آخرين مطالب

حضور اتاق کرمان در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری کشور؛

مدیر توسعه بازار اتاق کرمان تاکید کرد: پتانسیل‌های کرمان در تولید انرژی پاک و حوزه معدن اقتصادي

مدیر توسعه بازار اتاق کرمان تاکید کرد: پتانسیل‌های کرمان در تولید انرژی پاک و حوزه معدن

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - اتاق بازرگانی کرمان در راستای اهداف خود در زمینه معرفی بیشتر فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری و تجارت استان، این بار در رویداد اینوکس 2018 کیش، دهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی حضور یافت.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "معصومه سعید" مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این رویداد اظهار کرد: در این نمایشگاه، فرصت های صادراتی و سرمایه گذاری استان در بخش های صنعت، معدن، گردشگری، خدمات، کشاورزی و انرژی معرفی و طرح های سرمایه گذاری در هر یک از این بخش ها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه شد.
وی افزود: در حاشیه نمایشگاه، نشست های مشترک با برخی سفرای کشورهای مختلف از جمله اندونزی، پاکستان، آفریقای جنوبی، تاجیکستان و ... و همچنین برخی اتاق های مشترک ایران و کشورها با هدف بررسی راهکارهای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری و برنامه ریزی برگزاری جلسات آتی برگزار شد.
سعید با اشاره به بررسی زمینه همکاری های مشترک بین کرمان و کشورهای مذکور در توسعه تجارت و سرمایه گذاری عنوان کرد: سفرای این کشورها علاقمند به بازدید از ظرفیت ها و فرصت های استان کرمان و برگزاری نشست هایی با فعالان اقتصادی و بررسی راهکارهای برقراری ارتباط با یکدیگر شدند و مقرر شد سفیر اندونزی در ماه نوامبر به مدت دو روز به کرمان سفر کند.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین نشست ها که توسط اتاق بازرگانی ایران با همکاری وزارت خارجه برگزار شد، بررسی نحوه همکاری شرکت های ایرانی با بنگاه های کوچک و متوسط خارجی در شرایط تحریم بود که با محوریت بررسی آخرین وضعیت روابط مالی و بانکی بین ایران و سایر کشورها، ارائه آخرین اطلاعات درباره عضویت ایران در کنوانسیون های بین المللی نظیر شبکه کسب و کار اروپا و نقش سفارتخانه های داخلی و خارجی در توسعه روابط تجاری ایران در سطوح بین المللی برگزار شد.
مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی استان کرمان در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در اتاق کرمان در رابطه با جذب سرمایه گذار و دسترسی به بازارهای فروش گفت: در اتاق کرمان تاکنون چندین نشست برای معرفی بازار کشورهای مختلف به فعالان اقتصادی استان با حضور رایزنان، سفرا و مسوولان میزهای کشورهای مختلف برگزار شده و همچنین آخرین گزارش وضعیت اقتصادی و بازار کشورها را از منابع معتبر بین المللی تهیه، ترجمه و در اختیار اعضا قرار داده ایم.
وی با بیان اینکه با اتاق های بازرگانی مشترک نیز همکاری های خوبی داشته‌ایم، افزود: هیئت هایی را برای حضور در جشنواره ها و بازارهای کشورهای مختلف اعزام می کنیم و در هر کشور راهکارهای ورود به بازار آن کشور در نظر گرفته خواهد شد که در رابطه با کشور عراق، روسیه و قطر تاکنون اقداماتی صورت گرفته است.
سعید در بخش دیگری از سخنان بیان کرد: باید زیرساخت های لازم برای ایجاد و افزایش تعداد شرکت های مدیریت صادرات قوی و توانمند و همچنین کنسرسیوم های صادراتی کارآمد فراهم شود.
وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی کرمان بزرگترین وظیفه خود را کمک به توسعه تشکل ها قرار داده با این هدف که به جای اینکه فرد صادرکننده باشد یک تشکل صادراتی به فعالیت بپردازد.
مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق بازرگانی استان کرمان تاکید کرد: فعالیت های گروهی باید تقویت شود که این مهم توسط تشکل ها محقق می شود زیرا صادرات در حجم بالا توسط فرد و خرده مالک ها امکان پذیر نیست.
وی در ادامه با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری در ایران افزود: موقعیت استراتژیک ایران و دسترسی به بازارهای منطقه‌ای به دلیل نزدیک بودن به 15 کشور و وجود 600 میلیون مشتری بالقوه، از جمله فرصت هایی است که باید آن را مغتنم شمرد.
سعید در ادامه بیان کرد: در استان کرمان نیز زیرساخت هایی از جمله پنج فرودگاه، سه منطقه ویژه اقتصادی و 3 هزار و 700 کیلومتر شبکه فیبر نوری وجود دارد که می تواند جایگاه ما را در سرمایه گذاری ها خاص تر کند.
وی با اشاره به وجود نیروی کار تحصیلکرده، پتانسیل های گردشگری و... در استان کرمان که موجب مزیت های بیشتر نسبت به برخی استان های دیگر شده، گفت: کرمان از نظر ذخیره منابع معدنی و استخراج آنها رتبه اول کشور را داراست و در تنوع انواع مواد معدنی با 42 نوع ماده رتبه نخست را داریم که این حوزه فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.
مدیر توسعه بازار و بهبود فضای کسب و کار اتاق کرمان اظهار کرد: استان کرمان در بحث تولید انرژی های پاک از وزش باد ملایم و دائمی، داشتن بیش از 320 روز آفتابی، وجود اختلاف دمای مناسب بین شب و روز، 12 ساعت آفتابی در روز و زمین های باز و دشت برخوردار است و به همین دلیل می تواند در تولید انرژی های تجدید پذیر به خوبی عمل کند.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی تصریح کرد: ما رتبه نخست کشور را در تولید خرما و پسته داریم و با داشتن یک هزار و 630 هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای می توانیم نیاز کشور روسیه را در این زمینه تامین و صادرات لازم را داشته باشیم.
سعید بیان کرد: وجود 3 هزار و 553 هکتار سطح زیرکشت گل محمدی ارگانیک با شش هزار و 55 تن عملکرد، یکی از مزیت های کرمان است زیرا با توجه به طرح مباحث ارگانیک در دنیا و تولید و خرید محصولات ارگانیک، باید از این ظرفیت خاص در استان بیشتر استفاده کرد.
وی افزود: تولید گیاهان دارویی که نسبت به پسته و سایر محصولات استان نیاز کمتری به آب دارند و استان کرمان در تنوع این گیاهان و داشتن اقلیم خاص برای تولید و صادرات آنها موقعیت مناسبی دارد.
به گزارش ایسنا، نمایشگاه اینوکس 2018 کیش به مدت چهار روز در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌بینی ریزش 30 درصدی قیمت مسکن از بهمن ماه

وعده ارزی رییس بانک مرکزی

173 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در کرمان وجود دارد

تخصیص 42 درصدی اعتبارات هزینه‌ای بودجه استان/انتقاد از شهرداری‌ها برای عدم پیگیری تبادل موافقتنامه‌ها

رییس جهاد کشاورزی استان: قبول نداریم 90 درصد آب در بخش کشاورزی استان کرمان مصرف می‌شود

احتمال افزایش وام مسکن

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

زمستان مسکن ارزان می‌شود

درخواست واردات جگر

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

1200 کیلومتر راه روستایی فاقد آسفات در جنوب کرمان وجود دارد

تکمیل جاده کرمان، چترود، راور، دیهوک/ اختصاص 100 میلیارد تومان اسناد خزانه به راهداری کرمان

توزیع عادلانه و متوازن سازی بودجه حمل و نقل را در دستور کار داریم

شرایط فاینانس خارجی هشت طرح در کشور اجرایی شد

یکهزارکیلومتر راه آسفالته روستایی در جنوب کرمان ایجاد شده است

11 درصد جابه‌جایی بار کشور توسط شبکه ریلی انجام می شود

توسعه خطوط ریلی نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

پرداخت بدهی 400 میلیارد ریالی صندوق فولاد بازنشستگان استان کرمان به مراکز خدمات درمانی استان

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

عملیات اجرایی راه آهن جیرفت - بم آغاز شد

کرمان از خاک فولاد می‌سازد/ بهمن‌ماه؛ افتتاح چند پروژه بزرگ با حضور رییس جمهور

پل آیت الله هاشمی رفسنجانی کهنوج افتتاح شد

افرادی خائن و فاسد، پول فرهنگیان و منابع مالی آنها را به یغما می‌برند/عدد قابل توجهی از دانش آموزان استان سرانه ندارند

مناطق عشایری ریگان مجهز به شبکه آب و فاضلاب شد

900 واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در کرمان فعال می شود

پروژه های عمران شهری کرمان فعال هستند

کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است

وضعیت اقتصادی کشور به اقدامات درونی نظام بستگی دارد

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

سال آینده نسبتا سال خوبی برای پسته‌داران است

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

عقد قرارداد تکمیل پروژه فاضلاب شهر کرمان تا 45 روز آینده/ تامین منابع آب پایدار برای طرح های صنعتی و فولادی کرمان

کشت زعفران در استان کرمان افزایش یافت

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

هدف اصلی تحریم های دشمن القای ناکارآمدی نظام برای مردم است

بازگشت 558 هکتار اراضی ملی کرمان به بیت المال

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

بر سفره های آب زیرزمینی استان کرمان چه می گذرد؟

300 اقامتگاه بوم گردی در کرمان راه اندازی شد

100 درصد سهام وابسته به نهادهای حمایتی به مردم منتقل شود

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد