آخرين مطالب

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته اجتماعي

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تازه‌ترین اخبار اربعین حسینی| تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته، مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
سخنگو ناجا در مرز مهران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر داد
سردار احمد نوریان عصر امروز در جمع خبرنگاران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر و اظهار داشت: امکانات لازم جهت تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران فراهم و زائران اربعین که مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده‌اند در امنیت کامل و با سهولت در حال تردد از این مرز هستند.
معاون اجنماعی ناجا گفت: انتظاری که از هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی دارند آن است که از حضور بدون گذرنامه در مرز خودداری کنند.
وی گفت: به هیچ عنوان امکان خروج از مرز بدون گذرنامه مقدور نیست و زائرانی که مدارک قانونی گذرنامه و ویزا را همراه نداشته باشند در نخستین گیت کنترلی به استان مربوطه عودت داده می‌شوند.
نوریان با توجه به قوانین کشور عراق افزود: هر گونه همراه داشتن مواد مخدر و قرص‌‌های روانگردان ممنوع و کشور عراق مجازات سختی را برای این اقدام اعمال می‌کند.
38 هزار زائران اربعین تاکنون از مرز شلمچه خارج شده‌اند
ولی‌الله حیاتی امروز در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به تردد روان زائران اربعین حسینی و اباعبدالله الحسین(ع) از طریق این مرز اظهار داشت: تردد از این مرز رضایت مراجعه کنندگان را به همراه داشته است.
وی با اشاره به تردد 38 هزار زائر اربعین حسینی از طریق مرز بین المللی شلمچه، بیان کرد: این آمار به فرمانداری خرمشهر اعلام شده و در حال نزدیک شدن به آن زمان عبور زائران هستیم و آمادگی استقبال و میزبانی از این تعداد بالاتر را اعلام می‌کنیم.
فرماندار ویژه خرمشهر تعداد اتباع خارجی که از مرز بین‌المللی شلمچه برای عزیمت به عتبات عالیات خارج شده‌اند را چهار هزار نفر برشمرد.
وی گفت: 450 موکب تاکنون برای مرز بین المللی شلمچه جهت خدمات رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) مستقر شده که این تعداد در کنار درخواست‌های 15 گروه خارجی برای برپایی موکب است که تاکنون نیز 6 موکب راه‌اندازی شد.
مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
جعفر همتی جانشین استاندار کرمانشاه در ستاد اربعین اظهار داشت: با وجود تلاش‌ها و رایزنی‌های وزیر کشور، معاون امنیتی وزیر کشور، دبیر ستاد اربعین و پیگیری‌های مجدانه استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و برادران قرارگاه رمضان، امروز و در جلسه ستاد اربعین کشور عنوان شد که دولت عراق آمادگی لازم را برای بازگشایی مرز خسروی ندارد.
استقرار 5 دستگاه بالگرد در مرز مهران
کریم همتی امروز در نشست رسانه‌ای خود با خبرنگاران اظهار داشت: سیل خروشان حضور هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور برای زیارت ابا عبدالله الحسین(ع) و شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین تدابیر ویژه درمانی و پزشکی را میطلبد که دانشگاه علوم پزشکی در این راستا اقدامات موثری انجام داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: حضور جمعیت میلیونی در اربعین امسال نیازمند تدابیری پزشکی درمانی است که برای این حضور 5 دستگاه بالگرد با استفاده از بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی در مهران استقرار و 2 بیمارستان صحرایی با حضور 150پزشک متخصص و جراح فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
وی به استقرار 150 دستگاه آمبولانس، 10 دستگاه اتوبوس آمبولانس اشاره و خاطر نشان کرد: 9 بیمارستان ایلم نیز با تمام تجهیزات و امکانات و حضور شبانه روزی پزشکان متخصص و جراح با اتاق‌های عمل آماده از نیازمندان احتمالی به خدمات پزشکی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: آماده باش بیمارستان‌های استان‌های همجوار نیز در ایام اربعین به عنوان بیمارستان‌های معین پیش بینی شده است.
وی با تاکید پیشگیری بهتر از درمان است گفت: سطح ایمنی، خدمات امدادی و امنیت زائران صد درصد است و اقدامات دانشگاه پزشکی جنبه پیشگیری برای حوادث غیر مترقبه است.
130 گذرنامه تقلبی در مرز شلمچه شناسایی‌ شد
قدرت الله دهقان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باگذشت زمان شاهد افزایش ورود زائران به دو مرز شلمچه و چذابه هستیم اظهار داشت: با تمام وجود خاک‌ پای زائران را طوطیای چشم خویش می‌کنیم و در خدمت زائران هستیم.
وی با بیان اینکه کسانی که قصد ورود به عراق را دارند باید فقط از مبادی قانونی و معتبر اقدام به صدور ویزا کنند بیان کرد: متأسفانه همچنان شاهد صدور ویزاهای تقلبی هستیم.
معاون انتظامی و امنیتی استاندار خوزستان بیان کرد: اگر مردم مشاهده کردند که در جایی ویزا با قیمت پایین‌تر از نرخ اعلامی صادر می‌شود مطمئن باشند که تقلبی در کار است و نباید از آن طریق اقدام به صدور ویزا کنند.
دهقان گفت: در استان خوزستان افرادی را دستگیر کردیم که اقدام به صدور روادید تقلبی می‌کنند و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ما نیز به دنبال این موضوع هستند.
وی عنوان کرد: تاکنون 130 نفر در مرز شلمچه با گذرنامه جعلی شناسایی شدند که از خروج آن‌ها از کشور جلوگیری شده است.
بالن اینترنتی در مرز مهران مستقر شد
حسین فلاح جوشقانی پیش از ظهر امروز در مرز مهران ضمن بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی این مرز اظهار داشت: بالن اینترنتی مرز مهران از امروز فعال و تقویت ارتباطات اینترنتی و تلفن همراه را برعهده دارد.
معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و امکان دسترسی کلیه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و اینترنت در مرز مهران مهیا و در دسترس زائران اربعین حسینی است.
وی کاهش نرخ سرویس‌های ارتباطی در ایام اربعین حسینی را یادآور و گفت: کمیته‌ای مشترک بین ایران و عراق برای کاهش نرخ ارتباطی تشکیل و به نتیجه خوبی رسیده‌اند که متعاقبا اعلام می‌شود.
ارتش برای زائران اربعین بیمارستان صحرایی راه‌اندازی می‌کند
امیر جواد مولایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه از برپایی موکب قرارگاه غرب ارتش به منظور پذیرایی از زائران اربعین خبرداد و اظهار داشت: در این موکب به صورت روزانه 100 هزار بسته غذایی بین زائران توزیع می‌شود.
وی با اشاره به استقرار بیمارستان صحرایی برای زائران اربعین عنوان کرد: در این بیمارستان انواع خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین ارائه می‌شود.
مولایی با بیان اینکه بسته‌های فرهنگی برای توزیع بین زائران تهیه شده است گفت: قرارگاه غرب ارتش برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین از آمادگی کامل برخوردار است و تمهیدات لازم برای استفاده از اورژانس هوایی در صورت لزوم اندیشیده شده است.
جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با اشاره به استقرار سرویس‌های بهداشتی و حمام در مرز افزود: خدمات متفاوتی از جمله آرایشگاه، خشک‌شویی و سایر خدمات مورد نیاز زائران در موکب قرارگاه ارائه می‌شود.
دانشجویان می‌توانند از مرزهای منتهی به عراق بازدید کنند
حسین حسین زاده امروز در جلسه ستاد اربعین در مرز چذابه با بیان اینکه پلیس راهور راه را برای ورود کامیون‌ها مسدود کرده است اظهار داشت: با وجود اینکه زیرساخت‌های مرز چذابه مانند مرز شلمچه آماده نبودند اما تغییرات موجود نشان دهنده تلاش مدیران است که به موضوع اربعین به عنوان یک دغدغه نگاه کردند.
وی افزود: اقدامات انجام شده از سوی مدیران با یک نگاه اعتقادی صورت گرفته چرا که مشکلات تنها با نگاه و اقدامات جهادی برطرف می‌شوند.
رئیس قرارگاه چذابه با بیان اینکه استانداری خوزستان همکاری لازم را انجام و نیروهای مختلفی برای همکاری و هماهنگی های مورد نیاز در مرز مستقر کرده، عنوان کرد: جلسات پیرامون اربعین را به صورت منظم روزهای زوج و جمعه در مرز برگزار و کارهای مورد نظر را بررسی می‌کنیم.
وی از برگزاری جلسه تامین امنیت توسط نیروی انتظامی خبر داد و درباره سفر دانشجویان به عتبات عالیات گفت: امکان سفر به عتبات برای دانشجویان وجود ندارد اما آن‌ها ‌می‌توانند در قالب گروه‌های مختلف برای بازدید از مرز چذابه اعزام شوند.
در ادامه جلسه حجت‌الاسلام سید محمود موسوی رئیس سازمان عتبات خوزستان گفت: استاندار خوزستان و رئیس قرارگاه چذابه ضمن حضور مستمر در چند ماه اخیر حتی به صورت شبانه روزی جوابگو و پیگیری‌های لازم را دارند.
وی افزود: اگر تلاش، همدلی، همت و وحدت مدیران خوزستانی نبود بدون شک شاهد این تغییرات در مرز چذابه نبودیم.
طلاب و روحانیون شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند
حجت‌الاسلام حسین تمرخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طلاب و روحانیون شرکت کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند.
مسئول امور صیانتی حوزه علمیه استان ایلام گفت: با توجه به قوانین مرزی خروج بدون گذرنامه و ویزا بدون استثناء از مرز ممنوع است و در این رابطه طلاب و روحانیونی که قصد حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند با مراجعه به سامانه سماع نسبت به اخذ گذرنامه و ویزا اقدام کنند تا در سفر با مشکل ممانعت روبه‌رو نشوند.
وی با اشاره به مسیر پیاده‌روی و وجود نحله‌های فکری مختلف در مسیر تردد به زائران اربعین حسینی یادآور شد و گفت: مراقب دام‌های گسترانیده نحله‌های فکری مخالف انقلاب اسلامی باشید.
تمرخانی رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان عراق را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حضور در اربعین حسینی رعایت قانون کشور میزبان الزامی و در هر کجا که باشیم رعایت قانون موجب حرمت ما می‌شود.
منبع: tasnimnews.com
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زن بی رحم با گوشت نامزدش غذا پخت

آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور

تفکر انقلابی و روحیه جهادی بسیجیان عامل پیروزی دفاع مقدس شد

زمین لرزه 4.7 ریشتری اَهِل فارس را لرزاند

پیدا کردن جای پارک به کمک اپلیکیشن

صف درخواست جهیزیه مددجویان کمیته امداد به صفر رسید

واریز یک ماه از مطالبات کارگران هفت تپه تا آخر هفته

مراتع شهرستان سیرجان، جزی با ارزش ترین مراتع استان هستند

چند توصیه‌ برای رانندگی در بارش برف و باران

آخرین مهلت بهره‌مندی از بخشودگی جرایم رانندگی

جزئیات نجات دختر نوجوان تبریزی از خودکشی

سفره کارگران هرروز خالی‌تر می‌شود

وزیر نفت: با استفاده مجدد از کارت سوخت می‌خواهیم جلوی قاچاق سوخت را بگیریم

تنها یک درصد مردم بم از کارت سوخت شخصی استفاده می کنند

500 هزار کرمانی مشمول بیمه قرآنی هستند

نگران نباشید، بنزین گران نمی شود

مرد بی گناه تا آستانه اعدام رفت/ راز شوم باغ سیب چه بود

تخلفات رانندگی از طریق پیامک به مالکین خودروها اطلاع رسانی خواهد شد

فعلا موبایل نخرید، قیمت‌ها کاهش می‌یابد

فالور‌های تقلبی از اینستاگرام حذف می‌شود

ذبح نوعروس پیرخوشاب پیش پای محرومیت

سامانه بارشی وارد کرمان شد

طرح نسخه الکترونیک در کرمان اجرا می شود

آسایش مردم با تعامل بین ارکان فرودگاه حاصل می شود

تایید حکم اعدام قاچاقچی مسلح و سابقه دار موادمخدر

زلزله 4 ریشتری تازه‌آباد کرمانشاه را لرزاند

تصمیم‌های جدید پیرامون بنزین در راه است

ماجرای «روز خیانت» در زندگی زناشویی

پروژه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی در سراسر کشور اجرا می شود

یکی از نعمت‌های بزرگ منوجان وحدت واقعی بین اهل سنت و تشیع است

برادری به معنای واقعی بین اهل تسنن و شیعه در جنوب کرمان

انهدام سه باند مسلح بین المللی قاچاق مواد مخدر در شرق کشور

امیدواریم اتحاد بین فرق در ایران الگویی برای امت اسلام شود

«بخشنامه‌ها» قانون کار را دور زدند

اجرای عملیات آبخیزداری راه برای برون رفت از بحران کم آبی است

سه باند مسلح بین المللی قاچاق مواد مخدر در شرق کشور منهدم شد

سه شنبه کرمان بارانی می شود

فرهنگ شهادت استکبار را خسته و هراسان کرده است

کودکان، سه‌شنبه را آبی می‌کنند!

احتمال فوران انفجاری دماوند در آینده نزدیک/ضرورت پایش مستمر فعالیت آتشفشانی

مرگ مرموز دختر 18 ساله درخانه مجردی / در تهران رخ داد

لاهوتی: بی‌نظمی و بی‌ثباتی در بازار قابل قبول نیست

بازگشت کارت سوخت قطعی شد/از ثبت‌نام جا نمانید!

برنامه های دستاوردهای انقلاب در 64 روستای کرمان اجرا می شود

امنیت استان کرمان در اغلب شاخص ها مطلوب است

افغانی که هم وطنش را برای 20 میلیون تومان سوزاند!

دستگیری باند سارقان بانک پاسارگاد/سر دسته سارقان مسئول خزانه‌داری بانک بود

ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشور

جاماندگان دریافت بسته‌های حمایتی چه کنند؟

25 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان اضافه می‌شود