که ذلت تمام وجودشان را گرفته و بی‌آبرو می‌شوند، محتکر در دنیا هم بی‌آبرو است، اما مهم آخرت است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان با بیان اینکه این تهدید را به تمام سودجویان اعلام می‌کنم که زندگی خودتان و زن و بچه‌تان را در دنیا و آخرت سیاه نکنید، این کارها روی زندگی دنیا و آخرت شما و نسل‌تان تأثیر می‌گذارد، خطاب به محتکران و سودجویان، خاطرنشان کرد: با جمع کردن پول و طلا و برنج، کشور را متلاطم نکنید، این کشور، کشور امام زمان(عج) است و از این گردنه‌‌ها عبور خواهد کرد، نفس خانواده‌‌های شهدا اثرگذار است و تأثیر خودش را بر این کشور و مردم خواهد گذاشت.
منبع: tasnimnews.com

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رای نیاوردن استعفای «معصوم‌زاده» نشان‌دهنده جناحی نبودن شوراست/شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شوراست نه خواسته اعضاء

نشستن پای میز مذاکره مشکل را حل نمی کند

امام جمعه کرمان : راه حل عبور از بحران ها مقاومت است

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

قوانین زیست محیطی نیازمند اصلاح است

مشکلات واحدهای صنعتی جنوب استان کرمان رفع شود

103 مجوز صنعتی در جنوب کرمان صادر شد / لزوم تقویت زیرساخت‌ها

مدیر بومی اولویت اول برای باشگاه صنعت مس در کرمان است

فرماندار کرمان : سازمانهای مردم نهاد دسته بندی می شوند

خرید 500 تن شکر توسط استان کرمان در مرحله دوم

فقط 1000 تن شکر وارد استان کرمان شده است

در تامین شکر دچار مشکل هستیم

اصحاب رسانه در جنگ رسانه ای هوشیارانه عمل کنند

200 میلیارد تومان برای تعمیر جاده‌های استان کرمان اختصاص می یابد

انتقاد از دستگاه‌های اجرایی کرمان برای پایبند نبودن به تعهداتشان

دشمنان تغییر رفتار جمهوری اسلامی را دنبال می کنند

مسئولان با روزه خواران در کرمان برخورد کنند

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

ورود موج جدید ملخ ها به جازموریان و ادامه سم پاشی هوایی

خسارت کشاورزان استان کرمان طی چند روز آینده پرداخت می‌شود

500 خانواده زندانیان در کرمان تحت حمایت قرار دارند

56 درصد کودکان کار اتباع غیر ایرانی هستند

آموزش صنایع دستی به 6500 نفر در استان کرمان

حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان

قضات به دغدغه‌های مردم پاسخ مناسب دهند/ لزوم افزایش کیفیت دادرسی

جایگاه واقعی روابط عمومی‌ها تبیین شود

16 هزار کودک رفسنجانی به غربالگری چشم نیاز دارند

کاهش مصرف نمک در طبخ نان/ سبوس گندم نان در کرمان 13 درصد است

30 درصد افراد جامعه درگیر فشار خون بالا هستند

تکذیب خبر برکناری مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

واکنش اعضای شورای شهر کرمان به استعفای «ماه بانو معصوم زاده»

یادواره 573 شهید ناجای استان کرمان برگزار می‌شود

فرزند شهید بیکار در بافت نداریم

استعفای معصوم زاده از شورای شهر/ رای گیری به هفته آینده موکول شد

«معصوم زاده» استعفا کرد/هفته آینده رای گیری نهایی

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

سالانه180 میلیارد تومان برای آموزش مهاجران در کرمان هزینه می شود

مردم فریب تاجران سلامت را نخورند/ نمک دریایی ناسالم است

امنیت جاده ها تحت تاثیر ورود غیرمجاز مهاجران قرار گرفته است

وزارت ورزش از لحن بد خود نسبت به قهرمانان پارالمپیک عذرخواهی کند

ابراز نگرانی در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر وضعیت پناهندگان در ایران

نماینده کمیساریای عالی :خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال زدنی است

استاندار کرمان : تحریم ها مشکل اساسی برای ما ایجاد نمی کند

چپ و راست علیه خاتمی و پیشنهاد حکومت فدرالی

امروز اهمیت روابط عمومی بیشتر از هر زمان دیگری است

واکنش کمیته انضباطی فدراسیون به دیدار جنجالی فوتبال بانوان

توضیحات بازیکن سیرجانی در خصوص درگیری در فوتبال بانوان

معاون روحانی: رئیس‌جمهور استیضاح نمی‌شود