کرمان رصد

آخرين مطالب

بدترین فیلم‌های 2018 را نگاه نکنید! + عکس فرهنگي

بدترین فیلم‌های 2018 را نگاه نکنید! + عکس

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - 2018 سال خوبی برای دیدن فیلم‌هایی است که می‌توانستید از آنها متنفر شوید؛ با فیلم‌های نفرت‌انگیز 2018 آشنا شوید
فیلم‌های نفرت‌انگیز 2018
دو منتقد ارشد نشریه سینمایی ورایتی بدترین فیلم‌های 2018 را انتخاب کرده‌اند که در میان آنها برخی نام‌های مطرح دیده می‌شود. فیلم‌هایی که ممکن است آثار محبوب شما باشند. سال 2018 گیشه سینماهای جهان فروش خوبی داشت. در هر فصل چند فیلم قابل ملاحظه داشتیم. تعداد فیلم‌های خوب و متوسط بیشتر بود و فیلم به معنای شاهکار کم داشتیم. بدترین فیلم‌های هر منتقدی ممکن است در فیلم بهترین فیلم‌های یک منتقد دیگر باشد. پیتر دبروج و اوون گلیبرمن جسورانه لیست بدترین فیلم‌های سال 2018 را انتخاب کرده‌اند. برایشان مهم نبوده فیلم جزو ده فیلم پرفروش باکس آفیس 2018 بوده یا یک مستند دست راستی که از کارهای خشمگینانه قبلی کارگردانش عقب‌تر است. 2018 سال خوبی برای دیدن فیلم‌هایی است که می‌توانستید از آنها متنفر شوید؛ با فیلم‌های نفرت‌انگیز 2018 آشنا شوید.
بدترین فیلم‌های 2018 به انتخاب پیتر دبروج :
انتقام‌جویان: جنگ ابدیت Avengers: Infinity War
کارگردان: آنتونی و جو روسو
بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس همسورث و مارک روفالو
امتیاز متاکریتیک: 68 از 100

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
این قدرت و ایده‌های دیوانه‌وار پشت جهان مارول دیگر از کنترل خارج شده است. اول کل سیاره زمین را می‌ترکانند (آخر «ثور: رگناروک» این اتفاق می‌افتد)، بعد با خنده همه چیز را کنار می‌گذارند و نوبت به خشونت تانوس می‌رسد. تانوس می‌آید و نصف همه موجودات زنده کهکشان را نابود می‌کند. وقتی این اتفاق افتاد می‌خواستم فریاد بکشم که: «تو نمی‌تونی این کارو بکنی!» و البته این فریاد به خاطر این نبود که نگران کاراکترهای فیلم بودم. (به هر حال بیشتر آنها به نوعی احمق‌های شکست‌ناپذیری هستند.
البته که تازه داشت از بلک پنتر (پلنگ سیاه) خوشم می‌آمد وقتی تانوس داشت او را کتک می‌زد.) به هر حال حالا مجبوریم یک سال دیگر صبر کنیم تا ببینیم با کدام روش سردستی قرار است همه آن خرابی‌ها و نابودی‌ها بی‌اثر و خنثی شود. در فیلمی که سال 1978مارول ساخته بود، سوپرمن بر فراز زمین آنقدر با سرعت پرواز می‌کرد که زمان به عقب برمی‌گشت و می‌توانست لویس لین را احیا کند. بعد در «لیگ عدالت» سوپرمن توسط دومزدی به چهار میخ کشیده می‌شود و بعد البته متوجه می‌شویم که او «تقریبا» مرده است.می‌دانم که آنها کاراکترهای دی سی هستند اما دوستان کمپانی مارول این حرف مرا گوش کنید: بیست فیلم در عرض ده سال بیش از حد زیاد است.
گوتی Gotti
کارگردان: کوین کانلی
بازیگران: جان تراولتا، اسپنسر روکو لفرانکو، کلی پرستون
امتیاز متاکریتیک: 24 از 100

گوتی Gotti
باید قانونی علیه فیلم‌هایی مثل این باشد. تقریبا مطمئنم که جان تراولتا با خودش فکر کرده که تلاش بیش از حد او برای فرو رفتن در نقش مرد سرسخت گاتهام یعنی جان گوتی، احتمالا می‌تواند برگ برنده او برای افتخارآفرینی در اسکار باشد. جان گوتی رییس مافیای خانواده گامبینو بوده که متهم به پنج فقره قتل و هشت جرم دیگر شد. اما تراولتا برای رسیدن به این هدفش انگار با شیطان معامله کرده است. او بیش از اندازه با آدم‌هایی که فیلم می‌خواهد به تصویرشان بکشد صمیمی شده است. تا حدی که این اثر خنده‌آورگنگستری (که می‌خواهد بگوید گوتی پدر فوق‌العاده‌ای بوده است و مراجع قانونی بیش از اندازه به او و پسرش سخت گرفته‌اند) شبیه یک فیلم بدسلیقه درباره یکی از قدیسین شده است! و بعد برای اینکه همه چیز بدتر شود تراولتا بعد از این فیلم در فیلم «سرعت می‌کشد» (speed kills) هم بازی کرد. یک مورد دیگر از پروژه کسب عزت و افتخار برای آدم بدها.
خود زندگی Life Itself
کارگردان: دن فاگلمن
بازیگران: اسکار آیزاک، الیویا وایلد
امتیاز متاکریتیک: 21 از 100

خود زندگی Life Itself
احتمالا دن فاگلمن که شخصیت محبوب و عزیز پرده کوچک تلویزیون است واقعا فشار زیادی تحمل کرده تا کاراکترهایی را که مخاطبان در سریال «این ما هستیم» او عاشق‌شان شده‌اند، بکشد. اما وقتی تلاش می‌کند که همین کار را در ملودرامش انجام بدهد که بیش از حد با کاراکترهایی از نسل‌های مختلف انباشته شده، شکست می‌خورد. چون ساختاری که فیلمش را روی آن بنا می‌کند از ابتدا خیلی حس واقعی بودن به شما نمی‌دهد.
شبیه برخی از فیلم‌های درجه دوی کمرون کرو، فاگلمن دوست دارد این باور را به مخاطبش بدهد که فیلم‌هایش عمیق‌تر و سخنورتر از کارهای بقیه فیلمنامه‌نویسان است. وقتی دوست دارد نقش خدا را بازی کند و کاراکترهایی خلق کند که به جای این که محتویات ذهنی خودشان را به زبان بیاورند از زبان ذهن فاگلمن دیالوگ‌ می‌گویند. و بعد آنها را دستکاری می‌کند تا تئوری‌اش را ثابت کند که «زندگی درنهایت یک راوی غیرقابل اعتماد است.» در حالی که معمولا فقط یک نویسنده-کارگردان از خودراضی داریم که باید نگرانش باشیم.
زمین‌های لندن Londin Fields
کارگردان: ماتیو کالن
بازیگران : امبر هرد، جما چان
امتیاز متاکریتیک : 16 از 100

زمین‌های لندن Londin Fields
حالا که حرف از راویان غیرقابل اعتماد شد خوب است سراغ رمان اسرارآمیز پسا اتمی مارتین امیس برویم. که هیچ‌وقت نباید سفرش از صفحات کتاب به سمت پرده سینماها آغاز می‌شد. این اقتباس تکه پاره مطلقا هیچ نکته تازه‌ای ندارد. در سایت روتن تومیتوز صفر درصد امتیاز دارد و در گیشه سینماها هم فاجعه بود. دومین فیلم کم‌فروش سال شد. اینکه میان تهیه‌کنندگان و کارگردان سابق موزیک ویدیوها ماتیو کالن اختلاف‌های شدیدی وجود داشت توجیه مناسبی برای کیفیت ضعیف این فیلم نیست. همان‌طور که کات‌ها هم به کندی و کشداری رمان امیس کمکی نمی‌کنند.
همه قصه فیلم بر محور یک فم فتال می‌چرخد که امبر هرد نقش‌اش را بازی می‌کند و دقیقا می‌داند که قرار است او را به قتل برسانند. اما نمی‌داند توسط چه کسی. آیا قاتل گای گلینچ آن پسر خوش‌تیپ است یا کیت تلنت قهرمان ناخوشایند دارت (نقش‌اش را جیم استرجس بازی می‌کند و بدترین اجرای او در سال‌های اخیر است) یا ممکن است قاتل آن نویسنده مزدور باشد که به دلیل خلق چنین کاراکترهایی از اول ماجرا گناهکار است!
بدترین فیلم‌های 2018 به انتخاب اوون گلیبرمن:
مرگ ملت Death of a Nation
کارگردان: بروس اسکولی، دینش دی سوزا
بازیگران: ویکتوریا چیلاپ، دینش دی سوزا
امتیاز متاکریتیک: 1 از 100

مرگ ملت Death of a Nation
اول اینکه بگوییم چشم‌تان اشتباه نمی‌بیند و خطایی رخ نداده. واقعا امتیاز متاکریتیک این فیلم یک از 100 است. این داکیودرام (درام مستندگونه) می‌خواهد به طور موازی بین دوران ریاست جمهوری آبراهام لینکلن و دونالد ترامپ قیاس انجام بدهد. این پروپاگاندای دست راستی افراطی دروغگو آشغال مطلق است. در دوره‌ای که حتی رییس‌جمهور ایالات متحده هم می‌تواند واقعیت‌های خودش را به هر شیوه‌ای که دوست دارم به مردم غالب کند، حس وحشتناکی دارد که یک تاریخ‌دان اخبار جعلی مثل دی سوزا به بالا رفتن از این کوه دروغین ادامه می‌دهد.
آخرین فیلم خسته‌کننده و کش‌دار او، دموکرات‌ها را با نازی‌ها مقایسه می‌کند. فیلم به وضوح وانمود می‌کند که لیبرالیسم آمریکایی بعد از جنگ ایده‌اش را از هیتلر گرفته است. چه حرفش درست باشد و چه نه دی سوزا معتقد است که این آشغال به ماموریتش بی‌ربط است. او تبدیل به یک مستندساز مسخره زهرآگین شده است.
بدآموزی کامرون پست The Miseducation of Cameron Post
کارگردان: دزیره اخوان
بازیگران: کلوئه گریس مورتز، استیون هاک
امتیاز متاکریتیک: 69 از 100

بدآموزی کامرون پست The Miseducation of Cameron Post
احتمالا می‌شود در این رابطه بحث کرد که این بدترین فیلمی است که تا به حال جایزه بزرگ هیات داوران را در ساندنس کسب کرده. که البته این صرفا قضاوتی درباره یک هیات داوران بد است. حتی اگر جایزه‌ای را که این فیلم به سختی می‌شود تصور کرد لیاقتش را داشته در نظر نگیریم، این اقتباس از داستان سال 2012 امیلی ام.دانفورث همه چیزهایی را که ما را نسبت به یک فیلم مستقل بی‌میل و رغبت می‌کند، نمایش می‌دهد.
به خصوص که به‌نظر می‌رسد همان رویکرد فیلمسازی استودیی را به شکل جعلی دارد که در آن دستکاری‌هایی صورت گرفته. به سختی می‌شود سوژه فیلم را جدی گرفت. نقطه عطف قهرمان داستان نه انسانی است و نه مضطرب‌کننده. بیشتر شبیه یک سیتکام کمدی شده است.
کریستوفر رابین دیزنی Christopher Robin
کارگردان : مارک فورستر
بازیگران: ایوان مک‌گرگور، هیلی اتول
امتیاز متاکریتیک: 60 از 100

کریستوفر رابین دیزنی Christopher Robin
اوه خدای من! کریستوفر رابین حالا تبدیل به مردی میانسال و کودن (با بازی ایوان مک‌گرگور) شده که بیشتر زمانش را در دفتر کارش می‌گذراند. (درنتیجه بیشتر فیلم هم در دفتر کار او می‌گذرد). اما بعد در جنگل با رفیق قدیمی‌اش دوباره ارتباط می‌گیرد. فیلم تعداد زیادی از مفاهیم قصه‌های مختلف را در خودش دارد. از اینکه چطور با کودک هشت ساله درون‌تان در ارتباط باشید که به طرز غیرقابل تحملی شیرین است! بعد با استفاده از گرافیک کامپیوتری وینی‌ پوی محبوب‌مان را می‌بینیم که از نسخه قدیمی دیزنی وسط این فیلم آورده‌اند. انگار خاطرات کودکی‌مان توسط یک خرس خوابالو تسخیر شده بود.
چگونه با دخترها در مهمانی صحبت کنید How to Talk to Girls at Parties
کارگردان: جان کامرون میچ
بازیگران : ال فانینگ، نیکول کیدمن
امتیاز متاکریتیک: 50 از 100

چگونه با دخترها در مهمانی صحبت کنید How to Talk to Girls at Parties
جان کامرون میچل فقط چهار فیلم کارگردانی کرده است. او الهام‌بخش ساخت فیلم‌های جسورانه بود اما همه آن الهامات موقع ساختن این فیلم آخر گم شد. فیلمی که اقتباسی از داستان کوتاهی نوشته نیل گیمن است که سال 2006 منتشر شده. حتی به عنوان یک فیلم علمی-تخیلی هم عجیب به نظر می‌رسد چه برسد به یک فیلم کمدی-موزیکال که مایه‌های تخیلی هم دارد. داستان موجود بیگانه‌ای که سرتاسر کهکشان را می‌گردد و از گروهش دور می‌افتد و با دو تا از ساکنان خطرناک‌ترین نقطه جهان برخورد می‌کند: پسرانی از حومه شهر لندن! در همه سکانس‌های شاهد تلاش مذبوحانه ارتباط برقرار کردن آنها با هم هستیم تا در نهایت خسته شویم!
قاتل شکارچی Hunter Killer
کارگردان: داناوان مار
بازیگران: جرارد باتلر، گری اولدمن
امتیاز متاکریتیک: 43 از 100

قاتل شکارچی Hunter Killer
یک کاپیتان که برای جایی کار نمی‌کند با نیروی دریایی آمریکا تیمی تشکیل می‌دهد تا رییس‌جمهور ربوده شده روسیه را نجات بدهد. چند دهه از زمانی که تام کلنسی این رمان را نوشته می‌گذرد. ستاره فیلم جرارد باتلر است که البته کم‌فروغ‌ترین نکته فیلم هم به شمار می‌رود. «قاتل شکارچی» می‌خواهد یک شیوه جدید در فیلمسازی درباره جنگ سرد باشد. اما درنهایت باعث می‌شود حس نوستالژیکی پیدا کنید درباره دوره‌ای که وقتی فیلم‌هایی مثل این ساخته می‌شد سازندگان‌شان می‌دانستند چه کاری انجام می‌دهند.
بیشتر بدانید : بدترین فیلم‌های تاریخ سینما!!
بیشتر بدانید : بدترین فیلم های سال2016 از نگاه منتقدین
بیشتر بدانید : بدترین فیلم‌های پرفروش تاریخ سینما
بیشتر بدانید : رتبه بندی فیلم های مریل استریپ از بدترین تا بهترین!
منبع: مجله دیجی کالا

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اتاق مشایی در اوین را به نجفی دادند

بازدید استاندار کرمان از تالار مرکزی کرمان؛ پروژه ای 10 ساله با 88 درصد پیشرفت فیزیکی

جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: بدحجابی ترحم ندارد

افزون بر 50 هزار نفر در مسابقه کتابخوانی رضوی کرمان شرکت کردند

73 پروژه آموزشی جدید در کرمان افتتاح می شود

قابلیت های گردشگری راین فرصتی برای خلق ثروت

ربیعی: روحانی نشان داد ایران استراتژی دارد

ساماندهی هنرمندان صنایع دستی استان کرمان/لزوم راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی استان کرمان ساماندهی می‌شوند

فرصت علمی خبرنگاران کرمان به باد می رود / سکوت متولیان مطبوعات

آغاز جداسازی قطعات بتنی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) در کرمان برای انتقال به کربلا

روحانی: ادعای ناکارآمدی دولت دروغ است

آغاز مرمت خانه تاریخی لطفی کرمان از ابتدای آبانماه

تکذیب وساطت روسیه برای مذاکره ایران و آمریکا

برپایی نمایشگاه های آثار نماز در 2 پارک سطح شهر کرمان

ظرفیت بنیاد قدس در توسعه مدارس کرمان به کار گرفته شود

فراهم شدن زمینه ایجاد 7 موزه خانه در استان

جلوه‌های جشنواره 20-20 در شب‌های کرمان

معلمان نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند

باید مرز و فاصله میان بخش دولتی و خصوصی در حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی شکسته شود

تصویب محدودیت اختیارات جنگیِ ترامپ

در حوزه گردشگری کرمان نباید جزیره ای کار شود

ادعای تلاش ایران برای توقیف نفت‌کش انگلیسی

استقبال ایران از نقش‌آفرینی مکرون در مساله برجام

محمدرضا خاتمی به سران قوا نامه نوشت

جامعه نیاز به اخبار امید آفرین دارد

«نوشته‌هایی درباره محمد بهمن بیگی و آثار او»

نقطه قوت جشنواره شعر رضوی کیفیت برنامه ها اعلام شد

نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود/ دعوت از مونسان برای سفر به کرمان

می توان با اعتبارات محدود مرمتی هم کارهای بزرگی در کرمان انجام داد

سردار باقری: توقیف نفتکش بی‌پاسخ نمی‌ماند

چارچوبی به جز قانون در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی نمی‌شناسیم

ایجاد تعامل سازنده با بخش خصوصی در اولویت است

احتمال دیدار مقامات ایران و اروپا تا هفته آینده

کمبود بودجه مهمترین چالش سازمان میراث فرهنگی است/«فعالی» با اصرار مسئولیت میراث کرمان را پذیرفت

سطح غنی سازی ایران به 4.5درصد رسید

نامه ظریف به موگرینی ارسال شد

رئیسی: نفت‌کش ایرانی هرچه زودتر رفع توقیف شود

سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان منصوب شد

به دنبال توسعه و رونق صنعت گردشگری استان کرمان با مشارکت بخش خصوصی هستیم

واقعیت کاخ‌سفید در ایمیل لو رفته‌ی سفیر انگلیس

ویژه برنامه‌های فرهنگی تبلیغی در کرمان اجرا می شود

زنگنه: اگر بگذارند، از عهده دشمنان برمی‌آییم

استعفای مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان/«فریدون فعالی» در راه کرمان!

باور جدی برای توسعه گردشگری در کرمان وجود ندارد/ میراث فرهنگی از ضعیف ترین ادارات استان

قلب تاریخ کرمان نمی تپد / باغ هرندی به حال خود رها شده است

اعزام 3420 زائر کرمانی به خانه خدا/ 29 تیرماه؛ اعزام نخستین گروه زائران کرمانی

تورهای بازدید قنات جهانی گوهر ریز جوپار راه اندازی می شود

حج؛ پرچم اسلام و ایران است/ زائران کرمانی، مدینه اول هستند