آخرين مطالب

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم سياسي

آیت‌الله امامی کاشانی: به هیچ وجه زیر بار "مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد" نمی‌رویم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - خطیب نماز جمعه تهران از قوه‌قضائیه برای برخورد با محتکران تشکر کرد و گفت که محتکران رسوا خواهند شد
محتکران رسوا خواهند شد
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌‌های اول این نماز، با اشاره به احتکار کالاهای اساسی مردم از سوی سوداگران و سودجویان، گفت: در کشوری که دور تا دور آن دشمن هستند، از آمریکا و صهیونیست و آل سعود گرفته، آدم احتکار کند، واقعا جای تعجب و تأسف دارد.
وی افزود: از قوه‌قضائیه در برخورد با محتکران تشکر می‌کنم، مجازات‌ها را باید جدی گرفت، این مجازات‌ها در کشوری که در حال جنگ اقتصادی است، باید جدی گرفته شود، ریاست قوه‌قضائیه نیز در برخورد با محتکران جدی هستند که این مجازات‌ها انشاء‌الله انجام می‌شود، اما محتکران رسوا می‌شوند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مسئله‌ای که امروز در کشور وجود دارد مهم است، ما با دشمنی روبه‌رو هستیم که از تمام این لحظه‌ها و خبرهای دروغ و درست در کشور سوء‌استفاده می‌کند، ترامپ قبلا هم گفته بود که ما حاضریم با ایران مذاکره کنیم که در این هفته نیز باز هم این حرف را تکرار کرد.
وی اضافه کرد: ترامپ در مطلبی نوشته است که ایران اقتصادش خیلی سریع وضعیت بدی پیدا کرده است، ما حاضریم ملاقات کنیم، مهم نیست موافقت کنند یا نه، این عبارت که می‌گوید که سریع وضعش عوض شده است، باید مورد توجه کل ملت ایران قرار گیرد، آیا عِرق ایرانی و مروت انسانی و جوانمردی و یک آدم با وجدان این را می‌پذیرد که کاری بکند که 4 نفر عده‌ای ماجراجو سر و صدا کنند؟، بعد هم افرادی که گرفتار هستند، فریب آنها بخورند و با آنها مخلوط شوند و عکس بگیرند و منعکس کنند؟!
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شرایط به‌گونه‌ای است که دنیا دارد برای فشار بر روی ایران مانور می‌دهد، تصریح کرد: آمریکا همه امیدش را بر همین مسئله بسته که به ایران برای مذاکره فشار بیاورد؛ ایران اصلا زیر بار مذاکره‌ای که آنها در نظر گرفته‌اند، نمی‌رود، مواضع ایران همان است که از ابتدا رهبر معظم انقلاب بیان کردند، بر فرض محال هم اگر مذاکره شود، رئیس‌جمهور آمریکا زیر آن می‌زند و دروغ می‌گوید و بساط را بر هم می‌زند.
آیت‌الله امامی‌کاشانی اضافه کرد: آماری برای بنده آورده‌اند و از واشنگن‌پست است که نقل کرده‌اند که می‌نویسد که دروغ‌های ترامپ افزایش چشم‌گیری در ماه‌های اخیر داشته است، این طور که این نشریه گزارش داده، ترامپ در 558 روز گذشته، 4 هزار و 229 بار دروغ گفته و پیمان شکسته است و باز می‌گوید که در دو ماه اخیر، 970 بار دروغ گفته و پیمانش را شکسته است، در جای دیگری آورده است که با حساب ریاضی، از وقتی که ترامپ روی کار آمده، هر روز بیش از 7 دروغ می‌گوید و عهد خود را می‌شکند.
وی تأکید کرد: ترامپ آدم بی شخصیتی است، او نه به خدای مسیح و نه شخص حضرت مسیح عقیده ندارد، ترامپ طبق آنچه که در دنیا نشان می‌دهد، اصلا قیمت ندارد و کلامش ارزشی ندارد، این برای این است که بگوید این کارها و فشارهای اقتصادی اثرگذار است و این را می‌خواهد در دنیا منعکس کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه در فضایی قرار گرفته‌ایم که آمریکا، صهیونیسم و بن‌سلمان و آل‌سعود برای کشورهای اسلامی تصمیم گرفته‌اند، اظهار داشت: آمریکا با قدرتش، صهیونیسم با توطئه‌اش و آل‌سعود بدبخت هم با پول نفت می‌خواهند دنیای اسلام را به هم بریزند، حرف این است، اما ما باید بیدار و هوشیار باشیم و وحدت کلمه داشته باشیم، وظایف خود را انجام دهیم و مسئولان و دست‌اندرکاران هم وظایف خود را انجام دهند و بخش خصوصی هم وارد میدان شود.
به گزارش تسنیم، آیت‌الله امامی‌کاشانی به دستورالعمل رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی کشور اشاره و تصریح کرد: دستورالعملی که حضرت آقا به دستگاه‌ها برای حل مشکلات اقتصادی امر کرده‌اند، جدی است و باید از سوی دستگاه‌ها و مسئولان اجرا شود، ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، این دستورالعمل تکلیف است.
وی ادامه داد: کشوری که ام‌القری و امید و آروزی اهل‌بیت است، نباید مشکل داشته باشد، شهدا و جوانانی که شهید شدند، سرمایه این کشور و مردم هستند، به این جهت باید به مردم خدمت کنیم، اگر کسانی که به فکر احتکار کالاها و اجناسی هستند، توبه و استغفار کنند، کشور باید آرام باشد، کشور با این همه ظرفیت و منابع طبیعی و جوانانی که دارد، اصلا نباید مشکل داشته باشد و دشمنان دندان تیز کنند که این کشور را دچار مشکل کنند، این وظیفه و تکلیف ماست.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخشی از خطبه‌های اول نماز در سخنانی با بیان اینکه انسان باید حد اعتدال را در نظر بگیرد، گفت: این نقطه صلاح در برابر فساد است که باید در مال و در بعضی امور باشد. خداوند مال و ثروت را قوام جامعه قرار داده است و معنای آن این است که مال، برای همه مردم است و به شخص خاصی تعلق ندارد، کشت، صنعت و تولید از آنِ همه است، البته کسی که زمین را برای خانه خودش می‌سازد، مالِک می‌شود، اما همه نیز باید در حدی که خدا معین کرده، حرکت کنند، استعدادها برای دریافت پول و ثروت مهار شود، اگر مهار نشود، فساد است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی ریشه فساد را در حرص، اَمَل و آرزو، کبر و استکبار قلمداد کرد و گفت: حرص درباره انسان‌ها به این صورت است و در روایات آمده که شخصی که حرص می‌زند، به مقصد نمی‌رسد، مقصد این است که مال را جمع کند، اما به جمع کردن نمی‌رسد و مرگ فرا می‌رسد و با خودش می‌برد، مطلب دیگر این است که فرد حریص نگران و همیشه مضطرب است، سرنوشت حرص، عذاب خداست؛ افراد حریص در روز قیامت روسیاه می‌شوند، این در روایات و آیات متعدد قرآن آمده است.
وی احتکار برخی کالاهای اساسی مردم طی ماه‌‌های اخیر را مصداق حرص دانست و گفت: همین احتکاری که در کشور رخ داد، مصداق حرص است، در قرآن آمده که وقتی که اینها مردند، صورت‌ها سیاه است، گویی که شب تاریک است، کسانی که به همین سیاهی گرفتار هستند، در روایات بیان شده که ذلت تمام وجودشان را گرفته و بی‌آبرو می‌شوند، محتکر در دنیا هم بی‌آبرو است، اما مهم آخرت است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان با بیان اینکه این تهدید را به تمام سودجویان اعلام می‌کنم که زندگی خودتان و زن و بچه‌تان را در دنیا و آخرت سیاه نکنید، این کارها روی زندگی دنیا و آخرت شما و نسل‌تان تأثیر می‌گذارد، خطاب به محتکران و سودجویان، خاطرنشان کرد: با جمع کردن پول و طلا و برنج، کشور را متلاطم نکنید، این کشور، کشور امام زمان(عج) است و از این گردنه‌‌ها عبور خواهد کرد، نفس خانواده‌‌های شهدا اثرگذار است و تأثیر خودش را بر این کشور و مردم خواهد گذاشت.
منبع: tasnimnews.com
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علت مرگ ابوبکر البغدادی مشخص شد

ترامپ دیگر برای جنگ علیه ایران نیاز به مجوز ندارد+جزییات

رجایی به احمدی‌نژاد: در «ولیعصر» یک چهارپایه بگذار و روی آن بشین

همایش سواد رسانه ای در کرمان برگزار می شود

سیرجان رتبه اول سطح مجهز به سیستم های آبیاری تحت فشار را دارد

کرمانی ها 24 هزار واحد خون اهدا کردند

پافشاری دوباره العبادی به قطع تبادلات ارزی عراق با ایران

قاسمی: ادعا‌ی «صفراف» درباره خزر بی اساس است

توضیح استانداری تهران درخصوص خبر بازداشت عضو شورای شهر

روحانی در مجلس افشاگری نکند، متهم اصلی می‌شود

کشف کلاهبرداری یک میلیارد و 800 میلیونی با وعده سفر زیارتی

آماده‌باش ناگهانی تیم پزشکی پادشاه عربستان

«نه» به خواسته احمدی‌نژاد از وزیر کشور

زیباکلام: اگر کسی فرزندانش در اسلامشهر و شوش است به کشور وفادار است؟

پاسخ به حواشی که نامه روحانی درست کرد

ظریف: تحریم های آمریکا باعث تغییری در سیاست های منطقه ای ایران نمی شود

عذرخواهی «پورابراهیمی» از خانواده «پزشکیان»

سند سازگاری با کم آبی کرمان ظرف یک ماه آینده به تصویب برسد

واحدهای تولیدی موادغذایی ضوابط بهداشتی را رعایت کنند

فعالیت سازمان های مردم نهاد در کرمان چشمگیر است

العبادی به تهران نمی آید

واکنش جالب رهبر انقلاب به شعار «مفسد اقتصادی اعدام باید گردد»

سهم ایران از خزر حدود 17 درصد می‌شود

مهاجرانی: آقایان شرافت برای همین روزهاست!

حضور 41 شهید مدافع حرم در کرمان/ 578 گلزار شهدا ساماندهی شد

3 شی عتیقه با قدمت 5 هزار سال در جیرفت کشف شد

شرق استان کرمان تحت تاثیر بادهای 120 روزه سیستان

مفسدان اقتصادی در هر مقامی محاکمه شوند/ حباب ارز به زودی می ترکد

4 انبار بزرگ کالای احتکار شده در کرمان کشف شد

66 درصد جمعیت کرمان از نعمت گاز بهره‌مند هستند

اخلال گران نظام اقتصادی به صورت علنی محاکمه می شوند

پاریس راز موافقت اسرائیل با ماندن اسد در قدرت را برملا کرد

واکنش خنده دار باهنر به احمدی نژاد؛ خدا آخر عاقبتش را بخیر کند

نتانیاهو خواستار آتش بس در غزه شد

نماینده تهران: مجلس،متهم به لابی گری است

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضاء شد+ متن کامل کنوانسیون

سفر العبادی به تهران لغو شد

آیا دریای خزر امروز تقسیم می‌شود؟

ممنوع الخروجی بیش از 100 نفر از افراد صاحب سمت

کنایه لاریجانی به احمدی نژاد و انتقاداتش

حجاریان: باید بابت آن مثال جنسیتی عذرخواهی کنم

فرزندان محمدجواد ظریف کجا زندگی می کنند؟

شوخی پسر بچه 9 ساله حادثه آفرین شد/مرگ مادر با اسلحه شکاری

کالاهای ضبط شده در اختیار عموم قرار می گیرد

کرمان به آب‌های ژرف امید بسته است/ بی‌خبری از مانسون در جنوبشرق

اصحاب رسانه تربیت اقتصادی را ترویج دهند

دل در گرو آبادانی استان کرمان دارم/کشور نیاز به مدیران توسعه‌گرا دارد

گاوهای فرانسوی هم از تحریم‌های ترامپ در امان نماندند

نامه مطهری درباره انتشار مطلبی در بخش اخبار ویژه روزنامه کیهان

محمود صادقی: ترکمنچای دیگری در راه است؟