آخرين مطالب

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان خبر داد:

تشکیل 1537 پرونده قاچاق کالا و ارز در استان کرمان طی سال جاری/مجازات‌ها باید کارساز باشند اقتصادي

تشکیل 1537 پرونده قاچاق کالا و ارز در استان کرمان طی سال جاری/مجازات‌ها باید کارساز باشند

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: در بخش قاچاق کالا و ارز که عمدتا در استان کرمان کالا را شامل می شود، در سال جاری یک هزار و 537 پرونده تشکیل و یک هزار و 536 مورد مختومه شده است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ارسلان میری" امروز 6 آبان ماه در نشست خبری با اشاره به فرارسیدن 8 آبان ماه سالروز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: تعزیرات حکومتی مرجع اختصاصی برخورد و رسیدگی به تخلفات اقتصادی است و خط مقدم مبارزه با تخلفات اقتصادی، سازمان های دیگر هستند و تعزیرات مرحله آخر و در برخورد است.
وی افزود: در مبادی ورودی و تولیدی کالا پارامترهای متعددی در جهت کاهش هزینه و افزایش راندمان تولید داریم و اگر کارخانه ای بخواهد هزینه و تولید را مدیریت کند، قیمت تمام شده متعادل تر می شود و کسی که برنامه ریزی و صرفه جویی لازم را نکند، قیمت بالاتری خواهد داشت که حاشیه سود این کالاها را سازمان حمایت مشخص می کند و موارد مغایر، تخلف است.
میری با بیان اینکه تخلفات اقتصادی هم بخش دولتی و هم بخش غیردولتی را شامل می شود و اگر از مقررات قانونی تخطی داشته باشند، در صورت ارسال گزارش تخلفات به ما، برخورد مقتضی صورت می گیرد بیان کرد: تخلفات اصناف گسترده نیست و اگر در تخصیص ارز و برنامه ریزی های دیگر دقت کنیم، این اتفاقات نمی افتد و ادارات دولتی نیز باید در خدماتی مانند آب، برق، گاز، ارائه پروانه و ... مراعات کنند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به اینکه باید در کشف تخلفات با ما همکاری شود، گفت: کشف تخلف به عهده دستگاه های احصاءکننده است و ما برخورد می کنیم و به گزارشات مردمی نیز رسیدگی می شود و مردم می توانند علاوه بر تلفن 124 بازرگانی، از طریق سامانه 135 تخلفات را به ما گزارش کنند.
وی افزود: تعزیرات حکومتی با تخلفات بخش تعاونی و خصوصی نیز با جدیت و قاطعیت در استان کرمان برخورد می کند.
میری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: اداره کل تعزیرات استان کرمان با کمبود نیروی انسانی، فضا و امکانات سخت افزاری مواجه است و با حداقل امکانات کار می کنیم.
تنها در 9 شهرستان اداره تعزیرات داریم
وی تصریح کرد: فعال شدن اداره تعزیرات برای همه 23 شهرستان استان مصوب شده اما ما تنها 9 اداره در سطح استان داریم و در زمینه نیروی انسانی، فضای فیزیکی و ... کمبود داریم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در ادامه درباره عملکرد این اداره اظهار کرد: در 7 ماهه سال جاری 7 هزار و 668 فقره پرونده تشکیل شده در بخش کالا و خدمات داشته ایم که از این تعداد 7 هزار و 600 مورد مختومه شده است.
وی افزود: محکومیت های صادره در این زمینه بالغ بر 64 میلیارد و 458 میلیون ریال بوده که همین میزان به اجرای احکام ارسال و 48 درصد محکومیت ها معادل مبلغی بیش از 13 میلیارد ریال وصول و به خزانه واریز شده است.
میری گفت: در بخش قاچاق کالا و ارز که عمدتا در استان کرمان کالا را شامل می شود، در سال جاری یک هزار و 537 پرونده تشکیل و یک هزار و 536 مورد مختومه شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان تصریح کرد: بیش از 93 میلیارد ریال محکومیت های صادره در این پرونده ها بوده که بیش از 81 میلیارد ریال قطعی و وارد اجرای احکام و جریمه نقدی بیش از 47 میلیارد ریال معادل 58 درصد وصول شده است.
وی بیان کرد: در بخش بهداشت و درمان در 7 ماهه امسال 239 فقره پرونده در تعزیرات حکومتی استان کرمان تشکیل شده و به دلیل پرونده موجودی از سال قبل، در این بخش 242 فقره مختومه و 350 میلیون ریال محکومیت داشته که بیش از 60 درصد وصول شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: در مجموع در زمینه مقایسه پرونده های تعزیرات در سال جاری و سال قبل در بخش کالا و خدمات 19 درصد افزایش ورودی پرونده و 15 درصد افزایش مختومه، در قاچاق افزایش 42 درصدی کشف و افزایش 41 درصدی مختومه و در بهداشت و درمان 31 درصد کاهش تشکیل پرونده داشته ایم.
جریمه‌ها بازدارندگی لازم را ندارد
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره تخلفات در سطح بازار و بنگاه های اقتصادی بیان کرد: جریمه ها، بازدارندگی ندارد و نیاز است مجازات تخلفات متناسب با متخلف و شرایط تخلف تعیین شود و قانونگذار باید در این زمینه اقدام کند.
میری با بیان اینکه نباید همیشه دنبال مجازات باشیم، تصریح کرد: اگر مجازات ها کارساز بود، خیلی از مسائل حل می شد. باید زیرساخت ها را اصلاح و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی را توسعه داده و کاری کنیم ارزش ها به جایگاه خود بازکردد.
وی با اشاره به اینکه اصلاح زیرساخت های اقتصادی مسئله دیگر است، افزود: وضع قیمت های متفاوت برای اجاراه بهاء و عدم نظارت متولیان این بخش، موجب می شود که مستاجر برای تامین اجاره بها کالای خود را به قیمت متفاوتی بفروشد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه بنده مرتبا اعلام کرده ام که باید در قیمت نان بازنگری صورت گیرد اظهار کرد: نان در کرمان کیفیت مناسب را ندارد و دورریز زیادی دارد. این در حالی است که یارانه ای که به برخی از موارد مانند نان، سوخت و ... داده می شود باید متناسب سازی و شیوه کار اصلاح شود تا از تخلفات جلوگیری شود.
تخلفات در قاچاق سوخت بیش از آن چیزی است که کشف می‌کنیم
میری تصریح کرد: تخلفات در قاچاق سوخت بیش از آن چیزی است که ما کشف می کنیم و چند صد میلیون تومان سوخت از کشور خارج می شود که باید بستر تخلفات خشکانده شود و ما خودمان مسوول ایجاد تخلفات برای دیگران نشویم.
وی با تاکید بر اینکه باید خلاءهای قانونی را با اصلاح قوانین پر کرد، گفت: گرانی با گرانفروشی متفاوت است و در بحث گرانی، هزینه های تولید موجب افزایش قیمت تمام شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی در بخش دیگری از سخنانش درباره فعالیت تعزیرات در شرایط اقتصادی فعلی اظهار کرد: برای مقابله با احتکار با همکاری دستگاه های دیگر ورود کردیم که بعضا احتکار نبود اما این اقدام، بازدارنگی در زمینه عدم ایجاد دپوی کالا داشت.
وی افزود: جو روانی موجب هجوم مردم برای خرید کالا و موجب احتکار خانگی شد.
میری با بیان اینکه ما در تعزیرات کم نگذاشتیم، تصریح کرد: حضور در بازار وظیفه ما نبوده اما برای آرامش روانی در برخورد با متخلفان در سطح بازار همکاری کرده ایم.
آرایشگاه‌ها از جوهر صنعتی برای تتو استفاده می‌کنند
وی درباره تمایلات مردم برای خریدها و انجام برخی از کارها گفت: به عنوان مثال در بحث تتو در آرایشگاه های بانوان، تخلف صورت می گیرد، از جوهرهای صنعتی استفاده و بیماری های عفونی واگیردار را منتقل می کنند اما بانوان استقبال زیادی دارند و زمانی که مردم به سلامت خود توجه نمی کنند، مسوولان باید چه کاری انجام بدهند؟
میری با اشاره به اینکه ما در چارجوب وظیفه و قانون اقدام می کنیم، بیان کرد: خرید برخی کالاها ضرورت ندارد و باید در فرهنگ و تمایلات بازنگری شود.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌بینی ریزش 30 درصدی قیمت مسکن از بهمن ماه

وعده ارزی رییس بانک مرکزی

173 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در کرمان وجود دارد

تخصیص 42 درصدی اعتبارات هزینه‌ای بودجه استان/انتقاد از شهرداری‌ها برای عدم پیگیری تبادل موافقتنامه‌ها

رییس جهاد کشاورزی استان: قبول نداریم 90 درصد آب در بخش کشاورزی استان کرمان مصرف می‌شود

احتمال افزایش وام مسکن

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

زمستان مسکن ارزان می‌شود

درخواست واردات جگر

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

1200 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفات در جنوب کرمان وجود دارد

تکمیل جاده کرمان، چترود، راور، دیهوک/ اختصاص 100 میلیارد تومان اسناد خزانه به راهداری کرمان

توزیع عادلانه و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد

یکهزارکیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان ایجاد شده است

11 درصد جابه‌جایی بار کشور توسط شبکه ریلی انجام می شود

توسعه خطوط ریلی نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

پرداخت بدهی 400 میلیارد ریالی صندوق فولاد بازنشستگان استان کرمان به مراکز خدمات درمانی استان

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

عملیات اجرایی راه آهن جیرفت - بم آغاز شد

کرمان از خاک فولاد می‌سازد/ بهمن‌ماه؛ افتتاح چند پروژه بزرگ با حضور رییس جمهور

پل آیت الله هاشمی رفسنجانی کهنوج افتتاح شد

افرادی خائن و فاسد، پول فرهنگیان و منابع مالی آنها را به یغما می‌برند/عدد قابل توجهی از دانش آموزان استان سرانه ندارند

مناطق عشایری ریگان مجهز به شبکه آب و فاضلاب شد

900 واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در کرمان فعال می شود

پروژه های عمران شهری کرمان فعال هستند

کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است

وضعیت اقتصادی کشور به اقدامات درونی نظام بستگی دارد

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

سال آینده نسبتا سال خوبی برای پسته‌داران است

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

عقد قرارداد تکمیل پروژه فاضلاب شهر کرمان تا 45 روز آینده/ تامین منابع آب پایدار برای طرح های صنعتی و فولادی کرمان

کشت زعفران در استان کرمان افزایش یافت

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

هدف اصلی تحریم های دشمن القای ناکارآمدی نظام برای مردم است

بازگشت 558 هکتار اراضی ملی کرمان به بیت المال

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

بر سفره های آب زیرزمینی استان کرمان چه می گذرد؟

300 اقامتگاه بوم گردی در کرمان راه اندازی شد

100 درصد سهام وابسته به نهادهای حمایتی به مردم منتقل شود

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد