کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم کرمان و راور:

خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند/ انتقاد از نظام انتخاباتی کشور سياسي

خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند/ انتقاد از نظام انتخاباتی کشور

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان-نمایند مردم کرمان و راور با انتقاد از رفتار ناشایست نمایندگی سایپا در کرمان با یکی از مشتریان گفت:خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما ساماندهی وضعیت خودروسازان است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: قیمت بعضی کالاها بالا رفته است و دولت نظارت جدی بر بازار ندارد؛ افزایش چند برابری قیمت کالاها مورد قبول نیست.
وی ادامه داد: قیمت بسیاری از محصولات تولید داخل بسیار بالا است، هم بازاری‌ها و هم مردم ناراضی هستند؛ قوه قضائیه حدود شش ماه است که پای کار آمده و امیدوارم دولت و قوه قضائیه نظارت کنند و این روند نظارتی ادامه یابد.
زاهدی در خصوص فعالیت‌های ضعیف بعضی معین‌های اقتصادی چنین اظهار داشت: البته معین‌های اقتصادی حوزه کرمان و راور معین‌های اقتصادی فعال هستند ولی در چترود معین اقتصادی فعال نیست.
وی در ادامه ضمن تشکر از معین‌های اقتصادی، گفت: در راور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) معین اقتصادی است و قول دادند که بخشی از مشکلات این شهرستان را برطرف کنند.
افزود: اعتقاد دارم اگر به شهرهای کوچک و اطراف کرمان بیشتر رسیدگی شود می‌توانیم از حاشیه نشینی در اطراف شهر جلوگیری کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره درگیری و برخورد بسیار بد یکی از نمایندگی‌های شرکت سایپا با یکی از مشتریان خانم گفت: خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما در زمان رأی مجلس به وزیر صنعت ساماندهی به وضعیت خودروسازان در کشور بود و مجدانه می‌خواهیم پیگیری شود.
نظام انتخاباتی کشور نیازمند اصلاح است
وی با اشاره به استانی شدن انتخابات گفت: نظام انتخاباتی کشور یکی از ناکارآمدترن نظام‌های انتخاباتی در دنیاست.
زاهدی ادامه داد: در سایر کشورها نگاه حزبی وجود دارد و احزاب به‌صورت قوی وارد انتخابات می‌شوند ولی متأسفانه در کشور به احزاب توجه نشده است و در انتخابات هر کسی که فوق لیسانس دارد می‌تواند ثبت‌نام کند در حالی که فرد هست که یک روز هم سابقه کار نداشته و امروز در مجلس است.
وی با بیان اینکه مجلس در رأس امور قرار دارد و ریل‌گذاری می‌کند و قطار اجرایی کشور بر روی این ریل باید سوار شود، افزود: اگر ریل‌گذاری صحیح انجام نشود نتیجه آن برای کشور خیلی بد است.
نماینده مردم کرمان و راور گفت: امروز می‌بینیم در مجلس سه گروه وجود دارد که هیچکدام اکثریت را در اختیار ندارند و بنابراین نظارت جدی وجود ندارد ولی وقتی احزاب باشند حزب برنده قدرت را در دست می‌گیرد و حزب دیگر مراقب رفتار آن است.
زاهدی با بیان اینکه هیچ رئیس جمهوری در کشور مسئولیت دوره خود را بر عهده نمی‌گیرد و پاسخگو نیست، افزود: اگر انتخابات حزبی باشد آن حزب پاسخگو است. نظام انتخاباتی کشور نیازمند تغییرات و اصلاحاتی است و استانی شدن انتخابات در این راستا یک مقدمه خوبی است که بعداً به سمت حزبی رویم.
وی افزود: برای توسعه استان باید خط و خطوط سیاسی را کنار گذاشت چرا که در توسعه استان تمام گروه‌های سیاسی دخیل هستند.
نبود تضمین برای دچار نشدن FATF به سرنوشت برجام
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بحث آموزش گفت: همیشه از آموزش دولتی دفاع کردیم اما در لایحه دولت در برنامه ششم یک بند ارائه شده که آن هم واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی بوده است و دولت می‌خواهد سالی 10 درصد واگذاری مدارس را به بخش خصوصی واگذار کند که مجلس مصوب نکرد.
وی ادامه داد: دولت در پنج سال گذشته ضربه شدیدی به دانشگاه فرهنگیان زد و هر سال با کم کردن دانشجویان این دانشگاه باعث شد تعداد معلمان ما در آینده کشور کم شود.
زاهدی در خصوص بحث FATF گفت: هیچ تضمینی نمی‌دهیم که بعد از تصویب آن به سرنوشت برجام دچار نشود. در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید آرایش خاص جنگی را در این شرایط بگیریم.
نماینده مردم کرمان و راور عنوان کرد: اگر FATF را امضا کنیم و بپذیریم به معنای این است که طناب دار را به دست خودمان به گردن خودمان بیندازیم. اروپایی‌ها ما را 9 ماه فریب دادند بحث SPV را مطرح کردند و بعد چند ماه مسئله دیگری را اعلام می‌کنند که این کار غیر از تحقیر چه چیز دیگری نام دارد که اروپا ما را سر کار بگذارد.
دولت موظف به افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان است
زاهدی با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که 400 هزار تومان به حقوق تمام کارمندان اضافه شود که منتظر تأیید شورای نگهبان هستیم، ادامه داد: در صورت تأیید در شورای نگهبان دولت موظف به اجرای آن است و به دولت اختیار داده شد که حسب مشاغل مختلف و درآمدهای مختلف بین صفر تا صد درصد حقوق دهد.
وی در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه در کرمان افزود: حدود 300 هزار نفر اتباع افغانی در شهرستان کرمان وجود دارد که تنها هزار نفر مجوز اقامت دارند.
وی درخصوص سایت نمایشگاهی کرمان گفت: بنا به اطلاعات داده شده، 50 درصد سهام آن به صورت غیرقانونی واگذار شده است و در حین ساخت و ساز آن سوءاستفاده‌های مالی شده که با توجه به مستندات ارائه شده خواستیم پیگیری و مورد بررسی قرار گیرد.
زاهدی در خصوص اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در بحث مبارزه با فساد تمام تلاش خود را می‌کنم و باید مبارزه با فساد را سرلوحه قرار دهیم. افراد زیادی هستند که با نفوذ بودند و به اسم افراد دیگر وام‌های کلان گرفتند.
لزوم برخورد قاطعانه قوه قضائیه با فسادهای اقتصادی
وی در ادامه با اشاره به اینکه قوه قضائیه نسبت به فسادهای اقتصادی در کشور با جدیت برخورد کند، گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم به‌ویژه در مورد نزدیکان مسئولان که باعث بی‌اعتمادی می‌شود زودتر و قاطع‌تر عمل کند که به نفع مردم و کشور است.
وی در خصوص احداث کارخانه پتروشیمی در کرمان گفت: پتروشیمی باید به‌صورت زنجیره‌ای راه‌اندازی شود و راه‌اندازی یک خط از آن اقتصادی نیست.
زاهدی ادامه داد: امروز پتروشیمی کرمان جزو اولویت‌های وزارت نفت قرار گرفته است و حدود 1.1 میلیارد دلار تسهیلات برای احداث پتروشیمی در کرمان توسط صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد. از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و حدود دو میلیارد دلار مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه است که حدود چهار سال زمان نیاز دارد.
نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازه کارخانه گلناز گفت: این کارخانه بعد از تعطیلی مجدداً راه اندازی شد و حدود 400 نفر را مشغول به کار کرد که اگر ظرفیت کارخانه بالا رود به عنوان یکی از کارخانه‌های بزرگ منطقه شناخته می‌شود.
وی در خصوص فولاد بوتیا گفت: فولاد بوتیا حدود 750 میلیون یورو پول بود که تا سال آینده قرار است راه اندازی شود و حدود 2 هزار 500 نفر اشتغالزایی خواهد کرد.
زاهدی در خصوص توسعه ریلی و مرمت ریل مسیر بافق به کرمان گفت: بعد از سه سال پیگیری حدوداً از 230 کیلومتر فقط 165 کیلومتر باقیمانده است که امسال برای هر کیلومتر مرمت حدود چهار میلیارد تومان هزینه دارد.
وی در مورد جاده کرمان، راور، دیهوک گفت: امیدواریم تا سال آینده حداقل تا دیگ رستم مسیر دو باند را داشته باشیم و منتظر تزریق اعتبار برای باقیمانده مسیر هستیم که تا الان حدود 200 میلیارد پرداخت شده است.
وی در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به کرمان گفت: لوله گذاری ها صورت گرفته و پیشرفت کار فوق العاده خوب است و نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد که قرار است در فاز آخر لوله گذاری آب به کرمان، زرند، رفسنجان و شهرستان‌های شمالی استان رود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فشار دشمنان اتحاد نیروهای مسلح را افزایش می دهد

استاندار کرمان خواستار تسریع در احیای دانشگاه قبه سبز شد

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند

نامه سرگشاده اساتید دانشگاه های کرمان به سازمان ملل متحد

همه امکانات برای جلوگیری از خسارات سیل به کار گرفته شود

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کرمان 31 درصد افزایش یافت

خط هوایی آنی کرمان - خوزستان برقرار شد

سخنان یاوه رئیس جمهور آمریکا دلالت بر حقانیت سپاه قهرمان دارد

آمریکا جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد/ همه ملت ایران یک صدا از سپاه حمایت می‌کنند

روحیه جانبازی، راه هرگونه نفوذ دشمنان را سد کرده است

آمریکا منتظر پاسخ محکم و شکننده سپاه باشد/تداوم رویه 40 ساله سپاه

کتاب «به رنگ کویر» در کرمان رونمایی می‌شود

رودخانه‌های سیلاب خیز حاشیه شهر کرمان شناسایی شد

وحدت و‌همدلی مهم ترین سرفصل سیاسی کرمان است

خدمت به مردم و سیاست را ادامه می دهم

موضع اتخاذ شده از سوی آمریکا نسبت به سپاه پاسداران، کاملا احمقانه است

سپاه پاسداران در دفاع از انسانیت و اسلام نقش موثری دارد

وابستگی به خارج از کشور باید رفع شود/ لزوم جبران عقب ماندگی‌ها

درآمد سرانه استان کرمان کمتر از متوسط کشوری است

مستقل شدن لازمه استقلال است

بارش‌های هفته آینده کرمان سیلابی نیست/دوره«تَر»سالی آغاز نشده است

معاون رئیس جمهور از مرکز رشد فناوری‌های سلامت کرمان بازدید کرد

معاون رییس جمهور وارد کرمان شد

سرپرست سه فرمانداری کرمان منصوب شدند

جهت ارتقای مدیریت هرجا که لازم باشد مدیران را تغییر خواهیم داد

پیش بینی بودجه 200 میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان در سال 98

ارسال55 میلیون تومان کمک برای سیل زدگان توسط رفسنجانی ها

رشد 5 برابری میزان بارندگی رفسنجان در سال جاری

232 هزار نفر از آثار گردشگری رفسنجان بازدید کردند

استاندارکرمان، سرپرستان فرمانداری‌های جیرفت، عنبرآباد و رودبارجنوب را منصوب کرد

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

آحاد مردم برای جبران خسارت سیل زدگان دولت را یاری کنند

جزئیات کمک های کرمان به استان های لرستان و خوزستان/ فردا؛ تصمیم گیری برای سیل بند کرمان

12 فروردین سند مردمی بودن نظام است

پیام‌ مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار کرمان به مناسبت 12 فروردین

12 فروردین سالروز تجلی اراده آهنین مردم ایران است

بزرگترین قلعه خشتی جهان در تصرف گردشگران/ ارگ بم جان گرفت

حضور گسترده گردشگران در بازار تاریخی کرمان

پورابراهیمی به پویش بهرفت پیوست

آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای طبیعی در کرمان ایجاد شود

حضور گسترده مسافران نوروزی در باغ شاهزاده ماهان

یک گام به سوی شهری پر نشاط در کرمان

مسئولان به احیای صنعت بیمه توجه کنند

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمانی‌ها پذیرای مسافران نوروزی/بازدید از 6 اثر جهانی در یک استان

لزوم تلاش در جهت رونق تولید/ از دشمنان غافل نشویم

حضور مسافران نوروزی در کرمان 26 درصد افزایش یافته است

کرمان آماده میزبانی از مسافران حادثه دیده است

تصادفات جاده‌ای در کرمان منجر به مرگ 38 نفر شد

وجود 900 واحد صنعتی غیرفعال و نیمه فعال در استان کرمان