کرمان رصد

آخرين مطالب

نوروزی ایمن حاصل تلاش جهادگران هلال احمر کرمان اجتماعي

نوروزی ایمن حاصل تلاش جهادگران هلال احمر کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نوروزبانان جمعیت هلال احمر با فعالیت در زمینه ارتقای ایمنی، سلامت، گردشگری و فرهنگسازی به صورت شبانه روزی به مردم و مسافران نوروزی دیار کریمان خدمات می دهند و فعالیت های بدون مزد آنان طی این ایام به گونه ای جهاد در خدمت به مردم محسوب می شود.
به گزارش ایرنا، استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور در ایام نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر کشور است و تیم های جوانان، امداد و نجات و داوطلبان جمعیت هلال احمر با برپایی پایگاه هایی، ضمن ارائه خدمات مختلف، سفر را به کام مردم و مسافران دیار کریمان شیرین می کند.
طرح ملی ایمنی و سلامت جوانان و طرح ملی خدمات نوروزی این جمعیت از 25 اسفندماه سال 97 آغاز شده است و تا پایان 16 فروردین سالجاری ادامه دارد و در حال حاضر نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در33 پست ایمنی و سلامت در ورودی و خروجی شهرهای استان کرمان در حال اجرا است.
طرح ایمنی و سلامت هلال احمر در راستای ارتقای آگاهی و تغییر نگرش شهروندان به رفتارهای پرخطر جاده ای در این ایام توسط جوانان هلال احمر استان کرمان به مرحله اجرا درآمده که با توجه به آمار حوادث طی ایام نوروز امسال تاثیر فراوانی بر کاهش تلفات و حوادث جاده ای داشته است.
همچنین فعالیت داوطلبانه نوروزبانان هلال احمر با استقرار 25 پست ثابت، هشت پست سیار، 24 فضای دوستدار کودک، هشت خیمه نماز، 9 ایستگاه سلامت ادامه دارد که با حضور 420 نفر عضو جوانان و 500 نفر عضو امداد و نجات هلال احمر استان کرمان در این ایام به مسافران استان خدمات ارائه می شود.
تیم های جمعیت هلال احمر استان کرمان با احداث فضاهای دوستدار کودک، نقاشی های صلح و دوستی، ایستگاه های سلامت، معرفی به مراکز درمانی برای خانواده و خیمه های نماز، پویش ملی بهرفت (بهبود رفتار ترافیکی)، 31 پایگاه امداد و نجات ازجمله 21 پایگاه ثابت و 10 مورد موقت به گونه ای سفری آسان و کم خطر برای مسافران نوروزی دیار کریمان فراهم کرده است.
در این زمینه خبرنگاران استان کرمان با همراهی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و معاونان وی به شهرستان های شرقی کرمان سفر کردند و از نزدیک با خدمات بی ادعا و داوطلبانه نوروزبانان این جمعیت در شهرستان های بم، فهرج، ریگان و نرماشیر طی ایام نوروز 98 آشنا شدند.
**سفر ایمن با نگاه پیشگیرانه در هلال احمر کرمان دنبال می شود
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: سفر ایمن مسافران با نگاه پیشگیرانه و حساس سازی مردم به حوادث جاده ای در طرح های نوروزی این جمعیت پیگیری می شود.
رضا فلاح با تاکید بر اینکه نخستین هدف جمعیت هلال احمر فعالیت با نگاه پیشگیرانه در راستای کاهش تصادفات جاده ای است افزود: امسال افراد با حضور داوطلبانه در پست های هلال احمر به پویش بهرفت(بهبود رفتار ترافیکی) می پیوندند و مسافران با پیوستن به این پویش در طول سفر تعهد اخلاقی می دهند که سبقت و سرعت غیرمجاز نداشته باشند و هدف این پویش بهبود رفتار ترافیکی است.
وی اظهار داشت: امسال طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در حوزه جوان و امداد و نجات با اجرای طرح ایمنی و سلامت امداد و نجات از 25 اسفند 97 آغاز شده و تا پایان 16 فروردین ماه امسال ادامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد: در کنار پویش بهرفت، تیم های سهاب اقدامات امدادی و بشر دوستانه را به صورت دوچرخه سوار و پیاده ارائه می کنند و این تیم در مکان های پست های هلال احمر در مبادی ورودی شهرها و در شلوغ ترین و پر بازدیدترین مکان های توریستی ازجمله باغ شاهزاده ماهان، ارگ قدیم بم و پارک مسافر کرمان به مسافران خدمات می دهند.
وی با بیان اینکه 33 پست ثابت و سیار جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان در قالب طرح ایمنی مسافران دایر شده است گفت: تاثیر بر رانندگان از طریق همراهان اثربخشی بیشتری دارد لذا فضاهای دوستدار کودک احداث شده و در این فضاها موضوعات صلح و دوستی و حوادث با هدف پیشگیرانه توسط کودکان طراحی و نقاشی می شود.
فلاح ادامه داد: همچنین هلال احمر با برپایی خیمه های نماز و پست های سلامت به مسافران نوروزی استان کرمان خدمات می دهد، 9 پست سلامت در استان کرمان وجود دارد که فعالیت این پست ها از 28 اسفندماه آغاز شده و تا امروز بیش از 15هزار نفر به پست های ثابت و سیار جمعیت پیوستند و از خدمات سلامت، فضای دوست دار کودک، خیمه نماز و پویش بهرفت بهره مند شدند.
وی افزود: نیروهای جمعیت هلال احمر استان کرمان در حوزه امداد و نجات آماده باش کامل هستند زیرا احتمال بارندگی شدید طی ایام نوروز در استان کرمان وجود دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اضافه کرد: طرح نوروزی جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز از 25 اسفندماه از طریق 31 پایگاه ثابت و موقت با هدف پوشش حوادث استان احداث شده است.
وی با اشاره به تاثیر خدمات هلال احمر در ایام نوروز بر کاهش حوادث جاده ای گفت: پس از آغاز ایام نوروزی هلال احمر تاکنون در 41 حادثه استان کرمان امدادرسانی کردند که 23 مورد از این میزان جاده ای بوده و مابقی مربوط به سیل و آب گرفتگی و امداد در کوهستان بوده است.
فلاح ادامه داد: در این زمینه 307 نفر حادثه دیده، 300 نفر آسیب دیده، 243 نفر امدادرسانی و 45 نفر توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان اسکان داده شدند و در این حادثه ها 41 تیم درقالب 142 نفر نیروی عملیاتی با 40 دستگاه خودرو استفاده شده است.
وی افزود: جمعیت هلال احمر در پوشش حوادث آمادگی کامل دارد و امدادگران و نجاتگران هرگونه حادثه ای را در ایام نوروز پوشش می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه 2 هزار و 500 نفر مسافر نوروزی دیار کریمان تاکنون با امضای میثاق نامه به پویش بهرفت پیوستند تصریح کرد: 2 پایگاه ثابت و یک موقت در بم، یک پایگاه در ریگان، فهرج و نرماشیر حوادث جاده ای را در شهرستان های شرقی استان کرمان طی ایام نوروز پوشش می دهند.
وی گفت: خدمات جمعیت هلال احمر با هدف تلاش برای سلامت انسان ها، به صورت کامل بشر دوستانه، با ایجاد فضای استراحت مسافران و خدمات پیشگیرانه اثربخشی بسیار‌ مناسبی در راستای کاهش حوادث داشته است.
فلاح ادامه داد: تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر در استان کرمان از 25 اسفندماه 97 تا پنجم فروردین ماه و از 11 تا 16 فروردین 98 در سه بیمارستان بردسیر، افضلی پور کرمان و بم مستقر است و تیم های واکنش سریع آقایان و بانوان در مرکز استان کرمان در ایام نوروز خدمات امدادی به مسافران می دهند.
وی با بیان اینکه هدف این جمعیت نشاط و شادابی مسافران نوروزی است اظهار داشت: 420 نفر در حوزه جوانان و 500 نفر در امداد و نجات خدمات این جمعیت را تا پایان تعطیلات نوروزی به مسافران نوروزی ارائه می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: سامانه 112 آماده پاسخگویی به سوالات مردم در حوزه های آموزشی، امدادی و کمک های اولیه در ایام نوروز است و همچنین افراد می توانند اطلاعات پایگاه های این جمعیت را از طریق شماره ندای امداد به دست آورند.
وی با بیان اینکه مسافران برای خدمات رسانی بهتر از مسیرهای اصلی تردد کنند گفت: مسافران نوروزی پیش از حرکت آموزش های اولیه امدادی را فرا گیرند و در جاده ها با سرعت مطمئنه برانند.
فلاح با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در حوادث تمامی دنیا و در بحران ها مشارکت دارد ادامه داد: سه هزار و 600 بسته غذایی همزمان با آغاز طرح نوروزی این جمعیت بین خانوارهای استان کرمان توزیع شد.
وی عنوان کرد: جمعیت هلال احمر استان کرمان برای سلامت عمومی به صورت داوطلبانه در مناطق محروم با اعزام تیم های پزشکی فعالیت می کند.
**طرح های هلال احمر حافظ جان مسافران نوروزی است
فرماندار بم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو گفت: جمعیت هلال احمر خدمات مناسبی به مسافران شهرستان بم عرضه می کند و طرح بهرفت و کمپین نه به تصادفات موجب تعهد مسافران در جاده ها و حافظ جان مسافران نوروزی شهرستان شده است.
هادی شهسوارپور تاکید کرد: با اقدامات فرهنگسازی جمعیت هلال احمر، طی تعطیلات نوروز تاکنون در شهرستان بم هیچ گونه تلفات جانی در حوادث جاده ای نداشتیم و این حوادث تنها سطحی بوده است و در این زمینه شهرستان بم رتبه خوبی در کشور دارد.
وی افزود: استقبال مناسبی از حوزه گردشگری شهرستان بم شده و امیدواریم تا پایان تعطیلات نوروزی این روند ادامه داشته باشد و در ادامه شاهد افزایش حضور گردشگران در این شهرستان باشیم.
فرماندار بم با اشاره به خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر در تهیه بروشور، نقشه و معرفی شهرستان بم گفت: تاکنون حدود 22 هزار نفر مهمان نوروزی در بم اقامت کردند و به صورت میانگین روزانه پنج هزار نفر از ارگ قدیم بازدید می کنند.
وی اضافه کرد: تمهیدات لازم از طریق دستگاه های مختلف ازجمله جمعیت هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راهنمایی و رانندگی برای خدمات دهی به مهمانان نوروزی اندیشیده شده است.
شهسوارپور با بیان اینکه بم یکی از تاریخی ترین شهرستان های کشور و دارای چهار اثر ثبت ملی و جهانی است گفت: ارگ تاریخی بم با 2800 سال سابقه شهرنشینی و بم با سکونت هفت هزار ساله، هر سال پذیرای مسافران بسیاری از سراسر کشور است.
وی با تاکید بر اینکه باغات خرمای بم یکی از دیدنی ترین مناطق طبیعی استان کرمان است تاکید کرد: باغ شهر بم با وسعت 30 هزار هکتاری در فهرست آثار جهانی ثبت شده و قنوات این شهرستان به عنوان پیوند زندگی بین انسان و کویر است.
فرماندار بم ادامه داد: از دیگر جاذبه های طبیعی شهرستان بم منطقه کویر، ریگ های یلان، تپه ستاره ای و کلوت ها جایگاهی ویژه در گردشگری استان کرمان دارند.
وی افزود: اقدامات خوبی برای مهمانان نوروزی در شهرستان بم انجام شده و مردم به بم سفر کنند و از جاذبه های آن دیدن کنند و بم با وجود 2 هتل چهار ستاره و سه ستاره، مهمانپذیر و بیش از 800 تخت خواب آماده سرویس دهی به مسافران نوروزی است.
شهسوارپور تصریح کرد: همچنین مدارس ، خانه های بوم گردی رستوران ها و جایگاه های ویژه در ارگ جدید بم به گردشگران نوروزی خدمات ارائه می کنند و برگزاری جشن ها با حضور هنرمندان کشوری، 2 پایگاه ستاد استقبال در ورودی شهر بم به این شهرستان جلوه ای ویژه بخشیده است.
**هلال احمر در تقویت گردشگری بم موفق عمل کرده است
یکی از مسافران نوروزی شهرستان بم نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای نخستین بار به استان کرمان و شهرستان بم سفر می کنم و در بدو ورود با نقشه ها و معرفی مطلوب نیروهای جوان جمعیت هلال احمر با جاذبه های گردشگری این منطقه آشنا شدم لذا این جمعیت در تقویت گردشگری موفق و موثر عمل کرده است.
علی صیفی که به همراه خانواده خود به استان کرمان سفر کرده است ادامه داد: شهرستان بم جاذبه های گردشگری و شگفت انگیز بسیاری در خود جای داده است که می تواند ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان باشد.
وی با بیان اینکه در ورود به شهرستان بم و توسط پایگاه های جمعیت هلال احمر با جاذبه های این شهرستان آشنا شدم افزود: پس از بازدید از این شهرستان علاقمندم شهرستان های دیگر استان کرمان را نیز از نزدیک ببینم و مدت بیشتری در این استان باقی بمانم.
این مسافر تهرانی شهرستان بم ادامه داد: نخلستان های خرما، باغ شهر زیبای بم، ارگ باستانی و جدید، قنوات جهانی، تپه های ستاره ای یلان، کلوت، نپکا(بزرگترین گلدان های طبیعی)، میل نادری، قلعه تاریخی دارستان، روستای عشایری کشیت آمیس، رودخانه دائمی ذنیقوئیه، منطقه حفاظت شده سنگ مس، منطقه ییلاقی دهبکری، کوههای کویری کفوت و سد بزرگ نساء چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.
وی افزود: خدمت امدادگران جمعیت هلال احمر با اقدامات پیشگیرانه و امدادرسانی در حوادث سفر را به مسافران نوروزی سهل کرده است.
همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با همراهی معاونان وی، فرمانداران شرق استان، مسئولان محلی همچنین و خبرنگاران ضمن بازدید از پایگاه های جمعیت هلال احمر با مسافران نوروزی و نیروهای این جمعیت دیدار و گفت و گو کردند و از موانع و مشکلات آنان آگاه شدند.
شهرستان بم در فاصله 190 کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.
گزارش: حامد سالاری
7420/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

100 هزار بیمار مبتلا به «هپاتیت c» در کشور وجود دارد

آغاز نصب قطعات پل راه‌آهن از 20 تیر ماه

مواجه بودن با کمبود یک سوم نیاز آبی مردم در زمان پیک مصرف

برخی نقاط کرمان با قطعی و برخی با کم‌فشاری آب مواجه‌اند/ آبرسانی سیار به برخی نقاط شهر کرمان

مشکل استان کرمان در مبارزه با موادمخدر، کویر و حضور اتباع بیگانه است

افزایش کشفیات موادمخدر صنعتی در کرمان/ بیش از 90 هزار نفر در استان تحت درمان اعتیاد

اقدامات ما با آسیب‌های اجتماعی نمی‌خواند/ باورهای غلط، عامل افزایش اعتیاد بانوان

حکومت به تنهایی نمی‌تواند با مواد مخدر مبارزه کند/ انتقال موادمخدر با پهباد!!

راه اندازی پلیس قضایی نقش مهمی در تحول دستگاه قضا دارد

سه بهله پرنده شکاری به حفاظت محیط زیست کهنوج تحویل داده شد

صدور یک درصد، گواهی‌های سفید در پزشکی قانونی/هشدار نسبت به کسانی که تصادف ساختگی ایجاد می‌کنند

راه اندازی پلیس ویژه اجرای احکام

پیگیری اجرای پروژه های شهری/ شبکه حمل و نقل عمومی تکمیل می شود

اجرای فرش موزائیک و جدول گذاری معابر کرمان

جیره‌بندی آب به هیچ‌عنوان در دستور کار شرکت آبفای کرمان نیست/با مدیریت فشار؛ آب را کنترل و توزیع می‌کنیم

هوای بهاری کرمان خنک‌تر از سال گذشته/پیش‌بینی وزش باد و گرد و غبار در استان

پیگیری احداث 10 هزار واحد مسکونی در شهرستان سیرجان

تبلیغات هدیه شارژ اینترنت رایگان حربه ای برای کلاهبرداری است

217 هزار کیلومتر جاده آسفالته در کشور وجود دارد

میزان شکایات مردم از دستگاه ها در ارزیابی مدیران ملاک عمل خواهد بود

دعاوی مطروحه علیه دستگاه های دولتی آسیب شناسی شود

شکایات علیه ادارات استان کرمان از درجه 2 به 1 تبدیل شده است!!

عدم پاسخگویی به مراجعه کنندگان زیبنده نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی نیست

جشنواره خیرین مدرسه ساز، تجلیل از سخاوت و ایثار است

تمامی قضات استان کرمان؛ بومی هستند/باید سیستم قضایی چابک شود

لزوم ضربه زدن به بنیان اقتصادی قاچاقچیان/ 112 تن مواد مخدر کشف شد

تثبیت مالکیت 99 درصد اراضی در حوزه منابع طبیعی جنوب استان/ کاهش 12 درصدی آمار ازدواج در استان

یکی از سرکردگان باندهای عمده قاچاق مسلح مواد مخدر کشور در جیرفت بازداشت شد

سایه تشنگی همچنان بر سر شهر کرمان

استاندار کرمان پای درد و دل عشایر منطقه لاله‌زار شهرستان بردسیر

هر آنچه که باید درباره دستگاه قضا در استان کرمان بدانید

انتقاد استاندار کرمان از نیمه تمام ماندن 200 پروژه ملی در استان کرمان

آمارها نگران کننده از مصرف ماده مخدر «گل» در بین دانش اموزان

برگزاری جشنواره 2020 در کرمان/میدان شورای کرمان پیاده راه می‌شود

97 درصد نیروهای قرارگاه خاتم برای اجرای پروژه‌های کرمان بومی هستند/تشریح اولویت‌های بعدی پروژه‌های در دست اقدام

تقاطع غیرهمسطح شهید الله دادی (پل ابوذر) کرمان افتتاح شد

چهار طرح بیمارستانی با اعتبار 158 میلیارد ریال در جیرفت تکمیل شد

348 مورد زنده گیری انواع مار توسط آتش نشانان در کرمان انجام شد

زنده‌گیری 348 مار از ابتدای سال‌جاری تا کنون در شهر کرمان

98 درصد شهرهای کشور تحت پوشش شبکه گاز/اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به 18 شهر فاقد گاز جنوب کرمان تا سال 99

گازرسانی روستایی در کرمان 35 درصد از متوسط کشوری پایین‌تر است

دمای 47 درجه در کهنوج ثبت شد

برخورد با فعالیت های معدنی فاقد مجوز در استان کرمان

تشریح اقدامات پساسیل در کرمان

چاه های مجاز استان کرمان ساماندهی می شود

ایست و بازرسی موقت برای پیشگیری از قاچاق گندم ایجاد شود

رئیس کل دادگستری کرمان از برخورد با قاچاقچیان گندم خبر داد

افزون بر یک تن مرغ تاریخ مصرف گذشته در جیرفت کشف شد

استفاده 120 درصدی استان کرمان از آب‌های تجدیدپذیر/مسدود کردن 205 حلقه چاه غیرمجاز در استان در سال جاری

افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح ابوذر کرمان با حضور معاون وزیر کشور