کرمان رصد

آخرين مطالب

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته اجتماعي

تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تازه‌ترین اخبار اربعین حسینی| تردد 30 هزار نفر زائر از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته، مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
سخنگو ناجا در مرز مهران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر داد
سردار احمد نوریان عصر امروز در جمع خبرنگاران از تردد 30 هزار نفر زائر اربعین از خروجی مرز مهران در 24 ساعت گذشته خبر و اظهار داشت: امکانات لازم جهت تردد زائران اربعین حسینی در مرز مهران فراهم و زائران اربعین که مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده‌اند در امنیت کامل و با سهولت در حال تردد از این مرز هستند.
معاون اجنماعی ناجا گفت: انتظاری که از هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی دارند آن است که از حضور بدون گذرنامه در مرز خودداری کنند.
وی گفت: به هیچ عنوان امکان خروج از مرز بدون گذرنامه مقدور نیست و زائرانی که مدارک قانونی گذرنامه و ویزا را همراه نداشته باشند در نخستین گیت کنترلی به استان مربوطه عودت داده می‌شوند.
نوریان با توجه به قوانین کشور عراق افزود: هر گونه همراه داشتن مواد مخدر و قرص‌‌های روانگردان ممنوع و کشور عراق مجازات سختی را برای این اقدام اعمال می‌کند.
38 هزار زائران اربعین تاکنون از مرز شلمچه خارج شده‌اند
ولی‌الله حیاتی امروز در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران با اشاره به تردد روان زائران اربعین حسینی و اباعبدالله الحسین(ع) از طریق این مرز اظهار داشت: تردد از این مرز رضایت مراجعه کنندگان را به همراه داشته است.
وی با اشاره به تردد 38 هزار زائر اربعین حسینی از طریق مرز بین المللی شلمچه، بیان کرد: این آمار به فرمانداری خرمشهر اعلام شده و در حال نزدیک شدن به آن زمان عبور زائران هستیم و آمادگی استقبال و میزبانی از این تعداد بالاتر را اعلام می‌کنیم.
فرماندار ویژه خرمشهر تعداد اتباع خارجی که از مرز بین‌المللی شلمچه برای عزیمت به عتبات عالیات خارج شده‌اند را چهار هزار نفر برشمرد.
وی گفت: 450 موکب تاکنون برای مرز بین المللی شلمچه جهت خدمات رسانی به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) مستقر شده که این تعداد در کنار درخواست‌های 15 گروه خارجی برای برپایی موکب است که تاکنون نیز 6 موکب راه‌اندازی شد.
مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود
جعفر همتی جانشین استاندار کرمانشاه در ستاد اربعین اظهار داشت: با وجود تلاش‌ها و رایزنی‌های وزیر کشور، معاون امنیتی وزیر کشور، دبیر ستاد اربعین و پیگیری‌های مجدانه استاندار کرمانشاه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و برادران قرارگاه رمضان، امروز و در جلسه ستاد اربعین کشور عنوان شد که دولت عراق آمادگی لازم را برای بازگشایی مرز خسروی ندارد.
استقرار 5 دستگاه بالگرد در مرز مهران
کریم همتی امروز در نشست رسانه‌ای خود با خبرنگاران اظهار داشت: سیل خروشان حضور هموطنان عزیز در اقصی نقاط کشور برای زیارت ابا عبدالله الحسین(ع) و شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین تدابیر ویژه درمانی و پزشکی را میطلبد که دانشگاه علوم پزشکی در این راستا اقدامات موثری انجام داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: حضور جمعیت میلیونی در اربعین امسال نیازمند تدابیری پزشکی درمانی است که برای این حضور 5 دستگاه بالگرد با استفاده از بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی در مهران استقرار و 2 بیمارستان صحرایی با حضور 150پزشک متخصص و جراح فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
وی به استقرار 150 دستگاه آمبولانس، 10 دستگاه اتوبوس آمبولانس اشاره و خاطر نشان کرد: 9 بیمارستان ایلم نیز با تمام تجهیزات و امکانات و حضور شبانه روزی پزشکان متخصص و جراح با اتاق‌های عمل آماده از نیازمندان احتمالی به خدمات پزشکی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: آماده باش بیمارستان‌های استان‌های همجوار نیز در ایام اربعین به عنوان بیمارستان‌های معین پیش بینی شده است.
وی با تاکید پیشگیری بهتر از درمان است گفت: سطح ایمنی، خدمات امدادی و امنیت زائران صد درصد است و اقدامات دانشگاه پزشکی جنبه پیشگیری برای حوادث غیر مترقبه است.
130 گذرنامه تقلبی در مرز شلمچه شناسایی‌ شد
قدرت الله دهقان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باگذشت زمان شاهد افزایش ورود زائران به دو مرز شلمچه و چذابه هستیم اظهار داشت: با تمام وجود خاک‌ پای زائران را طوطیای چشم خویش می‌کنیم و در خدمت زائران هستیم.
وی با بیان اینکه کسانی که قصد ورود به عراق را دارند باید فقط از مبادی قانونی و معتبر اقدام به صدور ویزا کنند بیان کرد: متأسفانه همچنان شاهد صدور ویزاهای تقلبی هستیم.
معاون انتظامی و امنیتی استاندار خوزستان بیان کرد: اگر مردم مشاهده کردند که در جایی ویزا با قیمت پایین‌تر از نرخ اعلامی صادر می‌شود مطمئن باشند که تقلبی در کار است و نباید از آن طریق اقدام به صدور ویزا کنند.
دهقان گفت: در استان خوزستان افرادی را دستگیر کردیم که اقدام به صدور روادید تقلبی می‌کنند و دستگاه‌های انتظامی و امنیتی ما نیز به دنبال این موضوع هستند.
وی عنوان کرد: تاکنون 130 نفر در مرز شلمچه با گذرنامه جعلی شناسایی شدند که از خروج آن‌ها از کشور جلوگیری شده است.
بالن اینترنتی در مرز مهران مستقر شد
حسین فلاح جوشقانی پیش از ظهر امروز در مرز مهران ضمن بازدید از زیرساخت‌های ارتباطی این مرز اظهار داشت: بالن اینترنتی مرز مهران از امروز فعال و تقویت ارتباطات اینترنتی و تلفن همراه را برعهده دارد.
معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تقویت زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی و امکان دسترسی کلیه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفن همراه و اینترنت در مرز مهران مهیا و در دسترس زائران اربعین حسینی است.
وی کاهش نرخ سرویس‌های ارتباطی در ایام اربعین حسینی را یادآور و گفت: کمیته‌ای مشترک بین ایران و عراق برای کاهش نرخ ارتباطی تشکیل و به نتیجه خوبی رسیده‌اند که متعاقبا اعلام می‌شود.
ارتش برای زائران اربعین بیمارستان صحرایی راه‌اندازی می‌کند
امیر جواد مولایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه از برپایی موکب قرارگاه غرب ارتش به منظور پذیرایی از زائران اربعین خبرداد و اظهار داشت: در این موکب به صورت روزانه 100 هزار بسته غذایی بین زائران توزیع می‌شود.
وی با اشاره به استقرار بیمارستان صحرایی برای زائران اربعین عنوان کرد: در این بیمارستان انواع خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین ارائه می‌شود.
مولایی با بیان اینکه بسته‌های فرهنگی برای توزیع بین زائران تهیه شده است گفت: قرارگاه غرب ارتش برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین از آمادگی کامل برخوردار است و تمهیدات لازم برای استفاده از اورژانس هوایی در صورت لزوم اندیشیده شده است.
جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با اشاره به استقرار سرویس‌های بهداشتی و حمام در مرز افزود: خدمات متفاوتی از جمله آرایشگاه، خشک‌شویی و سایر خدمات مورد نیاز زائران در موکب قرارگاه ارائه می‌شود.
دانشجویان می‌توانند از مرزهای منتهی به عراق بازدید کنند
حسین حسین زاده امروز در جلسه ستاد اربعین در مرز چذابه با بیان اینکه پلیس راهور راه را برای ورود کامیون‌ها مسدود کرده است اظهار داشت: با وجود اینکه زیرساخت‌های مرز چذابه مانند مرز شلمچه آماده نبودند اما تغییرات موجود نشان دهنده تلاش مدیران است که به موضوع اربعین به عنوان یک دغدغه نگاه کردند.
وی افزود: اقدامات انجام شده از سوی مدیران با یک نگاه اعتقادی صورت گرفته چرا که مشکلات تنها با نگاه و اقدامات جهادی برطرف می‌شوند.
رئیس قرارگاه چذابه با بیان اینکه استانداری خوزستان همکاری لازم را انجام و نیروهای مختلفی برای همکاری و هماهنگی های مورد نیاز در مرز مستقر کرده، عنوان کرد: جلسات پیرامون اربعین را به صورت منظم روزهای زوج و جمعه در مرز برگزار و کارهای مورد نظر را بررسی می‌کنیم.
وی از برگزاری جلسه تامین امنیت توسط نیروی انتظامی خبر داد و درباره سفر دانشجویان به عتبات عالیات گفت: امکان سفر به عتبات برای دانشجویان وجود ندارد اما آن‌ها ‌می‌توانند در قالب گروه‌های مختلف برای بازدید از مرز چذابه اعزام شوند.
در ادامه جلسه حجت‌الاسلام سید محمود موسوی رئیس سازمان عتبات خوزستان گفت: استاندار خوزستان و رئیس قرارگاه چذابه ضمن حضور مستمر در چند ماه اخیر حتی به صورت شبانه روزی جوابگو و پیگیری‌های لازم را دارند.
وی افزود: اگر تلاش، همدلی، همت و وحدت مدیران خوزستانی نبود بدون شک شاهد این تغییرات در مرز چذابه نبودیم.
طلاب و روحانیون شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند
حجت‌الاسلام حسین تمرخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طلاب و روحانیون شرکت کننده در پیاده‌روی اربعین ملزم به دریافت گذرنامه و ویزا هستند.
مسئول امور صیانتی حوزه علمیه استان ایلام گفت: با توجه به قوانین مرزی خروج بدون گذرنامه و ویزا بدون استثناء از مرز ممنوع است و در این رابطه طلاب و روحانیونی که قصد حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند با مراجعه به سامانه سماع نسبت به اخذ گذرنامه و ویزا اقدام کنند تا در سفر با مشکل ممانعت روبه‌رو نشوند.
وی با اشاره به مسیر پیاده‌روی و وجود نحله‌های فکری مختلف در مسیر تردد به زائران اربعین حسینی یادآور شد و گفت: مراقب دام‌های گسترانیده نحله‌های فکری مخالف انقلاب اسلامی باشید.
تمرخانی رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان عراق را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حضور در اربعین حسینی رعایت قانون کشور میزبان الزامی و در هر کجا که باشیم رعایت قانون موجب حرمت ما می‌شود.
منبع: tasnimnews.com

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آخرین اخبار از بازگشت مجدد کارت سوخت

تفاهم نامه رفع محرومیت روستاهای رودبار جنوب منعقد شد

پلمب 110 فروشگاه عرضه پوشاک قاچاق در تهران

برف و کولاک در 19 استان کشور

46 درصد مردم منطقه قلعه‌گنج لوله کشی آب شرب ندارند

خوزستان درگیر گرد و خاک می‌شود

سالانه یک هزار نفر فوتی در محیط های کارگری

کاهش 20 درصدی حوادث کار منجر به فوت در کشور

ارتباط معنادار شرایط اقتصادی و وقوع سرقت‌ها/ حق نداریم بخاطر منافع جزئی آرامش جامعه را به هم بزنیم

در بازی مس و گل گهر کودکان کار تکریم می‌شوند

واژگونی سرویس مدرسه در کرمان یک کشته و 6 مصدوم برجا گذاشت

بازنگری آیین‌نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت کار

سقوط دکل مخابراتی در کرمان بر اثر طوفان

سرعت وزش باد در کرمان به 65 کیلومتر بر ساعت رسید/کاهش دید افقی به 900 متر

اعضای باند حرفه‌ای کلاهبرداری در سایت «دیوار» بازداشت شدند

طرح جدید دولت؛ اقساطی مسافرت بروید

هوای 29 استان برفی و بارانی می‌شود

همسر تنها بازمانده سانحه بوئینگ: او شوکه شده

وزش باد شدید در کرمان تا فردا ادامه دارد

واژگونی خودروی پراید در رودبار جنوب 2 کشته بر جا گذاشت

مرگ دانش آموز قائمشهری در یک حادثه عجیب

30 هزار لیتر قاچاق سوخت در رودبار جنوب کشف شد

رفتار بچه‌پولدار‌های تهرانی سوژه شد

برداشت میلیونی با کپی کردن کارت‌های بانکی

واژگونی سرویس مدرسه در کرمان یک کشته برجا گذاشت

سفر نوبخت به کرمان در راستای توجه به مناطق کمتر برخوردار است

کلاهبرداری به بهانه ازدواج موقت

برف و کولاک در جاده‌ها از امشب

‍ اطفاء حریق 295 منزل مسکونی در کرمان/ 744 نفر نجات یافتند

زمین لرزه 3.5 ریشتری هجدک را تکان داد

پارک گردشگری در کرمان ساخته می شود

سرانه فضای سبز کرمان 18 متر مربع به ازای هر فرد است

حوادث منجر به فوت در واحدهای تولیدی 20 درصد کاهش دارد

تصادف در رفسنجان پنج مجروح و یک کشته بر جا گذاشت

تربیت نیروی انسانی دستآورد مهم انقلاب است

طرح تجمیع سامانه 110 به مرحله اجرا درآمد

شرایط پوشش بیمه ایرانیان اعلام شد

وضعیت داروخانه‌ها بحرانی شد

آغاز بارش های پراکنده در کرمان/طوفان شن در راه است

امام جمعه موقت تهران از روند ساخت گنبد حرم امام حسین(ع)بازدید کرد

پروژه آزادی دهه فجر افتتاح می شود

تشکیل 23 کارگروه برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب در کرمان

واژگونی سرویس مدرسه در قلعه گنج 4 مجروح بر جای گذاشت

سه اخاذ زن نما در فضای مجازی دستگیر شدند

67 درصد طلاق ها در منوجان توافقی است

بیان دستاوردهای انقلاب موجب دلگرمی مردم می شود

خودروی حامل دانش آموزان قلعه گنجی واژگون شد

مسائل اجتماعی، اولویت کار در حوزه سیاسی و امنیتی است

از تبدیل میدان آزادی به فضای سبز تا بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح ابوذر تا پایان سال

وزیر ارتباطات: بابت فیلتر اینستاگرام نگران نباشید