کرمان رصد

آخرين مطالب

نوروزبانان هلال احمر کرمان آماده خدمت رسانی به مسافران هستند اجتماعي

نوروزبانان هلال احمر کرمان آماده خدمت رسانی به مسافران هستند

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: نوروز بانان بی نوروز این جمعیت به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی استان هستند و هرگونه حادثه ای را در این ایام پوشش می دهند.
به گزارش ایرنا، رضا فلاح روز پنجشنبه در نشست خبری تشریح طرح های نوروز 98 هلال احمر استان کرمان افزود: جمعیت هلال احمر در پاسخویی به حوادث همواره آمادگی دارد و طرح ملی ایمنی و سلامت جوانان و طرح ملی خدمات نوروزی این جمعیت از 28 اسفندماه امسال آغاز می شود و تا پایان 16 فروردین سال 98 ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: یکی از هدف های جمعیت هلال احمر ایجاد بستری مناسب برای سفر ، ایجاد آمادگی و خدمات بشر دوستانه و پاسخگویی به خدمات با اجرای طرحی به عنوان طرح ملی خدمات نوروزی است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: طرح ایمنی و سلامت هلال احمر در راستای ارتقای آگاهی و تغییر نگرش شهروندان به رفتارهای پرخطر در ایام نوروز 98 اجرا می شود که در این طرح پست های ایمنی و سلامت جوانان در ورودی های شهرستان ها و اماکن پرتجمع طی ایام نوروز مستر می شوند.
وی تصریح کرد: 25 پست ثابت، هشت پست سیار، 24 فضای دوستدار کودک، هشت خیمه نماز، 9 ایستگاه سلامت با حضور 420 نفر عضو جوانان هلال احمر استان کرمان در ایام نوروز به مردم خدمات ارائه می دهند.
فلاح ادامه داد: پایگاه های نوروزی جمعیت هلال احمر همچنین برای کاهش خستگی کودکان و خانواده ها در سفرهای نوروزی فضایی آماده می کند و فضای دوستدار کودک و نقاشی های صلح و دوستی، ایستگاه های سلامت، معرفی به مراکز درمانی برای خانواده و خیمه های نماز برای عبادت در این زمینه راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه خدمات اجرایی نوروز 98 در استان کرمان 10 کمیته دارد افزود: کمیته خدمات امداد و نجات با ریاست جمعیت هلال احمر و عضویت دستگاه ها ازجمله دانشکاه علوم پزشکی، مدیریت بحران استانداری، اورژانس، هواشناسی، نیروی انتظامی، شرکت های بیمه ای، شرکت های امداد و خدمات پس از فروش، شهرداری و میراث فرهنگی، در ایام نوروز 98 فعالیت می کند و بر اساس دستورالعمل ابلاغی وظایفی در این کمیته تعریف شده است.
وی بیان کرد: کمیته خدمات امداد و نجات به منظور ایجاد بستر مناسب و سفر ایمن مسافران نوروزی و آمادگی برای عملیات های امداد و نجات در حوادث و بلایای طبیعی تشکیل شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: استقرار پایگاه های سلامت و ایمنی در سفرها، ایجاد کمپ های درمانی نوروزی توسط اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی ، برگزاری مانور امداد و نجات برای حفظ آمادگی پیش از نوروز، همکاری در جهت اسکان مسافران و اسکان اضطراری، پیش بینی تجهزات مناسب برای پایگاه های امداد و نجات و برنامه ریزی برای اطلاعرسانی موثر به مسافران و گردشگران در هنگام بروز حوادث بر عهده کمیته امداد و نجات نوروزی و اعضای آن است.
وی تاکید کرد: هدف اجرای این طرح نوروزی پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث توسط جمعیت هلال احمر و دستگاه های مربوطه است.
وی اضافه کرد: پویش ملی به رفت (بهبود رفتار ترافیکی) با یکهزار و 200 پست ثابت و سیار در کشور با حضور 12 هزار عضو جوانان جمعیت راه اندازی شده است.
فلاح افزود: رانندگان نخستین گروه هدف پویش به رفت هستند و از طریق کودکان و غنچه ها و ارتباط چهره به چهره با مسافران و اطلاع رسانی در خصوص نقاط پرخطر جاده ها، تشویق رانندگان و مسافران به مطالعه و امضای میثاق نامه جهت پیوستن به پویش، ثبت اثر انگشت بر روی میثاق نامه برای تعهد به اجرا در طول سفرهای نوروزی ایجاد شده است.
وی عنوان کرد: همچنین در این پویش تعهد اخلاقی نگرفتن سبقت غیرمجاز، بستن کمربند ایمنی و استفاده نکردن از تلفن همراه، توقف در صورت خواب آلودگی و تهیه عکس از افراد مشارکت کننده با نمایش انگشت سبابه به عنوان نماد افراد در فضای مجازی منتشر خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: جامعه هدف پویش به رفت هنرپیشگان سینما و تلویزیون، اصحاب رسانه و خبرگزاری ها هستند و در کنار آن پروژه سحاب (سامانه حرکت های امدادی و بشر دوستانه) در ایام نوروز 98 به مرحله اجرا خواهد رسید.
وی تصریح کرد: طرح سحاب با تیم های 2 نفره به صورت پیاده و دوچرخه سوار با رویکرد پیشگیری و ایمن سازی در جهت ارائه خدمات امدادی، پیشگیرانه و بشر دوستانه در حوادث و مخاطرات انسانی و زیست محیطی طی ایام نوروز در شلوغ ترین و مسافر پذیرترین و آسیب پذیرترین نقاط به مرحله اجرا می رسد.
فلاح ادامه داد: جمعیت هلال احمر با 31 پایگاه امداد و نجات ازجمله 21 پایگاه ثابت و 10 مورد موقت به صورت 24 ساعت در ایام نوروز خدمات ارائه می کند و در مجموع 500 نفر نجات گر، امدادگر، پرستار و پرسنل در طرح امداد و نجات این جمعیت مشارکت دارند.
وی افزود: 20 مرکز پیام در سراسر استان کرمان و تیم امداد ویژه خواهران و واکنش سریع در مرکز این استان، آمادگی برای حوادث در نوروز 98 دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: هدف اصلی امدادرسانی به تمامی حوادث به خصوص جاده ای، اسکان اضطراری، درماندگان حوادث در پایگاه های هلال احمر است و علاوه بر امداد و نجات زمینی استقرار تیم های امداد هوایی در محورهای مواصلاتی از جمله انار، سه راهی راین، محور راور - مشهد، ورودی بم، سیرجان، کهنوج و فهرج مستقر خواهد شد و در بیمارستان های افضلی پور، قائم بم و پاستور بردسیر امدادرسانی هوایی انجام می شود.
وی تاکید کرد: تمامی مسافران در حوادث ضمن حفظ خونسردی شماره 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر را به خاطر بسپارند و در حوادث، بدون سیم کارت از نزدیک ترین پایگاه مطلع شوند.
همچنین در این آیین نماینده های رسانه های مختلف و خبرگزاری های استان کرمان با امضا و اثر انگشت به پویش های نوروزی جمعیت هلال احمر پیوستند.
7420/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مسئولان جیرفت با 30 خانواده شهید دیدار کردند

256 بنر هشدار در محورهای جنوب کرمان نصب شد

هلال احمر کرمان به 533 حادثه دیده خدمات رسانی کرد

کمک های مردمی در کرمان برای سیل زدگان شمال کشور جمع آوری می شود

مادر باردار ریگانی توسط نیروهای هلال احمر نجات یافت

ستاد بحران کرمان به حالت آماده باش درآمد

محور رودبار - ایرانشهر بازگشایی شد

بارش باران در کرمان تا چهارشنبه ادامه دارد

تمامی محورهای ارتباطی کرمان باز است

پزشک وظیفه شناس در رودبار جنوب ریسک خطر را به جان خرید

افزون بر 3000 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در جیرفت کشف شد

آمار سفرهای نوروزی کرمان افزایش یافته است

شکارچیان متخلف در جیرفت دستگیر شدند

طغیان رودخانه ها در منطقه ارزوئیه

سیلاب به راه ارتباطی 20 روستای عنبرآباد خسارت وارد کرد

تردد در مسیرهای ارتباطی جنوب کرمان جریان دارد

سیلاب مسیر ارتباطی 6 منطقه جنوب کرمان را مسدود کرد

پیدا شدن استخوان های مشکوک در جیرفت شایعه بود

حادثه گلستان در کمین جیرفت

اعلام رسمی شماره حساب‌های مشارکت‌های مردمی؛ برای کمک به سیل‌زدگان

اقامت 7000 نفر در واحدهای بوم گردی استان کرمان

آماده باش کامل ستاد بحران استان کرمان/افزایش 50 درصدی ورود گردشگر به استان

تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان کرمان

طی 30 سال گذشته برون داد انرژی خورشیدی افزایش نداشته است

سفر ایمن با نگاه پیشگیرانه در هلال احمر کرمان دنبال می شود

پرنده مهاجر به محیط زیست کهنوج تحویل داده شد

محموله 88 کیلویی هروئین در رودبار جنوب کشف شد

آمار تصادف ایام نوروز امسال نگران کننده است

کمبودی برای اسکان مسافران نوروزی در استان کرمان وجود ندارد

استاندار کرمان از سالمندان عیادت کرد

440 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی سیرجان تجهیز شد

آتش‌سوزی در فروشگاه زنجیره ای رفاه کرمان

آتش سوزی فروشگاه رفاه کرمان اطفاء شد

افزایش 48 درصدی ورود مسافران نوروزی به استان کرمان

آتش در فروشگاه رفاه کرمان مهار شد

همکاری مردم در مراسم چهارشنبه سوری ستودنی است

نوروزبانان هلال احمر استان کرمان به مسافران خدمات رسانی می کنند

تصادف در سیرجان یک کشته بر جا گذاشت

کاهش آمار حادثه های چهارشنبه پایان سال کرمان چشمگیر بود

لباس پلیس جیرفت به دوربین مجهز شد

آمار مصدومان چهارشنبه سوری جنوب کرمان 80 درصد کاهش یافت

سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان کرمان می شود

پرونده چهارشنبه‌سوری کرمان با 7 مصدوم بسته شد

گشت‌زنی 55 تیم راهداری در محورهای استان/بازرسی مجتمع‌های خدمات رفاهی

فوت شدن 2 نفر به علت تصادفات در استان کرمان در 24 ساعت گذشته

جشن نوروز در دانشگاه جیرفت برگزار شد

مراکز درمانی جنوب کرمان در آماده باش به سر می برند

576 تن شکر وارد کرمان شد

حوادث چهارشنبه سوری در کرمان 2 مصدوم بر جا گذاشت

چهارشنبه‌سوری در کرمان 4 مصدوم برجای گذاشت