کرمان رصد

آخرين مطالب

پیش دستی میزبان برای استقبال از میهمان فرهنگي

پیش دستی میزبان برای استقبال از میهمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - همه ساله با نزدیک شدن عید شاهد آمادگی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برای میزبانی از میهمانان نوروزی هستیم و این بار هم شهرهای جنوب کرمان در راستای پذیرایی از میهمانان نوروزی، پیش دستی کرده اند.
  دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،نیروی انتظامی، پلیس راهور، هلال احمر و راهداری به عنوان متولی زیرساخت های جاده ای، در دست هم داده اند تا برای میزبانی خوب از میهمانان نوروزی با ازخودگذشتگی خدمت رسانی کنند و حقیقتا این روحیه تعامل و یکپارچگی، سبب شده تا خدمات رسانی و میزبانی مطلوبی از میهمانان نوروزی انجام شود.
ادارات و دستگاههای اجرایی جنوب کرمان هر ساله برنامه های متنوعی برای خدمات رسانی بهتر در ایام نوروز ترتیب می دهد و امسال نیز همانند سال های قبل، خدمات رسانی به میهمانان نوروزی را کلید زده و این خدمات رسانی ها تا بعد از تعطیلات عید نوروز ادامه خواهد داشت.
**جاده های جنوب کرمان مهیای میهمانان نوروز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: فعالیت های خوبی در حوزه راهداری و محورهای جاده ای جنوب کرمان صورت گرفته است.
مسعود جمیلی کرمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان در نوروز امسال با آمادگی چند برابری نسبت به نوروز سال گذشته به استقبال نوروز و مسافرت های جاده ای می رود، افزود: از 6 ماه گذشته برنامه های مختلف ایمنی با برگزاری جلسات مشترک ستادی و دستگاه های همکار در محل این اداره کل انجام شد تا راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای ایجاد ایمنی مناسب در جاده ها فراهم شود.
وی با بیان اینکه آشکار سازی و رفع نقاط حادثه خیز در محورهای شریانی، روستایی و گردشگری انجام شده است، تصریح کرد: در قالب طرح آمادگی برای نوروز و سفر‌های نوروزی در جنوب استان کرمان، خط کشی سه هزار و 200 کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی در هفت شهرستان جنوبی انجام شده تا دید مناسب از جاده برای رانندگان فراهم شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان ادامه داد: تعداد 27 هزار علامت اخباری و انتظامی هم در حاشیه محورها و نقاط پر حادثه نصب شده تا در همه شرایط و به ویژه شب ها و شرایط نامناسب آب و هوایی، راهنمایی مناسبی به رانندگان ارائه شود.
وی گفت: 10 کیلومتر روشنایی نقطه ای و طولی هم در محورهای ارتباطی جنوب استان کرمان ایجاد شده تا در محل های پر تردد، عمق دید بهتری برای رانندگان ایجاد و از حوادث جاده ای و تصادفات در این نقاط جلوگیری شود.
جمیلی افزود: در راستای ایمن سازی، بیش از 50 دماغه خطرناک، آشکار سازی و 40 دستگاه چراغ چشمک زن نصب شده و همچنین 20 هزار عدد چشم گربه ای در بستر جاده ها نصب شده است.
وی بیان کرد: آشکار سازی دهانه 12 دستگاه تونل در محور جیرفت – جبالبارز، آشکار سازی شده که با تعمیر و رفع عیوب روشنایی این تونل ها، زمینه تردد ایمن برای وسایط نقلیه فراهم شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان اظهار داشت: همه تلاش همکاران ما در این اداره کل این است تا در ایام نوروز هیچگونه تصادف و تلفات جاده ای رخ ندهد لذا مسافران و رانندگان نیز در سفرها جوانب احتیاط را رعایت و از شتاب، سرعت غیر مجاز و رقابت در رانندگی خود داری کنند.
**جیرفت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
فرماندار جیرفت هم گفت: تمامی دستگاه های خدمات رسان در شهرستان جیرفت آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند.
احمد امینی روش افزود: با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی، این شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی آماده شده و لازم است تمامی دستگاه ها با مشارکت مردم، زمینه حضور گردشگران را در این دیار تاریخی فراهم کنند.
وی ادامه داد: به لحاظ موقعیت گردشگری و برخورداری از آثار باستانی و آب و هوای مناسب، به طور قطع جیرفت یکی از مقصدهای هموطنان خواهد بود.
رئیس شورای تامین شهرستان جیرفت اظهار داشت: به لحاظ اهمیت این موضوع، لازم است مسئولان با استفاده از تجارب سال های گذشته، ظرفیت های موجود و برنامه ریزی دقیق شرایط مطلوب را برای پذیرایی و اسکان هموطنان فراهم کنند و تدابیر لازم برای فراهم کردن فضای سالم و امن برای میزبانی از مسافران در ایام نوروز اندیشیده شود.
وی گردشگران را سفیران فرهنگی جامعه توصیف و تصریح کرد: خاطرات خوش گردشگران از جیرفت می تواند نقش موثری در موقعیت اقتصادی این شهر ایفا کند.
امینی روش گفت: در کنار رسیدگی به مسائل رفاهی گردشگران، لازم است نگاه ما به فرهنگ گردشگری هم تغییر پیدا کند و با سینه ای گشاده و اخلاقی خوش از مسافران نوروزی استقبال کنیم.
وی عنوان کرد: میراث فرهنگی ما باید متفاوت تر از گذشته باشد و با همتی جهادی زمینه حضور مسافران را در مناطق گردشگری شهر فراهم کنند، همچنین بیمارستان ها هم باید آمادگی کامل را با کشیک های شبانه و روزانه فراهم کنند.
امینی روش با بیان این که این ایام فرصت بسیار مناسبی برای نمایش توانمندی های شهرستان است گفت: یک نمایشگاه از صنایع دستی جیرفت در ورودی یا یکی از پارک های پرتردد شهر با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی دایر می شود تا ظرفیت های این شهر به خوبی نمایان شود.
**اجرای طرح سلامت نوروزی در جنوب کرمان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز گفت: 250 نیروی اورژانس در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان برای اجرای طرح سلامت نوروزی آمادگی دارند.
اصغر مکارم از آغاز طرح سلامت نوروزی خبر داد و افزود: برای اجرای طرح سلامت نوروزی، تمام مراکز بیمارستان ها و پایگاه های 115 در جنوب استان آمادگی کامل دارند و پزشک یا جانشین پزشک و مدیران و یا جانشین مدیر حتما در مراکز حاضر هستند.
وی ادامه داد: در حوزه سلامت جاده ای هم از امروز تا 17 فروردین ماه سال آینده با اجرای طرح سلامت نوروزی 36 پایگاه ثابت 115، هفت پایگاه موقت 115 و یک اتوبوس آمبولانس با مشارکت 250 نیروی عملیاتی آمادگی دارند که این امنیت را تأمین کنند تا مردم با خاطری آسوده روزها را سپری کنند.
مکارم با بیان اینکه تمام مراکز و بیمارستان های حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در آماده باش کامل هستند و در تمام پایگاه های115 آمبولانس مستقر است، تصریح کرد: با توجه به لزوم مشارکت مردم در حفظ و تأمین سلامت، مسافران نوروزی علاوه بر حفظ و رعایت بهداشت فردی، برای پیشگیری از خطرات جاده ای در حین رانندگی صبور باشند و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا در ایام پیش رو، کمترین مشکلات را شاهد باشیم.
** 10 واحد آموزشی برای اسکان مسافران نوروزی در عنبرآباد آماده شد
فرماندار عنبرآباد هم از آمادگی تمام دستگاه های اجرایی برای میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: 70 کلاس درس در 10 واحد آموزشی مناطق شهری و روستایی این شهرستان برای پذیرش و اسکان مسافران نوروزی پیش‌ بینی شده است.
نادر ملایی ادامه داد: این کلاس‌ ها با امکانات مورد نیاز از 25 اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز در اختیار مسافران قرار می‌ گیرد.
رئیس شورای تامین شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: با برنامه ریزی مطلوب نسبت به شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه ‌های سال‌ های گذشته و رفع مشکلات در خصوص اسکان و همچنین موانع و کمبودهای مدارس اقدام شده است.
وی گفت: گردشگران نوروزی با مراجعه به ستاد اسکان مسافران مستقر در اداره آموزش و پرورش عنبرآباد به مدارس مورد نظر این ستاد هدایت می ‌شوند.
ملایی بیان کرد: گردشگران، سفیران فرهنگی جامعه هستند و خاطرات خوش گردشگران از عنبرآباد می تواند نقش موثری در موقعیت اقتصادی این شهر ایفا کند.
هم اینک جنوب کرمان در جنب و جوش پذیرایی از میهمانان نوروزی است و هر نهاد یا دستگاه اجرایی سعی می کند با اجرای طرح ها و ایده های جدید، بهترین خدمات را به مسافران ارائه و عنوان بهترین میزبان امسال را از آن خود کند.
البته، از آنجا که جنوب کرمان، یکی از مناطق محروم و کم برخوردار کشور به شمار می رود خوب است روی داشته های فرهنگی و تاریخی این دیار،حساب ویژه ای باز شود و بی شک با وجود جاذبه های گردشگری موجود می توان رونق این منطقه را دوچندان کرد.
گزارش: هادی شفیعی مجاز
7450/7429/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نگاه ایجابی به رسانه های اجتماعی داشته باشیم

کتابخانه مرکزی فعلی شهر کرمان استحکام لازم را ندارد/لزوم احداث کتابخانه مرکزی جدید

مردم اسناد تاریخی خود را در اختیار مرکز اسناد قرار دهند

فراخوان نخستین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار منتشر شد

اشتغال یک هزار و 200 نفر در اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان

امتحانات روزهای شنبه و چهارشنبه مدارس استان کرمان لغو شد

قدر فرصتی برای شست و شوی آیینه دل - فهیمه عسکرپور*

وزیر کشور از شال امیری کرمان رونمایی کرد

طرح معلم تربیت‌ بدنی کرمان مورد تمجید معاون وزیر قرار گرفت

لباس فرم مدارس از بازار کرمان تامین می شود

هفت متهم مرتبط با جرائم میراث فرهنگی در کرمان دستگیر شدند

خبرنگاران حقانیت ایران را در دوران دفاع مقدس به اثبات رساندند

ثبت نام 65 هزار دانش آموز پایه اول در کرمان از خرداد آغاز می شود

شهید «آتشی گوهری»، آوینی استان کرمان است

بارندگی‌ها به چه میزان به بنای «تخت درگاه قلی بیگ» خسارت وارد کرد؟

یوسف زاده: مروّجان فرهنگ دفاع مقدس نباید دلسرد شوند/ فضای کشور، جنگ بر سر قدرت است

رسانه ‌های استانی میان تصمیم‌ های کارگروه کاغذ سردرگم هستند

نمایشگاه مهرواره ای از تبار باران در کرمان گشایش یافت

12000 نفر در برنامه های هفته قرآن و عترت جنوب کرمان شرکت کردند

مقاومت امروز ملت ایران مدیون مقاومت خرمشهر است

گلایه مدیر کل نشر آثار دفاع مقدس از کمرنگ بودن برنامه‌های برخی از دستگاه‌ها برای گرامیداشت سوم خرداد

روزگار سپری شده سحرخوانی

رسانه‌های استانی میان تصمیم‌های کارگروه کاغذ سردرگم هستند

چند نفر سال گذشته در حوزه صنایع دستی استان کرمان مشغول بکار شدند؟

انعکاس موفقیت های علمی و اجرایی برای مردم امید آفرین است

فرهنگ خود مراقبتی در جامعه دانش آموزی نهادینه شود

ترویج فرهنگ قرآنی منجر به حل مشکلات جامعه می‌شود

سبک زندگی قرآنی جامعه را در برابر تهاجم فرهنگی بیمه می‌کند

جهرمی: چرخه سالم واردات گوشی تسهیل شود

ناامیدی، گناه بزرگ

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

هنرمند کرمانی: امروز موسیقی تبدیل به دانش فنی شده است

کارگاه رسانه شناسی برای دانشجویان علوم پزشکی جیرفت برگزار شد

امام جمعه کرمان :قرارگاه فرهنگی، چابک سازی لازم را در حوزه فرهنگ ایجاد می کند

استاندار :دو طرح مطالعاتی برای ارتقای کتابخوانی در کرمان تعریف شود

آیا روابط عمومی‌ها بازیگران اصلی رویدادها هستند؟

توسعه گردشگری سلامت با توریسم درمانی محقق می شود

مدیرکل میراث فرهنگی: موزه داران استان کرمان گردهم می آیند

مشاور رسانه ای استاندار کرمان:مهمترین کالا را رسانه ها تولید می‌کنند

دورهم نشینی موزه‌داران استان کرمان

بازدید از موزه های کرمان 28 اردیبهشت رایگان است

بازدید از موزه‌های کرمان روز 28 اردیبهشت رایگان است

روابط عمومی های استان کرمان قطب بندی می شود‌

تعامل با مردم رکن اصلی کار در روابط عمومی است

لزوم تقویت بنیه فرهنگی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد

روابط عمومی استانداری کرمان در جشنواره مستند وزارت کشور برتر شد

13هزارنفر در کرمان با سواد شدند

نمایشگاه علوم قرآنی در رفسنجان افتتاح شد

سند توسعه شهربابک باید بر اساس صنعت توریسم تدوین شود

بخشهایی از باغ شاهزاده ماهان به بخش خصوصی واگذار می شود