کرمان رصد

آخرين مطالب

دادستان کل کشور:

بستن فضای مجازی مطرح نیست؛ فضای مجازی مدیریت شود سياسي

بستن فضای مجازی مطرح نیست؛ فضای مجازی مدیریت شود

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - دادستان کل کشور با اشاره به آمار کلاهبرداری‌های که از طریق فضای مجازی شده است، عنوان کرد: کلاهبرداری‌های که از طریق اینترنت انجام می شود، زیاد است به‌گونه‌ای که این جرایم در سال جاری نسبت به سال گذشته 300 درصد رشد داشته است و در استان کرمان آمار جرایم رایانه‌ای آن 85 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است بنابراین باید فضای مجازی مدیریت شود و بحث بستن اصلا مطرح نیست.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام" محمدجعفر منتظری" عصر امروز 16 اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و اعیاد این ماه اظهار کرد: استان کرمان 6 هزار و 500 شهید را تقدیم انقلاب کرده است.
وی خطاب به خبرنگاران گفت: شما به رسالت خطیر خود در رساندن خبر و دادن اطلاعات صحیح و درست به افکار عمومی حتما توجه دارید و در این برهه حساس وظایف و مسئولیت خود را ایفا می‌کنید.
دادستان کل کشور عنوان کرد: فرهنگ هر جامعه‌ای در حقیقت ساخته و پرداخته عناصری است که از پدر، مادر و محیط خانواده تا محیط مدرسه، دبیرستان و دانشگاه و همچنین محیط کار است و امروز رسانه‌ها نیز در ساختن فرهنگ و هدایت افکار عمومی نقش بی بدیلی دارند.
وی با بیان این مطلب که امروز رسانه‌ها با استفاده از شبکه‌های مجازی و اینترنت می‌توانند مسیر یک کشور را از یک خط به خط دیگر منتقل کنند، تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی در اختیار کسانی است که اتاق‌های فکر و اندیشه‌ای دارند که جهان را به سمت و سوی اهداف خود سوق می‌دهند.
حجت‌لاسلام منتظری با اشاره به اینکه کشور ما نیز از این فضای مجازی نمی‌خواهد و نمی‌تواند از فضای مجازی جدا باشد، افزود: برخی از نظام‌هایی اساسا در آنها اخلاق جایگاه ندارد و برای رسیدن به اهداف خود به هر وسیله‌ای همچون دروغ، نقض عهدها، سرمایه‌گذاری‌های کلان متوسل می‌شوند.
وی اضافه کرد: کشورهایی که از لحاظ اقتصادی قدرتمند هستند برای رسیدن به اهداف خود به هر وسیله و نیرنگی متوسل می‌شوند اما در نظام جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهد برای رسیدن به اهداف خود به هر چیزی متوسل شود.
دادستان کل کشور با بیان این مطلب که امام راحل فرمودند« باید به تکلیفمان عمل کنیم» امروز وظیفه ما بسیار سنگین است، اظهار کرد: اگر خروجی کار خبرنگاران در جهت ارتقای جامعه و انتقال اخبار صحیح به جامعه باشد، بدانید که وظیفه خود را به نحو احسنت انجام داده‌اید اما متاسفانه امروز در فضای مجازی گرفتار توطئه، لگد مال شدن اخلاق و ارزش‌های انسانی شده و اکنون برخی کشورهای غربی با این معضل مواجه هستند.
وی تاکید کرد: در دستگاه قضایی اعتقاد نداریم که مطبوعات، رسانه‌ها و فضای مجازی بسته شود اما به آنچه اعتقاد داریم و منطقی می‌دانیم این است که فضاهای مطبوعاتی، شبکه‌های اطلاع رسانی و ... با حفظ اختلاف نظرهای افراد مدیریت شوند و هیچگاه نمی‌توانیم مردم و جامعه به یک سمت و سو سوق دهیم.
حجت‌السلام منتظری با تبیین مشکلات فضای مجازی در جامعه عنوان کرد: هیچگاه ما نمی‌توانیم مردم جامعه را به یک سمت و سو ببریم و آنچه که ما آن را به نفع مردم نمی‌دانیم، عدم مدیریت این فضاست و آسیب‌های که به خانواده‌ها وارد و همچنین به اخلاق مردم ضربه وارد کرده و گرفتاری‌های که به مردم به ویژه نسل جوان ایجاد کرده در برخی مواقع قابل جبران نیست.
وی ادامه داد: در دستگاه قضا با پرونده‌های عجیب و غریبی مواجه هستیم که با بررسی‌ها، منشا آنها فضای مجازی بوده است لذا مدیریت کردن فضای مجازی بسیار مهم است و بایستی که آنچه براساس معیار و منطق آنچه که به نفع جامعه و مردم است در اختیار مردم بگذاریم.
دادستان کل کشور با اشاره به آمار کلاهبرداری‌های که از طریق فضای مجازی شده است، عنوان کرد: کلاهبرداری‌های که از طریق اینترنت انجام می شود، زیاد است به‌گونه‌ای که این جرایم در سال جاری نسبت به سال گذشته 300 درصد رشد داشته است و در استان کرمان آمار جرایم رایانه‌ای آن 85 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است بنابراین باید فضای مجازی مدیریت شود و بحث بستن اصلا مطرح نیست.
وی به تشریح فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی پرداخت و بیان کرد: فضای مجازی دو فرصت و یک تهدید است و ما نمی‌توانیم از این دو فرصت به دلیل یک تهدید چشم پوشی کنیم، اما باید این تهدیدات را با برنامه‌ریزی صحیح به حداقل برسانیم.
حجت‌الاسلام منتظری از جنگ اقتصادی سخن به میان آورد و عنوان کرد: امروز با جنگ اقتصادی مواجه هستیم و رسانه‌ها می‌توانند امید را به جامعه تزریق کنید.
وی با بیان این مطلب که 40 سال از انقلاب می‌گذرد، تصریح کرد: در دوران جنگ، شرق و غرب به میدان آمده بودند تا نظام جمهوری را از بین ببرد اما مردم مردانه ایستادند و یک سانتیمتر از کشور را به دشمن نداد و پیروزمندانه از این جنگ بیرون آمدند.
دادستان کل کشور پیشرفت‌های کشور در ساخت موشک و تسلیحات نظامی و ... را از آثار جنگ دانست و اظهار کرد: در این جنگ اقتصادی همه موظفیم که به میدان بیایم اما در برخی اوقات شاهد تیترهایی هستیم که به نفع جامعه نیست و خبرنگاران بر آتش این جنگ نیفزایند و فضا را ملتهب نکنند لذا باید در آرام کردن و امیدوار کردن مردم کوشا باشند.
وی ادامه داد: در جنگ اقتصادی وظیفه داریم اینگونه به مردم القا کنیم که اگر امروز تلخی برخی از کاستی‌ها می‌چشید اگر تحمل کنید شیرینی پیروزی بر استکبار بیشتر خواهد بود اما مدیران نیز باید توجه کنند.
حجت‌الاسلام منتظری تصریح کرد: مطبوعات باب انتقاد سازنده را باز بگذارند و نشان دادن نقاط خطا را به مدیران وظیفه رسانه است اما انتقاد سازند با تخریب متفاوت است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم رسیدگی به افزایش قیمت‌ها گفت: برخورد با برخی مسایل مثل گرانی‌ها برعهده دستگاه قضا نیست و دستگاه تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی دارد اما این دو مدیریتی در این عرصه به کشور آسیب می‌رساند ولی در حدود دو ماه قبل دستگاه قضا به کمک دولت و تعزیرات حکومتی آمد و به همه دادستان‌های کل کشور ابلاغ کردیم که در هر شهرستانی یک کارگروه تشکیل دهند و در جایی که نیاز است دادستان می‌تواند از قدرت خود استفاده و به دولت و تعزیرات حکومتی کمک کند.
دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در خصوص ضرر جانی و مالی که خودروسازان به مردم می‌رسانند، چرا پاسخگو نیستند؟ اظهار کرد: هر اقدامی که در خصوص مشکلات مردم انجام می‌دهیم، رسانه‌ای نمی‌کنیم اما همه کار در دست ما نیست و اگر این شرکت‌ها تعطیل شوند کارگران زیادی بیکار می‌شوند، مشکل ارز، عدم مدیریت جهادی، ساختار شرکت‌های خودروساز از مهمترین مشکلات این کارخانه‌ها هستند اما وزیر صمت قول دادند که ظرف دو سال این مسایل و مشکلات را رفع کند.
وی با بیان این مطلب که پرونده آقای جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور در مرحله رفتن به دادسرا است و در خصوص پرونده مواد مخدر نیروی انتظامی استان کرمان اظهار کرد: پرونده مواد مخدر نیروی انتظامی در دادگاه است و در مرحله محاکمه قرار دارد، همچنین پرونده سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز در دادسرای ویژه روحانیت در حال پیگیری است.
حجت‌الاسلام منتظری در خصوص پرونده محیط زیست گفت: در مقام دادستانی با توجه به دلایل و شواهد جاسوسی آنها قطعی است و منتظر بررسی‌های دادگاه و رای دادگاه هستیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فشار دشمنان اتحاد نیروهای مسلح را افزایش می دهد

استاندار کرمان خواستار تسریع در احیای دانشگاه قبه سبز شد

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند

نامه سرگشاده اساتید دانشگاه های کرمان به سازمان ملل متحد

همه امکانات برای جلوگیری از خسارات سیل به کار گرفته شود

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کرمان 31 درصد افزایش یافت

خط هوایی آنی کرمان - خوزستان برقرار شد

سخنان یاوه رئیس جمهور آمریکا دلالت بر حقانیت سپاه قهرمان دارد

آمریکا جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد/ همه ملت ایران یک صدا از سپاه حمایت می‌کنند

روحیه جانبازی، راه هرگونه نفوذ دشمنان را سد کرده است

آمریکا منتظر پاسخ محکم و شکننده سپاه باشد/تداوم رویه 40 ساله سپاه

کتاب «به رنگ کویر» در کرمان رونمایی می‌شود

رودخانه‌های سیلاب خیز حاشیه شهر کرمان شناسایی شد

وحدت و‌همدلی مهم ترین سرفصل سیاسی کرمان است

خدمت به مردم و سیاست را ادامه می دهم

موضع اتخاذ شده از سوی آمریکا نسبت به سپاه پاسداران، کاملا احمقانه است

سپاه پاسداران در دفاع از انسانیت و اسلام نقش موثری دارد

وابستگی به خارج از کشور باید رفع شود/ لزوم جبران عقب ماندگی‌ها

درآمد سرانه استان کرمان کمتر از متوسط کشوری است

مستقل شدن لازمه استقلال است

بارش‌های هفته آینده کرمان سیلابی نیست/دوره«تَر»سالی آغاز نشده است

معاون رئیس جمهور از مرکز رشد فناوری‌های سلامت کرمان بازدید کرد

معاون رییس جمهور وارد کرمان شد

سرپرست سه فرمانداری کرمان منصوب شدند

جهت ارتقای مدیریت هرجا که لازم باشد مدیران را تغییر خواهیم داد

پیش بینی بودجه 200 میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان در سال 98

ارسال55 میلیون تومان کمک برای سیل زدگان توسط رفسنجانی ها

رشد 5 برابری میزان بارندگی رفسنجان در سال جاری

232 هزار نفر از آثار گردشگری رفسنجان بازدید کردند

استاندارکرمان، سرپرستان فرمانداری‌های جیرفت، عنبرآباد و رودبارجنوب را منصوب کرد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

آحاد مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند

جزئیات کمک های کرمان به استان های لرستان و خوزستان/ فردا؛ تصمیم گیری برای سیل بند کرمان

12 فروردین سند مردمی بودن نظام است

پیام‌ مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان به مناسبت 12 فروردین

12 فروردین سالروز تجلی اراده آهنین مردم ایران است

بزرگترین قلعه خشتی جهان در تصرف گردشگران/ ارگ بم جان گرفت

حضور گسترده گردشگران در بازار تاریخی کرمان

پورابراهیمی به پویش بهرفت پیوست

آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای طبیعی در کرمان ایجاد شود

حضور گسترده مسافران نوروزی در باغ شاهزاده ماهان

یک گام به سوی شهری پر نشاط در کرمان

مسئولان به احیای صنعت بیمه توجه کنند

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمانی‌ها پذیرای مسافران نوروزی/بازدید از 6 اثر جهانی در یک استان

لزوم تلاش در جهت رونق تولید/ از دشمنان غافل نشویم

حضور مسافران نوروزی در کرمان 26 درصد افزایش یافته است

کرمان آماده میزبانی از مسافران حادثه دیده است

تصادفات جاده‌ای در کرمان منجر به مرگ 38 نفر شد

وجود 900 واحد صنعتی غیرفعال و نیمه فعال در استان کرمان