کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - اسلام و ایران هراسی و انحراف در بخش پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه این هفته شهرستان های استان کرمان است.
**جیرفت
به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر به مشکلات این شهرستان اشاره کرد و گفت: مهمترین مشکل مردم بیکاری است که ریشه در بسیاری از مسائل گذشته دارد.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی به جنوب کرمان طی 40 سال گذشته خدمات زیادی ارائه کرده اما شاهد شکوفایی این منطقه نبودیم و این مساله به دلیل هزینه نشدن تسهیلات اشتغال در این بخش است.
وی ادامه داد: طی 10 سال گذشته توسط یکی از بانک ها 56 میلیارد تومان تسهیلات سالانه در حوزه اشتغال کشاورزی به صورت مستقیم پرداخت شده که با این مبلغ باید 40 هزار فرصت شغلی ایجاد شود اما امروز فقط سه هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند که این مساله بیانگر انحراف در این بخش است.
خطیب جمعه جیرفت، تولید نشدن بذر محصولات کشاورزی جنوب کرمان را در این منطقه معضلی بزرگ برشمرد و گفت: تفکر انقلابی ماهواره و موشک تولید می کند چرا ما نمی توانیم با وجود دانشگاه های کشاورزی در این منطقه بذر تولید کنیم.
وی همچنین به مشکلات کارگران گلخانه ها اشاره و تصریح کرد: بیمه نبودن، اجرا نشدن قوانین اداره کار و وضعیت بهداشتی از جمله مشکلات مهم این بخش است که باید رسیدگی و رفع شود.
حجت الاسلام سعادت فر با اشاره به 2 دیدگاه لیبرالیسم و انقلابی گفت: یکی از شاخص های مدل مدیریت غربی لیبرالیسم، اعتماد به خارج از کشور است و در مقابل این مدل، مدل فرهنگ انقلابی قرار دارد.
وی به سخنان اخیر سخنگوی یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: وی می گوید با ساختار فعلی قانون اساسی، رئیس جمهوری باید احترام به رهبری را بپذیرد، لذا این طرز تفکر یعنی اینکه مشروعیت ولی فقیه از قانون اساسی است اما باید بدانند که مردم این مشروعیت را از امام زمان (عج) می دانند.
وی ادامه داد: از این سخنان برداشت دیگری می توان داشت که عده ای به دنبال تغییر ساختار فعلی هستند و اطاعت فعلی این گروه بر اساس قانون است.
وی بیان کرد: چرا در برجام و اعتماد به اروپا، این حزب به سخنان رهبری جامعه عمل نپوشاند و امروز که رسوایی ها مشخص شده دنبال سوق دادن مشکلات جامعه به سمت رهبری هستند.
خطیب جمعه جیرفت به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه احتمال بروز فتنه در سال 1398 اشاره کرد و گفت: متاسفانه یکی از مسئولان با صحبت های نابخردانه سبب خوشحالی برنامه ریزان فتنه های رنگین و ناراحتی مردم انقلابی شده است.
وی افزود: این مکر و حیله ها برای مردم کارایی ندارد لذا این افراد بدانند مردم انقلابی ذره ای دست از حمایت ولی فقیه بر نمی دارند و همواره از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.
7450/7429
**ریگان :
امام جمعه ریگان گفت: ما اکنون در 40سالگی انقلاب با ایستادگی و مقاومت در عزت قرار داریم.
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی با تبریک میلادحضرت زینب و روز پرستار افزود: مقام و منزلت پرستاران به حجاب وعاف انها اراسته شده است
وی با اشاره به اینکه فضائل اخلاقی باید از کودکی وسنین کوچک در جامعه نهادینه شود ابراز کرد کسی که در سن کودکی ایثار و گذشت نماید چنین شخصی در حادثه کربلا از جوانان خود در جهت احیا فریضه دین وشریعت می گذرد .
امام جمعه ریگان با اشاره به دیدار ولی امر مسلمین با مردم قم اظهار داشت: معظم له فرمودند ضعف دستگاه محاسباتی امریکا یک واقعیت انکار ناپذیر است اما عده ای غرب زده و امریکایی زده پز قدرت محاسباتی اینده نگری امریکائیها را می دهند .
رنجبر ماهانی تصریح کرد: ما اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم نه امام 57از قدرت امریکا هراس داشت و نه امام 97 از امریکا دلهره داشت .
وی بیان داشت ضربه ای که نظام از نفوذی ها و منافقین داخل کشور خورده است از امریکا نخورده است و نگرانی هایی که امامان انقلاب از نظام داشته اند نگرانی انها از داخل کشور بیش از خارج کشور بوده است .
امام جمعه ریگان با اشاره به مقایسه 40سالگی انقلاب اظهار کرد ما در 40سال قبل در ذلت بودیم اما اکنون با ایستادگی ومقاومت در عزت قرار داریم .
رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه محمد رضا پهلوی برای اینکه نخست وزیری را برکنار کند و شخص دیگری را جایگزین ان نماید مجبور شد سه هفته در امریکا از اربابان خود موافقت بگیرد ابراز کرد : اما امروز به فضل الهی سردار سرافراز سپاه ما سردار سلیمانی در جواب عربده کشی های امریکا می گوید اقای ترامپ قمار باز اگر می خواهید جنگ کنید جنگ را شروع کنید بقیه ما جرا با ما و طرف حساب شما من هستیم که این اوج عزت را بعد از 40سال در این نظام مقدس جمهوری اسلامی تداعی می کند .
وی با اشاره به اینکه امروز بعد از 40سال از انقلاب پدر موشکی به احترام کسانی که موشک کروز سومار را ساختند به احترام انها می گوید کلاه از سر بر می دارم این عزت جمهوری اسلامی ایران است .
امام جمعه ریگان تصریح کرد: رزیم صیهونیستی و امریکا در بهار 97امسال که کارگروه مشترکی داشتند تا معترضین داخلی را تشویق به اغتشاش کند واین پروزه را به نام تابستان داغ نامگذاری نمودند اما تابستان داخل به فضل الهی به زمستانی سرد برای امریکائیها تبدیل شد
*سیرجان:
امام جمعه سیرجان گفت : ایران و اسلام هراسی برنامه همیشگی آمریکا پس از شکست برنامه هایش در منطقه است.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی نیز ضمن تاکید بر عدم اعتماد به اروپا و آمریکا گفت: سردمداران آمریکا و اروپا خود دچار بحران و شتابزدگی سیاسی هستند و می دانند قدرت یکه تازی را از دست داده اند پس چگونه می خواهند به وعده های دورغین خود عمل کنند.
وی افزود: 40 سال مقاومت ملت ایران پس از جنگ، تهدید و تحریم به ثمر نشست و امروز نظام اسلامی در برابر دشمنان مستکبر پیروز شد و نباید فراموش کرد که چهار دهه با همه مشکلات به اقتدار و پیشرفت رسیدیم و جشن 40 سالگی انقلاب را در حالی برگزار می کنیم که قدرت تو خالی استکبار را شکستیم.
وی با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم گفت: همانطور که رهبری عنوان فرمودند مسئولان از اشرافی گری بپرهیزند و برخوردار از فضائل شجاعت و تقوا و به فکر مشکلات اقتصادی مردم بویژه قشر ضعیف باشند تا این مردم از زندگی بدون دغدغه برخوردار شوند.
خطیب جمعه سیرجان افزود: باید به قشر جوان و توانمندیهای آنان توجه و از فکر این قشر در رفع مشکلات استفاده شود و بدانیم جوانان در زمینه های مختلف قدرت ابتکار و کارگشایی و مدیریت دارند و ضرورت دارد قدردان آنها باشیم.
حجت الاسلام حسینی با قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی عوامل اخلال در نظام ارزی و پولی کشور و دستگیری آنان گفت: این اقدام موجب شکست بسیاری از طرح های دشمنان داخلی و خارجی در ایجاد یاس و ناامیدی قشرهای مختلف شد و امروز نظارت ها باید بیشتر و دقیق تر باشد تا همچنان مفسدان اقتصادی و طراحان جنگ اقتصادی در برابر ملت ایران ناکام و شکست خورده باشند.
امام جمعه سیرجان به مسئولان سیرجانی نیز گفت: به نظر می رسد در این شهرستان گرانی برخی مایحتاج عمومی مردم همانند اقلام خوراکی و گوشت و سایر کالاها بیش از سایر شهرستانها است که تاکید می کنم مانع از این رشد فزاینده اجناس و اقلام شوید.
3029/7435/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دومین زمین لرزه سه شنبه شب در فاریاب

زمین لرزه 4.5 ریشتری فاریاب را تکان داد

6 تن شکر احتکار شده در زرند کشف شد

15 تن سنگ کرومیت قاچاق در ارزوئیه کشف شد

فاز دوم عملیات مرمتی یخدان لنگر ماهان از سرگرفته شد

پلی کلینیک جدید تأمین اجتماعی در رفسنجان احداث می شود

کارفرمایان رفسنجانی 33 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهی دارند

آخرین وضعیت پروژه نیمه تمام تالار بزرگ مرکزی کرمان

5 میلیارد ریال صرف توسعه سامانه های سالمندان استان کرمان می شود

طرح تحول کلی قوه قضائیه به تمامی حوزه های قضائی کرمان ابلاغ شد

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار ساده‌ای است

ظریف: نفت را می‌فروشیم، اما شرافت‌مان را هرگز!

3500 تن شکر در انبارهای استراتژیک استان کرمان موجود است

قیمت نهایی مرغ برای مصرف کننده در کرمان خارج از عرف است

قیمت مرغ در کرمان باید به قیمت استان های همجوار برسد

استاندار کرمان از روند احداث تالار بزرگ کرمان بازدید کرد

دشمنان به دنبال توقف قدرت موشکی ایران هستند

پایان آثار تحریم های اقتصادی آمریکا فرا رسیده است

نماینده اصفهان: به من سوءقصد نشده است

جشنواره تابستانی شهروند اقدامی مناسب برای ترویج نشاط در جامعه است

آماده سازی بلوار 22 بهمن برای برگزاری جشنواره تابستانی کرمان

80 مدرسه نوساز کرمان فاقد نمازخانه هستند/برگزاری اجلاس نماز

مالیات بهترین گزینه برای جایگزینی پول نفت است

مالیات بهترین گزینه برای جایگزینی پول نفت است

مرکز استان کرمان با کمبود مدارس مواجه است

آمار تصادفات باید به ازای 200هزار نفر جمعیت شهری 10درصد کاهش یابد

بیشترین تصادفات در استان کرمان در محورهای اصلی اتفاق می افتد

آمار تصادفات در کرمان کاهش معناداری نیافته است

توسعه پایدار شهر بدون توجه به موضوعات زیست محیطی امکان پذیر نیست

زنگنه: اسم زنجانی می‌آید، جیره‌خواران حمله می‌کنند

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

مرز بین بخش دولتی و خصوصی در صنعت گردشگری شکسته شود

مدیران استانی در اجرایی کردن تعهدات و مصوبات جدی شده‌اند/ آمادگی دولت برای تفویض اختیارات به استان‌ها

مسئولان در برابر دشمنان ایستادگی کنند

دشمنان به دنبال دلزده کردن دختران و پسران از دین هستند

ایده شهردار کرمان برای برپایی جشنواره تابستانی قابل تحسین است

جشنواره شهروندی تابستان کرمان کلید خورد

شهرداری بافت تاریخی کرمان راه اندازی می شود

میراث فرهنگی به دنبال ایجاد مانع در اجرای پروژه های شهری نیست

ظریف: در شرایط فعلی مذاکره نمی‌کنیم

85 درصد کودکان شبه خانواده بدسرپرست هستند

توقیف نفتکش نشانه عمق خصومت انگلیس‌ها نسبت به ایران است

موارد کودک آزاری در رفسنجان کاهش یافته است

حق اقدام متقابل در خصوص رفتار اخیر انگلیس را برای خود محفوظ می‌دانیم

زغال سنگ تنها صنعت بدون متولی است

هیچکس مسئول سرمایه گذاری داخلی در کشور نیست

مشکلات سرمایه گذاران شناسایی و رفع شود

3510 پروژه نیمه تمام در استان کرمان داریم

8682 فقره پرونده در کرمان منجر به صلح وسازش شده است

محفل شعر رضوی در کرمان برپا شد