کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم کرمان و راور:

خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند/ انتقاد از نظام انتخاباتی کشور سياسي

خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند/ انتقاد از نظام انتخاباتی کشور

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان-نمایند مردم کرمان و راور با انتقاد از رفتار ناشایست نمایندگی سایپا در کرمان با یکی از مشتریان گفت:خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما ساماندهی وضعیت خودروسازان است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدمهدی زاهدی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: قیمت بعضی کالاها بالا رفته است و دولت نظارت جدی بر بازار ندارد؛ افزایش چند برابری قیمت کالاها مورد قبول نیست.
وی ادامه داد: قیمت بسیاری از محصولات تولید داخل بسیار بالا است، هم بازاری‌ها و هم مردم ناراضی هستند؛ قوه قضائیه حدود شش ماه است که پای کار آمده و امیدوارم دولت و قوه قضائیه نظارت کنند و این روند نظارتی ادامه یابد.
زاهدی در خصوص فعالیت‌های ضعیف بعضی معین‌های اقتصادی چنین اظهار داشت: البته معین‌های اقتصادی حوزه کرمان و راور معین‌های اقتصادی فعال هستند ولی در چترود معین اقتصادی فعال نیست.
وی در ادامه ضمن تشکر از معین‌های اقتصادی، گفت: در راور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) معین اقتصادی است و قول دادند که بخشی از مشکلات این شهرستان را برطرف کنند.
افزود: اعتقاد دارم اگر به شهرهای کوچک و اطراف کرمان بیشتر رسیدگی شود می‌توانیم از حاشیه نشینی در اطراف شهر جلوگیری کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره درگیری و برخورد بسیار بد یکی از نمایندگی‌های شرکت سایپا با یکی از مشتریان خانم گفت: خودروسازها باید پاسخگوی مردم باشند و یکی از مطالبات ما در زمان رأی مجلس به وزیر صنعت ساماندهی به وضعیت خودروسازان در کشور بود و مجدانه می‌خواهیم پیگیری شود.
نظام انتخاباتی کشور نیازمند اصلاح است
وی با اشاره به استانی شدن انتخابات گفت: نظام انتخاباتی کشور یکی از ناکارآمدترن نظام‌های انتخاباتی در دنیاست.
زاهدی ادامه داد: در سایر کشورها نگاه حزبی وجود دارد و احزاب به‌صورت قوی وارد انتخابات می‌شوند ولی متأسفانه در کشور به احزاب توجه نشده است و در انتخابات هر کسی که فوق لیسانس دارد می‌تواند ثبت‌نام کند در حالی که فرد هست که یک روز هم سابقه کار نداشته و امروز در مجلس است.
وی با بیان اینکه مجلس در رأس امور قرار دارد و ریل‌گذاری می‌کند و قطار اجرایی کشور بر روی این ریل باید سوار شود، افزود: اگر ریل‌گذاری صحیح انجام نشود نتیجه آن برای کشور خیلی بد است.
نماینده مردم کرمان و راور گفت: امروز می‌بینیم در مجلس سه گروه وجود دارد که هیچکدام اکثریت را در اختیار ندارند و بنابراین نظارت جدی وجود ندارد ولی وقتی احزاب باشند حزب برنده قدرت را در دست می‌گیرد و حزب دیگر مراقب رفتار آن است.
زاهدی با بیان اینکه هیچ رئیس جمهوری در کشور مسئولیت دوره خود را بر عهده نمی‌گیرد و پاسخگو نیست، افزود: اگر انتخابات حزبی باشد آن حزب پاسخگو است. نظام انتخاباتی کشور نیازمند تغییرات و اصلاحاتی است و استانی شدن انتخابات در این راستا یک مقدمه خوبی است که بعداً به سمت حزبی رویم.
وی افزود: برای توسعه استان باید خط و خطوط سیاسی را کنار گذاشت چرا که در توسعه استان تمام گروه‌های سیاسی دخیل هستند.
نبود تضمین برای دچار نشدن FATF به سرنوشت برجام
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بحث آموزش گفت: همیشه از آموزش دولتی دفاع کردیم اما در لایحه دولت در برنامه ششم یک بند ارائه شده که آن هم واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی بوده است و دولت می‌خواهد سالی 10 درصد واگذاری مدارس را به بخش خصوصی واگذار کند که مجلس مصوب نکرد.
وی ادامه داد: دولت در پنج سال گذشته ضربه شدیدی به دانشگاه فرهنگیان زد و هر سال با کم کردن دانشجویان این دانشگاه باعث شد تعداد معلمان ما در آینده کشور کم شود.
زاهدی در خصوص بحث FATF گفت: هیچ تضمینی نمی‌دهیم که بعد از تصویب آن به سرنوشت برجام دچار نشود. در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید آرایش خاص جنگی را در این شرایط بگیریم.
نماینده مردم کرمان و راور عنوان کرد: اگر FATF را امضا کنیم و بپذیریم به معنای این است که طناب دار را به دست خودمان به گردن خودمان بیندازیم. اروپایی‌ها ما را 9 ماه فریب دادند بحث SPV را مطرح کردند و بعد چند ماه مسئله دیگری را اعلام می‌کنند که این کار غیر از تحقیر چه چیز دیگری نام دارد که اروپا ما را سر کار بگذارد.
دولت موظف به افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان است
زاهدی با بیان اینکه مجلس مصوب کرد که 400 هزار تومان به حقوق تمام کارمندان اضافه شود که منتظر تأیید شورای نگهبان هستیم، ادامه داد: در صورت تأیید در شورای نگهبان دولت موظف به اجرای آن است و به دولت اختیار داده شد که حسب مشاغل مختلف و درآمدهای مختلف بین صفر تا صد درصد حقوق دهد.
وی در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه در کرمان افزود: حدود 300 هزار نفر اتباع افغانی در شهرستان کرمان وجود دارد که تنها هزار نفر مجوز اقامت دارند.
وی درخصوص سایت نمایشگاهی کرمان گفت: بنا به اطلاعات داده شده، 50 درصد سهام آن به صورت غیرقانونی واگذار شده است و در حین ساخت و ساز آن سوءاستفاده‌های مالی شده که با توجه به مستندات ارائه شده خواستیم پیگیری و مورد بررسی قرار گیرد.
زاهدی در خصوص اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در بحث مبارزه با فساد تمام تلاش خود را می‌کنم و باید مبارزه با فساد را سرلوحه قرار دهیم. افراد زیادی هستند که با نفوذ بودند و به اسم افراد دیگر وام‌های کلان گرفتند.
لزوم برخورد قاطعانه قوه قضائیه با فسادهای اقتصادی
وی در ادامه با اشاره به اینکه قوه قضائیه نسبت به فسادهای اقتصادی در کشور با جدیت برخورد کند، گفت: از قوه قضائیه می‌خواهیم به‌ویژه در مورد نزدیکان مسئولان که باعث بی‌اعتمادی می‌شود زودتر و قاطع‌تر عمل کند که به نفع مردم و کشور است.
وی در خصوص احداث کارخانه پتروشیمی در کرمان گفت: پتروشیمی باید به‌صورت زنجیره‌ای راه‌اندازی شود و راه‌اندازی یک خط از آن اقتصادی نیست.
زاهدی ادامه داد: امروز پتروشیمی کرمان جزو اولویت‌های وزارت نفت قرار گرفته است و حدود 1.1 میلیارد دلار تسهیلات برای احداث پتروشیمی در کرمان توسط صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد. از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و حدود دو میلیارد دلار مجموع سرمایه‌گذاری این پروژه است که حدود چهار سال زمان نیاز دارد.
نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازه کارخانه گلناز گفت: این کارخانه بعد از تعطیلی مجدداً راه اندازی شد و حدود 400 نفر را مشغول به کار کرد که اگر ظرفیت کارخانه بالا رود به عنوان یکی از کارخانه‌های بزرگ منطقه شناخته می‌شود.
وی در خصوص فولاد بوتیا گفت: فولاد بوتیا حدود 750 میلیون یورو پول بود که تا سال آینده قرار است راه اندازی شود و حدود 2 هزار 500 نفر اشتغالزایی خواهد کرد.
زاهدی در خصوص توسعه ریلی و مرمت ریل مسیر بافق به کرمان گفت: بعد از سه سال پیگیری حدوداً از 230 کیلومتر فقط 165 کیلومتر باقیمانده است که امسال برای هر کیلومتر مرمت حدود چهار میلیارد تومان هزینه دارد.
وی در مورد جاده کرمان، راور، دیهوک گفت: امیدواریم تا سال آینده حداقل تا دیگ رستم مسیر دو باند را داشته باشیم و منتظر تزریق اعتبار برای باقیمانده مسیر هستیم که تا الان حدود 200 میلیارد پرداخت شده است.
وی در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به کرمان گفت: لوله گذاری ها صورت گرفته و پیشرفت کار فوق العاده خوب است و نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد که قرار است در فاز آخر لوله گذاری آب به کرمان، زرند، رفسنجان و شهرستان‌های شمالی استان رود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خرس بزرگ مقابل والیبال ایران زانو زد

اعتصاب همسر زاغری مقابل سفارت ایران در لندن

سفیر انگلیس در ایران: به وزارت خارجه احضار نشدم

شهربابک با کمبود نیروی معلم مرد مواجه است

معاون وزیر کشور:بایدحضور همه سلایق سیاسی در انتخابات فراهم شود

مقابله با قاچاق باید از اقتصاد پنهان پیشگیری کند

لهستان با یک برد ایران را ترک کرد

کودک مضروب 4 ساله اردستانی در بیماران بستری شد

بازار سیاه بلیت میلیونی در لیگ ملت‌های والیبال

زنان در سالن غدیر ارومیه به جایگاه ویژه هدایت شدند

اشتباه کمتر عامل پیروزی بر همسایه پایین تر

از تسویه مطالبات کاسپینی ها تا میراث خواران چابک و داستان ملخ های سیاسی

سد صفارود تاثیری بر جازموریان ندارد

امکان ثبت درخواست غیرحضوری صدور پروانه ساختمانی در تهران فراهم شد

نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در کردستان پایین است

زمینه ترغیب صاحبان سرمایه برای سرمایه گذاری های جدید ایجاد شود

قیام دانش برای خودکفایی

علوم پزشکی جیرفت از طرح مبارزه با ریزگردها حمایت می کند

دستگاه قضا در عنبرآباد مانع بیکار شدن 60 نفر شد

حفظ تنوع زیستی یکی از رسالت‌های سازمان حفاظت محیط زیست است

10 هزار تن پسته از رفسنجان صادر شد

کاهش تعرفه 800 کالا در روابط تجاری ایران و قفقاز شمالی

افزایش هزار هکتاری کشت برنج در شرقی ترین اراضی مازندران

معاون وزیر کشور: استاندار جدید می‌تواند استان را به شاخصه‌های توسعه پایدار نزدیک کند

استاندار سمنان: تمام شهرستان ها از آب خزر بهره مند می شوند

تقابل تیم های کانادا و لهستان دیدنی خواهد بود

جایگاه تیم مس دسته اول نیست/ نحوه انتخاب مدیرعامل بدعت جدید است

«زاهدی» رئیس کمیسیون آموزش مجلس شد

باید در انجام تصمیمات سرعت عمل داشته باشیم

پی گیری تسریع در عملیات اجرائی پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان

انتقال آب از بخش کشاورزی به صنعت اشتباهی بزرگ است

تبعیت مدیران از نظرات کارشناسی

70 محقق داخلی و خارجی جدیدترین یافته های ریاضی را در تبریز ارائه می کنند

قتل‌ های ناموسی یکی از خشونت بارترین جنایات است

معاون رییس جمهوری: باید در مدیریت شوراهای شهر تجدید نظر جدی شود

ایران در تولید شکر در آستانه خودکفایی است

والیبال ایران عقاب‌های لهستان را شکار کرد

غفور امتیازآورترین بازیکن دیدار با لهستان شد

رفسنجان تنها تأمین کننده کرایو از فرآورده های خونی استان کرمان است

وزیر ورزش تماشاگر ویژه مسابقه ایران و لهستان

عقیم سازی سگ‌ های بدون‌ صاحب در بندرعباس آغاز شد

300 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شد

روسیه موقتی به صدر جدول لیگ ملت‌های والیبال رفت

تجلیل از 4 پروژه برتر و حمایت از 13 طرح دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی

سرمربی روسیه: جو سالن ارومیه را در کشورهای دیگر زیاد ندیده ام

نامه عذرخواهی کوبیاک پیش از بازی ایران و لهستان خوانده شد

نقص فنی سبب تاخیر پرواز مشهد - اصفهان شد

از لزوم تحقق سهم مدیریتی زنان تا ساخت و سازهای افسارگسیخته در رامسر

مردم ایران با ایستادگی در برابر سختی‌ها عزت خود را حفظ کردند

دیدار شرقی‌ها