کرمان رصد

آخرين مطالب

سبک زندگی شهدا بهترین الگوی زندگی و چراغ راه برای انسان‌ها مقالات

سبک زندگی شهدا بهترین الگوی زندگی و چراغ راه برای انسان‌ها

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- رزمندگان و شهدای والا مقام با ارائه سبک زندگی متاثر از مکتب حسینی(ع) بالاترین خدمت را به جامعه اسلامی ارائه کرده‌اند، لذا سبک زندگی آنها از جمله بصیرت بخشی، عدالت طلبی، دنیاگریزی و ساده زیستی، مسئولیت و ولایت‌پذیری، استقلال‌گرایی، شهادت‌طلبی، پاسداری از نظام بایستی استخراج و معرفی ‌شود.

رزمندگان و شهدا عالی‌ترین مظهر ارائه‌کننده سبک زندگی الهی - اسلامی بوده‌اند و سبک زندگی شهدا می‌تواند بهترین الگوی زندگی و چراغ راه برای انسان‌هایی باشد که با پذیرش جهان‌بینی توحیدی در مسیر خواست‌های الهی گام بر می‌دارند، باشد و دفاع مقدس چشمه¬‌ای است که از قله کربلا جاری شد و فرهنگ عاشورایی عنصر کانونی سبک زندگی شهدا و رزمندگان است. 

دوران دفاع مقدس به عنوان درخشان ترین صفحه از تاریخ معاصرایران، تجربیات گران‌بها و فراموش نشدنی برای ملت به یادگار گذاشت که مهمترین آموزه آن ایستادگی دربرابر دشمنان و دفاع از عزت و سربلندی کشور محسوب می‌شود.

انسان‌های بزرگ و گران‌بهایی برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره‌ شهداء به نوشتن سیره زندگی شهداء و اتفاقات دوران دفاع مقدس از دیدگاه‌های مختلف پرداخته‌اند و اکنون برای علاقمندان کرمانی این فرصت محیا شده است که همه این کتب در نهمین نمایشگاه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت مشاهده و خریداری کنند.

به حسینه ثارالله محل برگزاری این نمایشگاه رفتم تا از کم و کیف این نمایشگاه آگاه شوم که اولین غرفه‌ای نظرم را جلب کرد، غرفه تقریظ بود که در گوشه‌ای از این غرفه یک میز و چند صندلی گذاشته شده بود و چند کودک در حال نقاشی بودند و در گوشه دیگر آن چند کتاب به نمایش گذاشته شده بود.

حسین نجفی‌زاده - مسئول غرفه تقریظ – گفت: در این غرفه کتبی در حوزه دفاع مقدس که مقام معظم رهبری مطالعه و مورد توجه ایشان قرار گرفته است، مزین به دست خط ایشان شده و با اعمال یادداشتی از سوی ایشان، نویسندگان و پدیدآورندگان این کتاب‌ها مورد تقدیر واقع شده‌اند و چه بسا یادداشت‌های رهبری نقش بسزایی در معرفی این کتاب‌ها به اجتماع و بالا رفتن تیراژ آنها هم داشته است.

نجفی‌زاده با بیان این مطلب که برخی از این کتب حتی به چند زبان رسمی دنیا چاپ شده است، ادامه داد: یک کتاب از تقریظ‌های مقام معظم رهبری وخلاصه‌ای از آن کتاب جمع‌آوری کرده‌ایم.

وی در خصوص امکانات نمایشگاه و میزان رضایت خود از مسئولین برپایی نمایشگاه، گفت: نمایشگاه در محل مناسبی برپا شده است و امکانات آن راضی کننده است. عصرها استقبال بهتر از صبح‌ها می‌باشد.

در غرفه بیت‌المهدی به تبلیغات اربعین پرداخته می‌شد که «محمد کاربخش» مسئول این غرفه عنوان کرد: مردم با نام نویسی در این غرفه به قید قرعه به صورت رایگان در اربعین به سفر کربلا مشرف می‌شوند.

خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی، پروانه چراغ‌نوروزی تحت عنوان «خداحافظ سالار» به قلم حمید حسام نگاشته شده است و این یک کار خاطره داستانی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته، به‌گونه‌ای که اکنون به چاپ 59 رسیده است، گفتنی است که در این کتاب از دوران کودکی شهید همدانی تا دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و ازدواج و در نهایت حضور این شهید در سوریه است و بخش بسیار جذاب این کتاب حضور همسر شهید همدانی در سوریه می‌باشد.

کتاب «شاهین بر آفتاب» با محوریت زندگی شهید غلامعلی پیچک یکی از فرماندهان لشگر 27 محمدرسول‌الله (ص) و فرمانده عملیات غرب کشور به قلم گلعلی بابایی است، این کتاب به تازگی رونمایی شده است، شایان ذکر است که این کتاب یک کتاب پژوهشی داستانی است این کتاب توسط نشر 27 بعثت منشر شده است.

زندگی شهید اله‌دادی که جزی شهدای مدافعین حرم که اهل سیرجان کرمان است در کتاب «لبخند پاریز» به قلم رخساره ثابتی آمده است و این کتاب سال گذشته در انتشارات 27 بعثت منتشر شد.

کتاب دفاع مقدس مخاطبان خاص خود را دارد اینها بخش‌های از گفت‌و‌گویم با «کیوان مقدسی» نشر شهید کاظمی اما صدای گوش خراش رادیو نمایشگاه اجازه شنیدن صدای ایشان را نمی‌داد و برای یک لحظه صدای گوینده رادیو قطع شد و توانستم به ادامه صحبت‌های ایشان گوش کنم که بیان می‌کرد: یک کتاب خوب باید ناشر و راوی خوب داشته باشد تا بتواند مخاطب را جذاب کند؛ مثل کتاب‌های "شهید حججی"، "سربلند" و "یادت باشد" از جمله کتب پرمخاطب هستند.

خانم مهرابیان در غرفه پاتق کتاب، نشر معارف با بیان این مطلب که هرچند دومین روز از نمایشگاه است اما استقبال مناسب نبوده است، تصریح کرد: شاید تبلیغات و اطلاع‌رسانی به اندازه کافی نبوده است و بنرهای سطح شهر جذاب نیستند تا افراد را جذب کند و در پایین بنرها خط‌های سیاه مشق نستعلیق قابل خواندن نیست.

خانم تهرودی مسئول غرفه تدارکات و پشتیبانی سپاه نیز می‌گوید: کتاب «سقای کوچک» تا کنون رونمایی نشده است و یک کتاب تصویری به نویسندگی داوود امیریان می‌باشد و همچنین کتاب «خط پشتیبان» کتابی مناسب برای افرادی که روایت‌گری می‌کنند، می‌باشد، زیرا در این کتاب تصاویر زیادی از خط پشتیبان وجود دارد.

سجاد مطهری مسئول یکی دیگر از غرفه‌های کتاب مخصوص کودکان نیز مطرح کرد: کتاب «خدایا اجازه» کلیه سوالاتی که کودکان در خصوص خدا دارند را جواب داده است که معرفی شده کتابخانه رشد آموزش و پرورش، برگزیده هیجدهمین جشنواره کتاب و نوجوان رشد می‌باشد همچنین کتاب «عصبانی شدن ممنوع» به آموزش کودکان در کنترل خشم پرداخته است و کتاب «فکر، کودک و فلسفه» آموزش تفکر به کودکان را می‌آموزد.

محمدحسین جعفری مسئول غرفه مبشر به معرفی یکی از بهترین کتب خود پرداخت و گفت: «حسین پسر غلامحسین» کتابی که درباره زندگی شهید محمدحسین یوسف‌الهی است و در این کتاب مادر شهید می‌گوید: زمان به دنیا آمدن محمدحسین یک نور وارد خانه شد و سپس ایشان به دنیا آمد و یک موضوع مهم درباره این شهید این است که سردار حاج قاسم سلیمانی وصیت کرده‌اند «اگر من شهید شدم، کنار محمدحسین یوسف‌الهی دفن کنید». گفتنی است که این کتاب را انتشارات مبشر به چاپ رسانده است.
آقای نجفیان گفت: کتاب «شهدای خبرنگار » که در این کتاب قسمت‌های از زندگینامه و خاطرات 9 شهید خبرنگار استان کرمان نگاشته شده است که این نیز در انتشارات مبشر به چاپ رسیده است. 

غرفه لشکر فرشته کتاب «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند» را معرفی کرد و افزود: این کتاب رمانی است که شخصیت اصلی آن فرشته عشق پاک خود را با تقوا و خواستن از خداوند به دست می آورد .این رمان در بیست فصل تنظیم شده است و در هر فصل آن به یک معضل اجتماعی و با الگو از ازندگی یکی از زنان شهید پرداخته است. گفتنی است که نویسنده این کتاب خانم اسلاملو هستند و این کتاب به چاپ هشتم خود رسیده است.

روح‌الله کفش‌دوزان مسئول غرفه متمرکز با اعلام این موضوع که غرفه متمرکز که برای نخستین بار در این نمایشگاه ایجاد شده است، اظهار کرد: مختص ناشرانی است که به دلایل مختلف ازجمله مسافت راه نتوانسته‌اند در این نمایشگاه شرکت کنند، لذا کتب خود را ارسال کرده‌اند که در این غرفه عرضه می‌شوند؛ شایان ذکر است که در این غرفه حدود یک هزار و 500 عنوان کتاب وجود دارد.

وی با بیان این مطلب که متاسفانه این غرفه هنوز برای مردم ناآشناست و لذا استقبال زیادی از این غرفه نشده است، تصریح کرد: مکان، امکانات رفاهی و نحوه رسیدگی مسئولین نمایشگاه بسیار عالی است به‌طوری‌که هر مشکلی در نمایشگاه داشته باشیم بلافاصله مسئولین نقص را برطرف می‌کنند اما در نمایشگاه‌های دیگری که قبلا شرکت کرده‌ام، اینگونه نبوده است کاش این حس مسئولیت در سایر نمایشگاه‌ها باشد و تنها ایرادی که می‌توان به این نمایشگاه گرفت صدای رادیو نمایشگاه است که بسیار آزار دهنده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تنش آبی در شریانهای خشکیده کرمان

هجوم مگس مدیترانه ای باغداری استان کرمان را تهدید می کند

کش‌مکش بر سر داشتن یا نداشتن مدرسه کپری در استان کرمان

شال، سوغات اصیل کرمان

از علل کاهش 25 درصدی زباله تا مافیای زباله در کرمان

سارقان در کمین محصول باغ های پسته/ انهدام یک باند سرقت مسلحانه

پیشی گرفتن موفقیت بانوان از چهار دیواری خانه

آشتی صنعت فولاد زرند ایرانیان با محیط زیست کرمان

شهر واقعی در ایران نداریم

خوشه های خرما در شرق کرمان می خشکد/ تکرار یک تراژدی در نخلستانها

آخرین نفس های صنعت پسته در کرمان/ سونامی خشکسالی و سکوت مسئولان

سیل در اوج خشکسالی قربانی می‌گیرد /هشدار به مردم جنوب و شرق کرمان

آمار عجیب معلولیت در خانه‌های کپری/ سایه نقص ژنتیکی بر سر محرومان

سوالی که بی پاسخ ماند /نقش رهاسازی سدها در کم آبی کرمان بررسی شود

کرمان بر سر 2 راهی طرح انتقال آب از صفارود

بافت تاریخی کرمان بر لبه پرتگاه / «چاه نفت» شهر خشک می شود

افزایش کارتن خوابی در کرمان/ معتادانی که پارک خواب شده اند

دوئل کلانتر و سبزی کار

اقتصاد مقاومتی قطار پرشتاب توسعه کرمان

سکوت در مقابل سونامی اجاره در کرمان/ دستگاه های نظارتی ورود کنند

بازار نگین گردشگری کرمان*داود رجبی

فاجعه در کمین طولانی ترین راسته بازار کشور

قنات هایی که از دل کم آبی جهانی شدند

دمای تابستان کرمان افزایش یافت/ سه شهر استان در مرز هشدار

تبلیغات زیرپوستی در شهر / دورخیز نمایندگان فعلی برای انتخاب مجدد

قاچاق انسان دلیل اصلی تصادف/ شوتیها مسافران را قربانی می کنند

دعوتنامه‌ای برای همه...

عبور از عقب ماندگی های جاده‌ای در جنوب کرمان

توسعه جنوب کرمان در گرو نگاه ویژه مسئولان

کسری آب در کرمان تشدید شد/ اجرای طرح اضطرار برای تامین آب شهر

اقدامات علوم پزشکی جیرفت برای پیشگیری از عقرب گزیدگی

آن بیست و سه نفر

هشدار؛ به گندم بریان نزدیک نشوید/ دمای هوا به 70 درجه رسید

شتاب پروژه انتقال آب صفا رود

دختری کوله کش مردتر از مردهایی که می شناسیم

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

کمالی‌پور: معین اقتصادی جیرفت ضعیف است/طبیب‌زاده: مشکل جیرفت با انجام ‌کارهای پیش پا افتاده حل نمی‌شود

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

پایان روزگار سرد زغال سنگ کرمان تدبیر دولت را می طلبد

ضرورت استانداردسازی روستای صخره ای میمند شهر بابک

خط قرمز بی آبی در کرمان / کمبود شدید منابع و لزوم صرفه جویی

تابستان داغ و کم آبی عرصه را بر مردم و مسئولان کرمان تنگ کرد

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

ورزش همگانی جیرفت روی خط نشاط

کم آبی در کرمان کویری همچنان می تازد

تافته های جدا بافته آفت سیستم مدیریتی

کرمانی ها طعم بی‌آبی را در دمای بالای 40 درجه می‌چشند

توهم پرآبی

گره های کور در تار و پود گلیم سیرجان

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی