کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ترویج فرهنگ غرب اشرافی گری، محکوم کردن اقدام آمریکا نسبت به نهاد مردمی سپاه افتخار سپاه در دفاع از ولایت و انقلاب و نقش سربازان گمنام در امنیت پایدار از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.
**جیرفت :
به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نمازجمعه جیرفت گفت: مدیران باید خادم مردم باشند لذا باید زندگی ساده ای مثل مردم داشته باشد.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: وقتی حقوق نجومی و زندگی اشرافی گری در جامعه ترویج پیدا می کند فساد اقتصادی بیشتر می شود.
وی اظهار داشت: امروز فرستادن بچه ها به کلاس موسیقی نوعی ترویج موسیقی بوده و این یعنی تغییر سبک زندگی جامعه و جدایی از ارزشهای جامعه است.
وی از نمایندگان مجلس خواست تا در مساله سند 2030ورود کنند، گفت: نمایندگان مجلس نباید به مسئولان دولتی اجازه اجرای این سند را دهند.
خطیب جمعه جیرفت بیان کرد: دشمن از ابتدا تاکنون رهبری را در جامعه جایگاه تشریفاتی داشته باشند لذا امروز دشمنان دنبال ترویج این مساله هستند.
وی ولایت مداری را رمز مهم پیشرفت جامعه اسلامی برسمرد و گفت: این روحیه دشمن را ناامید می کند.
وی به بستن صفحه اینستاگرامی سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: اگر امام گوشه چشمی عنایت کنند دشمنان را از صفحه روزگار محو می کنند.
وی از شهردار و مجموعه مسئولان برای خدمات در زمان سیلاب تشکر کرد و گفت: لایه روبی رودخانه ها باید بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
امام جمعه جیرفت ضمن تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: عامل نابودی و ناامیدی تروریست ها فعالیت های سربازان گمنام زمان(عج) است.
** سیرجان :
امام جمعه سیرجان در خطبه های نماز این هفته گفت : حاکمان کاخ سفید به همراه صهیونیست ها بیش از40 سال بر ملت ایران با جنگ ، تحریم ، ترور و توطئه های گوناگون قصد حاکمیت مجدد را داشتند اما ملت ، نظام و کشور ما نه تنها عقب نشینی نکرد بلکه به اقتدار رسید و امروز هم با توطئه های همه جانبه پنهان و سیاست های خصمانه آشکارراه به جایی نمی برند و به اهداف شان نخواهند رسید.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی حرکت های جدید آمریکا در ونزوئلا ، سودان و لیبی را محکوم کرد و گفت : مردم تصمیم گیرنده هستند و سرنوشت کشور خود را رقم می زنند و همانطور که عراق ، سوریه ، لبنان و دیگر کشورهای منطقه را از دست دادید هرگز به نقشه مورد نظر خود نخواهید رسید زیرا ملت ها مقابل شما هستند.
وی همراهی مردم ، مسئولان و نیروهای مسلح را در مهار بحران سیل اخیر در کشور را نشان از اتحاد و همدلی بی سابقه ملت ایران عنوان کرد و گفت : کارشکنی های آمریکا برای نرسیدن کمک های سیل زدگان به جایی نرسید و امروز خوب بود استکبار جهانی به خود می آمد و می دید که نه تنها ملت ایران در صحنه کمک رسانی بودند بلکه مردم و جوانان برخی کشورهای منطقه همراه ملت ایران شدند.
خطیب جمعه سیرجان با تبریک میلاد حضرت مهدی عج گفت : فلسفه ظهور حضرت مهدی حاکمیت اسلام و برپایی عدل و داد است و بر اساس آیات و روایات و تاریخ گذشته می دانیم حق همیشه پیروز است و باطل به زودی نابود می شود.
وی افزود : در طول تاریخ هم ظالمان و مستکبران حاکمیت شان گذرا بود و امروز هم ستمگرانی که با کشتار مردم در یمن ، سوریه ، افغانستان و عراق و دیگر کشورها ازارتکاب هر ظلمی کوتاهی نکردند غروب و افول شان حتمی و نزدیک است و این سپاه اسلام است که حق را یاری می کند و حاکم است.
خطیب جمعه سیرجان به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با جمعت قرآنی کشورهم پرداخت و قرآن را موجب سعادت و اقتدار جامعه اسلامی دانست و گفت : تسلیم در برابر طاغوت ، بدفهمی ها و کج فهمی ها ناشی از دوری از قرآن است و خواستار برنامه ریزی های فراگیر برای گسترش فرهنگ قرآن کریم شد.
امام جمعه سیرجان به مناسبت های مختلف هفته از جمله میلاد امام زمان و روز سربازان گمنام اشاره کرد و افزود : این نیروهای اطلاعاتی در کشف هر توطئه ای علیه نظام اسلامی و ملت ایران موفق بودند و مجاهدات خاموش داشتند و اشراف اطلاعاتی بر تحرکات و توطئه های دشمن داشتند و دارند که جای سپاسگزاری و تقدیر است.
حج ت الاسلام حسینی به دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل سپاه پاسداران در سال 57 هم پرداخت و گفت : سپاه از جمله نهادهای تشکیلاتی و مردمی است در اقتدار و امنیت و پیشرفت کشورنقش آفرینی خوبی را داشته و دارند در حوزه های دفاعی ، امنیت ، ساخت سلاح و آمادگی در ماموریت های محوله موفق بودند و دشمن هم که امروز می داند قدرت خود را از دست داده است او را تروریست می خواند تا بلکه بتواند براساس سیاست های جاهلانه خود به اصطلاح شکست خود را جبران کند.
خطیب جمعه سیرجان به مناسبت هفته کار و کارگر و سال رونق تولید اشاره کرد و تولید و خودکفایی را ابزار پیروزی در جنگ اقتصادی دانست و سپس به دهه تکریم از مساجد پرداخت و تکریم از مساجد را ضمن تنظیف و زیبایی همیشگی ، گستردگی جمعیت و حضور جوانان در مسجد دانست.
**کرمان :
خطیب جمعه کرمان با محکوم نمودن اقدام وقیحانه سردمداران آمریکا نسبت به سپاه پاسداران گفت : امروز این نهاد مردمی مفتخر به پاسداری از حریم ولایت و انقلاب اسلامی است .
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد شیخ بهائی در آئین این هفته نماز جمعه کرمان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی هویت همه چیز را تغییر داد، گفت: در قالب انقلاب اسلامی ملت به هویت اصلی خود برگشت و در کنار ملت، ارتش و سایر نیروهای مسلح نیز به هویت اصلی خود برای حفاظت از منافع و آرمان های ملت برگشت و سپاه افتخار دارد که پاسدار انقلاب اسلامی است.
وی گفت: ترامپ در گذشته از ملت ایران به عنوان ملت تروریست نام برده بود و حالا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گروه تروریستی اعلام کرده و عجیب است که آنها آنچه را که شایسته خودشان است به ما نسبت می دهند.
حجت الاسلام شیخ بهائی با تاکید بر اینکه خداوند متعال دشمنان ما را احمق آفریده است، اظهار داشت: دشمنان می توانستند با تبلیغات خود مردم را به سپاه و بسیج بدبین کنند و از حماقت شان زمانی این کار را انجام دادند که سپاه در خط مقدم خدمت به مردم در جریان سیل بود.
خطیب جمعه کرمان با اشاره به پوشیدن لباس پرافتخار سپاه تاکید کرد: همه ما یک صدا می گوئیم که ما ملت ایران همه سپاهی هستیم.
حجت الاسلام شیخ بهایی با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) فرموده اند هر جا دیدید دو روایت به شما رسید یکی طبق نظر دشمنان و یکی خلاف نظر آنها بود، موردی را اجرا کنید که مخالف نظر دشمنان است و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده اند هر چه که دیدید دشمن از آن تعریف کرد، در آن بازنگری کنید.
وی یادآور شد: یک زمانی دشمن در این کشور از رنگ سبز حمایت می کرد و یک عده از دشمنان شناخته شده و افرادی نیز سبز شدند و معلوم شد رنگ شیطانی است و اما یک زمانی این رنگ سبز به رنگی تبدیل شده که دشمنان با آن مخالفت کردند و دیدید که در چند ماه گذشته دشمنان چه توطئه هایی علیه سپاه کردند.
امام جمعه موقت کرمان عنوان کرد: سپاه یک نهاد است و ممکن است افرادی در این لباس نیز اشتباه کنند و این موضوع در هر لباسی ممکن است رخ دهد و در حقیقت روحانیت، سپاه، ارتش، بسیج، دانشگاهیان و دیگر اقشار مدافعان و محافظان اسلام هستند و تبلغیات دشمن اثر نمی کند.
حجت الاسلام شیخ بهایی با بیان اینکه سیل اخیر یک امتحان، بلا و نعمت بود، گفت: این سیل از نظر خسارت های وارده به مردم یک بلا بود اما نعمت این بود که دلها را به هم نزدیک کرد.
وی تاکید کرد: قوه قضائیه باید با تدبیر رسیدگی کند که اگر در حادثه سیل اخیر کوتاهی شده حتما با مقصران برخورد شود و مسئولان باید از این تجربه گرانقدر که به آسانی به دست نیامده استفاده کرده و تصمیمات درست، دقیق، بدون تکیه به دشمن و با تکیه به نیروهای جهادی، جوانان، شرکت های دانش بنیان و در سایه منویات رهبری را اتخاذ کنند و برنامه ریزی کرده و به موقع اجرا کنند و به درستی نظارت شود.
امام جمعه موقت کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، گفت: هیچ راه نجاتی به جز راه تقوا وجود ندارد و حجم سفارش ها درباره تقوا به دلیل اهمیت آن است.
وی در ادامه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد با سعادت امام عصر (عج) اظهارداشت: ما منتظر حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) هستیم.
**ریگان :
امام جمعه ریگان گفت: برادران ما در وزارت اطلاعات در عین گمنامی همه جا حضور دارند .
حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در نماز این هفته ریگان با تبریک میلاد امام زمان عج و نامگذاری این روز به نام روز سربازان گمنام امام زمان گفت: مقام معظم رهبری فرمودند وزارت اطلاعات چشم بینا و بیدار نظام اسلامی است .
وی بیان داشت: برخورد با عوامل شرارت و ناامنی و مقابله با باندهای فساد اقتصادی و رصد فعالیت سرویس های جاسوسی بیگانه از اقدامات با ارزش و قابل تقدیری است که طی یکسال گذشته وزارت اطلاعات توانسته است در کارنامه درخشان خود به منصه ظهور بگذارد .
امام جمعه ریگان عنوان کرد : برادران ما در وزارت اطلاعات در عین گمنامی همه جا حضور دارند خصوصا انجایی که دشمنان قسم خورده در کمین و ضربه زدن به نظام انقلاب بوده اند و هستند.
رنجبر ماهانی به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 58اشاره و ابراز داشت: اولین طرح براندازی نظام جمهوری اسلامی که در کودتای نوژه بود نقش بی بدیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرکوب این کودتا موثر بود .
وی با اشاره به دومین طرح براندازی نظام جمهوری اسلامی که کودتای قطب زاده بود اشاره کرد و اظهار داشت: این کودتا توسط اطلاعات سپاه عوامل ان شناسایی و بازداشت شدند.
امام جمعه ریگان گفت: امریکائیها امروز ضربات مهلکی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خورده اند و اعلام می کنند به خاطر امنیت در خاورمیانه و جهان سپاه پاسداران را در لیست تروریست قرار داده ایم
رنجبر ماهانی بیان داشت :ما به امریکائیها می گوییم ایا بی ثباتی و ناامنی در منطقه را داعش و القاعده به وجود اورد یا سپاه پاسداران و امریکائیها بدانند تمام ملت ایران سپاهی اند و حامی و قدران سپاه پاسدران انقلاب اسلامی هستند .
7450/7429/ 7435/ 7440/7443/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علم‌ الهدی : علیه موسیقی روایت نداریم

کرمان 550 شهید در امر مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است

12 شی تاریخی در فاریاب کرمان کشف شد

مکارم به آملی‌ لاریجانی و یزدی : بحث را خاتمه دهید

مدیر عامل ایران خودرو برکنار شد

12 طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح می شود

گام دوم تاسیس شهر نو آوری کرمان بر داشته شد

واقفان به سوی نیازهای جدید جامعه سوق داده شوند

مدیرکل جدید اوقاف کرمان فردی توانمند است

آملی‌ لاریجانی به یزدی : جز توهین کاری هم می‌کنید؟

کرمان آماده برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران می‌شود

بیشتر دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند

دانشگاه علمی کاربردی آمادگی آموزش نیروهای صنایع کرمان را دارد

مراکز علمی و کاربردی کرمان 53 درصد ارتقای سطح دارند

ضمانت نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های جدید برای حمایت از صادرکنندگان اجرا می‌شود

اختصاص تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی کرمان

4 تن مرغ زنده فاقد مجوز در کرمان کشف شد

18هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان کرمان کشف شد

ساخت فضای سبز محله‌ای خیابان رسالت آغاز شد

حداکثر تلاش برای جذب اعتبارات مقاوم سازی در بافت به کار گرفته شود

114 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق در سه راهی راین کشف شد

پلیس کرمان در مقطع دیپلم نیرو جذب می کند

اصلاح‌طلبان بهانه‌تراشی می‌کنند/ جناح‌های موجود پوشش‌دهنده همه مطالبات جامعه نیستند

تخصیص 400 میلیارد تومان اعتبار برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی

آسیب‌های اجتماعی در اثر عدم مهارت آموزی به وجود می‌آید

اعلام آمادگی کارگزاری ها برای ورود صادرکنندگان پسته به بورس کالا

دغدغه های نمایندگان کرمان در بخش کشاورزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به اوقاف می‌رود؟

ظریف : هزینه مقاومت را بر مردم تحمیل نکنیم

انسجام جامعه رسانه ای یک ضرورت است

اعتیاد عامل تهدیدکننده سلامت فردی و اجتماعی افراد جامعه است

افزایش 40 هزار متر مربع به فضای سبز منطقه دو شهر کرمان

فرهنگ سازی در حوزه فضای مجازی باعث برقراری احساس امنیت می شود

21 تن سنگ معدنی قاچاق در ارزوئیه کشف شد

بیانیه هیات داوران جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی کرمان

احترام به حقوق دیگران و ارزش های دینی از مرزهای آزادی بیان است

رسانه ها واقعیت را با نگاه عدالت محور به جامعه منتقل کنند

920 اثر به دبیرخانه جشنواره قلم و عدالت ارسال شد

خبرنگاران اطلاعات جامعه را افزایش می دهند

اجرای طرح ممیزی اصناف در منطقه یک کرمان

حفاظت از محیط زیست در مسیر توسعه مورد توجه قرار گیرد

328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان ایجاد شد

لاریجانی : همه را هم تحریم کنید، اتفاقی نمی‌ افتد

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

مدیران رسیدگی به مشکلات مردم را در اولویت قرار دهند

واکنش کواکبیان به سخنان آیت‌الله یزدی

آیت‌الله یزدی: آقای روحانی اگر نمی‌توانی، برو

کم کاری در مسیر توسعه استان را از هیچ فرد و دستگاهی نمی پذیریم

فرایند انجام کار مراجعان در ادارات دولتی استان کرمان رصد می شود

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش