کرمان رصد

آخرين مطالب

دادستان کل کشور:

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی در دست دادستانی موجود است اقتصادي

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی در دست دادستانی موجود است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - دادستان کل کشور گفت: اسامی و فهرست دریافتی های تمامی کسانی که از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده اند و برگردانده و یا برنگردانده اند در اختیار دادستانی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در آئین ویژه افتتاح ساختمان مجتمع قضایی شهید باهنر و ساختمان جدید پزشکی قانونی کرمان افزود: همه کسانی که از این وضعیت و شرایط استفاده کرده اند و برای خدمت رسانی به مردم در عرصه اقتصاد از بانک مرکزی ارز به نرخ دولتی گرفته اند و برگردانده اند و یا بر نگردانده اند مطمئن باشند که امروز یا فردا به سراغ آنها می رویم.
وی خاطرنشان کرد: اسامی و فهرست دریافتی های همه کسانی که از بانک مرکزی ارز دولتی دریافت کرده اند در اختیار است و اگر همکاران ما به علت کثرت کار، امروز و دیروز به سراغ آنها نیامده اند قطعا بدانند که خواهند آمد و این فهرست به طور کامل مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی در ادامه به بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و ادامه داد: این بیانیه منشور و دستورالعملی جامع و عملی است و مورادی که در آن مطرح شده، بسیار مهم است.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران شجره طیبه ای است که به دست امام راحل کاشته شد ، با خون شهدای عزیز از جمله 6500 شهید استان کرمان آبیاری شد و امروز نیز با تلاشی که همه دست اندرکارن در بخش های مختلف دارند از این درخت تنومند صیانت می شود و ثمره این شجره طیبه همانی است که باید در همه اعصار و قرون به کام مردم برسد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: اینکه بیشتر مخاطبان بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، جوانان هستند به دلیل آن است که جوانان آینده سازان این نظام و انقلاب هستند و ما وظیفه و تکلیف داریم که این انقلاب را سالم به نسل بعد برسانیم.
وی خطاب به کارکنان دستگاه قضایی تاکید کرد: ما رسالت و وظیفه سنگینی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی عهده دار هستیم زیرا دستگاه قضایی دستگاه اجرای عدالت است و در بند چهارم بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به اجرای عدالت و مبارزه با فساد اشاره شده است.
دادستان کل کشور با تاکید بر این مطلب که اجرای عدالت مساله خاص و متوجه دستگاه قضائی نیست، گفت: در نظام جمهوری اسلامی که مبانی آن برخاسته از فرهنگ غنی اسلام، قرآن و کلمات معصومان (ع) است، تمامی کارگزاران وظیفه دارند که عادل باشند و عدالت باید در کارگزاران نظام در قوه قضائیه، قوه مجریه و قوه مقننه محقق شود.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه که همه باید در مسیر عدالت حرکت کنیم، افزود: آبشخور بخشی از مسائل، نابسامانی ها و مشکلات جامعه و فسادهایی که کم و بیش دیده می شود، همان است که روش، روش عادلانه ای نیست.
وی ادامه داد: اگر در تمامی مسائل اقتصادی در قانون گذاری، توزیع ثروت و بودجه، تخصیص و اجرا همه کارها در مرز عدالت باشد در نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید شاهد این فسادها باشیم.
دادستان کل کشور با طرح این مطلب که به عنوان مدعی العموم و براساس چارچوب های قانونی در بسیاری از مسائل جاری کشور ورود می کنم، عنوان کرد: اگر مسیر عدالت را در زندگی، در هر قوه ای از قوای سه گانه و سایر نیروهایی که در خدمت مردم هستند، مورد توجه قرار دهیم وضع جامعه بهتر از این می شود.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان این مطلب که فساد امروز در جامعه ما یک واقعیت غیر قابل انکار است، ادامه داد: گستردگی فساد خوشبختانه در حدی نیست که برخی آن را تبلیغ می کنند و دشمن تلاش می کند در افکار و اذهان عمومی جا بیاندازد که فساد در جمهوری اسلامی نهادینه شده و سیستمی است.
وی تاکید کرد: فساد در نظام جمهوری اسلامی، فساد گسترده و سیستمی نیست و هر چند که همین مقدار فساد نیز از نظر ما زیاد است.
دادستان کل کشور ادامه داد: دشمن تلاش می کند به گونه ای در اذهان مردم القا کند و به گونه ای فضای مجازی را پرکند که نظام جمهروی اسلامی مساوی با فساد است و البته چنین نیست و ما در هر سه قوه و در همه ارکان نظام انسان های صالح و خدمتگزار زیادی داریم و بسیاری از پرونده های فسادی که در حال رسیدگی در دستگاه قضایی است را خود مسئولان گزارش می دهند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهارداشت: بسیاری از ورزیران از مسئولان قضایی می خواهند که با بخش هایی که در آنها فساد ایجاد شده برخورد شود.
دادستان کل کشور گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا این میزان کم فساد را نیز از بدنه جامعه کم کنیم و مردم نیز وقتی این اقدامات را ببینند، همراهی می کنند و آن بخشی که به عده اندکی از مردم بر می گردد نیز رفع می شود.
وی تاکید کرد: بسیاری از فسادها منشاء اداری ندارد و طمع ورزی برخی ها در بخش خصوصی است و در قاچاق کالا و کارخانجات بخش خصوصی آن را می بینیم که نمونه آن وقتی است که وزن اصل یک کالا با وزن درج شده روی آن برابر نیست.
دادستان کل کشور یادآور شد: بخشی از فساد ریشه در تصمیمات بخش خصوصی دارد و اگر در بخش های دولتی اقتصادی یا غیر اقتصادی که به نحوی موثر در حوزه اقتصادی هستند، تصمیم صحیح گرفته شود، در مسیر عدالت حرکت کنیم، از رانت ها استفاده نکنیم، طمع ورزی نکنیم، قوم و خویش بازی نکنیم، شفاف سازی داشته باشیم و در چارچوب قانون حرکت کنیم بخش خصوصی نیز در همین مسیر خواهند آمد.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه گاهی اوقات ضعف تقوا موجب می شود که انسان راه غلط را در زندگی خود انتخاب کند، گفت: آغاز دوره جدید ریاست قوه قضائیه در هفته آینده با اهتمام در تحقق آنچه رهبری در بیانیه تاکید کرده اند، در ابلاغی که صاد می کنند و هم در مواردی که مقاطع مختلفی از قوه قضاییه خواستند ادامه می یابد.
وی یادآور شد: روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در آئین روز درختکاری شرکت فرموده و درخت کاشتند و در همان جا دستگاه قضایی را در صیانت از منابع ملی و جنگل ها که سرمایه ملی است مکلف کردند.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه باید با هر فردی در هر پست، عنوان و جایگاهی و وابسته به هر فردی اگر به حقوق عامه ضربه می زند، برخورد شود، اظهارداشت: دادستان ها باید در دفاع از حقوق عامه به جدیت ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه ابزار ما نیروی انسانی، امکانات ، اعتبارات و بودجه است و کلید آن در دست مجلس است، گفت: قوه قضائیه نیازمند مشارکت و کمک دولت است و در اعتبارات و نیروی انسانی کارمان لنگ است.
وی با اشاره به مطالب مطرح شده درباره ریاست کنونی قوه قضائیه، ادامه داد: دیدید که درباره رئیس قوه قضائیه چه کردند و چگونه تهاجم کردند و این در حالی است که هیچکدام از حساب ها مربوط به ایشان نبوده است.
دادستان کل کشور تاکید کرد: در دوره کنونی ریاست قوه قضائیه بیش از یک میلیون مترمکعب بر بناهای دادگستری در مناطق مختلف کشور افزوده شده و یک ریال آن از منابع دولتی نبوده است و از محل همین حساب ها بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: ریاست جدید قوه قضائیه نیز با انرژی بیشتری خواهد آمد و طرح های بیشتر و جامع تری را اراه خواهند کرد.
سفر دادستان کل کشور از شامگاه گذشته آغاز شده است و تا امروز ادامه خواهد داشت.
7440/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اتصال واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر سیرجان به مدار سراسری برق کشور

شروعی، با پایان باز...

هشدار استانداری نسبت به بالا بودن قیمت مرغ در کرمان

مرغ، سرسازگاری با کرمانی‌ها ندارد!!

تالار مرکزی کرمان؛ پروژه ای 10 ساله با 88 درصد پیشرفت فیزیکی

صرفه‌جویی پیش‌بینی شده از تغییر ساعات ادارات محقق نشد/رعایت مصرف برق نشود؛ خاموشی خواهیم داشت

دولت به جای افزایش قیمت نان، قیمت آرد را کاهش دهد/نان، کشش افزایش قیمت را ندارد

ورود تعزیرات حکومتی به موضوع اقتصاد مقاومتی ضروری است

بیش از 59 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه ای کرمان معامله شد

رشد 7 درصدی ارائه اظهارنامه مالیاتی استان کرمان در سال جاری

30 درصد جامعه مالیات پرداخت نمی‌کنند

31 تیرماه جاری؛ آخرین مهلت ثبت نام در جشواره کارآفرینان برتر/ افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان

تعاونی‌ها نقش بسزایی در ارائه خدمات حمایتی به روستاییان دارند

تثبیت مالکیت 13 میلیون و 100 هزار هکتار اراضی ملی استان/برخی قوانین ثبت با شرایط روز جامعه سازگاری ندارد

صرفه اقتصادی نیروگاه‌های خورشیدی کاهش یافته است

وصول بیش از 12000میلیارد تومان مالیات از محل بررسی تراکنش های بانکی در کشور

90 درصد مشکلات فعلی در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده حل می‌شود

یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی مراحل دشوار اخذ مجوزهاست

هیچ کس در کشور متولی سرمایه گذاری داخلی نیست/ قوانین متعدد و متناقض خسته‌کننده است

مشکلات صنعت به دلیل عدم نظارت هاست

مالیات یکی از منابع اصلی تامین هزینه های کشور است

تعریف1421 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان

ابلاغ ماموریت 7 گانه به فرمانداران کشور برای رونق تولید

بازدید معاون وزیر کشور از چند واحد تولیدی و بررسی مشکلات آنها

اگر پروژه ای مشکل زیست محیطی دارد چرا اجازه اجرای آن را می دهید؟

تولید 13 میلیون گل شاخه بریده در سطح استان کرمان

افزایش قاچاق دام زنده در استان کرمان

ارزش طرح های فولاد بوتیای ایرانیان 1.2میلیارد دلار اعلام شد

مشکل زیست محیطی مانع بهره برداری از چهار طرح تولیدی شد

کرمان محل تردد کالای قاچاق است

تشکیل 986 پرونده قاچاق کالا در سه ماهه نخست امسال در تعزیرات استان

تسهیلات پرواربندی در اختیار عشایر قرار می گیرد

صادرات پسته بیش از 1.5 میلیارد دلار ارزآوری دارد

بیش از 35 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه‌ای کرمان معامله شد

تاکید رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بر تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار و نیمه تمام

چه کالاهایی بیشترین سهم قاچاق را در استان کرمان به خود اختصاص داده‌اند؟

مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در باغ های جنوب کرمان انجام شد

اعتبار ویژه ای به صیانت از منابع طبیعی جنوب کرمان اختصاص یافت

کالای اساسی دولتی به دست مردم نمی رسد

51 هکتار زمین ملی در کهنوج رفع تصرف شد

جذب 89 درصدی اسناد خزانه در استان کرمان

89 درصد اعتبارات اسناد خزانه کرمان جذب شده است

کارخانه های بافت پس از 12 سال تعطیلی، فعال شدند

158 کیلومتر از نقاط حادثه خیز جنوب کرمان ایمن سازی شد

470 نخل آلوده به آفت سرخرطومی در منوجان شناسایی شد

افزایش 8 درصدی صادرات از گمرکات استان در 3 ماه اول سال جاری

تخصیص 23.7 درصدی بودجه هزینه ای استان تا سه ماهه اول سال جاری

استاندار کرمان از شهرک صنعتی سدید بازدید کرد

تهاتر نفت، در برابر بدهی دولت به قرارگاه خاتم/ورود قرارگاه سازندگی خاتم به بخش معادن استان کرمان

اصلاح قانون تامین اجتماعی با نظر تشکل های بخش خصوصی، خواسته فعالان اقتصادی است