کرمان رصد

آخرين مطالب

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد اجتماعي

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سید مهران عالم زاده در نشست عمومی شورای شهر کرمان شهردار کرمان ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان در کشور، گفت: بر اساس دستور وزارت کشور تعدادی از استان‌ها به عنوان معین معرفی و مقرر شده است تا استان‌های همجوار تمامی کمک‌های خود را به استان‌های معین انتقال و از آنجا به استان‌های سیل زده انتقال یابد.

عالم زاده با بیان اینکه شهرداری در حال جمع آوری وسایل برای انتقال به این استان‌ها است، افزود: در این راستا موکب شهرداری ظرف دو روز آینده در خوزستان برای طبخ غذا گرم مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: ماشین آلات و تجهیزات لازم اعلام شده نیز در حال جمع آوری بوده و به زودی اعزام می‌شود.

شهردار کرمان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در سال گذشته و نوروز امسال پرداخت و افزود: در سال گذشته بحث برنامه ریزی، اجرا و نظم دهی به ساختارها، بحث لوایح و خرید نرم افزارها در دستور کار قرار گرفت تا بتوان در سنوات بعد اقدامات خوبی انجام شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری است، افزود: خوشبختانه سه تقاطع غیر هم سطح به بهره برداری رسید و پل ابوذر نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته 20 پارک کوچک به بهره برداری رسید و بوستان شهدای شهرداری نیز اواسط هفته جاری به بهره برداری می‌رسد.

شهردار کرمان اظهار کرد: در راستای نوسازی و ارتقای ناوگان اتوبوس رانی تا کنون 10 دستگاه اتوبوس بهسازی شده است، یک دستگاه اتوبوس گردشگری راه اندازی و دو دستگاه اتوبوس برای معلولان آماده سازی شد.

وی با بیان اینکه به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات شهرداری برای نوروز امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل باشد، افزود: در ایام نوروز امسال هزار و 500 ساعت برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس سلایق مختلف برگزار شد و هم چنان نیز ادامه دارد.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همت و حمایت شورا در تأمین بودجه‌ها اجرایی شد، از همراهی صمیمانه آنها تشکرکرد.

وی از همراهی و همدلی استاندار، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سایر واحدهای شهرداری که در اجرا و برگزاری برنامه‌های نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

عالم زاده از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی به موقع آنها تشکر و قدردانی کرد و گفت: این اقدام آنها باعث دلگرمی همکاران در شهرداری شده است.

شهردار کرمان از راه اندازی شهرداری بافت قدیم در سال جاری خبر داد و گفت: اجرای طرح مسیر دوچرخه نیز از خرداد امسال کلید خواهد خورد.

لزوم ایجاد بستر مناسب برای مقابله با سیلاب در کرمان

رئیس شورای شهر کرمان هم در این نشست ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل و ایجاد مشکلات برای بسیاری از هم وطنان مان در جای جای ایران، گفت: وقوع این حوادث احتمالی می‌طلبد که به کرمان و مشکلات سیل بیشتر بیندیشیم.

محمد فرشاد ادامه داد: در این راستا امروز در معاونت عمرانی جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضعف‌ها شناسایی شد. برای رفع مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شد تا اگر چنین حوادثی در کرمان اتفاق بیفتد آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

وی ضمن تشکر از انتقال منصفانه و صادقانه اقدامات شهرداری در سال گذشته و ایام نوروز امسال توسط اصحاب رسانه، گفت: اعضای شورا نیز بسیار همراهی کردند تا بستر آماده شد و برنامه ریزی های شهردار راحت تر صورت پذیرد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد.

فرشاد ادامه داد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی، سه پروژه بزرگ در شهر کرمان به بهره برداری رسید و در کنار آن شاهد اجرای پروژه‌های کوچک‌تر در سطح شهر بودیم.

شرایط برای اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان مهیاست

وی با بیان اینکه سال گذشته سال ساماندهی و تثبیت شهرداری بود که خوشبختانه بخش زیادی از دیون پرداخت و حقوق کارکنان شهرداری به روز شد، ادامه داد: امسال شرایط برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذشته و اجرای پروژه‌های جدید مهیا است.

فرشاد تصریح کرد: بدون شک اعضای شورا همانند گذشته و با وقت بیشتر همیاری و کمک خواهند کرد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان ضمن تشکر از شهردار کرمان جهت توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: سال گذشته شاهد برگزاری سفره‌های هفت سین متعدد در شهر کرمان نبودیم که وقتی علت را از شهردار کرمان جویا شدیم وی اعلام کرد تا زمانیکه حقوق کارگران را نپردازیم دلیلی برای این هزینه‌ها نیست.

ایرانمنش ادامه داد: خوشبختانه شهرداری امسال هم حقوق‌ها را پرداخت کرد و هم شاهد تحولی عظیم در شهر بودیم بطوریکه شاهد هستیم با هزینه کم و با صرفه جویی همه اقشار را در نظر گرفتند و برای همه آنها برنامه‌های مختلفی تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال شاهد انفجار فرهنگی در شهر کرمان توسط شهرداری بودیم، از شهردار، مدیران و تمامی کارکنان شهرداری و هم چنین روابط عمومی شهرداری و تمامی اصحاب رسانه که پوشش خبری بی نظیری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

لزوم احیای سیل بندها در کرمان

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از زحمات شهردار و کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه عمرانی، پیشنهاد داد: به دلیل نگرانی مردم و مسئولان در خصوص سیل، مسیرهایی که در گذشته رودخانه بوده و اکنون وجود خارجی ندارد شهرداری ورود و سیل بندها را احیا کند و مسیرهایی را که نیاز به لایه روبی دارد را در اولویت کاری قرار دهد.

در ادامه علی اکبر مشرفی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری به جهت اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در نوروز امسال، گفت: این برنامه‌ها در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان ادامه پیدا کند.

حسین چناریان عضو شورای شهر نیز در نشست عمومی شورا با بیان اینکه اصلاح ساختار درآمدی و بودجه شهرداری اقدام بزرگی بود که توسط شهرداری انجام شد، از زحمات شبانه روزی شهردار در این خصوص و همچنین برنامه‌های تدارک دیده برای نوروز تشکر کرد و خواستار تداوم آنها در طول سال و در نقاط مختلف شهر شد.

کامیاب عضو شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن خداقوت و خسته نباشید به شهردار و کارکنان شهرداری، گفت: در ایام نوروز که همه سرگرم جشن و گردش بودند، مدیران و کارکنان شهرداری درگیر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای مردم بودند.

میرحسینی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز با بیان اینکه در ایام نوروز در برخی مراکز تاریخی در بین مردم حضور داشتم که خوشبختانه رضایت مردم و گردشگران را شاهد بودم، ادامه داد: می‌طلبد امسال در این مسیر محکم‌تر قدم برداریم و در سالهای بعد بیشتر کار کنیم.

وی خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول سال در مکان‌های گردشگری و بافت قدیم شهر کرمان شد.

علی خدادادی نیز ضمن تشکر از شهرداری که شادابی و نشاط را برای مردم و میهمانان نوروزی به ارمغان آورد، به افتتاح بوستان‌های متعدد برای نوروز امسال اشاره کرد و گفت: اقدامات انجام شده در بوستان تمدن کاری نو و زیبا بود که برای اولین بار در شهر کرمان کنده کاری مکان‌های تاریخی بر روی آجر در این پارک انجام شده است که از مردم دعوت می‌شود حتماً از این بوستان دیدن کنند.

علی بهرامی نایب رئیس شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن تشکر ویژه از شهردار کرمان به دلیل اجرای برنامه‌های مختلف در نوروز امسال با رویکرد فرهنگی و مردمی، گفت: بازتاب و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه‌ها به شورا ثابت شد، اگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شود مردم نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

وی گفت: همه فعالیت‌های نوروزی با بودجه کمی انجام و خوشبختانه برنامه‌های نوروزی طبق زمان بندی اعلام شده در ایام نوروز برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علت باز شدن دریچه های سد جیرفت چه بود؟

زمین لرزه 4.1 ریشتری در هجدک راور

نماینده استاندار کرمان : بحران سیل در حمیدیه مدیریت شده است

2 جوان قلعه گنجی پای چوبه دار از قصاص رهایی یافتند

آمادگی شهرداری کرمان برای ساماندهی کودکان کار و متکدیان

بازداشت فرد منتشرکننده مطالب توهین آمیز به نبی مکرم اسلام (ص)

عضو خبرگان رهبری: سال 98با امید و فداکاری آغاز شد

ساخت و سازهای 23 شهرستان کرمان در بستر رودخانه قرار دارد

بارش‌های اخیر در سازه‌های آبخیزداری شهرستان رفسنجان ذخیره سازی شد

کارشناسان، خسارت سیل در روستاهای شهداد را برآورد می کنند

احتمال رسیدن ذخیره آب پشت سد نساء به 150 میلیون مترمکعب/برای ارگ بم مشکلی پیش نیامده است

هلال احمر کرمان به بیش از 11 هزار خوزستانی امدادرسانی کرد

شهردار : هشت میلیون متر مکعب آب از معابر کرمان جمع آوری شد

عملیات بازسازی پل کالیشور راور با فروکش کردن آب آغاز می شود

6 روستا در کرمان بر اثر تهدید سیلاب تخلیه شد

مدیریت اردوگاههای سیل‌زدگان حمیدیه به ستاد معین کرمان واگذار شد

پروازهای فرودگاه کرمان برقرار است

جدیدترین اقلام مورد نیاز سیل زدگان خوزستان اعلام شد

3800 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در رفسنجان‌ و انار معدوم شد

مردم از سفرهای غیر ضروری جاده ای بپرهیزند

سیلاب راه ارتباطی 73 روستای کرمان را مسدود کرد

بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه (س) کرمان به خوزستان اعزام شد

نشست مشترک دستگاههای امدادرسان کرمان و حمیدیه خوزستان برگزار شد

غفلت از بلایای طبیعی در پدافند غیرعامل - بهنام احمدی *

ارسال محموله 28 تنی امدادی، بهداشتی و غذایی استان کرمان به حمیدیه خوزستان

نباید دیدگاه‌های سیاسی و شخصی به مشارکت و همکاری در کارها لطمه وارد کند

با ایجادسیل‌بندها و دیوار حفاظتی؛ 90 درصد شهر کرمان در برابر سیل امن خواهد شد

بیمارستان صحرایی با تجهیزات کامل درمانی به خوزستان ارسال شد

ارسال اولین کامیون کمک‌های مردم استان کرمان طی هفته جاری به استان‌های سیل‌زده

طرح اضطرار سیل در کرمان تدوین شد

وقوع سیلاب در قناتغستان/ چندین واحد مسکونی دچار آب گرفتگی شدند

نماینده استاندارکرمان در امر کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان معرفی شد

آخرین وضعیت کمک های امدادی کرمان به استان های سیل زده تشریح شد

بارش باران 10 واحد مسکونی ماهان کرمان را دچار آبگرفتگی کرد

کرمان در 25 شاخص از میانگین کشوری پائین تر است

100 سبد غذایی در روستاهای قلعه گنج توزیع شد

بازگشایی 70 راه روستایی «دوره چگنی» لرستان توسط تیم‌های راهداری استان کرمان

آبگرفتگی برخی منازل مسکونی در مناطق قناتغستان و ماهان/23 و 24 فروردین، روزهای نگران‌کننده بارانی

کرمانی‌ها به کمک سیل‌زدگان حمیدیه خوزستان می‌روند

پنجمین محموله امدادی کرمان به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد

سامانه بارشی در برخی مناطق کرمان فعال است

380 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد در شهربابک معدوم شد

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد

تلاش دادگستری برای جلوگیری از توقف چرخ تولید در استان کرمان

انجام بیش از 4000 عملیات توسط آتش نشانان کرمانی

بارش باران در غرب استان/وزش بادهای نسبتا شدید

30 هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل جنوب کرمان مسافرت کردند

کرمانی‌ها 520 میلیون تومان به سیل‌زدگان کشور کمک کردند

1788 نفر به مراکز خون گیری کرمان طی نوروز مراجعه کردند

565 هزار پرونده وارد دادگستری کرمان شد