کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل راهداری کرمان:

راهداری 24ساعته به مسافران نوروزی خدمات می دهد اقتصادي

راهداری 24ساعته به مسافران نوروزی خدمات می دهد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: نیروهای این اداره کل در راستای ارتقای امنیت راه های استان و ارائه خدمات به مسافران نوروزی به طور شبانه روزی فعالیت می کنند.
به گزارش ایرنا، سیدعلی حاج سیدعلیخانی روز شنبه در نشست خبری افزود: راهداران با همراهی پلیس راه و هلال احمر طی ایام تعطیل به صورت 24 ساعت به مسافران نوروزی کرمان خدمات می دهند‌ که با خدمات این دستگاه ها شاهد سفری امن، راحت و شاد برای هموطنان باشیم.
وی تصریح کرد: نشست های کمیته حمل و نقل و ترافیک با حضور انجمن ها و دستگاه های ذیربط به صورت منظم تشکیل و برنامه ریزی سفرهای نوروزی انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: بلیط های نوروزی سال 98 پیش فروش شده تا از ازدحام در آستانه نوروز جلوگیری شود و پیش فروش بلیط به صورت حضوری و اینترنتی از 12 اسفند آغاز شده است.
وی با اشاره به ازدحام یک طرفه مسافر در ایام عید و اینکه مسیر برگشت ناوگان حمل و نقل عمومی بدون مسافر است ادامه داد: به این علت از 25 فرورین ماه افزایش کرایه 20 درصدی برای ناوگان حمل و نقل عمومی اعمال می شود.
حاج سیدعلیخانی اظهار داشت: شناسایی مسیر های تردد و برنامه ریزی برای خودروی مورد نیاز استان برای سفرهای نوروزی انجام شده و با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی هماهنگی شده که سوخت ناوگان عمومی استان تامین شود.
وی افزود: 10 هزار نقشه در راستای معرفی راههای استان کرمان و حقوق مسافران تهیه شده که در ایام نوروز توزیع خواهد شد و حقوق و توقعات از سیستم حمل و نقل عمومی در این کاتالوگ ها مشخص شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به استقرار گشت های جاده ای در جاده های استان کرمان گفت: کشیک های نوروزی به صورت 24 ساعت در هفت پایانه حمل مسافر استان کرمان مستقر می شوند.
وی عنوان کرد: فرم های نظر سنجی بین مسافران نوروزی توزیع می شود که در این زمینه خدمات به مسافران تجریه و تحلیل و ایرادات رفع شود.
حاج سیدعلیخانی بیان کرد: راهداری به ارتقای کیفی جاده های ما کمک می کند و با آغاز سفرهای نوروزی رفع معایب محورهای ارتباطی به صورت ویژه در برنامه قرار گرفته است و در این زمینه 55 تیم راهداری تجهیز شدند، 32 راهدارخانه ثابت، 10 راهداری سیار و 242 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین به صورت 24 ساعت به مسافران نوروزی خدمات می دهند.
وی با بیان اینکه امکانات اولیه در جاده ها ازجمله مکانیک و جرثقیل که در حوادث به مسافران نوروزی خدمات می دهند یادآورشد: چهار هزار و 800 کیلومتر خط کشی جاده ها در ایام نوروز تجدید می شود و نقاط پرحادثه با نصب تابلوهای فسفری (52 نقطه) آشکارسازی می شود، 320 متر مربع تابلو، تابلو اخطاری 820 عدد و هشت هزار و 500 تابلو اخباری در حال نصب در جاده های استان کرمان است و برای ایام نوروز آماده می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه بیشترین تصادفات از ساعت چهار عصر تا 12 شب در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد گفت: تمام روشنایی استان ترمیم و بازسازی شده و روشنایی 120 کیلومتر از راههای استان روشن می شود که در کاهش تصادفات نقش مثبتی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: 10 کیلومتر گاردریل، بلوک محافظ و نیوجرسی برای ایمنی مسافرت های ایام نوروز در جاده های استان کرمان نصب شده و گاردریل های موجود در مسیر بازسازی می شود.
حاج سیدعلیخانی ادامه داد: یکی از عوامل تصادفات خستگی و خواب الودگی است که در این راستا 145 کیلومتر شیار لرزاننده در ایام نوروز احداث می شود که کمک به کاهش تصادفات می کند.
وی افزود: 65 دستگاه چراغ پلیس مجازی در محورهای مواصلاتی استان کرمان نصب شده که حضور پلیس به صورت مجازی بیشتر حس شود و با این اقدام امنیت راه ها ارتقا می یابد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: گشت صیانت از مسیرهای ارتباطی به عنوان کار ویژه نوروز سال 98 راه اندازی شده و این گشت ها از وجود و فعالیت دستفروش ها در نقاطی که موجب حواس پرتی راننده می شود جلوگیری می کنند و همچنین این گشت ها از محورهای پرتردد استان بازدید می کنند که حریم راهها مورد تجاوز قرار نگیرد.
وی گفت: ترمیم رویه های آسفالت 43 هزار مترمربع از راه های استان کرمان و لکه گیری تمامی محورهای ارتباطی در ایام نوروز تکمیل می شود.
حاج سیدعلیخانی عنوان کرد: 242 کیلومتر آسفالت حفاظتی امسال در جاده های استان کرمان اجرایی شده و 125 کیلومتر روکش آسفالت در ایام عید ایجاد می شد و آسفالت ورودی کرمان از سمت جوپار، ماهان و زرند باهمکاری شهرداری روکش شده است.
وی افزود: 19 نقطه پرتصادف از ابتدای امسال اصلاح شده که در ایام نوروزی موجب ارتقای ایمنی راه ها خواهد شد و 520 عدد تهیه بنر هشدار دهنده در نقاط پرخطر نصب خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: امسال در حوزه معاونت فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان سامانه 141 بروز رسانی شده که مسافران از آخرین وضعیت جوی و محدودیت های ترافیکی آگاه شوند و اطلاعات مسیر را دریافت و شکایت و پیشنهادات خود را ارائه کنند.
وی تاکید کرد: دلیل آمار بالای تصادفات در استان کرمان کویری بودن و سرعت بالای رانندگان است و سال گذشته 23 سامانه دوربین در جاده های استان داشتیم و امسال با همکاری استانداری عملیات نصب 102 سامانه کنترل سرعت را در جاده های اصلی استان آغاز شد که با نصب آنان سرعت به حد مجاز رسیده و موجب کاهش تصادفات می شود.
حاج سیدعلیخانی گفت: تصادفات جاده ای و محدودیت ترافیکی و جوی در سامانه و به صورت پیامک به مسئولان ارسال می شود و شرکت های امداد خودرو در محورهای پرتردد خدمات خودرویی ارائه می کنند.
وی ادامه داد: محور کرمان به راور به علت تردد بسیار در ایام عید، تصادفات و تلفات زیادی داشته و امسال پلیس راه راور احداث و تجهیز شد و پلیس اکنون در این پایگاه مستقر شده که امیدواریم با نظارت آمار تلفات کاهش یابد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: 56درصد از آمار تصادفات در استان کرمان با 11 درصد وسعت کشور بر اثر واژونی است که مجتمع های خدمات رفاهی در این راستا به کاهش آمار تصادفات کمک می کنند و این مجتمع ها دارای سرویس غذا خوری، خدمات خورو و بهداشتی هستند که به استراحت رانندگان کمک می کنند.
وی افزود: عملیات اجرایی 113 مجتمع خدمات رفاهی در برنامه کاری این اداره کل است و 30 مجتمع اکنون در استان کرمان فعال است و استان کرمان در ای زمینه اینک در رتبه هفتم کشوری قرار دارد.
حاج سیدعلیخانی اضافه کرد: سامانه 141 و 10000341 استان کرمان اطلاعات مورد نیاز مسافران نوروزی از جاده های استان را در اختیار مسافران می گذارد و همچنین افراد می توانند انتقادات را از این سامانه اعلام کنند و کارشناسان به سرعت رسیدگی می کنند.
7420/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری می شود

سیلاب 442 میلیارد تومان خسارت در کرمان بر جا گذاشت

فرش دستباف کرمان مشمول استاندارد اجباری شود

108 میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان نفوذ کرد

30 میلیون دلار فرش طی سال گذشته از کرمان صادر شد

سیلاب 470 میلیارد ریال به بخش کشاورزی زرند خسارت وارد کرد

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری کرمان می شود

دورهمی مدیران استانی برای بررسی وضعیت حال فرش کرمان

بازاریابی حلقه مفقوده صنعت فرش/ دست دلالان کوتاه می‌شود

جهاد کشاورزی کرمان به کمک کشاورزان خرده پا شتافت

باران 442 میلیارد تومان به زیرساخت های کرمان خسارت زد

همراه با استاندار کرمان در ارتفاعات بُنگِرو - کمیل بهشتیان**

66 درصد سد جیرفت آبگیری شد

رونق تولید موجب اشتغال پایدار و تقویت اقتصادی کشور می شود

روند تامین برق مشترکان شمال کرمان بطور عادی در جریان است

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به کشاورزی کرمان خسارت زد

فعالیت های زیست محیطی شرکت گل گهر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تشریح شد

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

شبکه های پیش آگاهی مبارزه با آفت ملخ در کرمان فعال شده است

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

رئیس اتاق کرمان: رونق تولید به نهضتی فراگیر تبدیل شود

18 میلیارد ریال طرح کارآفرینی در کرمان افتتاح شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به راه های کرمان خسارت زد

افزایش تولید و توسعه اکتشافات اولویت نخست شرکت گل گهر اعلام شد

ملخ های صحرایی در جنوب کرمان زمین گیر شدند

سیلاب 976 میلیارد ریال به جاده های جنوب کرمان خسارت وارد کرد

سیلاب 40 میلیارد ریال به راههای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آفات نو ظهور در کمین مزارع جنوب کرمان

3 طرح عمرانی و تولیدی در قلعه گنج به بهره برداری رسید

هشدارهای وقوع سیل ،خسارت جامعه عشایر کرمان را به حداقل رساند

ساکنان9روستا در قلعه گنج از نعمت آب آشامیدنی بهرمند شدند

دولت در سال رونق تولید به تقویت زیرساخت های روستایی می پردازد

افزون بر 2 هزار تخلف صنفی در کرمان ثبت شد

کمک 24 میلیارد تومانی شرکت معدنی گل گهر به سیل زدگان کشور

3 هزار و 577 میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل و طوفان به بخش کشاورزی شمال استان در نیمه اول فروردین ماه

رفع نارسایی‌ها در گرو نظارت قوی

کمک یک میلیارد تومانی کرمانی‌ها به سیل‌زدگان

کمک 24 میلیارد تومانی گل گهر به سیل زدگان خوزستان/ساخت سالن ورزشی

مقاوم‌بودن 60 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان کرمان/انتقاد از کارشکنی بانک‌ها

چند طرح کارآفرینی مربوط به جوانان در کرمان افتتاح شد

بازسازی 16 هزار و 700 واحد مسکونی طی سال گذشته در استان/تعهد برای ایجاد 6000 شغل

تشکیل مثلث «رونق تولید» در استان کرمان

بهره‌برداری 100 هزار تن آهن اسفنجی فولاد راور تا پایان شهریور

آبرسانی با تانکر به 800 روستای استان کرمان/تاسیسات آبی 600 روستا در معرض خطر سیلاب

ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد جنوب و شرق استان کرمان در دستور کار دولت

افزایش 25 درصدی ظرفیت خطوط تولید کارخانه تا سال 99/با تمام توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنیم

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

رتبه کرمان در فضای کسب و کار خوب نیست/همه از بی ثباتی قوانین و مقررات نالان هستند