کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس انجمن هتلداران کرمان خبر داد:

هتل‌های کرمان هنوز پر نشده‌اند/تعیین تکلیف واحدهای غیرقانونی در پاسکاری بین نهادهای ذیربط اقتصادي

هتل‌های کرمان هنوز پر نشده‌اند/تعیین تکلیف واحدهای غیرقانونی در پاسکاری بین نهادهای ذیربط

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس انجمن هتلداران استان کرمان با اشاره به اینکه 5 هتل چهار ستاره و یک هتل 5 ستاره در استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند، افزود: در استان حدود 2 هزار و 400 تخت داریم که با این وضعیت هنوز کاملا همه تخت ها و اتاق های هتل های استان رزرو نشده اند.
" سیدعلی معین زاده" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره آخرین وضعیت هتل های و اقامت گاه های بوم گردی در استان کرمان برای ایم نوروز 98 اظهار کرد: سفرهای نوروزی هرساله بوده و هست و اینکه نرخ ارز در سفرهای نوروزی تاثیر داشته باشد، بحث جدایی است و شاید در مورد استان کرمان این مسئله صدق نکند.
وی افزود: اینکه بخواهد استان کرمان به عنوان یک شهر و استان مقصد سفر برای گردشگران باشد، فاصله زیادی دارد و معمولا بیشتر مسافران استان، مسافران عبوری هستند و تعدادی در استان اقامت دارند که کم کم باید به مسیری برسیم که واقعا در جایگاهی قرار گیریم که به عنوان مقصد گردشگری در کشور برسیم.
معین زاده تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی بر زندگی مردم مقداری تاثیر گذاشته اما ایام عید مسئله جداگانه ای است و ایرانی ها با هر بودجه ای دوست دارند در این ایام به گردش بروند که امیدواریم به کرمان هم سفر کرده و پیش بینی می کنیم وضعیت ورودی مسافران نوروزی به کرمان از لحاظ تعداد بهتر از سال قبل باشد.
وی با اشاره به اینکه آیا مسافران نوروزی هزینه هم بکنند یا نه جای بحث دارد، بیان کرد: باید به این موضوع اذعان کرد که هنوز در ایران گردشگری در سبد خانواده ها نیست اما امیدواریم امسال وضعیت گردشگری بهتر باشد و مسافران بیشتری به کرمان سفر کنند.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: هتل های استان در حال رزرو است و اصولا هتل های با ستاره بالا زودتر رزرو می شود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که استان کرمان، استانی پهناور بوده و امکان سفر برای همه در آن کمتر وجود دارد و ممکن است شاهد تجمع و اقامت بیشتر گردشگر در مناطق خاصی باشیم.
وی با رد این مطلب که هتل های استان کامل رزرو شده، افزود: اگر در 15 روز تعطیلات نوروزی هتل های ما 100 درصد پر بود که خیلی خوب بود اما اینگونه نیست و اصولا در هفته اول تعطیلات میهمانان ما بیشتر است و هفته دوم کاهش می یابد.
معین زاده اظهار کرد: بیشترین حضور مسافران در استان کرمان از دوم فروردین تا پایان هفته اول است و در این مدت بیشترین جلب مسافر را داریم.
وی با اشاره به اینکه 5 هتل چهار ستاره و یک هتل 5 ستاره در استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند، افزود: در استان حدود 2 هزار و 400 تخت داریم که با این وضعیت هنوز کاملا همه تخت ها و اتاق های هتل های استان رزرو نشده اند.
این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: کسی که در پارک چادر می زند گردشگر محسوب می شود ضمن آنکه کسانی که در ایام نوروز نیز از نقاطی دیگر کشور به کرمان سفر کرده و در منزل اقوام نیز سر می کند، گردشگر به حساب می آیند و گردشگر حق انتخاب دارد و ما امیدواریم گردشگر به کرمان بیاید و هزینه بکند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: در کنار هتل ها و اقامتگاه ها، واحدهای غیرقانونی هستند که فعالیت می کنند و به شدت در کرمان فعال هستند و تبلیغات آنها در سطح شهر وجود دارد و در فضای مجازی خیلی فعالانه کار می کنند.
معین زاده تصریح کرد: ما لیست این مراکز را به میراث فرهنگی ارائه کردیم اما متاسفانه اقدام چشمگیری ندیدیم و میراث توپ را در زمین نیروی انتظامی می اندازد در حالی که این نیاز به اقدام گروهی دارد و باید تصمیم به طریقی باشد که همه اقدام کنند.
وی ادامه داد: ممکن است در یک استان دادستانی وارد عمل شود و در جایی شهرداری وارد شده و مقررات اعمال شود. دارایی، اتحادیه املاک و ... باید وارد عمل شوند و بزرگترین مسئله این است که مسوولان امنیتی و اطلاعاتی باید وارد عمل شوند زیرا اگر یکی از این خانه ها به خانه تیمی تبدیل شود، چه کسی پاسخگوست؟
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: ما به عنوان بخش خصوصی می گوییم مالیات و عوارض می دهیم و دولت که باید مسائل امنیتی، انتظامی و قوانین را مد نظر داشته باشد از این مسائل جلوگیری کند. اینها کار ما نیست اما با این حال لیست را اعلام کرده ایم و واکنش جدی ندیدیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در سال جاری با ریزش حضور گردشگر در واحدهای اقامتی استان مواجه بوده ایم، افزود: متاسفانه وضعیت واحدهای اقامتی خوب نبوده است.
معین زاده با اشاره به اینکه استان کرمان پهناور است و گردشگران پخش شده اند، اظهار کرد: با توجه به ایجاد واحدهای بوم گردی و علاقمندی به روستاها، ما نیز استقبال و گردشگران خارجی را برای ماندگاری و افزایش اقامت در استان تشویق به بوم گردی می کنیم و آنها نیز دوست دارند.
وی بیان کرد: اما در این فرآیند یکسری مسائل غیرقانونی به وجود می آید زیرا نظارت کامل مشکل است و یا انجام نمی شود. به عنوان مثال دریافتی از گردشگران خارجی به چه نحو باشد جای بحث دارد و به دلیل اینکه گردشگری زنجیره است، همه باید با هم همکاری کنند.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: بزرگ ترین تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان است و اگر یک گردشگر خارجی می آید و می رود، 10 نفر دیگر را می فرستد که باید این گردشگر کامل برود.
وی ادامه داد: گردشگران به راه، امنیت، غذا و ... نمره می دهند و همه این مسائل مهم است و راهنمایی کردن و نظرسنجی توسط آنها در فضای مجازی خیلی سریع انجام و ثبت می شود و گردشگر بعدی به این نگاه می کند. اما می بینیم برخی مواقع مسائلی در بالادست وجود دارد و برای رفع آن همکاری نمی کنند.
معین زاده اظهار کرد: انتظار داریم وزارت امور خارجه در مورد اینکه برخی سفارتخانه ها کرمان را با وضعیت زرد اعلام کرده اند، واکنش نشان بدهد و توضیح بخواهد که چرا این مسئله را انجام دادند؟
وی در ادامه با تشکر از توجه استاندار و معاون عمرانی وی و دیگر مسوولان به حوزه گردشگری استان کرمان بیان کرد: مسوولان برخی مواقع بخش خصوصی را باور نمی کنند و فکر می کنند باید همه کار از طریق دولت انجام شود در حالی که باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
معین زاده عنوان کرد: دولت باید مدیریت کند و نظارت عالیه داشته و در هر مسئله ای انتظار نداشته باشیم دولت کار کند و بخش خصوصی نیز باید بیشتر کار کرده و کمک کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: گردشگری نوروزی با مسافر طول سال تفاوتی ندارد و باید در تمام طول سال آماده باشیم اما در ایام نوروزی باید با حداکثر تولید و خدمات کار کنیم زیرا احتمال می دهیم همه اتاق ها فروش برود، لذا باید بیشتر رسیدگی کرد.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان با اشاره به افزایش هزینه ها به ویژه در شرایط کنونی، افزود: بخش خصوصی در تنگناست اما آماده همکاری هستیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

کمبود نقدینگی و فشارهای مالیاتی دو مانع اصلی رونق تولید هستند

بازاریان و کسبه 4 درصد مالیات استان را پرداخت می‌کنند

عدالت را قربانی وصول سهمیه نکنید

عدم تناسب افزایش چندین برابری پایه مالیاتی استان با تولید

52 هزار تُن لیمو ترش از باغ های جنوب کرمان برداشت شد

نظام مبادلات پیمانکاری فرعی کرمان موفق عمل کرده است

افزایش ضریب پرداخت خسارت به محصولات کشاورزی استان کرمان

اتصال واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گل‌گهر سیرجان به مدار سراسری برق کشور

شروعی، با پایان باز...

هشدار استانداری نسبت به بالا بودن قیمت مرغ در کرمان

مرغ، سرسازگاری با کرمانی‌ها ندارد!!

تالار مرکزی کرمان؛ پروژه ای 10 ساله با 88 درصد پیشرفت فیزیکی

صرفه‌جویی پیش‌بینی شده از تغییر ساعات ادارات محقق نشد/رعایت مصرف برق نشود؛ خاموشی خواهیم داشت

دولت به جای افزایش قیمت نان، قیمت آرد را کاهش دهد/نان، کشش افزایش قیمت را ندارد

ورود تعزیرات حکومتی به موضوع اقتصاد مقاومتی ضروری است

بیش از 59 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه ای کرمان معامله شد

رشد 7 درصدی ارائه اظهارنامه مالیاتی استان کرمان در سال جاری

30 درصد جامعه مالیات پرداخت نمی‌کنند

31 تیرماه جاری؛ آخرین مهلت ثبت نام در جشواره کارآفرینان برتر/ افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان

تعاونی‌ها نقش بسزایی در ارائه خدمات حمایتی به روستاییان دارند

تثبیت مالکیت 13 میلیون و 100 هزار هکتار اراضی ملی استان/برخی قوانین ثبت با شرایط روز جامعه سازگاری ندارد

صرفه اقتصادی نیروگاه‌های خورشیدی کاهش یافته است

وصول بیش از 12000میلیارد تومان مالیات از محل بررسی تراکنش های بانکی در کشور

90 درصد مشکلات فعلی در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده حل می‌شود

یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی مراحل دشوار اخذ مجوزهاست

هیچ کس در کشور متولی سرمایه گذاری داخلی نیست/ قوانین متعدد و متناقض خسته‌کننده است

مشکلات صنعت به دلیل عدم نظارت هاست

مالیات یکی از منابع اصلی تامین هزینه های کشور است

تعریف1421 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان

ابلاغ ماموریت 7 گانه به فرمانداران کشور برای رونق تولید

بازدید معاون وزیر کشور از چند واحد تولیدی و بررسی مشکلات آنها

اگر پروژه ای مشکل زیست محیطی دارد چرا اجازه اجرای آن را می دهید؟

تولید 13 میلیون گل شاخه بریده در سطح استان کرمان

افزایش قاچاق دام زنده در استان کرمان

ارزش طرح های فولاد بوتیای ایرانیان 1.2میلیارد دلار اعلام شد

مشکل زیست محیطی مانع بهره برداری از چهار طرح تولیدی شد

کرمان محل تردد کالای قاچاق است

تشکیل 986 پرونده قاچاق کالا در سه ماهه نخست امسال در تعزیرات استان

تسهیلات پرواربندی در اختیار عشایر قرار می گیرد

صادرات پسته بیش از 1.5 میلیارد دلار ارزآوری دارد

بیش از 35 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه‌ای کرمان معامله شد

تاکید رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بر تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار و نیمه تمام

چه کالاهایی بیشترین سهم قاچاق را در استان کرمان به خود اختصاص داده‌اند؟

مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در باغ های جنوب کرمان انجام شد

اعتبار ویژه ای به صیانت از منابع طبیعی جنوب کرمان اختصاص یافت

کالای اساسی دولتی به دست مردم نمی رسد

51 هکتار زمین ملی در کهنوج رفع تصرف شد

جذب 89 درصدی اسناد خزانه در استان کرمان

89 درصد اعتبارات اسناد خزانه کرمان جذب شده است