کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - لزوم رعایت انصاف توسط بازاریان ،ضرورت توجه مسئولان به تذکرات مقام معظم رهبری ،صیانت از منابع طبیعی و برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.
**جیرفت:
امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ماه رجب گفت: انتظار می رود بازاریان ما در روزهای پایان سال همچون گذشته، رعایت انصاف را مد نظر قرار دهند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: ماه رجب فرصتی برای استجابت دعاست و خداوند این ماه را ریسمانی بین خود و بنده های خود قرار داده است.
وی همچنین به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: ماه رجب ماه آشتی با خداوند است و تب و تاب شب عید نباید باعث شود که ما مفاهیم غنی ماه رجب را فراموش کنیم.
وی ضمن گرامی داشت روز بنیاد شهید، اظهار داشت: آنچه داریم از شهداست و همواره باید یاد و خاطره این بزرگمردان خدایی را گرامی بداریم.
** سیرجان :
امام جمعه موقت سیرجان امروز در خطبه های نماز با تشریح بد عهدی ها و بهانه جویی های آمریکا و با اعلام این مطلب افزود : دشمن استکباری ما با بهانه های واهی قصد ایجاد موانع و مشکلات را برای ملت ایران دارد تا بلکه بتواند جلو اقتدار و پیشرفت نظام اسلامی و این مردم را بگیرد.
حجت الاسلام حسین حیدری گفت : این روزها دشمن از همه جا شکست خورده ، با تبلیغات بسیار و اشاعه دروغ قصد تضعیف روحیه مردم ایران را دارد لذا باید توجه کنیم که حقیقت را نمی توان از دشمن شنید و بدانیم هر خبری منبع خبر کیست آیا رسانه ها و فضاهای مجازی دشمن است که هر خبری را با هدف خاص خود القا می کنند و ما باید منبع خبر را موثق دنبال کنیم.
وی افزود : به این نکته مهم توجه کنیم هر جا بی توجهی به هشدارهای رهبری شده مشکل آفرین بوده و خسارت بار شد از جمله تهاجم فرهنگی ، بی اعتمادی به آمریکا ، تکیه به اروپا نکنیم ، توجه به جوان گرایی و دیگر موارد و مسائلی که حضرت آقا تذکر دادند و عمل نمی شد دچار مشکلات و بحران می شدیم و ما و همه مسئولان باید این حقیقت را بپذیریم هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری باید عملیاتی شود تا به جایگاه رفیع نظام اسلامی و ملت ایران زودتر برسیم.
خطیب جمعه سیرجان افزود : پس از 40 سال انقلاب و مقابله با دشمن و پیروز های مستمر در برابر آمریکا ، امروز بوسه زدن بر پنجه های طلایی گرک گناه نابخشودنی است و سردمداران کاخ سفید کارشان بهانه جویی و اشکال تراشی است و آمریکا بهانه هایش هرگز تمام نمی شود یک روزبا بهانه حقوق بشر ، امروز بحث موشکی و قدرت دفاعی ، فردا هسته ای و این بهانه ها دائمی است که ما هم قدرت را در اتحاد و همبستگی می دانیم و به این ایستادگی تا پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد.
امام جمعه موقت سیرجان با تبریک ولادت امام محمد باقر (ع )حضرتش را دارای علوم فراوان و عالمی بی همتا عنوان کرد و گفت : دشمن همیشه از علم و دانش مسلمانان وحشت دارد و امروز هم جهاد علمی یکی از حربه های مقابله با دشمنان است که دشمن از آن می ترسد.
حجت الاسلام حیدری به آغاز ماه رجب اشاره کرد و این ماه را ماه آمادگی به ماه ضیافت خداوند دانست و سپس و به مناسبت های مختلف هفته پرداخت و گفت : در هفته احسان و نیکوکاری هستیم و این هفته یاد آور کمک به مستمندان است و بدانیم که لازم است انسان حساب ذخیره آخرت را پرکند و حساس باشد زیرا این موجودی را به دست خداوند می دهیم و در روز آخرت ما را کمک می کند.
وی در خصوص منابع طبیعی هم گفت : منابع طبیعی حق همه است و باید خوب حفظ شود و در اختیار آیندگان قرار گیرد و مبادا تصرفات غیر قانونی حق بیت المال را تضییع کند که گناهی نابخشودنی را پیش رو داشته باشیم.
**کرمان :
خطیب جمعه کرمان با اشاره به وضعیت بد اقتصادی حاکم بر بازار از قوه قضائیه خواست تا با قاطعیت بیشتری نسبت به مفسدان اقتصادی برخورد کند.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور در نماز جمعه شهر کرمان افزود: قوه قضائیه باید با قاطعیت با افرادی که حق مردم را پایمال کردند، برخورد کند و شاهد بهبود معیشت مردم در حوزه اقتصادی باشیم.
وی همچنین به بیانیه مهم مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اظهار داشت : این بیانیه بسیار مهم است، و مسوولان باید بارها برای خود آن را بخوانید و برای اجرای آن در سطح جامعه تلاش کنند چرا که در این بیانیه هفت سرفصل آمده که سعادت در اجرای آن سرفصل‌ها است.
حجت الاسلام عرب‌پور با بیان اینکه انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه نیز در این راستا است و بی‌شک دستگاه قضا در راستای تحقق گام دوم انقلاب نقش بسیار مهمی دارد ، افزود: برخورد جدی تر با مفسدان اقتصادی نیز قطعا به آرامش در بازار و کمک به وضعیت معیشتی مردم موثر خواهد بود.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی در تمام امور زندگی توصیه کرد و گفت: خداوند می‌فرمایند اگر تقوا پیشه کرده و امور خود را اصلاح کنید نسبت به بندگان خود غفور و رحیم است.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه خدا را در تمام اعمال و رفتار خود ناظر بدانید گفت: یکی از اصولی که به آن تاکید شده و علمای اخلاق به آن توجه داشتند بحث محاسبه نفس است.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به اینکه انسان اعمال و رفتاری دارد و اینکه بنشیند و خودش حساب کند که چه میزان از اعمالش خوب و چه میزان ناصحیح بوده یک ارزش است افزود: محاسبه نفس توفیقات زیادی برای انسان دارد که نخستین آن استفاده صحیح از عمر انسان است که یک نعمت الهی است اما جاودانه نیست.
وی با بیان اینکه عمر را نمی‌شود تهیه کرد و یا خرید و به‌ همین دلیل بسیار اهمیت دارد گفت: محاسبه نفس، انسان را از غفلت بیرون می‌آورد و به خالق هستی متوجه می‌کند و در صحنه قیامت کاری از کسی بر نمی‌آید و اگر انسان قبل از مرگ خود را با محاسبه اعمال اصلاح کند آن دنیا پشیمان نمی‌شود.
حجت الاسلام عرب‌پور با اشاره به اینکه گاهی مشکلاتی در زندگی فردی و اجتماعی ما پیش می‌آید بیان کرد: این مشکلات دلایل مختلفی دارد اما با توجه به آیات قرآن بعضی از این مشکلات ناشی از نافرمانی انسان در اطاعت و بندگی خدا است.
وی با بیان اینکه وجود جامعه اسلام در گرو اطاعت و بندگی خدا و همان تقوای الهی است که خداوند بر رعایت آن تاکید کرده است گفت: انسانی که به خودش اجازه می‌دهند با مال مردم مال‌اندوزی کرده و در حق فقرا اجحاف کند روزی به سزای عمل خود خواهد رسید.
7429/7450/ 7435/7889/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مصرف سوخت سی.ان.جی در کشور کاهش یافته است

کمبودها در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت در استان کرمان رفع شود

وزیر ارشاد: شریعتی اندیشمندی دردمند بود

30 روستا هر هفته دارای شبکه آبرسانی می‌شود

جنوب استان کرمان در اولویت گازرسانی قرار دارد

ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی حذف نمی شود

348 مورد زنده گیری انواع مار توسط آتش نشانان در کرمان انجام شد

دادستان کل کشور: نظارت بر فضای مجازی در اولویت است

ملت ایران در حفظ انقلاب کنار یکدیگر هستند

مرگ اولین و آخرین رئیس جمهور مصر

برق کشور با مشارکت بخش خصوصی تامین شود

پیشنهاد تشویق مشترکان کم‌مصرف‌ برق/اجرای قانون تحکم نیاز دارد

کرمان؛ جزء دو استان آخر کشور در بحث گازرسانی

واکنش سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

برای دفاع از بخش خصوصی از بالاترین مقامات کشور شکایت کرده‌ایم

احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران

مرکل: ایران عامل حمله به نفت‌کش‌ها بوده است!

نزدیک بودن اضمحلال کامل بخش انرژی در کشور

ستاری: 20 هزار میلیارد تومان وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

جهانگیری: هدف گذاری آمریکا برهم زدن اقتصاد ایران است

همه زنان روشن آباد زاهدان سرپرست خانوار هستند

مونسان:تصویب طرح جامع گردشگری به رونق این صنعت می انجامد

معاون رییس جمهوری: اهتمام دانشجو برای پذیرش دانشگاه خارجی تاسف آور است

باند حرفه ای حفاری غیرمجاز در عنبرآباد منهدم شد

مدل نرخ استانداردسازی در کشور اجرایی می شود

لایروبی کارون در اهواز از هفته آینده آغاز می شود

فرش قرمز دشت ریواس شهربابک زیر پای گردشگران

استارتاپ ها به عنوان صنعت در کشور به رسمیت شناخته شوند

وفور شهرهای صنایع دستی، بیانگر شکوه میراث فرهنگی ایران است

شهرداری بیشترین سهم را در سیلاب اخیر شیراز داشت

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم

وروار؛ بلندترین آبشار خاورمیانه در جنوب کرمان

اشتهای زمین خواران باید در کرمان کور شود

245 راس گوسفند قاچاق در شهربابک کشف شد

15 هتل در نقاط مختلف استان کرمان در حال ساخت است

زمین لرزه 3.4 ریشتری هجدک را تکان داد

فیلم جزئیات انهدام بزرگترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا توسط ایران

برداشت پسته از 3دهه پیش هم کمتر شده/خلأ مرکز تحقیقات بهبود تولید

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان آغاز می شود

وزیر نیرو :ایران نگاه راهبردی به همکاری اقتصادی با همسایگان دارد

12 سند همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضا شد

اصلاح آبراهه‌ها در کرمان در دستور کار قرار گرفت

تدبیر دولت امید برای اتمام راه‌های نیمه‌تمام

مشاور وزیر کشور: تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است

فرصت های تجاری ایران، قطر و عمان در تهران بررسی شد

توسعه خطوط ریلی نیاز اصلی کرمان است

120 درصد از آب‌های تجدیدپذیر کرمان مصرف می‌شود

آمریکا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند

ایجاد زیر بناهای گردشگری به اشتغال و کاهش آسیب اجتماعی می انجامد