کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:

سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است سياسي

سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: سپاه نقش کلیدی در همه عرصه‌های کشوری و بین‌المللی دارد و منافع آمریکایی‌ها را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار غلامعلی ابوحمزه پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت سالگرد تأسیس سپاه با اشاره به حرکت رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست تروریست‌ها بیان داشت: از لطف مردم و مسئولان در حمایت از سپاه تشکر می‌کنم و امیدواریم که بتوانیم قدردان محبت و لطف مردم در استان کرمان، مسئولان و رسانه‌ها باشیم.
وی افزود: تشکیل سپاه یکی از اقداماتی بود که در همه انقلاب‌ها نه تنها کم نظیر بلکه بی نظیر است؛ بعد از پیروزی انقلاب حرکت‌های ماندگاری به وجود آمد و مجموعه‌هایی مثل کمیته‌های انقلاب، سپاه، بسیج مستضعفین، جهاد سازندگی شکل گرفت.
فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: اگر یک مجموعه حافظ و نگهدار نظام نباشد در میان مدت یا بلند مدت نظام از بین می‌رود به همین دلیل بود که امام خمینی (ره) بسیج و سپاه را تأسیس کردند.
ابوحمزه تصریح کرد: در اوایل انقلاب بعد از تشکیل سپاه و بسیج عده‌ای انتقاد می‌کردند که چرا این دو مجموعه تشکیل شده در حالی که در آن زمان ارتش، ژاندارمری و… و. وجود داشت. نوع نگاه امام راحل (ره) به انقلاب مسائل وجه دیگری داشت، نگاه امام به انقلاب نگاه حکیمانه بود و می‌فهمیدند که در آینده چه تهدیداتی انقلاب را به مخاطره می‌اندازد.
سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است
وی گفت: وقتی 40 سالگی انقلاب را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم سپاه در همه عرصه‌ها حضور دارد نقش سپاه بر می‌گردد به نگاه عمیق امام که فرمودند «اگر سپاه نبود انقلاب هم نبود» و همین هم باعث شده آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقابل سپاه قرار گیرند.
ابوحمزه گفت: این خباثت، کینه و عداوتی که آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در خصوص سپاه دارد به این دلیل است که سپاه توانسته اقتدار خود را در حفاظت از این مرز و بوم حفظ کند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: البته دشمنان انقلاب با اسلام مخالفند لذا بعد از انقلاب سپاه‌هراسی بسیج‌هراسی و اسلام‌هراسی را به وجود آوردند.
وی یادآور شد: سپاه نقش کلیدی در همه عرصه‌های کشوری و بین‌المللی دارد و منافع آمریکایی‌ها را به خطر انداخته؛ سپاه همیشه خادم ملت است و با تمام توان در خدمت نظام بوده و تدابیر حکیمانه رهبر را در تمامی زمینه‌ها انجام می‌دهد.
وی افزود: حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب بر عهده سپاه بوده و در همه عرصه‌هایی که قرار باشد از اسلام و انقلاب دفاع شود سپاه حضور دارد.
تشریح خدمات سپاه ثارالله در مناطق سیل زده
وی به عملکرد سپاه در سیل خوزستان اشاره و تصریح کرد: از همان روزهای اول این حادثه سپاه ثارالله وارد عمل شد و توسط پایگاه‌های بسیج کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به منطقه خوزستان اعزام کردیم.
ابوحمزه ابراز داشت: ابتدا به کمک مردم گلستان رفتیم؛ همچنین اعزام 100 نفر از جوانان بسیجی با کف‌کش، بیل و کلنگ به پل دختر از اقدامات دیگر سپاه بود که حدود 10 روز این نیروها مشغول خدمات‌رسانی به مردم سیل زده لرستان بودند و بعد از آن جریان سیل خوزستان پیش آمد.
وی ادامه داد: به دستور رهبر معظم انقلاب ده تا از استان‌ها مسئول کمک به مناطق سیل‌زده شدند که شهرستان حمیدیه به سپاه ثارالله استان کرمان داده شد.
فرمانده سپاه ثارالله گفت: حمیدیه در شمال غرب خوزستان قرار دارد که تا سال 93 بخش بود و سپس به شهرستان تبدیل شد مردم حمیدیه عرب زبان و متدین و علاقمند به انقلاب ولایت هستند و علی‌رغم شرایط حاکم بر منطقه بسیار مردم دوست‌داشتنی و گرمی هستند که شغل اصلی‌شان دامداری است.
وی یادآور شد: حدود 70 روستا در این شهرستان وجود دارد که بعد از اینکه آنها دچار سیل شدند مسئولان خورستان خواستند که مردم این منطقه را ترک کنند و شهر کلاً تخلیه شود. هنگامی که ما وارد شهرستان حمیدیه شدیم شهر خالی از سکنه بود و فقط تعدادی از جوانان حمیدیه حضور داشتند و هشت هزار نفر در اردوگاه‌ها بودند که سپاه با کمک موکب‌ها به خانواده‌ها خدمات‌رسانی می‌کرد.
ابوحمزه گفت: وقتی وارد حمیدیه شدیم وضعیت خوب نبود 25 روستا در وضعیت خاصی قرار داشت که هر لحظه امکان داشت به زیر آب بروند و 15 روستا کلاً زیر آب رفته بودند. نکته مهم این بود که در میان جوانان این خطه کاملاً روحیه بچه‌های دفاع مقدس را مشاهده می‌کردیم جوانانی که با دست خالی و گونی جلوی وارد شدن بیشتر آب را به منطقه می‌گرفتند تا زمانی که ما به کمک آن‌ها رفتیم.
ابوحمزه افزود: حمیدیه واقعاً یک نقش کلیدی هم نسبت به خوزستان و هم نسبت به کشور دارد زیرا هنگامی که جنگ تحمیلی شروع شد و دشمن به حمیدیه رسید مردم این منطقه با تمام قوا ایستادگی کردند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به وضعیت حمیدیه پس از سیل اشاره کرد و بیان داشت: شرایط به گونه‌ای بود که مسئولان شهرستان حمیدیه آن را از دست رفته می‌دیدند. با تلاش نیروهای ما چهار کیلومتر راه را سیل بند بستیم و آبی که در برخی از جاها به 10 سانتی متر رسیده بود و هر لحظه خطر سقوط سیل بند می‌رفت و نزدیک به 24 هزار نفر خانه‌هایشان را از دست می‌دادند را به بیرون هدایت کردیم.
وی افزود: روز هفتم با تدابیر انجام شده و کنترل سد کرخه همچنین کاهش بارندگی سطح آب پایین آمد و ما توانستیم آب را مهار کنیم. شهر حفظ شد و با اقدامات انجام شده 25 روستا دچار آبگرفتگی نشد و 15 روستا هم با کف کش آب را تخلیه کردند مابقی روستا هم هنوز نزدیک یک متر و نیم آب در آن‌ها است که مشغول کمک کردن به آن‌ها هستیم.
شرایط در حمیدیه عادی است
ابوحمزه به اقدامات صورت گرفته توسط سپاه ثارالله استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: سپاه با تمام توان پیش آمد و 70 فروند قایق تندرو در حمیدیه مستقر شدند همچنین حدود 30 کامیون اقلام شامل پتو سرویس بهداشتی آب معدنی و… و. به منطقه اعزام شد، با هماهنگی استاندار بیش از 50 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین به حمیدیه ارسال شد. همچنین جلساتی با شورای اداری و مدیریت بحران شهرستان حمیدیه و امام جمعه داشتیم و در حال حاضر در حمیدیه شرایط عادی است.
وی ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه کرمان، استاندار، مسئولان استان و ستاد مدیریت بحران گفت: در بین هشت استان، کرمان تنها استانی بود که امام جمعه و تعدادی از مسئولان به حمیدیه رفتند.
ابوحمزه افزود: همچنین دو گروه جهادی به منطقه اعزام شدند؛ سه موکب که روزانه سه هزار غذای گرم بین مردم توزیع می‌کرد و حدود 250 میلیون تومان وجه نقد از سطح پایگاه‌های بسیج جمع‌آوری و در اختیار مردم قرار گرفت.
فرمانده سپاه ثارالله گفت: بعد از سیل باید دو نکته را مد نظر بگیریم اول اینکه در این حادثه مردم همه زندگی خود را از دست داده‌اند که باید کمک کنیم اقلام و امکانات زندگی برایشان فراهم شود و نکته دوم اینکه برخی خانه‌ها خراب شده که باید اصلاح شوند که دولت یک سری قول‌ها داده است.
برگزاری همایش ملی رسانه‌های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی
وی افزود: 12 اردیبهشت ماه جاری همایش ملی «رسانه‌های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی» در کرمان برگزار می‌شود.
ابوحمزه بیان داشت: این همایش به همت بسیج رسانه و مرکز فضای مجازی برگزار می‌شود که وزیر ارتباطات، معاون وزیر ارشاد و همچنین رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در این همایش دعوت شده اند .
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان ساخت: این همایش در دانشگاه تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود و همه اصحاب رسانه دعوت هستند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نباید احزاب و نفوذ را در شورا دخالت بدهیم/ نظارت مردم بده‌بستان‌ها را از بین می‌برد/ شورا نباید شورای شهردار باشد

لبخند پسته به باغداران/ پیش‌بینی افزایش 90 درصدی تولید طلای سبز

سوگواره ملی روستای ده‌زیار برگزار می‌شود

آلایندگی های زیست محیطی در رفسنجان بالا است

قوانین ناکارآمد مسیر توسعه را سد کرده است

«معصوم‌زاده» بر استعفای خود مصر است/تشریح آرای موافق، مخالف و ممتنع اعضای شورا به «ماه بانو معصوم‌زاده»

رای نیاوردن استعفای «معصوم‌زاده» نشان‌دهنده جناحی نبودن شوراست/شهرداری ملزم به اجرای مصوبات شوراست نه خواسته اعضاء

نشستن پای میز مذاکره مشکل را حل نمی کند

امام جمعه کرمان : راه حل عبور از بحران ها مقاومت است

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

قوانین زیست محیطی نیازمند اصلاح است

مشکلات واحدهای صنعتی جنوب استان کرمان رفع شود

103 مجوز صنعتی در جنوب کرمان صادر شد / لزوم تقویت زیرساخت‌ها

مدیر بومی اولویت اول برای باشگاه صنعت مس در کرمان است

فرماندار کرمان : سازمانهای مردم نهاد دسته بندی می شوند

خرید 500 تن شکر توسط استان کرمان در مرحله دوم

فقط 1000 تن شکر وارد استان کرمان شده است

در تامین شکر دچار مشکل هستیم

اصحاب رسانه در جنگ رسانه ای هوشیارانه عمل کنند

200 میلیارد تومان برای تعمیر جاده‌های استان کرمان اختصاص می یابد

انتقاد از دستگاه‌های اجرایی کرمان برای پایبند نبودن به تعهداتشان

دشمنان تغییر رفتار جمهوری اسلامی را دنبال می کنند

مسئولان با روزه خواران در کرمان برخورد کنند

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

ورود موج جدید ملخ ها به جازموریان و ادامه سم پاشی هوایی

خسارت کشاورزان استان کرمان طی چند روز آینده پرداخت می‌شود

500 خانواده زندانیان در کرمان تحت حمایت قرار دارند

56 درصد کودکان کار اتباع غیر ایرانی هستند

آموزش صنایع دستی به 6500 نفر در استان کرمان

حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان

قضات به دغدغه‌های مردم پاسخ مناسب دهند/ لزوم افزایش کیفیت دادرسی

جایگاه واقعی روابط عمومی‌ها تبیین شود

16 هزار کودک رفسنجانی به غربالگری چشم نیاز دارند

کاهش مصرف نمک در طبخ نان/ سبوس گندم نان در کرمان 13 درصد است

30 درصد افراد جامعه درگیر فشار خون بالا هستند

تکذیب خبر برکناری مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

واکنش اعضای شورای شهر کرمان به استعفای «ماه بانو معصوم زاده»

یادواره 573 شهید ناجای استان کرمان برگزار می‌شود

فرزند شهید بیکار در بافت نداریم

استعفای معصوم زاده از شورای شهر/ رای گیری به هفته آینده موکول شد

«معصوم زاده» استعفا کرد/هفته آینده رای گیری نهایی

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

سالانه180 میلیارد تومان برای آموزش مهاجران در کرمان هزینه می شود

مردم فریب تاجران سلامت را نخورند/ نمک دریایی ناسالم است

امنیت جاده ها تحت تاثیر ورود غیرمجاز مهاجران قرار گرفته است

وزارت ورزش از لحن بد خود نسبت به قهرمانان پارالمپیک عذرخواهی کند

ابراز نگرانی در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر وضعیت پناهندگان در ایران

نماینده کمیساریای عالی :خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال زدنی است