آخرين مطالب

500 کارخانه و واحد تولیدی استان کرمان تابع استاندارد اجباری اقتصادي

500 کارخانه و واحد تولیدی استان کرمان تابع استاندارد اجباری

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- "علی بیگ زاده" امرو ز 24 مهرماه در نشست خبری با اشاره به 22 مهرماه روز استاندارد اظهار کرد: ایران در سال 1304 با تصویب قانون اوزان و مقیاس ها بنیان سازمان استاندارد را گذاشت.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال سازمان جهانی استاندارد "استانداردهای بین المللی و چهارمین انقلاب صنعتی" انتخاب شده، افزود: از نخستین انقلاب صنعتی در دنیا 250 سال می گذرد و امروز در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی (انقلاب دیجیتالی) قرار گرفته ایم که مرزهای فیزیکی، بیولوژیکی و ... را برمی دارد که برای روبه رو شدن با تکنولوژی های نوظهور نیاز به استانداردهای جدید داریم.

بیگ زاده با اشاره به اینکه تدوین استانداردهای ملی و بین المللی از وظایف سازمان استاندارد است، تصریح کرد: در سال گذشته در استان کرمان باید 50 استاندارد ملی تدوین می شد که 56 استاندارد ملی تدوین و پیشنهاد دو استاندارد بین المللی از استان در رابطه با استاندارد بین المللی گلاب زهرا و پسته ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه تدوین استاندارد به معنی تدوین ویژگی های تولید یک کالا است، بیان کرد: در حوزه کمیته های ایزو، دو کمیته فنی متناظر در رابطه با کوره های بلند صنعتی و هیدرومتری آب نیز در سال قبل در استان صورت گرفت.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه در تدوین استانداردها، رتبه نخست کشور را داریم، گفت: استاندارد در حوزه نظارت نیز فعالیت می کند و در این راستا کالاهایی که دارای استاندارد اجباری هستند، واحدهای تولیدکننده آن حق تولید، تبلیغ و فروش را بدون کاربرد علامت استاندارد ندارند.

وی افزود: 500 کارخانه و واحد تولیدی در استان کرمان داریم که کالاهای آنها تابع استاندارد اجباری هستند و قبل از فعالیت باید گواهی کاربرد علامت استاندارد را دریافت کرده باشند.

بیگ زاده با اشاره به بازرسی طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استاندارد) در استان کرمان اظهار کرد: در این طرح در بازار از کالاهای استاندارد بازرسی می شود تا کالای کم کیفیت و تقلبی با علامت جعل استاندارد وارد بازار نشود و در سال گذشته 10 هزار و 688 مورد بازرسی طرح طاها در بازارهای استان کرمان و در 6 ماهه نخست امسال 5 هزار و 479 مورد بازرسی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در بازرسی ها عدم انطباق را شاهد بوده ایم که 17 پروانه علامت استاندارد در واحدهای تولیدی تعلیق و 17 پروانه تولید نیز ابطال شده است.

بیگ زاده با بیان اینکه اخطار علیه واحدهایی که عدم انطباق با معیارهای استاندارد را داشته اند، 735 مورد بوده و به 749 مورد نیز در این راستا تذکر داده شده است بیان کرد: اعلام جرم علیه واحدهای تولیدی 54 مورد، جمع آوری کالاهایی که علامت نداشته و جعل استاندارد 47 مورد و پلمب خط تولید در استان 44 مورد بوده است.

بیگ زاده بیان کرد: کالاهایی که علامت استاندارد دارند، دارای یک کد 10 رقمی هستند که اگر این کد را به شماره 10001517 ارسال نمایید اصالت کالا برای شما ارسال می شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: حوزه دیگر فعالیت استاندارد، صادرات و واردات است که در سال گذشته 6 هزار گواهینامه صادراتی به وزن 110 هزار تن صادر کرده ایم و عمده محصول صادراتی خرما و پسته بود.

وی افزود: همچنین در سال گذشته اداره کل استاندارد استان کرمان یک هزار و 906 گواهینامه وارداتی صادر کرده که اکثر کالاهای وارداتی قطعات واسطه ای هستند.

بیگ زاده در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: 74 جایگاه "سی ان جی" در استان کرمان وجود دارد که برای دریافت گواهی ایمنی از استاندارد باید در 16 آیتم بحرانی نمره قبولی دریافت کنند.

50 جایگاه سی ان جی نمره قبولی استاندارد را دارند

وی تصریح کرد: در حال حاضر 50 جایگاه "سی ان جی" استان موفق به دریافت نمره قبولی از استاندارد شده اند و مابقی جایگاه ها یا تعطیل است و یا تذکر گرفته تا رفع ایراد نمایند و گواهی ایمنی را دریافت کنند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: در جایگاه های "سی ان جی" در استان حوادثی نداشته ایم و حوادث رخ داده در این زمینه در دستگاه های "سی ان جی" در خودروها و به دلیل جوشکاری بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برداشت مردم این است که در نازل های سوخت کم فروشی صورت می گیرد، افزود: در این راستا هر سه ماه یک بار نازل های سوخت مایع در استان چک می شود و 3 هزار و 586 نازل سوخت مایع در سال گذشته چک و کالیبره شد تا کم فروشی صورت نگیرد.

بیگ زاده تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف اصلی ما حوزه اوزان و مقیاس هاست که در وسایل توزین سنگین 600 باسکول در استان داریم و هر ساله تعدادی از آنها کالیبره می شود که سال قبل 402 مورد انجام شد.

وی بیان کرد: در خصوص وسایل توزین سبک نیز در سال قبل 8 هزار مورد کالیبره شده که صحت سنجش آنها سنجیده شد تا کم فروشی صورت نگیرد.

این مسوول عنوان کرد: کارهای تصدی گری را در راستای اصل 44 قانون اساسی به شرکت ها و آزمایشگاه های همکار واگذار کرده ایم و حدود 90 آزمایشگاه و شرکت بازرسی در این راستا در استان شکل گرفته و کار را انجام می دهند.

وی درخصوص استاندارد شهربازی ها و تجهیزات زمین های بازی گفت: این موارد تابع استاندارد اجباری هستند و در سال 96 همکاران ما 620 مورد از این وسائل را شناسایی و به موارد نیاز به اصلاح و استاندارد تذکرات را داده و جاهایی که احساس شد وسایل بازی جان کسی را به خطر می اندازد، با همکاری قوه قضاییه پلمب کردیم.

بیگ زاده درباره استاندارد آسانسورها، عنوان کرد: خرید، نصب و نگهداری آسانسور باید توسط شرکت های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور از سازمان صنعت، معدن و تجارت صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته آسانسور بخش های عمومی و دولتی یک هزار و 56 مورد بازرسی انجام شد و 671 مورد از ما تاییدیه گرفته اند و به بقیه ایراد داشته اند، تذکرات لازم داده شده و باید مورد بازرسی مرحله دوم قرار بگیرند.

آسانسورها باید هر ساله بازرسی ادواری شوند

بیگ زاده با اشاره به اینکه در اتفاقات آسانسور، اشتباهات انسانی هم دخیل بوده است، گفت: باید هر سال یک بار حتما آسانسور مورد بازرسی ادواری صورت بگیرد تا جان کسی به خطر نیفتد.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به فعالیت در حوزه آموزش اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 8 هزار و 500 نفر ساعت آموزش مدیران کنترل کیفیت، 656 نفر ساعت آموزش کارشناسان استاندارد، 23 هزار و 846 نفر ساعت آموزش های برون سازمانی و 2 هزار و 661 نفر ساعت آموزش کارکنان استان انجام سده است.

وی در پایان افزود: اداره کل استاندارد استان کرمان با ارتقاء خیلی خوب نسبت به سال 94 در سال 95 در ارزیابی عملکرد جشنواره شهید رجایی استان در زمینه شاخص های عمومی و اختصاصی رتبه برتر استان و در کشور جزو سه دستگاه برتر شناخته شد و سال گذشته نیز در جشنواره شهید رجایی سال 96 نیز جزو دستگاه های برتر استان هستیم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌بینی ریزش 30 درصدی قیمت مسکن از بهمن ماه

وعده ارزی رییس بانک مرکزی

173 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در کرمان وجود دارد

تخصیص 42 درصدی اعتبارات هزینه‌ای بودجه استان/انتقاد از شهرداری‌ها برای عدم پیگیری تبادل موافقتنامه‌ها

رییس جهاد کشاورزی استان: قبول نداریم 90 درصد آب در بخش کشاورزی استان کرمان مصرف می‌شود

احتمال افزایش وام مسکن

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

زمستان مسکن ارزان می‌شود

درخواست واردات جگر

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

1200 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفات در جنوب کرمان وجود دارد

تکمیل جاده کرمان، چترود، راور، دیهوک/ اختصاص 100 میلیارد تومان اسناد خزانه به راهداری کرمان

توزیع عادلانه و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد

یکهزارکیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان ایجاد شده است

11 درصد جابه‌جایی بار کشور توسط شبکه ریلی انجام می شود

توسعه خطوط ریلی نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

پرداخت بدهی 400 میلیارد ریالی صندوق فولاد بازنشستگان استان کرمان به مراکز خدمات درمانی استان

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

عملیات اجرایی راه آهن جیرفت - بم آغاز شد

کرمان از خاک فولاد می‌سازد/ بهمن‌ماه؛ افتتاح چند پروژه بزرگ با حضور رییس جمهور

پل آیت الله هاشمی رفسنجانی کهنوج افتتاح شد

افرادی خائن و فاسد، پول فرهنگیان و منابع مالی آنها را به یغما می‌برند/عدد قابل توجهی از دانش آموزان استان سرانه ندارند

مناطق عشایری ریگان مجهز به شبکه آب و فاضلاب شد

900 واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در کرمان فعال می شود

پروژه های عمران شهری کرمان فعال هستند

کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است

وضعیت اقتصادی کشور به اقدامات درونی نظام بستگی دارد

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

سال آینده نسبتا سال خوبی برای پسته‌داران است

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

عقد قرارداد تکمیل پروژه فاضلاب شهر کرمان تا 45 روز آینده/ تامین منابع آب پایدار برای طرح های صنعتی و فولادی کرمان

کشت زعفران در استان کرمان افزایش یافت

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

هدف اصلی تحریم های دشمن القای ناکارآمدی نظام برای مردم است

بازگشت 558 هکتار اراضی ملی کرمان به بیت المال

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

بر سفره های آب زیرزمینی استان کرمان چه می گذرد؟

300 اقامتگاه بوم گردی در کرمان راه اندازی شد

100 درصد سهام وابسته به نهادهای حمایتی به مردم منتقل شود

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد