کرمان رصد

آخرين مطالب

اروپایی‌ها ما را تحقیر کردند/چرا برادر رییس جمهور محاکمه نمی‌شود؟/آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کرمان از سال آینده سياسي

اروپایی‌ها ما را تحقیر کردند/چرا برادر رییس جمهور محاکمه نمی‌شود؟/آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کرمان از سال آینده

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- دکتر"محمدمهدی زاهدی" امروز 18 اسفندماه در نشست خبری درباره گرانی و شرایط بازار اظهار کرد: قوه قضائیه از چند ماه قبل در زمینه مبارزه با فساد به میدان آمده و اقداماتی را انجام می دهد اما آنچه انتظار داشتیم دولتمردان انجام نداده اند و با توجه به افسارگسیختگی قیمت ها به نظر می رسد نظارت جدی نیست و بسیاری از محصولاتی که تولید 100 درصدی داخل کشور هستند، با قیمت های بسیار زیاد عرضه می شوند.

وی افزود: هم مردم و هم بازاریان گلایه دارند که گلایه مردم از قیمت هاست و بازاری ها فروش ندارند. دولت باید محکم پای کار آمده و کنترل و نظارت کند و اینگونه نمی شود با مردم بازی کرد.

مردم در 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند، ما چه کردیم؟ 

زاهدی تصریح کرد: مردم در 22 بهمن سنگ تمام گذاشتند، ما چه کردیم؟ ما مجلسی ها نیز به جای سیاسی کاری و سیاسی بازی باید حوزه نظارت را بر عملکرد دستگاه های اجرایی را قوی کنیم که در این صورت خیلی از مسائل کاهش پیدا می کند و متاسفانه آنچه انتظار داریم، مجلس آن گونه نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به فعالیت معین های اقتصادی بیان کرد: آقای رزم حسینی استاندار سابق در حوزه اقتصادی خلاق و نوآور بود و جای ایشان در استان خالی است که بحث های داخل خانواده ایشان در رفتنشان موثر بود و یکسری فشارهای سیاسی موجب رفتن ایشان شد.

وی افزود: ایشان معین های اقتصادی را پای کار آوردند و اکنون باید استاندار پاسخگوی کمرنگ شدن فعالیت معین ها باشد البته معین های اقتصادی کرمان و راور فعال هستند و از معین های اقتصادی تشکر می کنیم و انتظار داریم سرعت کار را بیشتر بکنند.

زاهدی اظهار کرد: اگر به شهرهای کوچک و روستاها برسیم، فشار از روی کرمان برداشته می شود زیرا بسیاری از حاشیه نشینان از شهرها و بخش های اطراف کرمان آمده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مسائل مطرح شده پیرامون بنیاد قدس اظهار کرد: املاک و زمین‌های درآمدی زیادی را پیش‌بینی کرده بودند برای امور فرهنگی آموزشی به شکل وقف که بعد از انقلاب به حکم شورای انقلاب مصادره شد که به وزارت آموزش و پرورش جهت فعالیت های آموزشی و توسعه فضاهای عمرانی داده شود.

وی افزود: املاک این بنیاد در استان کرمان در اختیار جمعی قرار می گیرد و تولیت را به عهده می گیرند که خارج از سیستم آموزش و پرورش بوده و از آن زمان از دست آموزش و پرورش بیرون می آید.

زاهدی تصریح کرد: هیچ آمار دقیق و درستی از این املاک چگونه فروش رفته و کجا مزایده آن برگزار شده؟ حتی گزارش داریم که بخشی از آنها به افراد خاص فروخته شده و درخواست کردیم بازرسی کل کشور و اموزش و پرورش به این مسئله وارد شوند  و پیگیری آن در کمیسیون به عهده بنده گذاشته است.

نظام انتخاباتی ما از ناکارآمدترین نظام های انتخابی در دنیاست

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نظام انتخاباتی ما از ناکارآمدترین نظام های انتخابی در دنیاست و باید قبول کنیم هیچ جای دنیا اینگونه بی حساب و کتاب نیست و کشورهایی مثل حتی افغانستان که سالها درگیر جنگ است، نظام حزبی دارند و احزاب قوی وارد انتخابات می شوند اما چرا در کشور ما احزاب را در انخابات کنار گذاشتیم؟

وی با بیان اینکه بسیاری از فسادهایی در کشور ایجاد شده، به خاطر این است که نظام حزبی نداریم و به احزاب بها ندادیم، در نتیجه این می شود اظهار کرد: برای مجلس شورای اسلامی بیش از 300 نفر ثبت نام می کنند چون شرط خاصی نگذاشته ایم و این در حالی است که فرد یک روز سابقه کار نداشته الان توی مجلس است. 

زاهدی اظهار کرد: مجلس ریل‌گذار است و قطار اجرایی کشور باید روی این ریل سوار شود، اگر ریل‌گذاری دقیق و با برنامه‌ نباشد، قطار نمی‌تواند کشور را نجات دهد و نتیجه می شود مثل الان که سه گروه هستند اما هیچ کدام اکثریت ندارند بنابراین نطارتی که باید در مجلس انجام نمی شود.

وی بیان کرد: وقتی احزاب باشند و پای کار بیایند، حزبی که برنده می شود، قدرت را به دست می گیرد، حزب دیگری نطارت جدی بر آن می کند و مراقب اعمال و رفتار آنها هست.

زاهدی با اشاره به اینکه باید انتخابات در نظام تناسبی برگزار شود تا مشارکت همگانی باشد و همه جریانات سیاسی در حاکمیت حضور داشته باشند و در این نظام تناسبی به نسبت رایی که دارند وارد می شوند که ما این را کنار گذاشته ایم و این می شود کارآیی لازم از مجلس گرفته می شود.

این دموکراسی نیست، "وهن" کشور است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری وضع بدتر از این است، گفت: بعد از گذشت 40 سال از انقلاب هنوز مشخص نیست رجل سیاسی یعنی چه؟ در دوره قبل 6 هزار نفر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.این دموکراسی نیست، "وهن" کشور است.

وی تصریح کرد: باید افراد قابل، کارآزموده، امتحان پس داده، مدیر و شجاع در تصمیم گیری، ریسک پذیر و با پشتوانه قوی حزبی به صحنه بیایند.

زاهدی اظهار کرد: هیچ یک از روسای جمهور ما به ویژه بعد از جنگ تاکنون مسوولیت دوره خود را به عهده نمی گیرد و همه به گردن دیگری می اندازند در حالی که اگر نظام حزبی باشد، مردم حزب را می شناسند.

وی ادامه داد: جریانات چپ و راست می آید و می رود، اما جریان حزبی فرق دارد، دارای تشکیلات و کادرسازی است و برای هر مسوولیت فرد تربیت می کند که ما در کشور نداریم لذا باید تغییر اساسی در انتخابات کشور صورت بگیرد و نظام انتخاباتی کشور اصلاح شود.

استانی شدن انتخابات خوب است به شرط اینکه تناسبی باشد

زاهدی اظهار کرد: استانی شدن انتخابات خوب است به شرط اینکه تناسبی باشد و صرف استانی شدن کفایت نمی کند. استانی شدن انتخابات می تواند مقدمه خوبی باشد برای اینکه به سمت  حزبی شدن برویم و باید انتخابات ریاست جمهوری به عهده احزاب گذاشته شود.

وی بیان کرد: دولت لایحه ای داده کسانی که می خواهند نامزد ریاست جمهوری شوند، امضای 10 هزار نفر از نخبگان را جمع کند که این قدم خوبی است و امیدواریم اصلاحات در انتخابات صورت بگیرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کمبودها در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت در استان کرمان رفع شود

پیشنهاد تشویق مشترکان کم‌مصرف‌ برق/اجرای قانون تحکم نیاز دارد

کرمان؛ جزء دو استان آخر کشور در بحث گازرسانی

واکنش سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

برای دفاع از بخش خصوصی از بالاترین مقامات کشور شکایت کرده‌ایم

احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران

مرکل: ایران عامل حمله به نفت‌کش‌ها بوده است!

نزدیک بودن اضمحلال کامل بخش انرژی در کشور

ستاری: 20 هزار میلیارد تومان وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

جهانگیری: هدف گذاری آمریکا برهم زدن اقتصاد ایران است

همه زنان روشن آباد زاهدان سرپرست خانوار هستند

مونسان:تصویب طرح جامع گردشگری به رونق این صنعت می انجامد

معاون رییس جمهوری: اهتمام دانشجو برای پذیرش دانشگاه خارجی تاسف آور است

باند حرفه ای حفاری غیرمجاز در عنبرآباد منهدم شد

مدل نرخ استانداردسازی در کشور اجرایی می شود

لایروبی کارون در اهواز از هفته آینده آغاز می شود

فرش قرمز دشت ریواس شهربابک زیر پای گردشگران

استارتاپ ها به عنوان صنعت در کشور به رسمیت شناخته شوند

وفور شهرهای صنایع دستی، بیانگر شکوه میراث فرهنگی ایران است

شهرداری بیشترین سهم را در سیلاب اخیر شیراز داشت

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم

وروار؛ بلندترین آبشار خاورمیانه در جنوب کرمان

اشتهای زمین خواران باید در کرمان کور شود

245 راس گوسفند قاچاق در شهربابک کشف شد

15 هتل در نقاط مختلف استان کرمان در حال ساخت است

زمین لرزه 3.4 ریشتری هجدک را تکان داد

فیلم جزئیات انهدام بزرگترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا توسط ایران

برداشت پسته از 3دهه پیش هم کمتر شده/خلأ مرکز تحقیقات بهبود تولید

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان آغاز می شود

وزیر نیرو :ایران نگاه راهبردی به همکاری اقتصادی با همسایگان دارد

12 سند همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضا شد

اصلاح آبراهه‌ها در کرمان در دستور کار قرار گرفت

تدبیر دولت امید برای اتمام راه‌های نیمه‌تمام

مشاور وزیر کشور: تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است

فرصت های تجاری ایران، قطر و عمان در تهران بررسی شد

توسعه خطوط ریلی نیاز اصلی کرمان است

120 درصد از آب‌های تجدیدپذیر کرمان مصرف می‌شود

آمریکا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند

ایجاد زیر بناهای گردشگری به اشتغال و کاهش آسیب اجتماعی می انجامد

نیروگاه برق آبی امیرکبیر تهران پس از 51 سال وارد مدار شد

یک دهنه غار در زیر شهر «برزک» کاشان کشف شد

چالش اصلی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، نبود هماهنگی است

319 معلول در بافت حضور دارند / لزوم مناسب سازی فضاهای شهری

حمایت جدی از مشارکت بخش خصوصی در توسعه استان کرمان

تراز دریاچه ارومیه به حدود 1272 متر رسید

از تولید 4برابری اورانیوم تا زندگی در مناطق ممنوعه

توران ، باغبان ایران

دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

80 روز تردد رایگان در تهران