آخرين مطالب

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم سياسي

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - خطیب نماز جمعه تهران از قوه‌قضائیه برای برخورد با محتکران تشکر کرد و گفت که محتکران رسوا خواهند شد
محتکران رسوا خواهند شد
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌‌های اول این نماز، با اشاره به احتکار کالاهای اساسی مردم از سوی سوداگران و سودجویان، گفت: در کشوری که دور تا دور آن دشمن هستند، از آمریکا و صهیونیست و آل سعود گرفته، آدم احتکار کند، واقعا جای تعجب و تأسف دارد.
وی افزود: از قوه‌قضائیه در برخورد با محتکران تشکر می‌کنم، مجازات‌ها را باید جدی گرفت، این مجازات‌ها در کشوری که در حال جنگ اقتصادی است، باید جدی گرفته شود، ریاست قوه‌قضائیه نیز در برخورد با محتکران جدی هستند که این مجازات‌ها انشاء‌الله انجام می‌شود، اما محتکران رسوا می‌شوند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مسئله‌ای که امروز در کشور وجود دارد مهم است، ما با دشمنی روبه‌رو هستیم که از تمام این لحظه‌ها و خبرهای دروغ و درست در کشور سوء‌استفاده می‌کند، ترامپ قبلا هم گفته بود که ما حاضریم با ایران مذاکره کنیم که در این هفته نیز باز هم این حرف را تکرار کرد.
وی اضافه کرد: ترامپ در مطلبی نوشته است که ایران اقتصادش خیلی سریع وضعیت بدی پیدا کرده است، ما حاضریم ملاقات کنیم، مهم نیست موافقت کنند یا نه، این عبارت که می‌گوید که سریع وضعش عوض شده است، باید مورد توجه کل ملت ایران قرار گیرد، آیا عِرق ایرانی و مروت انسانی و جوانمردی و یک آدم با وجدان این را می‌پذیرد که کاری بکند که 4 نفر عده‌ای ماجراجو سر و صدا کنند؟، بعد هم افرادی که گرفتار هستند، فریب آنها بخورند و با آنها مخلوط شوند و عکس بگیرند و منعکس کنند؟!
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شرایط به‌گونه‌ای است که دنیا دارد برای فشار بر روی ایران مانور می‌دهد، تصریح کرد: آمریکا همه امیدش را بر همین مسئله بسته که به ایران برای مذاکره فشار بیاورد؛ ایران اصلا زیر بار مذاکره‌ای که آنها در نظر گرفته‌اند، نمی‌رود، مواضع ایران همان است که از ابتدا رهبر معظم انقلاب بیان کردند، بر فرض محال هم اگر مذاکره شود، رئیس‌جمهور آمریکا زیر آن می‌زند و دروغ می‌گوید و بساط را بر هم می‌زند.
آیت‌الله امامی‌کاشانی اضافه کرد: آماری برای بنده آورده‌اند و از واشنگن‌پست است که نقل کرده‌اند که می‌نویسد که دروغ‌های ترامپ افزایش چشم‌گیری در ماه‌های اخیر داشته است، این طور که این نشریه گزارش داده، ترامپ در 558 روز گذشته، 4 هزار و 229 بار دروغ گفته و پیمان شکسته است و باز می‌گوید که در دو ماه اخیر، 970 بار دروغ گفته و پیمانش را شکسته است، در جای دیگری آورده است که با حساب ریاضی، از وقتی که ترامپ روی کار آمده، هر روز بیش از 7 دروغ می‌گوید و عهد خود را می‌شکند.
وی تأکید کرد: ترامپ آدم بی شخصیتی است، او نه به خدای مسیح و نه شخص حضرت مسیح عقیده ندارد، ترامپ طبق آنچه که در دنیا نشان می‌دهد، اصلا قیمت ندارد و کلامش ارزشی ندارد، این برای این است که بگوید این کارها و فشارهای اقتصادی اثرگذار است و این را می‌خواهد در دنیا منعکس کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه در فضایی قرار گرفته‌ایم که آمریکا، صهیونیسم و بن‌سلمان و آل‌سعود برای کشورهای اسلامی تصمیم گرفته‌اند، اظهار داشت: آمریکا با قدرتش، صهیونیسم با توطئه‌اش و آل‌سعود بدبخت هم با پول نفت می‌خواهند دنیای اسلام را به هم بریزند، حرف این است، اما ما باید بیدار و هوشیار باشیم و وحدت کلمه داشته باشیم، وظایف خود را انجام دهیم و مسئولان و دست‌اندرکاران هم وظایف خود را انجام دهند و بخش خصوصی هم وارد میدان شود.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله امامی‌کاشانی به دستورالعمل رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی کشور اشاره و تصریح کرد: دستورالعملی که حضرت آقا به دستگاه‌ها برای حل مشکلات اقتصادی امر کرده‌اند، جدی است و باید از سوی دستگاه‌ها و مسئولان اجرا شود، ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، این دستورالعمل تکلیف است.
وی ادامه داد: کشوری که ام‌القری و امید و آروزی اهل‌بیت است، نباید مشکل داشته باشد، شهدا و جوانانی که شهید شدند، سرمایه این کشور و مردم هستند، به این جهت باید به مردم خدمت کنیم، اگر کسانی که به فکر احتکار کالاها و اجناسی هستند، توبه و استغفار کنند، کشور باید آرام باشد، کشور با این همه ظرفیت و منابع طبیعی و جوانانی که دارد، اصلا نباید مشکل داشته باشد و دشمنان دندان تیز کنند که این کشور را دچار مشکل کنند، این وظیفه و تکلیف ماست.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخشی از خطبه‌های اول نماز در سخنانی با بیان اینکه انسان باید حد اعتدال را در نظر بگیرد، گفت: این نقطه صلاح در برابر فساد است که باید در مال و در بعضی امور باشد. خداوند مال و ثروت را قوام جامعه قرار داده است و معنای آن این است که مال، برای همه مردم است و به شخص خاصی تعلق ندارد، کشت، صنعت و تولید از آنِ همه است، البته کسی که زمین را برای خانه خودش می‌سازد، مالِک می‌شود، اما همه نیز باید در حدی که خدا معین کرده، حرکت کنند، استعدادها برای دریافت پول و ثروت مهار شود، اگر مهار نشود، فساد است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی ریشه فساد را در حرص، اَمَل و آرزو، کبر و استکبار قلمداد کرد و گفت: حرص درباره انسان‌ها به این صورت است و در روایات آمده که شخصی که حرص می‌زند، به مقصد نمی‌رسد، مقصد این است که مال را جمع کند، اما به جمع کردن نمی‌رسد و مرگ فرا می‌رسد و با خودش می‌برد، مطلب دیگر این است که فرد حریص نگران و همیشه مضطرب است، سرنوشت حرص، عذاب خداست؛ افراد حریص در روز قیامت روسیاه می‌شوند، این در روایات و آیات متعدد قرآن آمده است.
وی احتکار برخی کالاهای اساسی مردم طی ماه‌‌های اخیر را مصداق حرص دانست و گفت: همین احتکاری که در کشور رخ داد، مصداق حرص است، در قرآن آمده که وقتی که اینها مردند، صورت‌ها سیاه است، گویی که شب تاریک است، کسانی که به همین سیاهی گرفتار هستند، در روایات بیان شده که ذلت تمام وجودشان را گرفته و بی‌آبرو می‌شوند، محتکر در دنیا هم بی‌آبرو است، اما مهم آخرت است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان با بیان اینکه این تهدید را به تمام سودجویان اعلام می‌کنم که زندگی خودتان و زن و بچه‌تان را در دنیا و آخرت سیاه نکنید، این کارها روی زندگی دنیا و آخرت شما و نسل‌تان تأثیر می‌گذارد، خطاب به محتکران و سودجویان، خاطرنشان کرد: با جمع کردن پول و طلا و برنج، کشور را متلاطم نکنید، این کشور، کشور امام زمان(عج) است و از این گردنه‌‌ها عبور خواهد کرد، نفس خانواده‌‌های شهدا اثرگذار است و تأثیر خودش را بر این کشور و مردم خواهد گذاشت.
منبع: tasnimnews.com
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فائزه هاشمی: اصلاح طلبان دنبال باندبازی هستند

شناسایی و انهدام 3 تیم تروریستی در خوزستان

رویترز افشا کرد؛ سر این سگ را بیاورید!

عکسی جالب از احمدی‌نژاد، قالیباف و لاریجانی

جسد خاشقجی پیدا شد

توصیه هایی برای جلوگیری از گازگرفتگی/ مرگ خاموش را جدی بگیرید

15 هزار و 793 ازدواج در کرمان ثبت شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیشانی جنگ اقتصادی است

رهبر انقلاب :مسئولان باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند

زمزمه پایان کار جهانگیری در دولت روحانی

واکنش بعیدی‌نژاد به خروج آمریکا از یک معاهده

سوزاندن اسناد یک روز پس از قتل خاشقچی

هشدار آمریکا نسبت به همکاری مالی دو کره

زیباکلام: بنزین هزار تومانی پوپولیسم است

اراضی چهار میلیارد ریالی جیرفت رفع تصرف شد

850 تابلوی فرسوده در شهر رفسنجان جمع آوری شد

2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان جمع آوری شد

22 پارک در رفسنجان احداث می شود

پاسخ جانشین محسن رضایی به نامه اخیر آخوندی

ورود 3 صندوق سیاه رنگ به داخل کنسولگری ریاض

بن‌سلمان: کودتای غرب علیه خود را فراموش نمی‌کنم

حل مشکل صدور ویزای اربعین اتباع خارجی در کرمان

قاچاق چوب از کویر به استانهای شمالی/ خطر در کمین آخرین حصار زندگی

سلایق بازارهای جهانی فرش شناسایی شود

بازار فرش دستباف کرمان در رکود به سر می برد

انتشار تصاویر جدید از ورود خاشقجی به کنسولگری

گفتگوی تلفنی ترامپ و اردوغان درباره خاشقجی

ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند!

پروژه زیرگذر آزادی دهه فجر به بهره برداری می رسد

بهسازی و زیباسازی میدان بسیج در حال اتمام است

طرح دوفوریتی مستنثی شدن ازقانون منع به کارگیری بازنشستگان منتفی شد

جمعیت دانش آموزی کرمان 5 درصد افزایش یافته است

سوابق کاری و تحصیلی 4 وزیر پیشنهادی از سوی روحانی

اولین افشاگری جهانگیری از اختیاراتش در دولت

جسد خاشقچی بالاخره کجاست؟

خنثی شدن طرح داعش برای نفوذ به ایران

تحقق 100 درصدی تولید کاتد در مجتمع مس سرچشمه

استفاده سازمان‌های جاسوسی از فضای مجازی برای پیشبرد اهدافشان

راهکاری مناسب برای کنترل و پیشگیری از پدیده قتل شناسایی شود

پیش بینی برداشت 20 هزار تن ذرت علوفه ای در بافت

آمار پرونده های قتل در جیرفت 36 درصد کاهش یافته است

لزوم معرفی طرح‌های توجیهی برای سرمایه‌گذاری در رفسنجان

یادداشت دکتر امیر محبیان؛ آسیب‌شناسی تغییرات در کابینه

ترامپ: از توضیح عربستان درباره کشته شدن خاشقجی راضی نیستم

ترامپ یک زن را برای جانشینی هیلی ترجیح می‌دهد

کارمند توئیتر جاسوس عربستان از آب درآمد

وصول بیش از 536 میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها

گیاهان با نیاز آبی کم جایگزین «چمن» می‌شوند

زیباترین کاروانسرای کرمان مملو از سرنگ/معتادان از بازار جمع شوند

15 کارگاه مرمت ابنیه تاریخی با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شد