کرمان رصد

آخرين مطالب

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد اجتماعي

راه اندازی شهرداری بافت قدیم/ طرح مسیر دوچرخه سواری کلید می‌خورد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سید مهران عالم زاده در نشست عمومی شورای شهر کرمان شهردار کرمان ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان در کشور، گفت: بر اساس دستور وزارت کشور تعدادی از استان‌ها به عنوان معین معرفی و مقرر شده است تا استان‌های همجوار تمامی کمک‌های خود را به استان‌های معین انتقال و از آنجا به استان‌های سیل زده انتقال یابد.

عالم زاده با بیان اینکه شهرداری در حال جمع آوری وسایل برای انتقال به این استان‌ها است، افزود: در این راستا موکب شهرداری ظرف دو روز آینده در خوزستان برای طبخ غذا گرم مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: ماشین آلات و تجهیزات لازم اعلام شده نیز در حال جمع آوری بوده و به زودی اعزام می‌شود.

شهردار کرمان در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات شهرداری در سال گذشته و نوروز امسال پرداخت و افزود: در سال گذشته بحث برنامه ریزی، اجرا و نظم دهی به ساختارها، بحث لوایح و خرید نرم افزارها در دستور کار قرار گرفت تا بتوان در سنوات بعد اقدامات خوبی انجام شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت کار شهرداری است، افزود: خوشبختانه سه تقاطع غیر هم سطح به بهره برداری رسید و پل ابوذر نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سال گذشته 20 پارک کوچک به بهره برداری رسید و بوستان شهدای شهرداری نیز اواسط هفته جاری به بهره برداری می‌رسد.

شهردار کرمان اظهار کرد: در راستای نوسازی و ارتقای ناوگان اتوبوس رانی تا کنون 10 دستگاه اتوبوس بهسازی شده است، یک دستگاه اتوبوس گردشگری راه اندازی و دو دستگاه اتوبوس برای معلولان آماده سازی شد.

وی با بیان اینکه به شهروندان قول داده بودیم که اقدامات شهرداری برای نوروز امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل باشد، افزود: در ایام نوروز امسال هزار و 500 ساعت برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس سلایق مختلف برگزار شد و هم چنان نیز ادامه دارد.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها با همت و حمایت شورا در تأمین بودجه‌ها اجرایی شد، از همراهی صمیمانه آنها تشکرکرد.

وی از همراهی و همدلی استاندار، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و سایر واحدهای شهرداری که در اجرا و برگزاری برنامه‌های نوروزی تشکر و قدردانی کرد.

عالم زاده از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع رسانی به موقع آنها تشکر و قدردانی کرد و گفت: این اقدام آنها باعث دلگرمی همکاران در شهرداری شده است.

شهردار کرمان از راه اندازی شهرداری بافت قدیم در سال جاری خبر داد و گفت: اجرای طرح مسیر دوچرخه نیز از خرداد امسال کلید خواهد خورد.

لزوم ایجاد بستر مناسب برای مقابله با سیلاب در کرمان

رئیس شورای شهر کرمان هم در این نشست ضمن ابراز نگرانی از وقوع سیل و ایجاد مشکلات برای بسیاری از هم وطنان مان در جای جای ایران، گفت: وقوع این حوادث احتمالی می‌طلبد که به کرمان و مشکلات سیل بیشتر بیندیشیم.

محمد فرشاد ادامه داد: در این راستا امروز در معاونت عمرانی جلسه‌ای در این خصوص برگزار و ضعف‌ها شناسایی شد. برای رفع مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شد تا اگر چنین حوادثی در کرمان اتفاق بیفتد آمادگی‌های لازم وجود داشته باشد.

وی ضمن تشکر از انتقال منصفانه و صادقانه اقدامات شهرداری در سال گذشته و ایام نوروز امسال توسط اصحاب رسانه، گفت: اعضای شورا نیز بسیار همراهی کردند تا بستر آماده شد و برنامه ریزی های شهردار راحت تر صورت پذیرد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شد.

فرشاد ادامه داد: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی، سه پروژه بزرگ در شهر کرمان به بهره برداری رسید و در کنار آن شاهد اجرای پروژه‌های کوچک‌تر در سطح شهر بودیم.

شرایط برای اجرای پروژه‌های جدید در شهر کرمان مهیاست

وی با بیان اینکه سال گذشته سال ساماندهی و تثبیت شهرداری بود که خوشبختانه بخش زیادی از دیون پرداخت و حقوق کارکنان شهرداری به روز شد، ادامه داد: امسال شرایط برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام گذشته و اجرای پروژه‌های جدید مهیا است.

فرشاد تصریح کرد: بدون شک اعضای شورا همانند گذشته و با وقت بیشتر همیاری و کمک خواهند کرد.

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان ضمن تشکر از شهردار کرمان جهت توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: سال گذشته شاهد برگزاری سفره‌های هفت سین متعدد در شهر کرمان نبودیم که وقتی علت را از شهردار کرمان جویا شدیم وی اعلام کرد تا زمانیکه حقوق کارگران را نپردازیم دلیلی برای این هزینه‌ها نیست.

ایرانمنش ادامه داد: خوشبختانه شهرداری امسال هم حقوق‌ها را پرداخت کرد و هم شاهد تحولی عظیم در شهر بودیم بطوریکه شاهد هستیم با هزینه کم و با صرفه جویی همه اقشار را در نظر گرفتند و برای همه آنها برنامه‌های مختلفی تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال شاهد انفجار فرهنگی در شهر کرمان توسط شهرداری بودیم، از شهردار، مدیران و تمامی کارکنان شهرداری و هم چنین روابط عمومی شهرداری و تمامی اصحاب رسانه که پوشش خبری بی نظیری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

لزوم احیای سیل بندها در کرمان

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر کرمان هم ضمن تشکر از زحمات شهردار و کارکنان شهرداری در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه عمرانی، پیشنهاد داد: به دلیل نگرانی مردم و مسئولان در خصوص سیل، مسیرهایی که در گذشته رودخانه بوده و اکنون وجود خارجی ندارد شهرداری ورود و سیل بندها را احیا کند و مسیرهایی را که نیاز به لایه روبی دارد را در اولویت کاری قرار دهد.

در ادامه علی اکبر مشرفی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز ضمن تشکر از شهرداری به جهت اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در نوروز امسال، گفت: این برنامه‌ها در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان ادامه پیدا کند.

حسین چناریان عضو شورای شهر نیز در نشست عمومی شورا با بیان اینکه اصلاح ساختار درآمدی و بودجه شهرداری اقدام بزرگی بود که توسط شهرداری انجام شد، از زحمات شبانه روزی شهردار در این خصوص و همچنین برنامه‌های تدارک دیده برای نوروز تشکر کرد و خواستار تداوم آنها در طول سال و در نقاط مختلف شهر شد.

کامیاب عضو شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن خداقوت و خسته نباشید به شهردار و کارکنان شهرداری، گفت: در ایام نوروز که همه سرگرم جشن و گردش بودند، مدیران و کارکنان شهرداری درگیر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برای مردم بودند.

میرحسینی عضو دیگر شورای شهر کرمان نیز با بیان اینکه در ایام نوروز در برخی مراکز تاریخی در بین مردم حضور داشتم که خوشبختانه رضایت مردم و گردشگران را شاهد بودم، ادامه داد: می‌طلبد امسال در این مسیر محکم‌تر قدم برداریم و در سالهای بعد بیشتر کار کنیم.

وی خواستار اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول سال در مکان‌های گردشگری و بافت قدیم شهر کرمان شد.

علی خدادادی نیز ضمن تشکر از شهرداری که شادابی و نشاط را برای مردم و میهمانان نوروزی به ارمغان آورد، به افتتاح بوستان‌های متعدد برای نوروز امسال اشاره کرد و گفت: اقدامات انجام شده در بوستان تمدن کاری نو و زیبا بود که برای اولین بار در شهر کرمان کنده کاری مکان‌های تاریخی بر روی آجر در این پارک انجام شده است که از مردم دعوت می‌شود حتماً از این بوستان دیدن کنند.

علی بهرامی نایب رئیس شورای شهر کرمان در نشست عمومی شورا ضمن تشکر ویژه از شهردار کرمان به دلیل اجرای برنامه‌های مختلف در نوروز امسال با رویکرد فرهنگی و مردمی، گفت: بازتاب و رضایتمندی مردم از اجرای این برنامه‌ها به شورا ثابت شد، اگر برنامه‌های فرهنگی برگزار شود مردم نیز استقبال خوبی خواهند داشت.

وی گفت: همه فعالیت‌های نوروزی با بودجه کمی انجام و خوشبختانه برنامه‌های نوروزی طبق زمان بندی اعلام شده در ایام نوروز برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یکصد روستایی قلعه گنج صاحب شناسنامه شدند

2556 مورد کودک آزاری به اورژانس اجتماعی کرمان گزارش شد

44 درصد جامعه هدف جنوب کرمان در طرح ملی کنترل فشار خون شرکت کردند

فوت شدن 1074 نفر درحوادث رانندگی استان در سال گذشته/ آمار بالای تلفات موتورسیکلت‌ها در شهرستان رفسنجان

فوتی‌های مجروحان حوادث رانندگی در مراکز درمانی 80 درصد شهرستان‌های استان بالاست

«کودک آزاری» بیشترین موضوع تماسی با سامانه 123 در استان/کاهش چشمگیر کودکان کار در خیابان‌های کرمان

برخی زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

هشت مورد غرق شدگی به مرکز اورژانس کرمان گزارش شده است

یک تصادف، 7 مصدوم برجای گذاشت

شبکه بزرگ قاچاق سوخت در جیرفت منهدم شد

4 محیط‌‌ بان بازداشتی کرمان آزاد شدند

جان باختن 8 نفر بر اثر غرق شدگی در سال‌جاری

زمین لرزه 4.4 ریشتری راور خسارت نداشت

کشتارگاه طیور در بافت افتتاح می شود

تعهد مالی بیمه سلامت کرمان 640 میلیارد تومان است

محور ارتباطی شهداد نهبندان همچنان مسدود است

نجات جان زن 28 ساله در ارتفاعات لاله‌زار

کمک به زایمان مادر باردار 28 ساله

انتقال پرونده 4 محیط‌بان کرمانی متهم به قتل به دادسرای نظامی

وجود 650 هزار طرح اشتغال فعال در کشور/ احداث 1000 نیروگاه خورشیدی جدید در استان کرمان

جرم و جنایت پیچیده شده است/ امکانات دولتی پاسخگوی مقابله نیست

امنیت و آرامش اجتماعی از ضروری ترین نیازهای ملی است

حیات شبانه را قبول نداریم و زیر بار آن نخواهیم رفت

از ظرفیت‌های مردمی و خیّران در ایجاد امنیت استفاده می‌کنیم

دسته‌های جدید ملخ به صورت مستقیم وارد روستاها و مزارع می‌شوند

احتمال تغییر مسیر توده‌ها‌ی ملخ به سمت مناطق شمالی استان

هجوم دسته‌های جدید ملخ صحرایی از 25 خرداد ماه

پیش‌بینی ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی به کشور

60 درصد قاچاق موادمخدر در کشور از مسیر کرمان انجام می شود

10 میلیون دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند

برداشت 47 درصدی مازاد از سفره های آب زیر زمینی شهرستان زرند

نیروی انتظامی نقش بسزایی در تامین امنیت دارد

کابوس اعتیاد در کمین جوانان است

140 شهید نظم و امنیت تقدیم انقلاب شده است

450 کیلومتر از پروژه فاضلاب شهری کرمان اجرا شده است

آمادگی سپاه برای حفاظت از مواریث فرهنگی استان کرمان

اجرایی شدن فاضلاب شهر کرمان در کوتاه‌ترین زمان

اجرای عملیات جدول گذاری تقاطع غیر هم سطح شهید الله دادی

تمثال شهدای نظم و امنیت در کرمان رونمایی شد

هدف از تغییر ساعات کار ادارات، جلوگیری از هرگونه خاموشی ناخواسته است

عمق استراتژیک جمهوری اسلامی به کیلومترها دورتر از مرزهای ما رفته است

حمایت دادستانی از نشاط اجتماعی در جامعه / با عوامل تخریب آثار و ابنیه های تاریخی برخورد قضائی می شود

با حمایت دستگاه قضا از تعطیلی یک واحد تولیدی جلوگیری بعمل آمد

وقوع توفان شن در مناطق شرقی استان و راه‌های مواصلاتی کرمان – سیستان و بلوچستان

420 کیلومتر راه آسفالته در عنبرآباد ایجاد شد

نجات سه مصدوم در حوادث شب گذشته شهر کرمان

وکلاء برجسته در امر ایجاد صلح و سازش به جامعه معرفی شوند

کمیسیون های شورای شهر کرمان به شش کمیسیون کاهش یافت

عملیات نصب تجهیزات ترافیکی تقاطع غیرهمسطح شهید الله دادی آغاز شد

اجرای برنامه های هفته قوه قضائیه با نگرش و رویکرد جدید