کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش:

ایران امن‌ترین فضای هوایی در سطح کشورهای منطقه را دارد/ ترامپ با تحریم سپاه؛ مرتکب اشتباه فاحشی شد سياسي

ایران امن‌ترین فضای هوایی در سطح کشورهای منطقه را دارد/ ترامپ با تحریم سپاه؛ مرتکب اشتباه فاحشی شد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش گفت: امروز فضای کشور ما امن ترین فضای هوایی در سطح کشورهای منطقه است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، امیرسرتیپ "مهدی معمارباشی" امروز 24 فروردین ماه در نشست خبری با گرامیداشت فرارسیدن 29 فروردین ماه روز ارتش اظهار کرد: برنامه های بسیار خوبی در این روز تدارک دیده می شود تا اقدامات فرزندان این مرز و بوم که در جهت امنیت پایدار تلاش می کنند، به ملت و همه جهانیان نشان بدهند.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب دشمنان تلاش کردند با توطئه ها، معادلات جهانی را که بر اثر انقلاب اسلامی بر هم خورده بود، به نفع خود برگردانند و نهال نوپای انقلاب را با شکست روبه رو کنند و در این بین از هیچ توطئه ای فروگذار نکردند.
معمارباشی تصریح کرد: یکی از این توطئه ها در بدو انقلاب، شعار انحلال ارتش و حذف یک نیروی نظامی کارآمد بود که به دلایلی که دشمن واقف بود و تجهیزات و تسلیحاتی که قبل از انقلاب به ارتش اختصاص داده و ارتش را ژاندارم منطقه قلمداد می کرد، در اختیار مردم و جوانان انقلابی قرار گرفته بود که می توانست به عنوان ستون مستحکم و انقلابی از ارزش های انقلاب دفاع کند.
وی بیان کرد: دشمنان به دنبال این بودند که ارتش را از بین برده و قدرت انقلاب را به ضعف بکشانند که بینش، بصیرت و آگاهی حضرت امام و یاران انقلاب خط بطلانی بر این توطئه کشید و 28 فروردین سال 58 امام درفش ارتش را در اختیار رییس ستاد ارتش قرار داده و طی پیامی تاریخی و سرنوشت ساز ابلاغ کردند ارتش 29 فروردین در میادین شهرها حضور یافته و از مردم خواستند حمایت خود را از فرزندان انقلاب و کشور دریغ نکنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش گفت: ارتش در 29 فروردین 58 تولد دوباره یافت و قطعا باید به این حسن اعتماد رهبر کبیر انقلاب و مردم پاسخی در خور شان داد که در طول 40 سال گذشته ارتش در پاسخ به این حسن اعتماد، برخورد با ضدانقلاب داخلی، حضور جانانه در دفاع مقدس، رسیدن به خوکفایی و خوداتکایی و ... را انجام داده است.
ارتش بیش از 48 هزار و 500 شهید و بیش از 200 هزار جانباز دارد
وی افزود: ارتش بیش از 48 هزار و 500 شهید و بیش از 200 هزار جانباز دارد که موید حضور جانانه این مردان بی ادعا در دفاع از مرز و بوم کشورمان در هشت سال دفاع مقدس است.
معمارباشی تصریح کرد: یکی از نکات مهم بعد از دفاع مقدس و دستاوردهای بزرگ ارتش، رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی در عصر سازندگی بود که با تکیه بر جوانان برومند و غیوری که واردارتش شده بودند، گام های ارزشمندی برداشتیم و بعد از انقلاب بیش از 70 هزار مستشار نظامی را داشتیم که امور اپراتوری تجهیزات را به نیروها آموزش می دادند.
وی بیان کرد: روز دوم شروع جنگ بیش از 300 سورتی پرواز در تمامی پایگاه های ارتش در کشور انجام شد و در دفاع مقدس بیش از 300 هزار ساعت پرواز تیزپروازان هوانیروز را به ثبت رساندیم.
آمایش سرزمینی و سازماندهی جدید نیروی زمینی
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش گفت: امروز یکی از اقدامات ارتش آمایش سرزمینی و سازماندهی جدید نیروی زمینی است و یگان های واکنش سریع و یگان های متحرک هجومی از این اقدامات است که جایگزین یگان های گذشته نیروی زمینی ارتش شده است.
وی افزود: در نیروی زمینی ساخت انواع نفربرها، انواع سلاح های تک تیرانداز، انواع سلاح های جنگ نوین، جنگ الکترونیک، ساخت تجهیزات به روز مخابراتی و در نیروی هوایی ساخت انواع جنگنده و بمب افکن با سیستم به روز و پیشرفته و ... را داریم.
معمارباشی اظهار کرد: فضای کشور ما امروز به عنوان امن ترین فضای هوایی در سطح کشورهای منطقه است و بیشترین تردد هوایی کشورهای منطقه از سطح کشور ما صورت می گیرد که این امنیت توسط جوانان غیور ما فراهم شده است.
وی با اشاره به تربیت جوانان در پادگان ها و یگان های ارتش جمهوری اسلای بیان کرد: در عقیدتی سیاسی بیش از 200 هزار حافظ قرآن را در سال گذشته در ارتش تربیت کردیم و همچنین با همکاری دانشگاه ها و آموزش فنی و حرفه ای نهضت بزرگ استفاده از جوانان در تخصص های علمی و پژوهشی در یگان های ارتش صورت می گیرد.
ارتش همیشه در امر مردم یاری پیشقدم بوده است
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش در ادامه تصریح کرد: ارتش همیشه در امر مردم یاری پیشقدم بوده و در بحران هایی که تاکنون در کشور رخ داده، از لحظات اولیه همه کارکنان ارتش در استان های مختلف آماده باش بوده اند و در سیل اخیر اگر پشتیبانی نیروهای مسلح نبود، شاید خدمات دولت قادر به پشتیبانی 100 درصدی مردم نبود.
معمارباشی گفت: در مردم یاری با توجه به وسعت آسیب های سیل در استان های مختلف از لحظات اولیه همکاران ما پای کار رفته و کمک رسانی را چه در جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی و ارسال تجهیزات و خودروهای کمرشکن، کفی، احداث بیمارستان های صحرایی، اعزام نفرات گروه های مهندسی رزمی به مناطق سیل زده و تجهیزات و خودرهای تخلیه کن کمپرسی را انجام داده اند.
نیروهای مسلح ما انقلابی هستند، انقلابی خواهند ماند و انقلابی عمل می کنند
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز شاهد دسیسه های جدیدی از سوی استکبار جهانی هستیم و اخیرا شاهد اتفاق نادری در سطح دیپلماتیک بودیم که اقدام نابخردانه رییس جمهور امریکا( که کم از این اتفاقات از سوی این فرد صورت نگرفته) قرار دادن سپاه عزیز در زمره گروه های تروریستی بود.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش بیان کرد: سپاه در طول 40 سال عمر بابرکت خود جزو نهادهای انقلابی است که در همه عرصه های دفاعی، فرهنگی، سازندگی و ... با عزت و سربلندی بیرن آمده است.
وی افزود: یکی از اقدامات خوب سپاه مقابل با تروریسمی است که توسط خود امریکا پرورانده شد و سپاه ما در سوریه و عراق قدامات مستشاری با همگامی همه نیروهای مسلح انجام داد و توانست سیلی محکمی به گوش استکبار بزند و قطعا باید آنها از این اقدام سپاه ناراحت باشند و دنبال این باشند که جایی تلافی بکنند.
معمارباشی تصریح کرد: این بحث در سنوات گذشته برنامه ریزی شده بود و امریکایی ها برگ برنده ای که می توانستند در اختیار داشته باشند، سوزاندند زیرا ایران نیروهای نظامی امریکا در منطقه را به عنوان گروه های تروریست اعلام کرد و قطعا نیروهای امریکایی با توجه به شرایط پیش آمده باید توجه بیشتری داشته و اگر خطایی از آنها سر بزند و وارد مرزهای آبی ما بشوند، دیگر به عنوان سرباز قلمداد نمی شوند و اگر خطایی بکنند، به عنوان سربازان ترورست برخورد می شود و ترامپ با این اقدام مرتکب اشتباه فاحشی شد.
وی بیان کرد: نیروهای مسلح ما انقلابی هستند، انقلابی خواهند ماند و انقلابی عمل می کنند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید به "رونق تولید" گفت: نیروهای مسلح به واسطه اینکه سرباز ولایت هستند، گوش به فرمان فرمانده بوده و منویات مقام معظم رهبری را در خصوص توجه به مسائل اقتصاد مقاومتی و مسائل اقتصادی در دستور کار خود قرار داده و به آن عمل کرده اند.
وی افزود: امروز اگر در سطح نیروهای مسلح نیازمند واردات تجهیزات نظامی از کشورهای دیگر نیستیم و قادر به تعمیر و نگهداری تجهیزات نظامی هستیم، این نشان دهنده توجه نیروهای مسلح به منویات مقام معظم رهبری است.
برنامه های روز ارتش در کرمان
معمارباشی در ادامه با اشاره به برنامه های 29 فروردین و روز ارتش در استان کرمان گفت: بیش از 100 برنامه پیش بینی شده که از 21 فروردین از سالروز شهادت صیاد شیرازی آغاز شده و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه، سخنرانی فرماندهان در مدارس سطح استان، مراسم ویژه روز ارتش، تجلیل از نخبگان ارتش و پادگان ها، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستان ها و ... از جمله برنامه هاست.
وی تصریح کرد: رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش ساعت 8 و 30 دقیقه روز 29 فروردین در کرمان برگزار می شود تا توان و قدرت رزمی نیروهای این مرز و بوم به نمایش گذاشته شود و دشمنان بدانند که نیروهای ما پرتوان و آماده جانفشانی هستند تا پرچم کشور را به دست صاحب اصلی آن امام زمان(عج) برسانند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش درخصوص تمهیدات امنیتی رژه بیان کرد: کشور ما و منطقه جنوبشرق در وضعیت خوب امنیتی قرار دارد و با تعامل بسیار خوبی که دستگاه های اطلاعاتی و حفاظت اطلاعات نیروهای نظامی دارند، اقدامات شایسته ای انجام شده تا امنیتی 100 درصدی در این زمینه برقرار شود.
وی افزود: اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی داریم و همه تحرکات مرز جمهوری اسلامی رصد می شود و مشکل خاصی نداریم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قوانین زیست محیطی نیازمند اصلاح است

مشکلات واحدهای صنعتی جنوب استان کرمان رفع شود

103 مجوز صنعتی در جنوب کرمان صادر شد / لزوم تقویت زیرساخت‌ها

مدیر بومی اولویت اول برای باشگاه صنعت مس در کرمان است

فرماندار کرمان : سازمانهای مردم نهاد دسته بندی می شوند

خرید 500 تن شکر توسط استان کرمان در مرحله دوم

فقط 1000 تن شکر وارد استان کرمان شده است

در تامین شکر دچار مشکل هستیم

اصحاب رسانه در جنگ رسانه ای هوشیارانه عمل کنند

200 میلیارد تومان برای تعمیر جاده‌های استان کرمان اختصاص می یابد

انتقاد از دستگاه‌های اجرایی کرمان برای پایبند نبودن به تعهداتشان

دشمنان تغییر رفتار جمهوری اسلامی را دنبال می کنند

مسئولان با روزه خواران در کرمان برخورد کنند

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

ورود موج جدید ملخ ها به جازموریان و ادامه سم پاشی هوایی

خسارت کشاورزان استان کرمان طی چند روز آینده پرداخت می‌شود

500 خانواده زندانیان در کرمان تحت حمایت قرار دارند

56 درصد کودکان کار اتباع غیر ایرانی هستند

آموزش صنایع دستی به 6500 نفر در استان کرمان

حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان

قضات به دغدغه‌های مردم پاسخ مناسب دهند/ لزوم افزایش کیفیت دادرسی

جایگاه واقعی روابط عمومی‌ها تبیین شود

16 هزار کودک رفسنجانی به غربالگری چشم نیاز دارند

کاهش مصرف نمک در طبخ نان/ سبوس گندم نان در کرمان 13 درصد است

30 درصد افراد جامعه درگیر فشار خون بالا هستند

تکذیب خبر برکناری مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

واکنش اعضای شورای شهر کرمان به استعفای «ماه بانو معصوم زاده»

یادواره 573 شهید ناجای استان کرمان برگزار می‌شود

فرزند شهید بیکار در بافت نداریم

استعفای معصوم زاده از شورای شهر/ رای گیری به هفته آینده موکول شد

«معصوم زاده» استعفا کرد/هفته آینده رای گیری نهایی

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

سالانه180 میلیارد تومان برای آموزش مهاجران در کرمان هزینه می شود

مردم فریب تاجران سلامت را نخورند/ نمک دریایی ناسالم است

امنیت جاده ها تحت تاثیر ورود غیرمجاز مهاجران قرار گرفته است

وزارت ورزش از لحن بد خود نسبت به قهرمانان پارالمپیک عذرخواهی کند

ابراز نگرانی در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر وضعیت پناهندگان در ایران

نماینده کمیساریای عالی :خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال زدنی است

استاندار کرمان : تحریم ها مشکل اساسی برای ما ایجاد نمی کند

چپ و راست علیه خاتمی و پیشنهاد حکومت فدرالی

امروز اهمیت روابط عمومی بیشتر از هر زمان دیگری است

واکنش کمیته انضباطی فدراسیون به دیدار جنجالی فوتبال بانوان

توضیحات بازیکن سیرجانی در خصوص درگیری در فوتبال بانوان

معاون روحانی: رئیس‌جمهور استیضاح نمی‌شود

«اون» به ترامپ اولتیماتوم داد

متهم پرونده پتروشیمی: مرجان معتقد و محجبه بود

وزیر احمدی‌نژاد: مجلس آینده متحول می‌شود

تغییر رویکرد روس‌ها در قبال ایران در سوریه