کرمان رصد

آخرين مطالب

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته اجتماعي

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تازه‌ترین اخبار اربعین حسینی| تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته، مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
سخنگو ناجا در مرز مهران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر داد
سردار احمد نوریان عصر امروز در جمع خبرنگاران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر و اظهار داشت: امکانات لازم جهت تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران فراهم و زائران اربعین که مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده‌اند در امنیت کامل و با سهولت در حال تردد از این مرز هستند.
معاون اجنماعی ناجا گفت: انتظاری که از هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی دارند آن است که از حضور بدون گذرنامه در مرز خودداری کنند.
وی گفت: به هیچ عنوان امکان خروج از مرز بدون گذرنامه مقدور نیست و زائرانی که مدارک قانونی گذرنامه و ویزا را همراه نداشته باشند در نخستین گیت کنترلی به استان مربوطه عودت داده می‌شوند.
نوریان با توجه به قوانین کشور عراق افزود: هر گونه همراه داشتن مواد مخدر و قرص‌‌های روانگردان ممنوع و کشور عراق مجازات سختی را برای این اقدام اعمال می‌کند.
38 هزار زائران اربعین تاکنون از مرز شلمچه خارج شده‌اند
ولی‌الله حیاتی امروز در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به تردد روان زائران اربعین حسینی و اباعبدالله الحسین(ع) از طریق این مرز اظهار داشت: تردد از این مرز رضایت مراجعه کنندگان را به همراه داشته است.
وی با اشاره به تردد 38 هزار زائر اربعین حسینی از طریق مرز بین المللی شلمچه، بیان کرد: این آمار به فرمانداری خرمشهر اعلام شده و در حال نزدیک شدن به آن زمان عبور زائران هستیم و آمادگی استقبال و میزبانی از این تعداد بالاتر را اعلام می‌کنیم.
فرماندار ویژه خرمشهر تعداد اتباع خارجی که از مرز بین‌المللی شلمچه برای عزیمت به عتبات عالیات خارج شده‌اند را چهار هزار نفر برشمرد.
وی گفت: 450 موکب تاکنون برای مرز بین المللی شلمچه جهت خدمات رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) مستقر شده که این تعداد در کنار درخواست‌های 15 گروه خارجی برای برپایی موکب است که تاکنون نیز 6 موکب راه‌اندازی شد.
مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
جعفر همتی جانشین استاندار کرمانشاه در ستاد اربعین اظهار داشت: با وجود تلاش‌ها و رایزنی‌های وزیر کشور، معاون امنیتی وزیر کشور، دبیر ستاد اربعین و پیگیری‌های مجدانه استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و برادران قرارگاه رمضان، امروز و در جلسه ستاد اربعین کشور عنوان شد که دولت عراق آمادگی لازم را برای بازگشایی مرز خسروی ندارد.
استقرار 5 دستگاه بالگرد در مرز مهران
کریم همتی امروز در نشست رسانه‌ای خود با خبرنگاران اظهار داشت: سیل خروشان حضور هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور برای زیارت ابا عبدالله الحسین(ع) و شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین تدابیر ویژه درمانی و پزشکی را میطلبد که دانشگاه علوم پزشکی در این راستا اقدامات موثری انجام داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: حضور جمعیت میلیونی در اربعین امسال نیازمند تدابیری پزشکی درمانی است که برای این حضور 5 دستگاه بالگرد با استفاده از بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی در مهران استقرار و 2 بیمارستان صحرایی با حضور 150پزشک متخصص و جراح فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
وی به استقرار 150 دستگاه آمبولانس، 10 دستگاه اتوبوس آمبولانس اشاره و خاطر نشان کرد: 9 بیمارستان ایلم نیز با تمام تجهیزات و امکانات و حضور شبانه روزی پزشکان متخصص و جراح با اتاق‌های عمل آماده از نیازمندان احتمالی به خدمات پزشکی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: آماده باش بیمارستان‌های استان‌های همجوار نیز در ایام اربعین به عنوان بیمارستان‌های معین پیش بینی شده است.
وی با تاکید پیشگیری بهتر از درمان است گفت: سطح ایمنی، خدمات امدادی و امنیت زائران صد درصد است و اقدامات دانشگاه پزشکی جنبه پیشگیری برای حوادث غیر مترقبه است.
130 گذرنامه تقلبی در مرز شلمچه شناسایی‌ شد
قدرت الله دهقان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باگذشت زمان شاهد افزایش ورود زائران به دو مرز شلمچه و چذابه هستیم اظهار داشت: با تمام وجود خاک‌ پای زائران را طوطیای چشم خویش می‌کنیم و در خدمت زائران هستیم.
وی با بیان اینکه کسانی که قصد ورود به عراق را دارند باید فقط از مبادی قانونی و معتبر اقدام به صدور ویزا کنند بیان کرد: متأسفانه همچنان شاهد صدور ویزاهای تقلبی هستیم.
معاون انتظامی و امنیتی استاندار خوزستان بیان کرد: اگر مردم مشاهده کردند که در جایی ویزا با قیمت پایین‌تر از نرخ اعلامی صادر می‌شود مطمئن باشند که تقلبی در کار است و نباید از آن طریق اقدام به صدور ویزا کنند.
دهقان گفت: در استان خوزستان افرادی را دستگیر کردیم که اقدام به صدور روادید تقلبی می‌کنند و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ما نیز به دنبال این موضوع هستند.
وی عنوان کرد: تاکنون 130 نفر در مرز شلمچه با گذرنامه جعلی شناسایی شدند که از خروج آن‌ها از کشور جلوگیری شده است.
بالن اینترنتی در مرز مهران مستقر شد
حسین فلاح جوشقانی پیش از ظهر امروز در مرز مهران ضمن بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی این مرز اظهار داشت: بالن اینترنتی مرز مهران از امروز فعال و تقویت ارتباطات اینترنتی و تلفن همراه را برعهده دارد.
معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و امکان دسترسی کلیه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و اینترنت در مرز مهران مهیا و در دسترس زائران اربعین حسینی است.
وی کاهش نرخ سرویس‌های ارتباطی در ایام اربعین حسینی را یادآور و گفت: کمیته‌ای مشترک بین ایران و عراق برای کاهش نرخ ارتباطی تشکیل و به نتیجه خوبی رسیده‌اند که متعاقبا اعلام می‌شود.
ارتش برای زائران اربعین بیمارستان صحرایی راه‌اندازی می‌کند
امیر جواد مولایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه از برپایی موکب قرارگاه غرب ارتش به منظور پذیرایی از زائران اربعین خبرداد و اظهار داشت: در این موکب به صورت روزانه 100 هزار بسته غذایی بین زائران توزیع می‌شود.
وی با اشاره به استقرار بیمارستان صحرایی برای زائران اربعین عنوان کرد: در این بیمارستان انواع خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین ارائه می‌شود.
مولایی با بیان اینکه بسته‌های فرهنگی برای توزیع بین زائران تهیه شده است گفت: قرارگاه غرب ارتش برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین از آمادگی کامل برخوردار است و تمهیدات لازم برای استفاده از اورژانس هوایی در صورت لزوم اندیشیده شده است.
جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با اشاره به استقرار سرویس‌های بهداشتی و حمام در مرز افزود: خدمات متفاوتی از جمله آرایشگاه، خشک‌شویی و سایر خدمات مورد نیاز زائران در موکب قرارگاه ارائه می‌شود.
دانشجویان می‌توانند از مرزهای منتهی به عراق بازدید کنند
حسین حسین زاده امروز در جلسه ستاد اربعین در مرز چذابه با بیان اینکه پلیس راهور راه را برای ورود کامیون‌ها مسدود کرده است اظهار داشت: با وجود اینکه زیرساخت‌های مرز چذابه مانند مرز شلمچه آماده نبودند اما تغییرات موجود نشان دهنده تلاش مدیران است که به موضوع اربعین به عنوان یک دغدغه نگاه کردند.
وی افزود: اقدامات انجام شده از سوی مدیران با یک نگاه اعتقادی صورت گرفته چرا که مشکلات تنها با نگاه و اقدامات جهادی برطرف می‌شوند.
رئیس قرارگاه چذابه با بیان اینکه استانداری خوزستان همکاری لازم را انجام و نیروهای مختلفی برای همکاری و هماهنگی های مورد نیاز در مرز مستقر کرده، عنوان کرد: جلسات پیرامون اربعین را به صورت منظم روزهای زوج و جمعه در مرز برگزار و کارهای مورد نظر را بررسی می‌کنیم.
وی از برگزاری جلسه تامین امنیت توسط نیروی انتظامی خبر داد و درباره سفر دانشجویان به عتبات عالیات گفت: امکان سفر به عتبات برای دانشجویان وجود ندارد اما آن‌ها ‌می‌توانند در قالب گروه‌های مختلف برای بازدید از مرز چذابه اعزام شوند.
در ادامه جلسه حجت‌الاسلام سید محمود موسوی رئیس سازمان عتبات خوزستان گفت: استاندار خوزستان و رئیس قرارگاه چذابه ضمن حضور مستمر در چند ماه اخیر حتی به صورت شبانه روزی جوابگو و پیگیری‌های لازم را دارند.
وی افزود: اگر تلاش، همدلی، همت و وحدت مدیران خوزستانی نبود بدون شک شاهد این تغییرات در مرز چذابه نبودیم.
طلاب و روحانیون شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند
حجت‌الاسلام حسین تمرخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طلاب و روحانیون شرکت کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند.
مسئول امور صیانتی حوزه علمیه استان ایلام گفت: با توجه به قوانین مرزی خروج بدون گذرنامه و ویزا بدون استثناء از مرز ممنوع است و در این رابطه طلاب و روحانیونی که قصد حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند با مراجعه به سامانه سماع نسبت به اخذ گذرنامه و ویزا اقدام کنند تا در سفر با مشکل ممانعت روبه‌رو نشوند.
وی با اشاره به مسیر پیاده‌روی و وجود نحله‌های فکری مختلف در مسیر تردد به زائران اربعین حسینی یادآور شد و گفت: مراقب دام‌های گسترانیده نحله‌های فکری مخالف انقلاب اسلامی باشید.
تمرخانی رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان عراق را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حضور در اربعین حسینی رعایت قانون کشور میزبان الزامی و در هر کجا که باشیم رعایت قانون موجب حرمت ما می‌شود.
منبع: tasnimnews.com

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طی 30 سال گذشته برون داد انرژی خورشیدی افزایش نداشته است

سفر ایمن با نگاه پیشگیرانه در هلال احمر کرمان دنبال می شود

پرنده مهاجر به محیط زیست کهنوج تحویل داده شد

محموله 88 کیلویی هروئین در رودبار جنوب کشف شد

آمار تصادف ایام نوروز امسال نگران کننده است

کمبودی برای اسکان مسافران نوروزی در استان کرمان وجود ندارد

استاندار کرمان از سالمندان عیادت کرد

440 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی سیرجان تجهیز شد

آتش‌سوزی در فروشگاه زنجیره ای رفاه کرمان

آتش سوزی فروشگاه رفاه کرمان اطفاء شد

افزایش 48 درصدی ورود مسافران نوروزی به استان کرمان

آتش در فروشگاه رفاه کرمان مهار شد

همکاری مردم در مراسم چهارشنبه سوری ستودنی است

نوروزبانان هلال احمر استان کرمان به مسافران خدمات رسانی می کنند

تصادف در سیرجان یک کشته بر جا گذاشت

کاهش آمار حادثه های چهارشنبه پایان سال کرمان چشمگیر بود

لباس پلیس جیرفت به دوربین مجهز شد

آمار مصدومان چهارشنبه سوری جنوب کرمان 80 درصد کاهش یافت

سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان کرمان می شود

پرونده چهارشنبه‌سوری کرمان با 7 مصدوم بسته شد

گشت‌زنی 55 تیم راهداری در محورهای استان/بازرسی مجتمع‌های خدمات رفاهی

فوت شدن 2 نفر به علت تصادفات در استان کرمان در 24 ساعت گذشته

جشن نوروز در دانشگاه جیرفت برگزار شد

مراکز درمانی جنوب کرمان در آماده باش به سر می برند

576 تن شکر وارد کرمان شد

حوادث چهارشنبه سوری در کرمان 2 مصدوم بر جا گذاشت

چهارشنبه‌سوری در کرمان 4 مصدوم برجای گذاشت

ایمنی راهها مورد توجه قرار گیرد

گودبرداری غیراصولی، ساختمان را بر سر کارگر فرو ریخت

وضعیت ورود شکر به کرمان پیگیری شد

طرح احداث بیمارستان کهنوج در بودجه سال 98 قرار گرفت

سایت موقت دفن زباله در فاریاب ایجاد شد

هشدار دامپزشکی در خصوص گوشت‌های بسته‌بندی وکیوم گرم موجود در بازار

شب عیدی آرام در کرمان/بارندگی 77 میلیمتری در استان در سال آبی جاری

آماده باش 10 ایستگاه آتش‌نشانی کرمان برای چهارشنبه سوری

انهدام باند گسترده قاچاق دام کشور در کرمان

آماده باش اورژانس کرمان در چهارشنبه‌سوری/در صورت حادثه چه کنید؟

2 شکارچی متخلف در جیرفت دستگیر شدند

نماد گلیم سیرجان رونمایی شد

کاهش 98 نفری تلفات در حوادث جاده ای استان کرمان در سال جاری

چهارشنبه‌سوری را نفی نمی‌کنیم فقط باید مدیریت کرد

امسال 374 زندانی جرائم غیرعمد استان آزاد شده‌اند

برابری منحنی رشد جرم و منحنی نابه‌سامانی‌های اقتصادی و فرهنگی

فعالیت روابط عمومی ها فرهنگی و جهت دار باشد

محدودیتی برای عرضه میوه عید نوروز در کرمان وجود ندارد

65 هزار ترقه غیرمجاز در کرمان کشف شد

اختلاف طایفه ای در فاریاب به صلح انجامید

150 هزار مترمربع آسفالت در سطح شهر کرمان اجرا شد

شهربازی کرمان با امکانات جدید پذیرای همشهریان است

اداره کل راهداری جنوب کرمان خوش درخشید