کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان اعلام کرد:

60 درصد واحدهای روستایی کرمان مقاوم هستند/ اجرای طرح آمارگیری ویژگی‌های مسکن روستایی اقتصادي

60 درصد واحدهای روستایی کرمان مقاوم هستند/ اجرای طرح آمارگیری ویژگی‌های مسکن روستایی

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: قریب به 60 درصد از واحدهای مسکونی روستاهای استان مقاوم و قابل اطمینان هستند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی اکبر سلطانی‌نژاد" امروز 15 مهرماه در نشست خبری با گرامیداشت روز ملی روستا(15 مهرماه) اظهار کرد: در چند دهه گذشته قریب به 70 درصد جمعیت ساکن روستاها بودند اما شاید به دلیل برنامه‌ریزی‌های ضعیفی که اتفاق افتاد این عدد در حال حاضر به 30 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه جمعیت روستایی استان کرمان از متوسط کشوری بالاتر است، افزود: خوشبختانه درصد جمعیت روستایی استان 40 درصد است و این رقم در شرق و جنوب استان گاه به 60 تا 70 درصد می‌رسد.
سلطانی نژاد با اشاره به اجرای طرح‌های هادی روستایی گفت: طرح هادی روستایی سند توسعه و کالبدی روستا است که در روستاهای بالای 20 خانوار اجرا می‌شو و اصلی ترین کار بنیاد اجرای طرح هادی در روستاهاست که در سال های گذشته در استان کرمان اجرا شده و در برنامه ششم با همان محور و با مشارکت مردم پیش می رویم.
وی افزود: مسکن روستایی فعالیت دیگر بنیاد مسکن است که در این حوزه در استان کرمان وضعیت نسبتا بهتری به کشور دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان تصریح کرد: همه دهستان های استان از طرح هادی بهره مند شده اند و با تجمیع منابع و هم افزایی و مشارکت مردم کار پیش می رود و سال گذشته 540 پروژه در اجرای طرح هادی داشته ایم.
وی با اشاره به اینکه در برنامه سال جاری نیز 500 پروژه داریم و از منابع متعددی اعتبار تامین می شود، گفت: روستاهای فاقد دهیاری مغفول واقع شده بودند که در برنامه ششم این موضوع را آوردیم و تامین اعتبار شده و برای اجرای طرح هادی در این روستاها کار را مدیریت می کنیم.
سلطانی نژاد اظهار کرد: از 5 هزار و 600 سکونتگاه روستایی استان کرمان بیش از 2800 مورد بالای 20 خانوار است و از این تعداد 2 هزار و 138 در برنامه پنجم توسعه تهیه طرح هادی شده و 600 روستای دیگر فاقد طرح است که کار آغاز شده و در برنامه ششم اجرا می شود و شاخص کار، جمعیت و پروژه های متعدد عمرانی و اقتصادی است که می تواند بر معیشت مردم تاثیر بگذارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در حال حاضر می توانیم بگوییم قریب به 60 درصد از واحدهای مسکونی روستاهای استان مقاوم و قابل اطمینان هستند که بخشی از موضوع مربوط به زلزله های دو دهه اخیر است که بازسازی انجام شد و بخش دیگر حرکت های خوبی که در جنوب استان صورت گرفت و مشارکت مردم در این زمینه موثر است.
وی بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت های ما در روستاها، سند املاک روستایی است که براساس تفاهمنامه با ثبت اسناد سالانه برای بیش از 10 هزار مسکن روستایی صادر می شود و داریم در قلعه گنج 3 هزار سند را دریافت می کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات بنیاد در زمینه قیر رایگان است که در قانون بودجه و برنامه ششم مصوبه گرفتیم و در استان کرمان سهم قابل تاملی جذب شده و با مشارکت مردم کار را انجام می دهیم و عدد آن قریب به 30 میلیارد تومان در سال است و کار 400 روستا را در سال گذشته در بخش قیر رایگان پیش بردیم.
وی اظهار کرد: بنیاد مسکن در شهرها نیز مسکن تولید می کند و طرح هایی مانند مسکن، مهر، اجتماعی و مسکن محرومین را پیش می بریم و برای مسکن اجتماعی در کرمان تحویل زمین شده و به نظر می آید از ابتدای سال آینده بخشی از کار مسکن اجتماعی آغاز شود.
سلطانی نژاد با اشاره به اینکه تفاهمنامه هایی با بهزیستی و کمیته امداد داریم که برای محرومان مسکن ساخته می شود، گفت: برای واحدهای نیمه تمام و مسکن اقشار کم درآمد در جنوب و شرق استان بلاعوض پرداخت می کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه متولی بازسازی مسکن در حوادث بنیاد مسکن است، عنوان کرد: در بازسازی مناطق زلزله زده کوهبنان کار به جای قابل قبولی رسیده و در هجدک براساس قول داده شده، کار تمام شده و شهر را با نگاه توسعه ای در کوهبنان دیدیم و عدد را افزایش دادیم.
سلطانی نژاد اظهار کرد: براساس چهار مصوبه در بازسازی واحدهای خسارت دیده از سیل 10 هزار واحد، زرند 3300 مورد، راور 4600 و کوهبنان 2200 واحد کار می کنیم و با تشریک مساعی و نگاه واحد کار خوب پیش می رود و از 18 هزار و 600 واحد مصوب، 15 هزار و 580 واحد عملیاتی شده است.
وی تصریح کرد: در مسکن روستایی سالانه حدود 10 هزار واحد کار می کنیم که طی یک سال گذشته بیش از 15 هزار واحد کار شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با بیان اینکه در کوهبنان زیرساخت خیلی ضعیف بود و نیروی کار وجود نداشت و کار سخت بود افزود: در پرداخت تسهیلات بازسازی به مردم، بانک ها همکاری نمی کنند و متاسفانه اراده ای بر این نیست که بارها پیگیری کرده ایم و انشاءالله به زودی تسهیلات و اعتبار را دریافت می کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: در حوادث علاوه بر مسکن روستایی در شهرها نیز برای مسکن پرداختی داشته ایم.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: روستا نقش برجسته ای دارد و نظام برنامه ریزی کشور باید به سمت روستاها و محیط کوچک برود و باید نگاهمان را به روستا عوض کنیم.
سلطانی نژاد با بیان اینکه باید جایگاه و شان روستا را برگردانیم، گفت: در گذشته روستا مهارت آفرین بوده اما متاسفانه مشکل در روستاها، نیروی انسانی کارآمد است و مهارت ها از بین رفته و این یک آفت است.
وی در پایان با اشاره به اجرای طرح ملی آمارگیری ویژگی های مسکن روستایی که هر پنج سال یک بار اجرا می شود، اظهارکرد: این طرح از 21 مهر تا 21 آبان در 410 روستا در استان انجام می شود.
سلطانی نژاد افزود: در این طرح در استان کرمان بیشترین واحد مسکونی حدود 12 هزار و 396 پایش می شود و به ویژگی های مسکن روستایی می پردازیم.
وی با اشاره به اتمام ساخت یک میلیون و 700 هزار واحد روستایی در کشور عنوان کرد: در استان کرمان ساخت 100 هزار واحد در برنامه داریم که براساس این طرح به آن توجه خواهیم کرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آبرسانی به 850خانوارروستایی سیرجان به بهره برداری رسید

نمایشگاه بهاره عرضه کالا در جیرفت برگزار نمی شود

328 نیروگاه خورشیدی در شمال کرمان احداث شده است

کالا‌های اساسی با قیمت مصوب در نمایشگاه بهاره

صدور مجوز اخذ وام 5 میلیارد دلاری ایران از روسیه

عملیات مالچ پاشی یکهزار هکتار از اراضی فهرج آغاز شد

سه طرح آبرسانی در سیرجان به بهره برداری رسید

ساخت راه آهن سیرجان به کرمان آغاز شد

بسیاری از مشکلات با تفویض اختیارات حل می شود

جمع شدن پرونده مسکن مهر در سطح استان کرمان تا سال آینده

راه اندازی مجدد کارخانه روغن نباتی گلناز در آینده نزدیک

5000 تن خرما از جنوب کرمان صادر شد

تورم در تمامیِ بازارها، مردم خرید نمی‌کنند

4 علت افزایش قیمت نفت در روز‌های اخیر

15500 تومان برای هر کیلومرغ/ نهاده ای برای تولید وجود ندارد

16طرح صنعتی معدنی با حضور رییس جمهوری در سیرجان افتتاح می شود

سفر وزیر صمت به شهرستان شهربابک/ افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های صنعتی و معدنی شهربابک

افتتاح 16 پروژه در شهرستان سیرجان با حضور رئیس جمهور

جمعی از کارگران فولاد زرند به وضعیت استخدامی ها در این شرکت گلایه دارند

فردا؛ اعلام اسامی جاماندگان بسته حمایتی

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/27

آستان قدس رضوی، مالیات پرداخت می‌کند

طلا باز هم رکورد شکست

ادارات راهداری کرمان و راور تجهیز می شود

پیگیری مدیران برای جذب اعتبارات ضروری است

تدابیر لازم برای خرید گندم و دانه های روغنی استان کرمان در سال 98

همکاری دفاتر گردشگری چین با استان کرمان

پرداخت حقوق بهمن و عیدی کارمندان استان

بخشودگی کامل جرائم قابل بخشش مودیان مالیاتی

خروج ارز برای واردات 128 تن چادر به کشور

خودروسازان گران می‌کنند، مردم گران می‌خرند

طرح تجمیع کشاورزی راهی برای کاهش هزینه های آبیاری نوین است

امسال 126 هزار تن گوشت قرمز وارد کشور شد

جشنواره ای برای معرفی مرکبات جیرفت

تخصیص 30 میلیارد تومان جهت زیرساخت های راه راور و کرمان

ورود یک میلیارد دلار ارز اضافی‌ها به چرخه اقتصاد

کشور در شاخص های توسعه رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است

ساختار اقتصاد هنر در کشور تشکیل شود

سه دلیل گرانی خودرو در روز‌های اخیر

احتمال کاهش قیمت دلار تا مرز 8 هزار تومان

750 سازه آبخیزداری در جنوب کرمان آبگیری شد

گرانی به بازار میوه شب عید می‌رسد؟

بورس در برابر پول کوتاه آمد

سایت ثبت سفارش واردات خودرو باز شد

وام اشتغال 50 میلیون تومانی شد

دلار امروز چند قیمت خورد؟

254هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند

نگاهی به عیدی کارگران در 10 سال اخیر

141 انجمن محلی حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در کرمان تشکیل شد

تجهیز 318 هکتار نخیلات روستای کشیت به آبیاری تحت فشار