کرمان رصد

آخرين مطالب

سرلشکر سلیمانی:

هدف برجام 2 خشکاندن ریشه ایران و اسلام است/ با قدرت ایستاده ایم سياسي

هدف برجام 2 خشکاندن ریشه ایران و اسلام است/ با قدرت ایستاده ایم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: دشمن سعی می کند در برجام 2 ریشه جریان‌های اسلامی را بخشکانند اما این چشمه خشکانده نمی‌شود زیرا ایران را اسلام ناب پابر جا نگه داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی صبح پنجشنبه در اجلاسیه کنگره بزرگداشت 6500 شهید استان کرمان در مصلی کرمان با حضور سه شهید گمنام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل (ره) گفت: خداوند سبحان را سپاسگزارم که در این کنگره ارزشمند که به یاد شهدای استان کرمان و استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و شهدایی که در بستر لشکر ارزشمند ثارالله رزمیدند و از نظام و اسلام دفاع کردند برگزار شده است؛ حضور دارم.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس در نمایان کردن فرهنگ اسلام بالاترین تاثیر را پس از انقلاب داشت، اظهار کرد: مدافعان حرم به واسطه دفاع مقدس بود که شکل گرفته و اگر آن فرهنگ عملی انجام و ثبت نشده بود دفاع از حرمین به این شدت شکل نمی گرفت و دفاع از حرم در حقیقت دفاع از حرم و انسانیت است.
وی گفت: جامعه نیازمند برگزاری کنگره شهدا است لذا چند خصوصیت در شهدا مشاهده می شود، شهید آن چیزی که فضیلت بر خودش دارد را برتری می دهد و مقدم می دارد و این بالاترین فضیلت شهید است زیرا خودش را از لذت های مادی و دنیوی محروم می کند.
سرلشکر سلیمانی تاکید کرد: معتقدم کشته شدن یا شهادت فارغ التحصیلی معرفتی است که شهید پیدا می کند و بالاترین معرفت‌هاست.
وی افزود: شهدا خود را فراموش کرده و بنده خدا می‌شود شهید چون عمل به حکم خدا می کند؛ با میل خود مخالفت می کند و از این طریق به این عظمت می رسند.
وی بیان کرد: ما در جهاد اکبر هستیم شهید در جهاد اکبر و اصغر پیروز شده است، زیرا در فضای جبهه معنویت، ایثار، جوانمردی و شجاعت موج می زند.
فرمانده نیروی قدس سپاه ابراز داشت: در جبهه‌ها در سیمای رزمندگان شوق به وصول موج می زد و شهادت و جان دادن شهید در راه خدا برایش آسان تر از نانی است که ما در راه خدا به فقیر می دهیم.
در طول 40 سال جز پیروزی چیزی ندیده ایم
سرلشکر سلیمانی افزود: در طول 40 سال جز پیروزی چیزی کسب نکردیم اگر چه در ظاهر خساراتی دیدیم اما در واقعیت پیروز شده ایم و انقلاب توانست همه فشارها را تبدیل به پیروزی کند در حالی که در هر جای دیگر این فشارها تحمیل می شد کمر آنها می شکست.
وی گفت: دشمن می خواهد بین افکار مردم فاصله ایجاد کند و دنبال تفکیکی در ذهن مردم بین اسلام و ایران است اما عنصر اساسی پیروزی ایران اسلام بوده است و با تمسک به اسلام توانسته ایم پیروز و منافع کشور را تامین کنیم.
منافع ایران در صدر تصمیم گیریها قرار دارد
فرمانده نیروی قدس سپاه در خصوص تصمیم گیری هایی که در نظام گرفته می شود، اظهار کرد: هیچ تصمیمی در سطح عالی نظام امکان ندارد که به منصه ظهور برسد و در صدر آن منافع ایران نباشد چون ایران قابل تفکیک از اسلام نیست و ایران قابل تفکیک از اسلام نیست.
وی با اشاره به اینکه عراق از قلعه دشمنی با ایران تبدیل به قلعه دوستی و دژ مستحکم برای ایران شد، گفت: لذا تبدیل شدن چنین دشمنی تاریخی به یک دوستی آیا از منافع ملی و منافع ایران نیست؟ تبدیل دشمنی به دوستی با قدرت اسلام حاصل شده است.
آمریکا به دنبال برجام 2 و 3 است
وی افزود: رژیم صهیونیستی رژیمی خون آشام و کودک کش است؛ آیا این نظام با این حجم امکاناتی که در اختیار دارد امروز ملت ایران را آزاد می گذاشت؟ وجود قدرت ارزشمندی از گروه های فلسطینی و حزب الله در مرزهای شمالی و گروه های فلسطینی مانع از پیشرفت آن شده است.
وی افزود: چرا دشمن اینقدر اصرار بر برجام دو دارد؟ دشمن از اول برجام را سه ضلعی می‌دانست نه یک ضلعی و دو ضلع دوم را مهمتر از ضلع اول می دانست. اوباما آرام آرام می خواست به دو ضلع دوم برسد اما ترامپ به سرعت می خواهد این راه را طی کند و این راه تا برجام سه ادامه دارد.
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: دشمن می‌خواهد جریان‌ها در برجام دو خشکانده شود اما اهداف آنها به اینجا ختم نمی شود لذا اصرار دارد بر اینکه قدرت اسلام اصیل و ناب در برابر اسلام وهابی و یهودی خشکانده شود. با توافق برجام دوم می خواهند ریشه جریان‌های اسلامی را بخشکانند اما این چشمه خشکانده نمی‌شود زیرا ایران را اسلام ناب پابر جا نگه داشته است.
سرلشکر سلیمانی تاکید کرد: در دو کشور عراق و سوریه شاهد رعب حاکمان آن‌ها در برابر دشمن بودیم این رعب و وحشت را در زمانی که محمد افغان و مغول‌ها وارد ایران شدند را نیز شاهد بودیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: تاثیر فرهنگ شهدای مدافع حرم را در مرزها دیدیم که در چهار هزار انتحاری در آنجا موج می‌زد که با تکبیر عملیات خود را انجام می‌دادند. اگر قدرت دین و اسلام نبود با قدرت دیگر می توانستیم با چنین قدرتی (تکفیرها) مواجه شویم. جمهوری اسلامی با اتکای به اسلام توانست ایران را در همه خط ها بیمه و توانمند کند و به ایران اقتدار ببخشد.
وی گفت: یکی از شاهکارهای امام راحل (ره) این است که ایران را مهد اسلام و اسلام را پشتوانه ایران و در قالب یک حکومت قرار داده است برخی‌ها با خام گری و نادانسته این مهم را تضعیف می کنند.
سرلشکر سلیمانی بیان داشت: هیچ کشوری در منطقه به اندازه ایران اقتدار ندارد، برخی ها اقتدار عاریه ای دارند و برخی از کشورها پول دارند اما فاقد اقتدار هستند و اینها کوتوله‌های سیاسی هستند که هیچ اقتداری در عرصه بین المللی ندارند؛ اما ایران اقتدار و در کنار آن قدرت دارند.
اروپا و آل سعود کوتوله های سیاسی وابسته به ترامپ هستند
سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه امروز اقتدار واقعی را ایران به دلیل تمسک به اسلام و مذهب دارد، گفت: اروپا و آل سعود کوتوله های سیاسی هستند که دارای اقتدار عاریه ای بوده و ترامپ امنیت و بقای آن ها را وابسته به خود می داند.
وی گفت: مرعوب نشدن یکی دیگر از مولفه های اقتدار است لذا دشمن سه عامل برای ارعاب پیوسته اعمال می کند نخست ترساندن با قدرت نظامی و لشکر کشی خود و اتحادسازی و ناپایداری خود خوف ایجاد می‌کند این در خیلی جاها مشهود است.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه شکست دشمن مقابل ما حتمی است، افزود: در نگاه دشمن به ملت‌ها دو مطلب نهفته است که یکی روحیه استکباری دشمن و دیگری تحقیر ملت ها، نادیده انگاشتن ملت ها و منافع کشورها است.
وی گفت: همچنین سرمایه گذاری بر حکومت های نامشروع، ناتوانی قدرت های ایجاد شده در منطقه، تضاد شدید فرهنگی، سرقت منابع ملت ها و فقیر نگه داشتن ملت ها و ناامن کردن منطقه از دلایل شکست دشمن هستند.
وی بیان داشت: دشمن بداند همه عوامل شکست در درون خود اوست و هرگز نمی تواند از این افکار شیطانی و از عوامل شکست عقب نشینی کند و عوامل موفقیت ما در ذات و منطق ما قرار دارد.
وی ادامه داد: به عنوان یک کرمانی از همه دست اندرکاران این کنگره بسیار عمیق و پربار تشکر می کنم؛ در طول یک هفته این کنگره پیوسته استمرار داشته و امروز روز اختتامیه آن است.
از پیام مقام معظم رهبری تشکر می کنم
سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: دست پرحکمت و مبارک مقام معظم رهبری را به دلیل بیانات بسیار بلند و ارزشمندشان که در طلیعه این کنگره برای مردم کرمان بیان داشتند به نیابت از همه شما می بوسم و از خداوند طول عمر با برکت برای آن بزرگوار خواستاریم.
وی با اشاره به اینکه برنامه های ارزشمندی در طول این کنگره برگزار شد، افزود: در این مجال می خواهم به بحث ارزش گرامیداشت شهدا و برپایی کنگره های شهدا بپردازم.
سرلشکر سلیمانی در ادامه ضمن تجلیل از آیت الله جعفری امام جمعه سابق کرمان، گفت: این روحانی مبارز شخصیت ارزشمندی است که امروز هم در استان کرمان نقش بسیار ارزنده ای در تربیت و اخلاق دارد که در دوران دفاع مقدس پیوستگی پشتیبان این حرکت عظیم بود.
روز 22 بهمن مردم پایبندی خود را به انقلاب نشان دادند
وی به 40 سالگی انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: مردم نجیب کرمان در روز 22 بهمن شط عظیمی از حضور خود به وجود آوردند، بنابراین باید دست و پای این مردم را بوسید زیرا انقلاب را با همه وجود حراست می کنند.
وی به بیان چند خصوصیت استان کرمان پراخت و گفت: کرمان چند خصوصیت مهم در کنار موهبت های بسیاری مهمی که خداوند برای این استان ارئه کرده، دارد.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه استان کرمان بر رغم اینکه در تصور بیرونی یک استان خشک است از موهبت های بسیاری در حوزه های مختلف کشاورزی، معدنی و ... برخوردار است، افزود: کرمان در کارنامه خود افتخاراتی دارد که در پرورش، رشد و نمو شهدا تاثیر داشته است.
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: کرمان جزو شهرهای کشور در زمان قبل از انقلاب است که با فساد حکومتی سازمان دهی شده نظام سابق مقابله کرد و لذا هیچ یک از مظاهر فسادی که در دیگر استان ها و شهرها توانستند بروز کنند در کرمان نتوانستند به منصه ظهور برسند و در همان ابتدای حرکت با شکست مواجه شدند.
وی با اشاره به اینکه دست رد مردم کرمان در زمان طاغوت بر سینه این افکار پلید فساد گونه زده شد، افزود: در دوران قبل از انقلاب هیچ یک از مظاهر فساد در کرمان وجود نداشت یا آنقدر نادر بود که می توان گفت وجود نداشت.
کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان های سرآمد است
سرلشکر سلیمانی عنوان کرد: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان های سرآمد است در حالی که این استان جزو دورافتاده ترین و شرقی ترین و فاصله دار با مراکز فرهنگی موثر در دوران قبل از انقلاب بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه کرمان در ابعاد گوناگون در مساله انقلاب تاثیر بسزایی داشت، افزود: کرمان افتخار دارد شخصیت های بزرگی همچون شهید باهنر، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با مبارزاتش متعلق به این شهر هستند.
وی با بیان اینکه کرمان افتخار دارد علمای این استان در صدر مجاهدت ها در قبل و بعد از انقلاب بودند، گفت: در زمان دفاع مقدس اغلب علمای کرمان یا فرزندانشان در دفاع مقدس شرکت کردند که به شرف جانبازی نائل آمدند یا اغلب آنها افتخار عنوان پدر شهید را پیدا کردند.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه علمای ارزشمند کرمانی فراوانی پدر شهید بودند که برخی از آنها امروز به رحمت خداوند رفته اند، گفت: کرمان در دفاع مقدس هم نقش بزرگی داشت؛ به رغم اینکه استان کرمان در ان زمان دارای جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر بود اما بالغ بر 120 هزار رزمنده را به دفاع مقدس اعزام کرد که سهم بسیار ارزنده ای به نسبت جمعیت است.
وی تصریح کرد: استان کرمان در ابعاد گوناگونی از جمله بحث دفاع از ولایت، پیروی و تبلیغ از این جایگاه چه در دوره امام اول؛ امام خمینی (ره) و چه در دوره امام امروز جامعه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای کرمان نقش مهمی داشت.
سرلشکر سلیمانی گفت: به طور قطع اولین منبری که بحث مرجعیت مقام معظم رهبری را در ابتدای رهبری ایشان اعلام کرد؛ منبر کرمان بود و این استان نقش ارزنده ای در تبیین و اعلام این حقیقت داشت.
فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: مردم کرمان همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مردمی نجیب، صبور، ارزشمند و قابل تقدیر و تقدیس هستند و جا دارد جدا از کنگره گرامیداشت یاد فرزندان این استان، یاد و نام و ارزش های این مردم گرامی داشته شود.
وی افزود: اگر بخواهیم فرهنگ یک جامعه نمایان و ماندگار شود باید بر ارزش هایی که در ماندگاری این فرهنگ موثر بوده اند تاکید کنیم، لذا هیچ چیزی به اندازه دفاع مقدس تاثیر اثرگذاری نخواهد داشت.
سرلشکر سلیمانی فرهنگ دفاع مقدس را یک فرهنگ حقیقی دانست و عنوان کرد: علت برگزاری راهیان نور و کنگره های شهدا به دلیل این است دفاع مقدس ویژگی هایی که دارد در دیگر آثار انقلاب این ویژگی ها برجسته نیست.
فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: دفاع مقدس تهدید دشمن را به فرصت تبدیل کرده و دو نتیجه مهم را در بعد فرهنگی به منصه ظهور رساند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فشار دشمنان اتحاد نیروهای مسلح را افزایش می دهد

استاندار کرمان خواستار تسریع در احیای دانشگاه قبه سبز شد

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند

نامه سرگشاده اساتید دانشگاه های کرمان به سازمان ملل متحد

همه امکانات برای جلوگیری از خسارات سیل به کار گرفته شود

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کرمان 31 درصد افزایش یافت

خط هوایی آنی کرمان - خوزستان برقرار شد

سخنان یاوه رئیس جمهور آمریکا دلالت بر حقانیت سپاه قهرمان دارد

آمریکا جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد/ همه ملت ایران یک صدا از سپاه حمایت می‌کنند

روحیه جانبازی، راه هرگونه نفوذ دشمنان را سد کرده است

آمریکا منتظر پاسخ محکم و شکننده سپاه باشد/تداوم رویه 40 ساله سپاه

کتاب «به رنگ کویر» در کرمان رونمایی می‌شود

رودخانه‌های سیلاب خیز حاشیه شهر کرمان شناسایی شد

وحدت و‌همدلی مهم ترین سرفصل سیاسی کرمان است

خدمت به مردم و سیاست را ادامه می دهم

موضع اتخاذ شده از سوی آمریکا نسبت به سپاه پاسداران، کاملا احمقانه است

سپاه پاسداران در دفاع از انسانیت و اسلام نقش موثری دارد

وابستگی به خارج از کشور باید رفع شود/ لزوم جبران عقب ماندگی‌ها

درآمد سرانه استان کرمان کمتر از متوسط کشوری است

مستقل شدن لازمه استقلال است

بارش‌های هفته آینده کرمان سیلابی نیست/دوره«تَر»سالی آغاز نشده است

معاون رئیس جمهور از مرکز رشد فناوری‌های سلامت کرمان بازدید کرد

معاون رییس جمهور وارد کرمان شد

سرپرست سه فرمانداری کرمان منصوب شدند

جهت ارتقای مدیریت هرجا که لازم باشد مدیران را تغییر خواهیم داد

پیش بینی بودجه 200 میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان در سال 98

ارسال55 میلیون تومان کمک برای سیل زدگان توسط رفسنجانی ها

رشد 5 برابری میزان بارندگی رفسنجان در سال جاری

232 هزار نفر از آثار گردشگری رفسنجان بازدید کردند

استاندارکرمان، سرپرستان فرمانداری‌های جیرفت، عنبرآباد و رودبارجنوب را منصوب کرد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

آحاد مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند

جزئیات کمک های کرمان به استان های لرستان و خوزستان/ فردا؛ تصمیم گیری برای سیل بند کرمان

12 فروردین سند مردمی بودن نظام است

پیام‌ مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان به مناسبت 12 فروردین

12 فروردین سالروز تجلی اراده آهنین مردم ایران است

بزرگترین قلعه خشتی جهان در تصرف گردشگران/ ارگ بم جان گرفت

حضور گسترده گردشگران در بازار تاریخی کرمان

پورابراهیمی به پویش بهرفت پیوست

آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای طبیعی در کرمان ایجاد شود

حضور گسترده مسافران نوروزی در باغ شاهزاده ماهان

یک گام به سوی شهری پر نشاط در کرمان

مسئولان به احیای صنعت بیمه توجه کنند

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمانی‌ها پذیرای مسافران نوروزی/بازدید از 6 اثر جهانی در یک استان

لزوم تلاش در جهت رونق تولید/ از دشمنان غافل نشویم

حضور مسافران نوروزی در کرمان 26 درصد افزایش یافته است

کرمان آماده میزبانی از مسافران حادثه دیده است

تصادفات جاده‌ای در کرمان منجر به مرگ 38 نفر شد

وجود 900 واحد صنعتی غیرفعال و نیمه فعال در استان کرمان