کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد:

تلاش برای جلوگیری از هیچ گونه توقفی در حوزه تولید اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" صبح امروز در نشست با قضات و کارکنان اداری دادگستری شهر کرمان اظهار کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است.
وی در بخش اول سخنان خود با اشاره به سیل اخیر در برخی از مناطق کشور گفت: در ابتدای سال جدید ملت ایران شاهد بارش نزولات آسمانی و رحمت الهی در کشور بودند و از این بابت خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم.
موحد عنوان کرد: در برخی از نقاط و استان ها هموطنان عزیزمان به واسطه سیل صدمات جسمی و مالی دیده اند و حتی عده ای جان خود را از دست داده اند و به اموال مردم خسارات قابل توجهی وارد شده است و بسیاری از زیرساخت ها های شهری و روستایی از قبیل راه ها و پل ها و تأسیسات خدماتی آسیب جدی دیده اند و مردم در مشقت قرار گرفته اند و به حول قوه الهی و با همت و تلاش شبانه روزی مجموعه های مختلف و همراهی و همکاری مردم که در این قبیل مواقع به مدد هموطنان خود می شتابند این مشکلات هم با تدبیر حل و فصل خواهد شد.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد: طبق سنوات گذشته کارمندان دادگستری استان کرمان با هماهنگی با معاونت مالی و پشتیبانی دادگستری کل بخشی از حقوق خودرا به صورت داوطلبانه به امر خداپسندانه کمک به مردم سیل زده کشور اختصاص خواهند داد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به نامگذااری سال 98 با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال "رونق تولید" به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور و انبوه زائران مجاوران حرم رضوی اشاره کرد و افزود: و رهبر معظم انقلاب سال جدید را سال فرصت ها خواندند و تأکید فرمودند که با تحقق شعار سال یعنی "رونق تولید" موجب تحول در بخش های مختلف،افزایش اشتغال،حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی و افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد و سال 98 سال امکانات و گشایش برای ملت ایران خواهد بود.
رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه رونق تولید وظیفه آحاد ملت است، تاکید کرد: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه قوه قضاییه در حمایت از "رونق تولید" وظایف مهمی را عهده دار است و دستیابی به این هدف مهم اقتضائات خاص خودش را دارد ادامه داد:همه باید به این اقتضائات پایبند باشیم و تولید کنندگان، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان باید کمر همت بگمارند و حرکت پرشتاب تری در این عرصه داشته باشند.
نماینده عالی دستکاه قضائی در استان کرمان با بیان اینکه در جهت عملیاتی شدن شعار سال دادگستری استان برنامه هایی را در سطح استانی آغاز کرده است،افزود: بازدید از کارخانه ها و کارگاه های تولیدی با هدف حل مشکلات حقوقی وقضائی بخش تولید و همچنین برگزاری نشست های مشترک با بانک ها،اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در جهت حل مشکلات اقتصادی با قوت بیشتری در سال جدید از سوی مقامات ارشد قضائی استان دنبال خواهد شد.
وی اعلام کرد:اولین جلسه شورای قضایی استان و همچنین نخستین نشست مشترک روساء و دادستان های سراسر استان به موضوع "رونق تولید" اختصاص یافته است و به تمامی روساء و دادستان های سراسر استان نیز ابلاغ شده است تا در جهت رفع موانع تولید در شهرستان تلاش نمایند و در این رابطه نیازمند یک حرکت همه جانبه و مستمر هستیم.
موحد با اشاره به اینکه انتخاب عنوان "رونق تولید" برای سال جدید یک انتخاب هوشمندانه بود،یادرآور شد: افزایش سهم درآمدی دولت از مالیات و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی مستلزم رونق تولید است و همچنین رفاه اجتماعی و ایجاد بازار رقابتی محصولات بدون رونق تولید شدنی نیست و اشتغال بدون فعالیت جدی بخشهای تولیدی شدنی نیست.
رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اواخر سال 97 و در آستانه سال جدید از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی)حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان ریاست قوه قضایی منصوب گردید.
این مقام ارشد قضائی عنوان کرد:در دوران مدیریت10 ساله حضرت آیت الله آملی لاریجانی حقیقتا گامهای بزرگی در قوه قضاییه در بخش های مختلف از جمله توسعه منابع انسانی و توسعه فضاهای اداری برداشته شد و قوانین جدید تصویب گردید و تحولات عظیمی در حوزه ساختاری قوه قضائیه رخ داد و دستگاه حرکت رو به جلو داشت و استقلال دستگاه قضایی از جمله ویژگی‌های بارز دوران مدیریت حضرت آیت الله آملی لاریجانی بود
وی گفت: انتصاب حضرت آیت الله رئیسی سر آغاز یک دوره جدید کار تلاش شبانه روزی برای تحول در دستگاه قضایی کشور و حل مسائل قضایی مردم است
موحد با شاره به اینکه در این چهل سال دستگاه قضائی اقدامات خوبی انجام داده است و قدردان این خدمات بود،خاطر نشان کرد: شعار دوره جدید مدیریتی قضائی کشور بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری تحول قضایی انتخاب شده است.
این مقام قضایی با اشاره به اینکه همه می دانیم تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد، گفت: نگرش تحولی و رو به جلو لازمه کارآمدی و اثربخشی خدمات قضایی است و با برنامه ریزی و با مجاهدت و با استفاده از نیروی انسانی تحول خواه و کارآمد با شتاب مناسب بایستی به سمت شرایط مطلوب حرکت کرد.
وی بیان کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه آنچه که امنیت ملی کشور را به مخاطره می اندازد، کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت است و این دقیقا چیزی که دشمن به اشکال مختلف آن را دنبال می کند تاکید کرد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی بایستی ارتقاء اعتماد عمومی را به این دستگاه در سرلوحه کار خود قرار دهند و ارتباط با مردم و شنیدن خواست و حرف آنها و تبیین مسائل برای شهروندان لازم است و نباید تحت هیچ شرایطی مقامات قضائی ارتباطشان را با مردم قطع کنند.
وی گفت: دادگستری استان کرمان در سال جدید با نخبگان، جامعه دانشگاهیان، روحانیون، مدیران در حوزه های مختلف و در جهت استفاده از ظرفیت علمی و تجارب آنان ارتباط قوی تر و موثرتری برقرار خواهد کرد.
وی تصریح کرد: برخورد با مفاسد اقتصادی خواست جدی و عمومی مردم از دستگاه قضایی به ویژه در دوره جدید مدیریت قضایی کشور است و دادگستری استان کرمان نیز همچون گذشته مقابله سخت با عوامل فساد را در دستور کار خود قرار داده است
وی با اشاره به اینکه قانون گرایی و تمرکز برای اجرای قانون کلید حل مشکلات است، گفت:حفظ حقوق عامه، صیانت از آزادی های اجتماعی مردم، تکریم ارباب رجوع جزء مسائل اولویت دار دادگستری کرمان در سال جاری می باشد
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صدور 1272 رای مجازات‌های جایگزین حبس در کرمان

حضور غرفه آتش نشانی در نمایشگاه بزرگ جشنواره شهروندی تابستان کرمان

حمله آفت مگس مدیترانه‌ای به شهرهای کرمان، رابر و بم

تعیین تکلیف وضعیت کودکان کار و خیابانی در کرمان/روند کند دریافت مجوز کمپ ماده 16 ویژه زنان

وجود 987 نفر معلول ضایعه نخاعی در استان کرمان

رونمایی از اولین خودروی تجهیزات تخصصی CBRN جهت مقابله با بحران‌های شیمیایی، بیولوژیک و پرتویی

2 کارگر مقنی در رفسنجان جان باختند

طرح جمع آوری متکدیان در شهر رفسنجان آغاز شد

25 شرکت حمل و نقل متخلف در جنوب کرمان شناسایی شد

خانواده فاریابی زندگی دوباره به قاتل 21 ساله بخشیدند

8.15 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند

وضعیت سفید استان کرمان در مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو

390 خانوار در رفسنجان تحت پوشش بهزیستی هستند

12000 لیتر سوخت قاچاق در جیرفت کشف شد

وجود 250 زندانی غیرعمد در کرمان/جمع‌آوری کمک 98 میلیارد ریال خیرین در ماه رمضان

جمعیت جامعه عشایری قلعه گنج کرمان 12 هزار و 97 نفر اعلام شد

تکمیل راههای روستایی استان کرمان نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است

1074 نفر، کشته‌شدگان حوادث رانندگی استان کرمان در سال گذشته

پیش‌بینی افزایش تلفات تصادفات جاده‌ای استان در سال‌جاری/معرفی 3 محور مرگ‌خیز استان کرمان

برای کاهش تلفات جاده‌ای در سال 97 چه کاری انجام داده‌اید که در سال 96 نکرده‌اید؟!!

پایان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان/ رصد همچنان ادامه دارد

تداوم هوای گرم در استان کرمان/پیش‌بینی وزش بادهای لحظه‌ای

واکنش شهرداری کرمان به اکران مخدوش بیلبورد مرتبط با کنسرت گروه لیان

بوستان «شهید» شهر کرمان بهسازی می‌شود

اوج تلاش در دمای 50درجه/ نخلستان ها در «خرماپزان بم» جان می گیرد

آتش‌سوزی شهرک ذغالسنگ مهار شد/ شرکت ذغالسنگ به اخطارهای شهرداری بی‌توجه بود

درختان بلوار ذغالسنگ در آتش سوختند

700 هزار نفر در کشور به اوتیسم مبتلا هستند

تعمیرگاهی در خیابان سرباز منفجر شد

جمعیت کیفری شهرستان راور 30 درصد کاهش یافته است

لزوم همکاری همه برای عبور از تابستان/ اعلام ساعات کاهش فشار شبکه آب شهر کرمان

زمینه آزادی 291 زندانی غیر عمد در استان کرمان فراهم شد

جنوب کرمان رتبه نخست کانون فرهنگی مساجد روستایی کشور را دارد

سردار «حسنی‌سعدی» مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان به درجه بازنشستگی نائل آمد

890 هزار نفر در بافت‌های فرسوده استان ساکن هستند

انجام هزار و 152عملیات توسط آتش نشانان/ نجات 223 نفر

پهنای باند استان کرمان به 700 گیگابایت افزایش می یابد

زیرسازی و آسفالت برخی معابر شهر کرمان در دست اقدام است

بررسی طرح تدفین اجساد در مواقع بحران

انفجار کارخانه ذوب فروکروم رفسنجان یک کشته و 2 مصدوم داشت

برنامه‌ریزی مهمترین عامل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا است

برخورد خودروی پژو و دنا 6 کشته برجای گذاشت

برخورد پژو و دنا 6 کشته و 7زخمی برجای گذاشت

سقوط کارگر ساختمانی در کرمان

انتقال مصدومین حادثه فروکروم رفسنجان با اورژانس هوایی به کرمان

توقف فعالیت یک شرکت بزرگ هرمی در استان کرمان

پاییز 98؛ بهره‌برداری از فاز اول طرح انتقال آب از خلیج فارس/وضعیت آب مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان بهتر از 2 هفته قبل است

حفظ فضای سبز از توسعه‌ آن مهم‌تر است

عملکرد موفقیت‌آمیز دفاتر تسهیل‌گری کرمان/درخواست نمایندگان برای فعالیت دفاتر تسهیل‌گری در حوزه‌های انتخابیه

کاهش آسیب های اجتماعی در محلات تحت پوشش دفاتر تسهیلگری تا 5 سال آینده