کرمان رصد

آخرين مطالب

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند اجتماعي

کرمانی ها در امدادرسانی به حمیدیه خوزستان موفق ظاهر شدند

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - گرچه استان کرمان همچون دیگر استانهای درگیر سیل و سیلاب متحمل خسارت های زیرساختی شده ولی بنا به تکلیف تعیین شده از سوی وزرات کشور به عنوان یکی از معین های خوزستان بخشی از نیروهای امدادی این استان در قالب معین منطقه دچار سیل شده حمیدیه مشغول به خدمات رسانی هستند،طوری که رضایت مردم و مسئولان این منطقه را در پی داشته است .
به گزارش ایرنا ، تجربه حضور جوانان و مسئولان استان کرمان طی هشت سال دفاع مقدس در مناطق مختلف خوزستان موجب گردید که این استان بنا به اذعان مدیران حمیدیه با اقدامات امدادی خود موفق ظاهر شوند و بتوانند در راستای ساماندهی و کمک به سیل زدگان پیشتاز دیگر معین های مناطق مختلف خوزستان باشند.
**مدیریت چهار اردوگاه در حمیدیه به کرمان واگذار شد
نماینده استاندار کرمان و مسئول ستاد معین این استان در امور کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان گفت: با هماهنگی مدیران استان خوزستان ، مدیریت چهار اردوگاه در حمیدیه به کرمان واگذار شد.
حجت الاسلام محمد محمودآبادی افزود: پس از اعلام استان کرمان به عنوان معین خوزستان (حمیدیه) از سوی وزارت کشور، ستاد مرکزی این استان در حمیدیه مستقر و اقلام امدادی، بهداشتی و درمانی نیز بر اساس هماهنگی های استانی، در بین مردم توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه در اولین اقدام، سیل بندهای اطراف حمیدیه مستحکم و پس از آن برای بازگشایی جاده های دسترسی اقدام شد، اظهار داشت: تاکنون 260 چشمه سرویس بهداشتی برای روستاهای حمیدیه راه اندازی شده است.
نماینده استاندار کرمان و مسئول ستاد معین این استان در امور کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان تاکید کرد: 50 دستگاه کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی، کامیون و تانکر آب رسان نیز در منطقه مستقر شده و خدمات رسانی به مردم را بر عهده دارند.
حجت الاسلام محمودآبادی به اقدامات حوزه فرهنگی و تبلیغی نیز اشاره و بیان کرد: در این راستا تعدادی اقلام فرهنگی و تبلیغی به منظور توزیع در اردوگاه ها درخواست شده است.
وی به سفر استاندار کرمان به مناطق سیل زده خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: استاندار کرمان در این سفر در جریان فعالیت های انجام شده از سوی استان کرمان قرار گرفت و دستوراتی برای بهتر شدن فعالیت ها و هماهنگی بیشتر را صادر کرد.
مدیرکل حوزه استاندار کرمان اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های انجام شده و احتمال بارش های گسترده، پیش بینی هایی برای تقویت سیل بندها و اجرای طرح های جدید انجام شده و آمادگی لازم برای انتقال بخشی از روستائیان به اردوگاه ها نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه امنیت حمیدیه تامین شده است، گفت: ستاد مرکزی استان کرمان در حمیدیه، آمادگی لازم برای مدیریت حوادث جدید احتمالی را دارد.
وی از پیگیری ها و تلاش های استاندار کرمان، مردم استان، مدیران استانی، شرکت های اقتصادی و سپاه ثارالله استان کرمان تقدیر کرد و گفت: نیروی انسانی مورد نیاز و موکب های لازم در حمیدیه مستقر شده اند و فعلا نیازی به اعزام موکب های جدید و نیروی انسانی بیشتر وجود ندارد.
**هلال احمر کرمان به بیش از 11 هزار خوزستانی امدادرسانی کرد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: نیروهای امدادی این جمعیت در هفتمین روز از حضور در حمیدیه خوزستان به 11 هزار و 567 نفر از اهالی این شهرستان امدادرسانی کرده است.
رضا فلاح افزود: نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان کرمان در پنج اردوگاه و 11 روستای حومه حمیدیه در حال امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان از سیل و آب گرفتگی هستند.
وی اظهار داشت: 76 نفر از عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان اینک در حمیدیه حضور دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به توزیع اقلام امدادی بین افراد سیل زده در خوزستان افزود: 2 هزار و 800 پتو مینگ، سه هزار و 400 دستگاه چادر امدادی و مسافرتی، 2 هزار موکت، هفت هزار و 200 دفترچه خوار و بار و 26 هزار بطری تاکنون به حمیدیه خوزستان ارسال شده است.
وی به کمک های نقدی و غیرنقدی مردم استان کرمان به آسیب دیدگان از سیل اشاره و عنوان کرد: انواع اقلام زیستی، موادغذایی و خوراکی، مواد شوینده و بهداشتی، پوشاک و کفش و سایر اقلام مورد نیاز منطقه در قالب چندین محموله و در مجموع 100 تُن تاکنون توسط جمعیت هلال احمر و همکاری سایر دستگاه ها به استان خوزستان و حمیدیه ارسال شده است.
فلاح با اشاره به برپایی 99 پایگاه هلال احمر به منظور جمع آوری کمک های مردمی در استان کرمان تصریح کرد: بیش از 400 نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان در حمیدیه و در پایگاه های جمع آوری کمک ها در این استان تاکنون حضور یافته اند.
وی با اشاره به همدلی و حمایت مردم و مسئولان استان کرمان با جمعیت هلال احمر افزود: همچنین بیش از 723 میلیون تومان کمک های نقدی توسط مردم دیار کریمان به جمعیت هلال احمر استان کرمان اهدا شده است.
**پرسنل و ماشین آلات شهرداری کرمان به حمیدیه اعزام شد
شهردار کرمان به حضور این مجموعه برای خدمات رسانی به مردم خوزستان در شهر حمیدیه اشاره کرد و افزود: از آنجا که استان کرمان به عنوان معین شهر حمیدیه استان خوزستان تعیین شده است، شهرداری کرمان در راستای وظیفه‌ ملی خود در حوزه اعزام نیروی انسانی و اعزام ماشین آلات، اقدام کرده و طی 2 مرحله 20 نفر پرسنل و 8 دستگاه ماشین آلات خود را به این منطقه اعزام کرده است.
مهران عالم زاده با بیان اینکه هم اکنون 20 نفر از پرسنل شهرداری کرمان در شهر حمیدیه مشغول خدمات‌رسانی هستند، افزود: حضور در حمیدیه و دیدن وضعیت سیل خوزستان، درس های بزرگی به ما داده است.
شهردار کرمان ادامه داد: تعصب و همت مردم شهر حمیدیه در حفظ شهرشان، ستودنی بود و آنها نه تنها شهر را تخلیه نکرده بودند، بلکه به کمک مسئولان شهر آمده بودند و با ایجاد سیل بند، جلوی ورود سیل به شهرشان را گرفته بودند.
وی تصریح کرد: از مسیر هوایی که نگاه می‌کردیم حجم آب و سیل مشخص بود که شهر در چه وضعیتی است، اما خوزستانی‌های عزیز همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس مردانه ایستادگی کردند، در این حادثه هم دست در دست هم دادند و جلوی ورود سیل را گرفتند که جای تقدیر دارد.
عالم زاده گفت: مساله دیگر در سیل این ناحیه، تعرض به مسیر رودخانه و سیل و انجام نشدن لایه‌روبی بود که باید برای دیگر شهرها تجربه و به آنها توجه شود.
مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمان مستقر در حمیدیه استان خوزستان به عنوان معین منطقه وضعیت کنونی این شهرستان سیل زده با استقرار و فعالیت چندین روزه نیروهای امدادی از کرمان طی چند روز گذشته را ارزیابی و تشریح کرد.
خلیل همایی راد افزود: ارزیابی ها حاکی است با اقدامات استان کرمان که توسط ستاد معین و سپاه ثارالله در حمیدیه انجام شد و خصوصا پس از گسیل امکانات بسیار زیادی که پس از بازدید استاندار به این شهرستان صورت گرفت، می توان گفت که شهر حمیدیه اینک در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار دارد.
وی ادامه داد: برغم دستور تخلیه این شهر توسط ستاد مدیریت بحران خوزستان ،با مقاومت مردم که یادآور مقاومت نهم مهر 59 برای زمین گیر کردن ارتش متجاوز بعثی و ممانعت از پیشروی به سمت اهواز بود، نجات یافته و با استمرار مهار رودخانه سرکش کرخه، خطر جدی آن را تهدید نمی کند .
همایی راد به تشریح اقدامات انجام گرفته توسط ستاد بحران استان کرمان در حمیدیه پرداخت و افزود: عملیات امداد و نجات در سه محور ،شامل نجات شهر از غرق شدن، اسکان سیل زدگان در اردوگاههای ثامن و جواد الائمه و کمک رسانی به روستائیانی که دچار سیل شده، اما به علت وجود دام های سنگین قادر به حضور در اردوگاهها نبوده و به نقاط مرتفع و جنگل های حاشیه شهر پناه برده و در سطحی وسیعی پراکنده شده اند ،صورت گرفته است .
**امام جمعه حمیدیه اقدامات ستاد معین حمیدیه را بی نظیر خواند
به گفته همایی راد امام جمعه حمیدیه ضمن بازدید از اقدامات ستاد معین، فعالیت های انجام شده و دستاوردهای حاصله را بی نظیر خواند و برخی خبرنگاران که در محل حضور دارند و فعالیت سایر معین ها را نیز رصد می کنند، اذعان داشتند که استان کرمان از حیث حضور مسئولان ارشد استان، کمک های امدادی ، رسیدگی به امور سیل زدگان و ارسال تجهیزات و ماشین آلات در بین تمام استان های معین، نمونه است .
وی اضافه کرد: با تصمیم مسئولان استان کرمان مستقر در حمیدیه، از روز گذشته بخش های از دشت آزادگان که در تقسیمات کشوری زیر مجموعه سوسنگرد بوده و نیازمند امداد رسانی می باشد، داوطلبانه به حوزه ماموریت کرمان افزوده شد .
**راهداری کرمان 351کیلومتر از راه های خوزستان را بازسازی می کند
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به تخریب جاده های خوزستان بر اثر سیل اخیر، گفت: تیم اعزامی این اداره کل اینک در حال بازسازی 300کیلومتر راه روستایی، 24کیلومتر راه اصلی و 27کیلومتر راه اصلی چهار خطه شهرستان حمیدیه است.
احسان عراقی زاده افزود: تعداد 10 دستگاه ماشین آلات راهداری سنگین و سبک به همراه 12 نفر نیروی راهدار از استان کرمان پس از امدادرسانی به سیل زدگان لرستان، در ادامه به شهرستان حمیدیه از توابع استان خوزستان اعزام شدند.
وی ادامه داد: تیم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان ساماندهی بیش از 350 کلیومتر از راه های این شهرستان سیل زده را در اختیار گرفته است.
معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده توسط تیم راهداری اعزامی به حمیدیه خوزستان گفت: لایروبی جاده ها، اجرای دریواسیون ( دیواره شنی)، بازگشایی راه های روستایی، اصلاح بندهای خاکی، اصلاح آب بردگی های راههای روستایی از جمله این اقدامات است.
وی وضعیت جاده های حمیدیه خوزستان را نابسامان ارزیابی کرد و افزود: وضعیت جاده ها اصلا خوب نیست، به خصوص راه های روستایی که وضعیت مناسبی ندارند به طوری که 50 کیلومتر از راههای روستایی این منطقه به صورت کامل به زیر آب رفته و دچار آبگرفتگی و تخریب شده است.
عراقی زاده تصریح کرد: به همت مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان کرمان و با همکاری برخی از شرکت های راهداری، هدایایی نیز برای کمک به سیل زدگان تهیه و بوسیله کامیون های این اداره کل به مناطق سیل زده ارسال شد.
وی ادامه داد: از جمله اقلام اهدایی می توان به تعداد 6 هزار بطری آب معدنی، 500 عدد تن ماهی، 100 تخته پتو، یکهزار و 112 متر مربع موکت، پودر لباسشویی، مایع دستشویی، پوشک بچه، نوار بهداشتی و تعدادی ظروف سفری اشاره کرد.
**شرکت گل گهر سیرجان در حمیدیه خوزستان سالن ورزشی احداث می کند
مدیرعامل شرکت معدنی ،صنعتی گل گهر سیرجان گفت : علاوه بر کمک نقدی 24 میلیاردتومانی این شرکت به مناطق سیل زده با هماهنگی های انجام گرفته با مسئولان شهرستان سیل زده حمیدیه خوزستان این شرکت سالن چند منظوره ورزشی احداث می کند.
ناصر تقی زاده افزود : در دیدار و نشستی که با فرماندار شهرستان حمیدیه داشتیم،مقرر گردید بعد از اخذ مجوزهای لازم و همچنین آماده سازی زمین و زیرساخت ها توسط فرمانداری این شهرستان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر یک سالن ورزشی چند منظوره در حمیدیه احداث کند.
وی گفت : هزینه لازم برای ساخت این سالن ورزشی به میزان 13 میلیارد ریال با اختصاص یک روز از حقوق ماهیانه کارکنان شرکت های منطقه گل گهر (کارفرما و پیمانکار)تامین خواهد شد.
براساس این گزارش استاندار خوزستان و فرماندار حمیدیه گفتند: مردم خوزستان و حمیدیه کمک های این عزیزان را فراموش نخواهند کرد و این اقدامات خیرخواهانه در قلب و ذهن ما و مردم خواهد ماند.
استان کرمان به دستور وزیر کشور به عنوان معین منطقه حمیدیه بمنظور کمک به سیل زدگان و بازسازی این شهرستان تعیین شده است .
5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روستاهای بخش مرکزی رفسنجان با 130 تانکر آب‌رسانی می شوند

برگزاری مراسم روز بسیج قشر کارمندان در کرمان

13 پرونده جرایم مفاسد اقتصادی در کرمان رسیدگی شد

110 پروژه در رفسنجان در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود

تشکیل شهرداری ویژه بافت فرسوده شهر کرمان/راهی‌ جزء تامین آب حوزه به حوزه نداریم

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 5371 خانوار شهری و روستایی در استان کرمان

کوره‌های شهر کرمان باید به بیرون شهر منتقل شوند

به دنبال راه‌اندازی 8 مرکز رشد در حوزه خانواده در سطح استان هستیم

تصادف جاده کوهپایه، 9 زخمی و 1 کشته برجای گذاشت

6 مصدوم و2 کشته در محور جوپار به باغین

درجه بندی شدن گوشت مرغ در آینده نزدیک در کرمان

سفر استاندار کرمان به راین

ساماندهی چاه های غیر مجاز دروازه حفاظت از منابع آبی است

770 روستا در استان کرمان فاقد آب آشامیدنی هستند

زلزله خاموش در کمین کرمان/اجرای طرح ساماندهی و بازآفرینی حاشیه شهرها به صورت پایلوت در کرمان

حساب شدن آمار تلفات افغانی‌کش‌ها و قاچاقچیان سوخت، ظلمی به حق کرمان است

کرمان، استان سی‌ام کشور در نرخ فقر

رفع تصرف 12 هکتار از اراضی حاشیه شهر کرمان

افزایش 10 درصدی ترددها و کاهش 11 درصدی تلفات جاده‌ای در استان کرمان

به صدا در آمدن زنگ هشدار مصرف مواد مخدر صنعتی در استان کرمان/افزایش 23 درصدی کشفیات مواد مخدر

1700  تن آسفالت برای لکه‌گیری معابر کرمان صرف شد

عملیات احداث فاز سوم بوستان پدر کرمان آغاز شد

از مدرسه سازی تا پنجشنبه‌های مهربانی/وقتی مساجد مرهم مشکلات هستند

توافق برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر

ساماندهی معتادان تا پایان امسال به مرحله قابل قبولی می رسد

مومنی: مراکز غیرمجاز درمان اعتیاد شناسایی شدند

درمان معتادان متجاهر یکی از سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر است

توقف پروژه تقاطع غیرهمسطح هوانیروز به دلیل معارض ملکی/معاون استاندار: اختلافات مالی، نباید پروژه‌های شهری را به تعویق بیندازد

جلالی مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان شد

150 مورد وقف جدید در استان کرمان ثبت شد

لزوم عمل به نیت واقفان/ فرهنگ وقف احیا شود

بیشترین فعالیت سمن های کرمانی در بخش آسیب های اجتماعی است

نظارت بر نانوایی های شهربابک افزایش یابد

شهر نمونه اقتصاد مقاومتی تامین اجتماعی ندارد

از ارائه لایحه خلاف قانون شهرداری کرمان درباره قدرالسهم تا بحث پیرامون تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر

نرخ جمعیت کیفری زندان‌ها در استان کرمان به دلیل جرائم مواد مخدر بالا است

هم افزایی سمن ها در حل مشکلات جامعه بسیار تاثیرگذار است

مشی قوه قضائیه در دوره جدید ارتباط همه جانبه با اهالی رسانه است/بازپس‌گیری 27 مورد شکایت قوه قضائیه از رسانه‌ها

لزوم تربیت خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء/ دستگاه قضائی دفاع از آزادی رسانه را وظیفه خود می‌داند

رسانه‌ای ارزشمند است که دارای قدرت تجزیه و تحلیل و نگاه عدالت‌محور باشد

تشکیل انجمن کوتاه قامتان استان کرمان/وجود 250 نفر کوتاه قامت در سطح استان

102 هزار کرمانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

فرصت خدمتگزاری مدیران به مردم باید حفظ شود

عملکرد کمیته امداد موجب اعتماد مردم به این نهاد انقلابی شده است

102 هزار خانواده در استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

برگزاری جلسات در زمانی که جلوی خدمت‌رسانی به مردم را نگیرد

دستگاه‌های اجرایی استان کرمان از مردم نمره 68.18 گرفتند!!/تشریح وضعیت حقوق شهروندی کرمان در بین استان‌های کشور

اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات/پیگیری پروژه‌های «ایران هوشمند» در کرمان

وجود 7 هزار دانش‌آموز افغان در رفسنجان

کمک سازمان‌های بین‌المللی به ایران در خصوص اتباع افغانی ناچیز است