کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس انجمن هتلداران کرمان خبر داد:

هتل‌های کرمان هنوز پر نشده‌اند/تعیین تکلیف واحدهای غیرقانونی در پاسکاری بین نهادهای ذیربط اقتصادي

هتل‌های کرمان هنوز پر نشده‌اند/تعیین تکلیف واحدهای غیرقانونی در پاسکاری بین نهادهای ذیربط

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس انجمن هتلداران استان کرمان با اشاره به اینکه 5 هتل چهار ستاره و یک هتل 5 ستاره در استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند، افزود: در استان حدود 2 هزار و 400 تخت داریم که با این وضعیت هنوز کاملا همه تخت ها و اتاق های هتل های استان رزرو نشده اند.
" سیدعلی معین زاده" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره آخرین وضعیت هتل های و اقامت گاه های بوم گردی در استان کرمان برای ایم نوروز 98 اظهار کرد: سفرهای نوروزی هرساله بوده و هست و اینکه نرخ ارز در سفرهای نوروزی تاثیر داشته باشد، بحث جدایی است و شاید در مورد استان کرمان این مسئله صدق نکند.
وی افزود: اینکه بخواهد استان کرمان به عنوان یک شهر و استان مقصد سفر برای گردشگران باشد، فاصله زیادی دارد و معمولا بیشتر مسافران استان، مسافران عبوری هستند و تعدادی در استان اقامت دارند که کم کم باید به مسیری برسیم که واقعا در جایگاهی قرار گیریم که به عنوان مقصد گردشگری در کشور برسیم.
معین زاده تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی بر زندگی مردم مقداری تاثیر گذاشته اما ایام عید مسئله جداگانه ای است و ایرانی ها با هر بودجه ای دوست دارند در این ایام به گردش بروند که امیدواریم به کرمان هم سفر کرده و پیش بینی می کنیم وضعیت ورودی مسافران نوروزی به کرمان از لحاظ تعداد بهتر از سال قبل باشد.
وی با اشاره به اینکه آیا مسافران نوروزی هزینه هم بکنند یا نه جای بحث دارد، بیان کرد: باید به این موضوع اذعان کرد که هنوز در ایران گردشگری در سبد خانواده ها نیست اما امیدواریم امسال وضعیت گردشگری بهتر باشد و مسافران بیشتری به کرمان سفر کنند.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: هتل های استان در حال رزرو است و اصولا هتل های با ستاره بالا زودتر رزرو می شود. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که استان کرمان، استانی پهناور بوده و امکان سفر برای همه در آن کمتر وجود دارد و ممکن است شاهد تجمع و اقامت بیشتر گردشگر در مناطق خاصی باشیم.
وی با رد این مطلب که هتل های استان کامل رزرو شده، افزود: اگر در 15 روز تعطیلات نوروزی هتل های ما 100 درصد پر بود که خیلی خوب بود اما اینگونه نیست و اصولا در هفته اول تعطیلات میهمانان ما بیشتر است و هفته دوم کاهش می یابد.
معین زاده اظهار کرد: بیشترین حضور مسافران در استان کرمان از دوم فروردین تا پایان هفته اول است و در این مدت بیشترین جلب مسافر را داریم.
وی با اشاره به اینکه 5 هتل چهار ستاره و یک هتل 5 ستاره در استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند، افزود: در استان حدود 2 هزار و 400 تخت داریم که با این وضعیت هنوز کاملا همه تخت ها و اتاق های هتل های استان رزرو نشده اند.
این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: کسی که در پارک چادر می زند گردشگر محسوب می شود ضمن آنکه کسانی که در ایام نوروز نیز از نقاطی دیگر کشور به کرمان سفر کرده و در منزل اقوام نیز سر می کند، گردشگر به حساب می آیند و گردشگر حق انتخاب دارد و ما امیدواریم گردشگر به کرمان بیاید و هزینه بکند.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: در کنار هتل ها و اقامتگاه ها، واحدهای غیرقانونی هستند که فعالیت می کنند و به شدت در کرمان فعال هستند و تبلیغات آنها در سطح شهر وجود دارد و در فضای مجازی خیلی فعالانه کار می کنند.
معین زاده تصریح کرد: ما لیست این مراکز را به میراث فرهنگی ارائه کردیم اما متاسفانه اقدام چشمگیری ندیدیم و میراث توپ را در زمین نیروی انتظامی می اندازد در حالی که این نیاز به اقدام گروهی دارد و باید تصمیم به طریقی باشد که همه اقدام کنند.
وی ادامه داد: ممکن است در یک استان دادستانی وارد عمل شود و در جایی شهرداری وارد شده و مقررات اعمال شود. دارایی، اتحادیه املاک و ... باید وارد عمل شوند و بزرگترین مسئله این است که مسوولان امنیتی و اطلاعاتی باید وارد عمل شوند زیرا اگر یکی از این خانه ها به خانه تیمی تبدیل شود، چه کسی پاسخگوست؟
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: ما به عنوان بخش خصوصی می گوییم مالیات و عوارض می دهیم و دولت که باید مسائل امنیتی، انتظامی و قوانین را مد نظر داشته باشد از این مسائل جلوگیری کند. اینها کار ما نیست اما با این حال لیست را اعلام کرده ایم و واکنش جدی ندیدیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در سال جاری با ریزش حضور گردشگر در واحدهای اقامتی استان مواجه بوده ایم، افزود: متاسفانه وضعیت واحدهای اقامتی خوب نبوده است.
معین زاده با اشاره به اینکه استان کرمان پهناور است و گردشگران پخش شده اند، اظهار کرد: با توجه به ایجاد واحدهای بوم گردی و علاقمندی به روستاها، ما نیز استقبال و گردشگران خارجی را برای ماندگاری و افزایش اقامت در استان تشویق به بوم گردی می کنیم و آنها نیز دوست دارند.
وی بیان کرد: اما در این فرآیند یکسری مسائل غیرقانونی به وجود می آید زیرا نظارت کامل مشکل است و یا انجام نمی شود. به عنوان مثال دریافتی از گردشگران خارجی به چه نحو باشد جای بحث دارد و به دلیل اینکه گردشگری زنجیره است، همه باید با هم همکاری کنند.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان گفت: بزرگ ترین تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان است و اگر یک گردشگر خارجی می آید و می رود، 10 نفر دیگر را می فرستد که باید این گردشگر کامل برود.
وی ادامه داد: گردشگران به راه، امنیت، غذا و ... نمره می دهند و همه این مسائل مهم است و راهنمایی کردن و نظرسنجی توسط آنها در فضای مجازی خیلی سریع انجام و ثبت می شود و گردشگر بعدی به این نگاه می کند. اما می بینیم برخی مواقع مسائلی در بالادست وجود دارد و برای رفع آن همکاری نمی کنند.
معین زاده اظهار کرد: انتظار داریم وزارت امور خارجه در مورد اینکه برخی سفارتخانه ها کرمان را با وضعیت زرد اعلام کرده اند، واکنش نشان بدهد و توضیح بخواهد که چرا این مسئله را انجام دادند؟
وی در ادامه با تشکر از توجه استاندار و معاون عمرانی وی و دیگر مسوولان به حوزه گردشگری استان کرمان بیان کرد: مسوولان برخی مواقع بخش خصوصی را باور نمی کنند و فکر می کنند باید همه کار از طریق دولت انجام شود در حالی که باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
معین زاده عنوان کرد: دولت باید مدیریت کند و نظارت عالیه داشته و در هر مسئله ای انتظار نداشته باشیم دولت کار کند و بخش خصوصی نیز باید بیشتر کار کرده و کمک کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: گردشگری نوروزی با مسافر طول سال تفاوتی ندارد و باید در تمام طول سال آماده باشیم اما در ایام نوروزی باید با حداکثر تولید و خدمات کار کنیم زیرا احتمال می دهیم همه اتاق ها فروش برود، لذا باید بیشتر رسیدگی کرد.
رییس انجمن هتلداران استان کرمان با اشاره به افزایش هزینه ها به ویژه در شرایط کنونی، افزود: بخش خصوصی در تنگناست اما آماده همکاری هستیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری می شود

سیلاب 442 میلیارد تومان خسارت در کرمان بر جا گذاشت

فرش دستباف کرمان مشمول استاندارد اجباری شود

108 میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان نفوذ کرد

30 میلیون دلار فرش طی سال گذشته از کرمان صادر شد

سیلاب 470 میلیارد ریال به بخش کشاورزی زرند خسارت وارد کرد

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری کرمان می شود

دورهمی مدیران استانی برای بررسی وضعیت حال فرش کرمان

بازاریابی حلقه مفقوده صنعت فرش/ دست دلالان کوتاه می‌شود

جهاد کشاورزی کرمان به کمک کشاورزان خرده پا شتافت

باران 442 میلیارد تومان به زیرساخت های کرمان خسارت زد

همراه با استاندار کرمان در ارتفاعات بُنگِرو - کمیل بهشتیان**

66 درصد سد جیرفت آبگیری شد

رونق تولید موجب اشتغال پایدار و تقویت اقتصادی کشور می شود

روند تامین برق مشترکان شمال کرمان بطور عادی در جریان است

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به کشاورزی کرمان خسارت زد

فعالیت های زیست محیطی شرکت گل گهر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تشریح شد

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

شبکه های پیش آگاهی مبارزه با آفت ملخ در کرمان فعال شده است

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

رئیس اتاق کرمان: رونق تولید به نهضتی فراگیر تبدیل شود

18 میلیارد ریال طرح کارآفرینی در کرمان افتتاح شد

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به راه های کرمان خسارت زد

افزایش تولید و توسعه اکتشافات اولویت نخست شرکت گل گهر اعلام شد

ملخ های صحرایی در جنوب کرمان زمین گیر شدند

سیلاب 976 میلیارد ریال به جاده های جنوب کرمان خسارت وارد کرد

سیلاب 40 میلیارد ریال به راههای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آفات نو ظهور در کمین مزارع جنوب کرمان

3 طرح عمرانی و تولیدی در قلعه گنج به بهره برداری رسید

هشدارهای وقوع سیل ،خسارت جامعه عشایر کرمان را به حداقل رساند

ساکنان9روستا در قلعه گنج از نعمت آب آشامیدنی بهرمند شدند

دولت در سال رونق تولید به تقویت زیرساخت های روستایی می پردازد

افزون بر 2 هزار تخلف صنفی در کرمان ثبت شد

کمک 24 میلیارد تومانی شرکت معدنی گل گهر به سیل زدگان کشور

3 هزار و 577 میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل و طوفان به بخش کشاورزی شمال استان در نیمه اول فروردین ماه

رفع نارسایی‌ها در گرو نظارت قوی

کمک یک میلیارد تومانی کرمانی‌ها به سیل‌زدگان

کمک 24 میلیارد تومانی گل گهر به سیل زدگان خوزستان/ساخت سالن ورزشی

مقاوم‌بودن 60 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان کرمان/انتقاد از کارشکنی بانک‌ها

چند طرح کارآفرینی مربوط به جوانان در کرمان افتتاح شد

بازسازی 16 هزار و 700 واحد مسکونی طی سال گذشته در استان/تعهد برای ایجاد 6000 شغل

تشکیل مثلث «رونق تولید» در استان کرمان

بهره‌برداری 100 هزار تن آهن اسفنجی فولاد راور تا پایان شهریور

آبرسانی با تانکر به 800 روستای استان کرمان/تاسیسات آبی 600 روستا در معرض خطر سیلاب

ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد جنوب و شرق استان کرمان در دستور کار دولت

افزایش 25 درصدی ظرفیت خطوط تولید کارخانه تا سال 99/با تمام توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنیم

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

رتبه کرمان در فضای کسب و کار خوب نیست/همه از بی ثباتی قوانین و مقررات نالان هستند