کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد:

تلاش برای جلوگیری از هیچ گونه توقفی در حوزه تولید اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" صبح امروز در نشست با قضات و کارکنان اداری دادگستری شهر کرمان اظهار کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است.
وی در بخش اول سخنان خود با اشاره به سیل اخیر در برخی از مناطق کشور گفت: در ابتدای سال جدید ملت ایران شاهد بارش نزولات آسمانی و رحمت الهی در کشور بودند و از این بابت خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم.
موحد عنوان کرد: در برخی از نقاط و استان ها هموطنان عزیزمان به واسطه سیل صدمات جسمی و مالی دیده اند و حتی عده ای جان خود را از دست داده اند و به اموال مردم خسارات قابل توجهی وارد شده است و بسیاری از زیرساخت ها های شهری و روستایی از قبیل راه ها و پل ها و تأسیسات خدماتی آسیب جدی دیده اند و مردم در مشقت قرار گرفته اند و به حول قوه الهی و با همت و تلاش شبانه روزی مجموعه های مختلف و همراهی و همکاری مردم که در این قبیل مواقع به مدد هموطنان خود می شتابند این مشکلات هم با تدبیر حل و فصل خواهد شد.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد: طبق سنوات گذشته کارمندان دادگستری استان کرمان با هماهنگی با معاونت مالی و پشتیبانی دادگستری کل بخشی از حقوق خودرا به صورت داوطلبانه به امر خداپسندانه کمک به مردم سیل زده کشور اختصاص خواهند داد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به نامگذااری سال 98 با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال "رونق تولید" به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور و انبوه زائران مجاوران حرم رضوی اشاره کرد و افزود: و رهبر معظم انقلاب سال جدید را سال فرصت ها خواندند و تأکید فرمودند که با تحقق شعار سال یعنی "رونق تولید" موجب تحول در بخش های مختلف،افزایش اشتغال،حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی و افزایش ارزش پول ملی و توازن بودجه ای خواهد شد و سال 98 سال امکانات و گشایش برای ملت ایران خواهد بود.
رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه رونق تولید وظیفه آحاد ملت است، تاکید کرد: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه قوه قضاییه در حمایت از "رونق تولید" وظایف مهمی را عهده دار است و دستیابی به این هدف مهم اقتضائات خاص خودش را دارد ادامه داد:همه باید به این اقتضائات پایبند باشیم و تولید کنندگان، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان باید کمر همت بگمارند و حرکت پرشتاب تری در این عرصه داشته باشند.
نماینده عالی دستکاه قضائی در استان کرمان با بیان اینکه در جهت عملیاتی شدن شعار سال دادگستری استان برنامه هایی را در سطح استانی آغاز کرده است،افزود: بازدید از کارخانه ها و کارگاه های تولیدی با هدف حل مشکلات حقوقی وقضائی بخش تولید و همچنین برگزاری نشست های مشترک با بانک ها،اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در جهت حل مشکلات اقتصادی با قوت بیشتری در سال جدید از سوی مقامات ارشد قضائی استان دنبال خواهد شد.
وی اعلام کرد:اولین جلسه شورای قضایی استان و همچنین نخستین نشست مشترک روساء و دادستان های سراسر استان به موضوع "رونق تولید" اختصاص یافته است و به تمامی روساء و دادستان های سراسر استان نیز ابلاغ شده است تا در جهت رفع موانع تولید در شهرستان تلاش نمایند و در این رابطه نیازمند یک حرکت همه جانبه و مستمر هستیم.
موحد با اشاره به اینکه انتخاب عنوان "رونق تولید" برای سال جدید یک انتخاب هوشمندانه بود،یادرآور شد: افزایش سهم درآمدی دولت از مالیات و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی مستلزم رونق تولید است و همچنین رفاه اجتماعی و ایجاد بازار رقابتی محصولات بدون رونق تولید شدنی نیست و اشتغال بدون فعالیت جدی بخشهای تولیدی شدنی نیست.
رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اواخر سال 97 و در آستانه سال جدید از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی)حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان ریاست قوه قضایی منصوب گردید.
این مقام ارشد قضائی عنوان کرد:در دوران مدیریت10 ساله حضرت آیت الله آملی لاریجانی حقیقتا گامهای بزرگی در قوه قضاییه در بخش های مختلف از جمله توسعه منابع انسانی و توسعه فضاهای اداری برداشته شد و قوانین جدید تصویب گردید و تحولات عظیمی در حوزه ساختاری قوه قضائیه رخ داد و دستگاه حرکت رو به جلو داشت و استقلال دستگاه قضایی از جمله ویژگی‌های بارز دوران مدیریت حضرت آیت الله آملی لاریجانی بود
وی گفت: انتصاب حضرت آیت الله رئیسی سر آغاز یک دوره جدید کار تلاش شبانه روزی برای تحول در دستگاه قضایی کشور و حل مسائل قضایی مردم است
موحد با شاره به اینکه در این چهل سال دستگاه قضائی اقدامات خوبی انجام داده است و قدردان این خدمات بود،خاطر نشان کرد: شعار دوره جدید مدیریتی قضائی کشور بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری تحول قضایی انتخاب شده است.
این مقام قضایی با اشاره به اینکه همه می دانیم تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد، گفت: نگرش تحولی و رو به جلو لازمه کارآمدی و اثربخشی خدمات قضایی است و با برنامه ریزی و با مجاهدت و با استفاده از نیروی انسانی تحول خواه و کارآمد با شتاب مناسب بایستی به سمت شرایط مطلوب حرکت کرد.
وی بیان کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه آنچه که امنیت ملی کشور را به مخاطره می اندازد، کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت است و این دقیقا چیزی که دشمن به اشکال مختلف آن را دنبال می کند تاکید کرد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی بایستی ارتقاء اعتماد عمومی را به این دستگاه در سرلوحه کار خود قرار دهند و ارتباط با مردم و شنیدن خواست و حرف آنها و تبیین مسائل برای شهروندان لازم است و نباید تحت هیچ شرایطی مقامات قضائی ارتباطشان را با مردم قطع کنند.
وی گفت: دادگستری استان کرمان در سال جدید با نخبگان، جامعه دانشگاهیان، روحانیون، مدیران در حوزه های مختلف و در جهت استفاده از ظرفیت علمی و تجارب آنان ارتباط قوی تر و موثرتری برقرار خواهد کرد.
وی تصریح کرد: برخورد با مفاسد اقتصادی خواست جدی و عمومی مردم از دستگاه قضایی به ویژه در دوره جدید مدیریت قضایی کشور است و دادگستری استان کرمان نیز همچون گذشته مقابله سخت با عوامل فساد را در دستور کار خود قرار داده است
وی با اشاره به اینکه قانون گرایی و تمرکز برای اجرای قانون کلید حل مشکلات است، گفت:حفظ حقوق عامه، صیانت از آزادی های اجتماعی مردم، تکریم ارباب رجوع جزء مسائل اولویت دار دادگستری کرمان در سال جاری می باشد
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیش از 683 هزار سند مالکیت تک برگ در استان صادر شده است

برخورد اتوبوس با کامیون 12 کشته و زخمی برجای گذاشت

بیش از 683 هزار سند مالکیت تک برگ در استان صادر شده است

تصادف اتوبوس در کرمان یک کشته و 11زخمی برجا گذاشت

تگرگ 360 میلیارد تومان به باغات پسته سیرجان خسارت زد

ساخت باند فرود اضطراری هواپیما در قلعه گنج آغاز شد

دامداران نسبت به خروج دام های خود از جازموریان اقدام کنند

پمپ تزریق دارو در دانشگاه علوم پزشکی کرمان رونمایی شد

انفجار در رفسنجان جان دختر 2 ساله را گرفت

مرکز رشد و فناوری های سلامت وزنه ای علمی برای کرمان است

دامداران نسبت به خروج دام های خود از جازموریان اقدام کنند

سرعت باد در کرمان به 80کیلومتر بر ساعت رسید/دمای هوا کاهش می‌یابد

طوفان شن و ریزگردها کرمانی ها را خانه نشین کرد/ سرما در کمین است

فرمانده سپاه کرمان:سپاه خادم مردم و بازوی ولایت است

انجام 309 عملیات توسط آتش‌نشانان

وضع مطلوب مراتع کوچ عشایر کرمان را به تعویق انداخت

400 تن زباله در کرمان تولید می‌شود/ بازیافت 2 درصدی زباله‌ها

برخی سیلاب‌های اخیر در اثر تجاوز به محیط زیست رخ داد

کرمان در تامین منابع مالی بازسازی حمیدیه نقشی ندارد

جزییات اقدامات کرمانی‌ها در شهرستان سیل زده حمیدیه تشریح شد

پایان کار هلال احمر کرمان در حمیدیه / 27 هزار نفر امدادرسانی شدند

21 درصد جمعیت بالای 35 سال رفسنجان مبتلا به دیابت هستند

400 نفر از مددجویان قالیباف کمیته امداد کرمان فاقد بیمه هستند

غلظت ریزگردها در فهرج به 52 برابر حد مجاز رسید

انجام 309 عملیات آتش نشانی در کرمان/ 90 نفر نجات یافتند

افزایش 242 درصدی بارندگی‌ها در کرمان/ منابع آب زیرزمینی خالی است

هلال احمر کرمان 446 تن کالا به خوزستان ارسال کرد

اعتبارات دولتی استان به رفع بحران حمیدیه اختصاص نیافته است

اعتبارات عمرانی کرمان به مناطق سیل زده اختصاص نمی یابد

مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد

وضع مطلوب مراتع کوچ عشایر کرمان را به تعویق انداخت

مدیرکل اطلاعات کرمان به اخلال گران در امنیت هشدار داد

700 هکتار از زمین های منوجان از وجود ملخ ها پاکسازی شد

پیش‌بینی بسته‌های حمایتی برای حقوق‌بگیر و بازنشستگان/اتخاد تصمیمات ناپخته در باشگاه مس

از وضعیت نگران‌کننده چند شهرستان استان در برابر سیل تا ساخت دانشگاه در مسیل رودخانه!!

افتتاح رسمی آب شیرین‌کن نسک و حرمک با اعتبار 700 میلیون ریال

عملکرد استان کرمان در حمیدیه خوزستان

استان کرمان؛ مسئول بازسازی شهرستان حمیدیه خوزستان شد

8 هکتار به فضای سبز کرمان اضافه می‌شود

خسارت 442 میلیارد تومانی سیل اخیر به استان/مسدود بودن محورهای «شهداد – نهبندان» و «راور – دیهوک»

وضعیت بارندگی استان کرمان 2 درصد بالاتر از متوسط بلند مدت قرار گرفت

پشه بند و لباس؛ نیازهای کنونی سیل‌زدگان خوزستان/خروج نیروهای هلال احمر کرمان از حمیدیه

از نفوذ 108 میلیون مترمکعبی آب به سفره‌های زیرزمینی تا پر شدن 73 درصدی ظرفیت سدهای استان

دوم سوم جمعیت رفسنجان چاق یا اضافه وزن دارند

پیش‌بینی وزش بادهای شدید در کرمان/گروه‌های حساس نکات ایمنی را رعایت کنند

تفاهم نامه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جیرفت منعقد شد

جیرفت بیشترین بارش؛ فهرج کمترین/خروج کامل سامانه بارشی ظهر فردا از استان کرمان

باز شدن دریچه‌های سد بافت

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند

عضو خبرگان رهبری: سال 98با امید و فداکاری آغاز شد