کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس مرکز امور وکلای قوه قضاییه استان کرمان:

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است گفتگو

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان از اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرواقعی تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان ابراز تاسف کرد.
فرزاد حیدری با اشاره به هجمه های صورت گرفته توسط این افراد نسبت به ماهیت مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه از آنها خواست به جای پرداختن به چنین مسائلی تلاش خود را معطوف حل مشکلات و چالش های به وجود آمده برای نهاد وکالت بنمایند.
وی تصریح کرد: اینکه در بدو تشکیل هیات مدیره جدید از طریق رسانه ها اقدامات و تاثیرات مثبت مرکز امور وکلای قوه قضاییه و وکلای پرتلاش آن زیر سوال برود بیشتر جنبه تبلیغاتی و گریز از پاسخگویی به مسائلی دارد که با کم کاری ها، نهاد وکالت را متاثر از خود کرده است. او خطاب به هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان تاکید کرد: اگر نمی توانید در فضای موجود رقابت کنید اقدامات تخریبی هم انجام ندهید و به ذکر مسائلی نپردازید که تکرار مکررات است و به نتیجه ای هم برای شما نمی رسد.
حیدری در ادامه گفت: رویکرد مثبت و قابل توجه شهروندان به وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضاییه و حضور موثر انها در پرونده های قضایی بهترین پاسخ به این هجمه ها است و از هیات مدیره کانون وکلا درخواست داریم چشم خود را به روی حقیقت نبندند.
رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان در ادامه گفت: اینکه آزمون ورودی کانون های وکلا هر سال با اعتراض شرکت کنندگان مواجه می شود و موسسات آموزشی از چالش ورودی کانون های وکلا بیشترین منفعت مالی را می برند موضوع مهمی است که مدیران کانون می توانند به عنوان نمونه به آن بپردازند و پاسخگوی چنین مسائل مهمی باشند که از گذشته تاکنون وجود داشته و فکری برای آن نشده است. شاید همین مشکلات بی پایان در آزمون های ورودی باعث شده است که اقبال عمومی به تشکیل و ادامه فعالیت های مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه وجود داشته باشد.
حیدری یادآور شد: اگر یادتان باشد در بدو تاسیس دانشگاه آزاد هم عده ای به تاسیس این دانشگاه و کارایی آن ایراد و چنین چالش هایی را وارد می کردند و خواستار تعطیلی آن بودند اما امروز می بینیم که بسیاری از وکلای کانون وکلای دادگستری از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ثمرات این دانشگاه بر کسی پوشیده نیست.
وی صحبت های رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان مبنی بر اینکه "دادرسی عادلانه یعنی در یک رسیدگی هر دو طرف از یک قدرت دفاعی برخوردار باشند و تحقق ین امر امکان پذیر نیست مگر اینکه به همان نحو که دادستان در یک طرف قضیه مجهز به علم حقوق است طرف زیان دیده و یا متهم نیز مسلح به اسلحه حقوقی باشد و لازمه این کار، وکیل مدافعی است که وابسته به قوه قضائیه نباشد" را تخریب غیرمنصفانه وکلای مرکز امور وکلای قوه قضاییه دانست که بدون بنیان و بر اساس یک نظر شخصی بیان شده است و در این مورد گفت: دقیقا ایشان بیان کنند که در کدام پرونده و کدام یک از دعاوی این وابستگی رامشاهده کرده اند که از طریق رسانه های جمعی به اظهار نظر اینچنینی پرداخته اند!
این وکیل دادگستری در ادامه گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق ضوابط قانونی و طی آزمون های استاندارد و همچنین گزینش هایی به مراتب سخت گیرانه تر از وکلای کانون به شغل وکالت وارد می شوند و در توان علمی، رفتار طبق شئون پذیرفته شده این شغل، استقلال عمل و پاکدستی آنها خللی وارد نیست و با نظارت هایی باز هم به مراتب دقیق تر از نظارت های کانون وکلا به فعالیت های خود مشغول هستند. حیدری در ادامه گفت: همانطور که آقای مومنی، رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه نیز بر ان تصریح نموده است، ادعاها مبنی بر مستقل نبودن وکلای این مرکز حرفی عوامانه است و هیچ کدام از وکلای این مرکز چنین موضوعی را قبول ندارند که در کار انها دخالت می شود بنابراین بیان چنین موضوعی از سوی رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان آن هم بدون بیان دلیل و مدرک در شان ایشان نیست.
حیدری در ادامه به صحبت های نایب رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: بیان حرف آن هم از جانب مردم و اینکه "آیا وکیلی که توسط قوه قضائیه مورد تأئید قرار گرفته می‌تواند به درستی از او دفاع کند؟" اظهار کرد: چگونه از جانب شهروندان سخن می گویید در حالیکه اگر مردم چنین نظری داشتند به وکلای این مرکز مراجعه نمی کردند و نتیجه گیری از مراجعه به وکلای مرکز و برخورد مناسب و سطح علمی این وکلا باعث شده است که سال ها فعالیت آنها ادامه داشته باشد و روز به روز توجه عمومی نیز بیشتر باشد بنابر این هیچوقت نیازی نبوده است از طریق رسانه ها آدرس اشتباه به شهروندان منتقل نماییم. ضمن اینکه این صحبت مصداق نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است و قابلیت پیگیری دارد.
او در ادامه گفت: تعداد زیادی از اساتید دانشگاه و قضات بازنشسته دادگستری و افراد دارای تحصیلات تخصصی، عضو نهاد وکالتی مرکز امور وکلای قوه قضاییه هستند و این حرف های بی پایه توهین به مجموعه وکلای این مرکز تلقی می شود. وی با بیان اینکه سال هاست همکاری و مودت قابل توجهی میان وکلای مرکز و کانون وکلا وجود دارد، گفت: تهییج احساسات وکلای کانون به وسیله این حرف ها را موجب خدشه به این همکاری و وحدت است و تنها برای کسانی که در راه خدشه به جایگاه نهادهای وکالتی تلاش می کنند خوراک مناسبی است و انتظار می رود در بیان اظهارات دقت و تدبیر مناسب صورت گیرد تا از ایجاد موج های کاذب جلوگیری شود.
حیدری گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق آمارهای موجود بر اساس وجدان انسانی و آموزه های دینی خود نهایت تلاش خود را برای حمایت از افراد نیازمند به مشاوره های حقوقی که از طریق بهزیستی و یا کمیته امداد معرفی می شوند به کار گرفته اند و از افتخارات مرکز نیز همین موضوع می باشد.
وی در پایان گفت: طبق آیین نامه اجرایی مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه مجوز برگزاری آزمون ورودی وکالت به صورت سالیانه صادر شده است و قاعدتا در این زمینه اقدام خلاف قانونی صورت نگرفته و نمی گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اقدامات بخش سلامت موجب خوش بینی مردم به نظام است

700 هکتار از زمین های منوجان از وجود ملخ ها پاکسازی شد

بارش باران تا پایان امروز در کرمان ادامه دارد

رونق روستاها در کاهش حاشیه نشینی شهرها تاثیر مستقیم دارد

عبور صرفا اضطراری از محور «راور _ دیهوک»

تنش آبی استان کرمان به قوت خود باقیست/ وضعیت هیچ نقطه‌ای از استان در بحث آب‌های زیرزمینی خوب نیست

حال جازموریان خوب است

وکیل هتاک به پیامبر اکرم (ص) در جیرفت بازداشت شد

سه محور ارتباطی کرمان همچنان مسدود است

سیلاب محور ارتباطی راور به کرمان را مسدود کرد

سیلاب هفت مسیر ارتباطی کرمان را مسدود کرد

اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران مسئله جدیدی در بحث اقتصادی نیست/ ترامپ کینه ضدانسانی و ذات ضدمردمی دارد

ورود سامانه قدرتمند بارشی از 24 فروردین به جنوب استان

فعالیت های آبخیزداری در 11 درصد حوزه آبخیز کرمان انجام شده است

اجرای طرح های آبخیزداری در سیرجان مانع سیلاب شد

بارش نزولات جوی از امشب در کرمان آغاز می شود

شرایط ناپایدار جوی طی 3 روز آینده در استان کرمان

سامانه بارشی تا ظهر چهارشنبه در کرمان ادامه دارد

زمین لرزه 4.2 ریشتری ارزوئیه خسارت نداشت

مسافران هنگام بارش های شدید بهاری در محل امن توقف کنند

احتمال طغیان روخانه‌های فصلی استان/شدت بارندگی‌ها در استان معمولی است

بارش باران در هیچ منطقه کرمان بحرانی نمی شود

سیلابی شدن رودخانه‌های استان را پیش‌بینی نمی‌کنیم/وزش بادهای شدید در استان

750 کیلوگرم موادمخدر در جیرفت کشف شد

تمهیدات لازم برای تامین سوخت مسافران نوروزی اندیشیده شده است

5000 قلاده سگ از سطح شهر کرمان جمع آوری شد

75 برنامه عملیاتی در بیمه سلامت سال 98 کرمان برای تدوین شده است

با کاهش میزان مراجعات مردم به مراکز خونگیری در روزهای پایانی سال روبرو هستیم

تلفات جاده ای استان کرمان کاهش یافت

شرکت نیروی برق کرمان رتبه دوم اتصال نیروگاه خورشیدی را کسب کرد

برترین‌های کنکور در رفسنجان تجلیل شدند

مستند کرمانا اردیبهشت ماه در کرمان کلید می خورد

پلیس آگاهی نسبت به کلاهبرداری های پیامکی هشدار داد

رانندگان تاکسی در کرمان آموزش‌های ویژه گردشگری را فرا گرفتند

بارش‌ها در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد

جنگل قائم کرمان هر روز درگیر یک مناقشه!!

برگزاری 911 یادواره و یادمان فرهنگی شهداء در استان/ اشتغال 289 نفر از فرزندان جانباز و شهید

67روستای ریگان در محاصره گرد و غبار قرار دارد

فریاد صیانت از منابع طبیعی در همایش های انفال

بانوی 82 ساله فاریابی شناسنامه دار شد

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است

طرح «مهرتان ماندگار» در کرمان اجرا می‌شود

17 مسجد کرمان پذیرای معتکفان می شوند

تردد در مسیرهای ارتباطی جنوب کرمان جریان دارد

یک قطعه هوبره در طبیعت سیرجان رها شد

نجف شهر سیرجان به سامانه پایش تصویری مجهز شد

بیش از 160 هزار نفر از جاذبه های شهداد بازدید کردند

98 کیلوگرم حشیش در رابر کشف شد

آماده سازی 2 دستگاه اتوبوس برای استفاده‌ معلولان در کرمان

اجرای خط ویژه نابینایان در پیاده‌رو ضلع شمال غربی میدان آزادی