کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - اسلام و ایران هراسی و انحراف در بخش پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه این هفته شهرستان های استان کرمان است.
**جیرفت
به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر به مشکلات این شهرستان اشاره کرد و گفت: مهمترین مشکل مردم بیکاری است که ریشه در بسیاری از مسائل گذشته دارد.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی به جنوب کرمان طی 40 سال گذشته خدمات زیادی ارائه کرده اما شاهد شکوفایی این منطقه نبودیم و این مساله به دلیل هزینه نشدن تسهیلات اشتغال در این بخش است.
وی ادامه داد: طی 10 سال گذشته توسط یکی از بانک ها 56 میلیارد تومان تسهیلات سالانه در حوزه اشتغال کشاورزی به صورت مستقیم پرداخت شده که با این مبلغ باید 40 هزار فرصت شغلی ایجاد شود اما امروز فقط سه هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند که این مساله بیانگر انحراف در این بخش است.
خطیب جمعه جیرفت، تولید نشدن بذر محصولات کشاورزی جنوب کرمان را در این منطقه معضلی بزرگ برشمرد و گفت: تفکر انقلابی ماهواره و موشک تولید می کند چرا ما نمی توانیم با وجود دانشگاه های کشاورزی در این منطقه بذر تولید کنیم.
وی همچنین به مشکلات کارگران گلخانه ها اشاره و تصریح کرد: بیمه نبودن، اجرا نشدن قوانین اداره کار و وضعیت بهداشتی از جمله مشکلات مهم این بخش است که باید رسیدگی و رفع شود.
حجت الاسلام سعادت فر با اشاره به 2 دیدگاه لیبرالیسم و انقلابی گفت: یکی از شاخص های مدل مدیریت غربی لیبرالیسم، اعتماد به خارج از کشور است و در مقابل این مدل، مدل فرهنگ انقلابی قرار دارد.
وی به سخنان اخیر سخنگوی یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: وی می گوید با ساختار فعلی قانون اساسی، رئیس جمهوری باید احترام به رهبری را بپذیرد، لذا این طرز تفکر یعنی اینکه مشروعیت ولی فقیه از قانون اساسی است اما باید بدانند که مردم این مشروعیت را از امام زمان (عج) می دانند.
وی ادامه داد: از این سخنان برداشت دیگری می توان داشت که عده ای به دنبال تغییر ساختار فعلی هستند و اطاعت فعلی این گروه بر اساس قانون است.
وی بیان کرد: چرا در برجام و اعتماد به اروپا، این حزب به سخنان رهبری جامعه عمل نپوشاند و امروز که رسوایی ها مشخص شده دنبال سوق دادن مشکلات جامعه به سمت رهبری هستند.
خطیب جمعه جیرفت به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه احتمال بروز فتنه در سال 1398 اشاره کرد و گفت: متاسفانه یکی از مسئولان با صحبت های نابخردانه سبب خوشحالی برنامه ریزان فتنه های رنگین و ناراحتی مردم انقلابی شده است.
وی افزود: این مکر و حیله ها برای مردم کارایی ندارد لذا این افراد بدانند مردم انقلابی ذره ای دست از حمایت ولی فقیه بر نمی دارند و همواره از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.
7450/7429
**ریگان :
امام جمعه ریگان گفت: ما اکنون در 40سالگی انقلاب با ایستادگی و مقاومت در عزت قرار داریم.
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی با تبریک میلادحضرت زینب و روز پرستار افزود: مقام و منزلت پرستاران به حجاب وعاف انها اراسته شده است
وی با اشاره به اینکه فضائل اخلاقی باید از کودکی وسنین کوچک در جامعه نهادینه شود ابراز کرد کسی که در سن کودکی ایثار و گذشت نماید چنین شخصی در حادثه کربلا از جوانان خود در جهت احیا فریضه دین وشریعت می گذرد .
امام جمعه ریگان با اشاره به دیدار ولی امر مسلمین با مردم قم اظهار داشت: معظم له فرمودند ضعف دستگاه محاسباتی امریکا یک واقعیت انکار ناپذیر است اما عده ای غرب زده و امریکایی زده پز قدرت محاسباتی اینده نگری امریکائیها را می دهند .
رنجبر ماهانی تصریح کرد: ما اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم نه امام 57از قدرت امریکا هراس داشت و نه امام 97 از امریکا دلهره داشت .
وی بیان داشت ضربه ای که نظام از نفوذی ها و منافقین داخل کشور خورده است از امریکا نخورده است و نگرانی هایی که امامان انقلاب از نظام داشته اند نگرانی انها از داخل کشور بیش از خارج کشور بوده است .
امام جمعه ریگان با اشاره به مقایسه 40سالگی انقلاب اظهار کرد ما در 40سال قبل در ذلت بودیم اما اکنون با ایستادگی ومقاومت در عزت قرار داریم .
رنجبر ماهانی با اشاره به اینکه محمد رضا پهلوی برای اینکه نخست وزیری را برکنار کند و شخص دیگری را جایگزین ان نماید مجبور شد سه هفته در امریکا از اربابان خود موافقت بگیرد ابراز کرد : اما امروز به فضل الهی سردار سرافراز سپاه ما سردار سلیمانی در جواب عربده کشی های امریکا می گوید اقای ترامپ قمار باز اگر می خواهید جنگ کنید جنگ را شروع کنید بقیه ما جرا با ما و طرف حساب شما من هستیم که این اوج عزت را بعد از 40سال در این نظام مقدس جمهوری اسلامی تداعی می کند .
وی با اشاره به اینکه امروز بعد از 40سال از انقلاب پدر موشکی به احترام کسانی که موشک کروز سومار را ساختند به احترام انها می گوید کلاه از سر بر می دارم این عزت جمهوری اسلامی ایران است .
امام جمعه ریگان تصریح کرد: رزیم صیهونیستی و امریکا در بهار 97امسال که کارگروه مشترکی داشتند تا معترضین داخلی را تشویق به اغتشاش کند واین پروزه را به نام تابستان داغ نامگذاری نمودند اما تابستان داخل به فضل الهی به زمستانی سرد برای امریکائیها تبدیل شد
*سیرجان:
امام جمعه سیرجان گفت : ایران و اسلام هراسی برنامه همیشگی آمریکا پس از شکست برنامه هایش در منطقه است.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی نیز ضمن تاکید بر عدم اعتماد به اروپا و آمریکا گفت: سردمداران آمریکا و اروپا خود دچار بحران و شتابزدگی سیاسی هستند و می دانند قدرت یکه تازی را از دست داده اند پس چگونه می خواهند به وعده های دورغین خود عمل کنند.
وی افزود: 40 سال مقاومت ملت ایران پس از جنگ، تهدید و تحریم به ثمر نشست و امروز نظام اسلامی در برابر دشمنان مستکبر پیروز شد و نباید فراموش کرد که چهار دهه با همه مشکلات به اقتدار و پیشرفت رسیدیم و جشن 40 سالگی انقلاب را در حالی برگزار می کنیم که قدرت تو خالی استکبار را شکستیم.
وی با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم گفت: همانطور که رهبری عنوان فرمودند مسئولان از اشرافی گری بپرهیزند و برخوردار از فضائل شجاعت و تقوا و به فکر مشکلات اقتصادی مردم بویژه قشر ضعیف باشند تا این مردم از زندگی بدون دغدغه برخوردار شوند.
خطیب جمعه سیرجان افزود: باید به قشر جوان و توانمندیهای آنان توجه و از فکر این قشر در رفع مشکلات استفاده شود و بدانیم جوانان در زمینه های مختلف قدرت ابتکار و کارگشایی و مدیریت دارند و ضرورت دارد قدردان آنها باشیم.
حجت الاسلام حسینی با قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در شناسایی عوامل اخلال در نظام ارزی و پولی کشور و دستگیری آنان گفت: این اقدام موجب شکست بسیاری از طرح های دشمنان داخلی و خارجی در ایجاد یاس و ناامیدی قشرهای مختلف شد و امروز نظارت ها باید بیشتر و دقیق تر باشد تا همچنان مفسدان اقتصادی و طراحان جنگ اقتصادی در برابر ملت ایران ناکام و شکست خورده باشند.
امام جمعه سیرجان به مسئولان سیرجانی نیز گفت: به نظر می رسد در این شهرستان گرانی برخی مایحتاج عمومی مردم همانند اقلام خوراکی و گوشت و سایر کالاها بیش از سایر شهرستانها است که تاکید می کنم مانع از این رشد فزاینده اجناس و اقلام شوید.
3029/7435/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حوادث رانندگی در رفسنجان منجر به مرگ 2 نفر شد

محور «نرماشیر-ریگان» مسدود شد/لزوم پرهیز از سفرهای غیرضروری

باند سرقت مسلحانه در رفسنجان متلاشی شد

استاندار کرمان با خانواده شهید افتتاحی دیدار کرد

مسدود شدن جاده‌ها در جنوب کشور به دلیل طغیان رودخانه‌ها

راه برون رفت از چالش ها تحقق شعار رهبری است

حل مشکلات در سایه رونق تولید/ فرصت های طلایی خلق شود

حل مشکلات اقتصادی اولویت مسئولان باشد

محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های کرمان

با «رونق تولید» می‌توانیم اشتغال پایدار را در کشور ایجاد کنیم

حمام گنجعلیخان؛ شاهکاری از هنر معماری و سنن کرمان

فراز و فرود ملی شدن نفت ایران

«گلباف» در کرمان لرزید

طرح احداث بیمارستان کهنوج در بودجه سال 98 قرار گرفت

5382 نفر از جمعیت زندانیان کرمان مشمول عفو رهبری شدند

بازار شکر در کرمان کنترل شود/ لزوم افزایش نظارت‌ بر قیمت ها

97 درصد اعتبارات هزینه‌ای استان کرمان تخصیص یافت

قیمت شکر در بازار کرمان به 8000 تومان رسید

28 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شد

آسمان زیر پا می‌رود/ دریاچه «مخرگه» بزرگترین آینه طبیعی ایران

دره راگه؛ بهشتی در قلب کویر/ رود گیودری در عمق 70 متری زمین

از دست دادن افرادی تاثیرگذار و با تجربه در مجلس امر مطلوبی نیست

علل جرایم ریشه یابی و رفع شود

354 مددجوی جرایم غیرعمد در کرمان آزاد شدند

15 روز مرخصی به زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص می‌یابد

خانواده‌ها مراقب رفتارهای پرخطر فرزندان در چهارشنبه سوری باشند

تغییرات جدید تقسیمات کشوری در استان کرمان

دولتمردان گرانی‌های کمرشکن را در سال 98 مهار کنند

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

حجم دارایی‌های بلااستفاده دولت 6 برابر نقدینگی کشور است

نرخ بیکاری استان کرمان 11.5 درصد است

جای خالی تیم لیگ برتری درکرمان/وضعیت فوتبال بانوان کرمان خوب است

شماره 37 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

موافق خام فروشی مواد معدنی برای فرآوری در داخل کشور هستیم

طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر در کرمان اجرا می‌شود

لزوم چاره اندیشی در خصوص فقر و بیکاری در استان کرمان

لزوم استعدادیابی فوتبال در جنوب و شرق استان کرمان

آماده باش بالگرد هوایی هلال احمر طی نوروز در کرمان

محدودیت منابع مالی نداریم

بستر لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال در کرمان وجود دارد

دروازه های دومین بنای بزرگ خشتی جهان به روی گردشگران باز شد

ماجرای تغییر معاون مالی شهردار کرمان چه بود؟

معتادان متجاهر از سطح شهرهای استان کرمان جمع آوری و ساماندهی شوند

200 صندوق خرد روستایی ویژه بانوان در کرمان تشکیل شد

زمین لرزه 4.1 ریشتری بافت منجر به خسارت جزئی در روستاها شد

روش های کار متناسب با تکنولوژی روز شود

شکر 7000 تومانی جفا به مردم است/ 7000 تن شکر وارد کرمان شد

میزان مصرف شکر در استان کرمان 69 هزار تن است

شرکت خودروسازی رنو به ایران برمی گردد

زمین لرزه 4.1 ریشتری بافت را تکان داد