کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:

سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است سياسي

سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: سپاه نقش کلیدی در همه عرصه‌های کشوری و بین‌المللی دارد و منافع آمریکایی‌ها را به خطر انداخته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار غلامعلی ابوحمزه پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت سالگرد تأسیس سپاه با اشاره به حرکت رئیس جمهور آمریکا در قرار دادن سپاه در لیست تروریست‌ها بیان داشت: از لطف مردم و مسئولان در حمایت از سپاه تشکر می‌کنم و امیدواریم که بتوانیم قدردان محبت و لطف مردم در استان کرمان، مسئولان و رسانه‌ها باشیم.
وی افزود: تشکیل سپاه یکی از اقداماتی بود که در همه انقلاب‌ها نه تنها کم نظیر بلکه بی نظیر است؛ بعد از پیروزی انقلاب حرکت‌های ماندگاری به وجود آمد و مجموعه‌هایی مثل کمیته‌های انقلاب، سپاه، بسیج مستضعفین، جهاد سازندگی شکل گرفت.
فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: اگر یک مجموعه حافظ و نگهدار نظام نباشد در میان مدت یا بلند مدت نظام از بین می‌رود به همین دلیل بود که امام خمینی (ره) بسیج و سپاه را تأسیس کردند.
ابوحمزه تصریح کرد: در اوایل انقلاب بعد از تشکیل سپاه و بسیج عده‌ای انتقاد می‌کردند که چرا این دو مجموعه تشکیل شده در حالی که در آن زمان ارتش، ژاندارمری و… و. وجود داشت. نوع نگاه امام راحل (ره) به انقلاب مسائل وجه دیگری داشت، نگاه امام به انقلاب نگاه حکیمانه بود و می‌فهمیدند که در آینده چه تهدیداتی انقلاب را به مخاطره می‌اندازد.
سپاه منافع آمریکا را به خطر انداخته است
وی گفت: وقتی 40 سالگی انقلاب را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم سپاه در همه عرصه‌ها حضور دارد نقش سپاه بر می‌گردد به نگاه عمیق امام که فرمودند «اگر سپاه نبود انقلاب هم نبود» و همین هم باعث شده آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقابل سپاه قرار گیرند.
ابوحمزه گفت: این خباثت، کینه و عداوتی که آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در خصوص سپاه دارد به این دلیل است که سپاه توانسته اقتدار خود را در حفاظت از این مرز و بوم حفظ کند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: البته دشمنان انقلاب با اسلام مخالفند لذا بعد از انقلاب سپاه‌هراسی بسیج‌هراسی و اسلام‌هراسی را به وجود آوردند.
وی یادآور شد: سپاه نقش کلیدی در همه عرصه‌های کشوری و بین‌المللی دارد و منافع آمریکایی‌ها را به خطر انداخته؛ سپاه همیشه خادم ملت است و با تمام توان در خدمت نظام بوده و تدابیر حکیمانه رهبر را در تمامی زمینه‌ها انجام می‌دهد.
وی افزود: حفاظت و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب بر عهده سپاه بوده و در همه عرصه‌هایی که قرار باشد از اسلام و انقلاب دفاع شود سپاه حضور دارد.
تشریح خدمات سپاه ثارالله در مناطق سیل زده
وی به عملکرد سپاه در سیل خوزستان اشاره و تصریح کرد: از همان روزهای اول این حادثه سپاه ثارالله وارد عمل شد و توسط پایگاه‌های بسیج کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و به منطقه خوزستان اعزام کردیم.
ابوحمزه ابراز داشت: ابتدا به کمک مردم گلستان رفتیم؛ همچنین اعزام 100 نفر از جوانان بسیجی با کف‌کش، بیل و کلنگ به پل دختر از اقدامات دیگر سپاه بود که حدود 10 روز این نیروها مشغول خدمات‌رسانی به مردم سیل زده لرستان بودند و بعد از آن جریان سیل خوزستان پیش آمد.
وی ادامه داد: به دستور رهبر معظم انقلاب ده تا از استان‌ها مسئول کمک به مناطق سیل‌زده شدند که شهرستان حمیدیه به سپاه ثارالله استان کرمان داده شد.
فرمانده سپاه ثارالله گفت: حمیدیه در شمال غرب خوزستان قرار دارد که تا سال 93 بخش بود و سپس به شهرستان تبدیل شد مردم حمیدیه عرب زبان و متدین و علاقمند به انقلاب ولایت هستند و علی‌رغم شرایط حاکم بر منطقه بسیار مردم دوست‌داشتنی و گرمی هستند که شغل اصلی‌شان دامداری است.
وی یادآور شد: حدود 70 روستا در این شهرستان وجود دارد که بعد از اینکه آنها دچار سیل شدند مسئولان خورستان خواستند که مردم این منطقه را ترک کنند و شهر کلاً تخلیه شود. هنگامی که ما وارد شهرستان حمیدیه شدیم شهر خالی از سکنه بود و فقط تعدادی از جوانان حمیدیه حضور داشتند و هشت هزار نفر در اردوگاه‌ها بودند که سپاه با کمک موکب‌ها به خانواده‌ها خدمات‌رسانی می‌کرد.
ابوحمزه گفت: وقتی وارد حمیدیه شدیم وضعیت خوب نبود 25 روستا در وضعیت خاصی قرار داشت که هر لحظه امکان داشت به زیر آب بروند و 15 روستا کلاً زیر آب رفته بودند. نکته مهم این بود که در میان جوانان این خطه کاملاً روحیه بچه‌های دفاع مقدس را مشاهده می‌کردیم جوانانی که با دست خالی و گونی جلوی وارد شدن بیشتر آب را به منطقه می‌گرفتند تا زمانی که ما به کمک آن‌ها رفتیم.
ابوحمزه افزود: حمیدیه واقعاً یک نقش کلیدی هم نسبت به خوزستان و هم نسبت به کشور دارد زیرا هنگامی که جنگ تحمیلی شروع شد و دشمن به حمیدیه رسید مردم این منطقه با تمام قوا ایستادگی کردند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به وضعیت حمیدیه پس از سیل اشاره کرد و بیان داشت: شرایط به گونه‌ای بود که مسئولان شهرستان حمیدیه آن را از دست رفته می‌دیدند. با تلاش نیروهای ما چهار کیلومتر راه را سیل بند بستیم و آبی که در برخی از جاها به 10 سانتی متر رسیده بود و هر لحظه خطر سقوط سیل بند می‌رفت و نزدیک به 24 هزار نفر خانه‌هایشان را از دست می‌دادند را به بیرون هدایت کردیم.
وی افزود: روز هفتم با تدابیر انجام شده و کنترل سد کرخه همچنین کاهش بارندگی سطح آب پایین آمد و ما توانستیم آب را مهار کنیم. شهر حفظ شد و با اقدامات انجام شده 25 روستا دچار آبگرفتگی نشد و 15 روستا هم با کف کش آب را تخلیه کردند مابقی روستا هم هنوز نزدیک یک متر و نیم آب در آن‌ها است که مشغول کمک کردن به آن‌ها هستیم.
شرایط در حمیدیه عادی است
ابوحمزه به اقدامات صورت گرفته توسط سپاه ثارالله استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: سپاه با تمام توان پیش آمد و 70 فروند قایق تندرو در حمیدیه مستقر شدند همچنین حدود 30 کامیون اقلام شامل پتو سرویس بهداشتی آب معدنی و… و. به منطقه اعزام شد، با هماهنگی استاندار بیش از 50 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین به حمیدیه ارسال شد. همچنین جلساتی با شورای اداری و مدیریت بحران شهرستان حمیدیه و امام جمعه داشتیم و در حال حاضر در حمیدیه شرایط عادی است.
وی ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه کرمان، استاندار، مسئولان استان و ستاد مدیریت بحران گفت: در بین هشت استان، کرمان تنها استانی بود که امام جمعه و تعدادی از مسئولان به حمیدیه رفتند.
ابوحمزه افزود: همچنین دو گروه جهادی به منطقه اعزام شدند؛ سه موکب که روزانه سه هزار غذای گرم بین مردم توزیع می‌کرد و حدود 250 میلیون تومان وجه نقد از سطح پایگاه‌های بسیج جمع‌آوری و در اختیار مردم قرار گرفت.
فرمانده سپاه ثارالله گفت: بعد از سیل باید دو نکته را مد نظر بگیریم اول اینکه در این حادثه مردم همه زندگی خود را از دست داده‌اند که باید کمک کنیم اقلام و امکانات زندگی برایشان فراهم شود و نکته دوم اینکه برخی خانه‌ها خراب شده که باید اصلاح شوند که دولت یک سری قول‌ها داده است.
برگزاری همایش ملی رسانه‌های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی
وی افزود: 12 اردیبهشت ماه جاری همایش ملی «رسانه‌های نوین در شکل دهی نهادهای اجتماعی» در کرمان برگزار می‌شود.
ابوحمزه بیان داشت: این همایش به همت بسیج رسانه و مرکز فضای مجازی برگزار می‌شود که وزیر ارتباطات، معاون وزیر ارشاد و همچنین رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در این همایش دعوت شده اند .
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان ساخت: این همایش در دانشگاه تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود و همه اصحاب رسانه دعوت هستند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیشتر دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند

دانشگاه علمی کاربردی آمادگی آموزش نیروهای صنایع کرمان را دارد

مراکز علمی و کاربردی کرمان 53 درصد ارتقای سطح دارند

ضمانت نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های جدید برای حمایت از صادرکنندگان اجرا می‌شود

اختصاص تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی کرمان

4 تن مرغ زنده فاقد مجوز در کرمان کشف شد

18هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان کرمان کشف شد

ساخت فضای سبز محله‌ای خیابان رسالت آغاز شد

حداکثر تلاش برای جذب اعتبارات مقاوم سازی در بافت به کار گرفته شود

114 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق در سه راهی راین کشف شد

پلیس کرمان در مقطع دیپلم نیرو جذب می کند

اصلاح‌طلبان بهانه‌تراشی می‌کنند/ جناح‌های موجود پوشش‌دهنده همه مطالبات جامعه نیستند

تخصیص 400 میلیارد تومان اعتبار برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی

آسیب‌های اجتماعی در اثر عدم مهارت آموزی به وجود می‌آید

اعلام آمادگی کارگزاری ها برای ورود صادرکنندگان پسته به بورس کالا

دغدغه های نمایندگان کرمان در بخش کشاورزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به اوقاف می‌رود؟

ظریف : هزینه مقاومت را بر مردم تحمیل نکنیم

انسجام جامعه رسانه ای یک ضرورت است

اعتیاد عامل تهدیدکننده سلامت فردی و اجتماعی افراد جامعه است

افزایش 40 هزار متر مربع به فضای سبز منطقه دو شهر کرمان

فرهنگ سازی در حوزه فضای مجازی باعث برقراری احساس امنیت می شود

21 تن سنگ معدنی قاچاق در ارزوئیه کشف شد

بیانیه هیات داوران جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی کرمان

احترام به حقوق دیگران و ارزش های دینی از مرزهای آزادی بیان است

رسانه ها واقعیت را با نگاه عدالت محور به جامعه منتقل کنند

920 اثر به دبیرخانه جشنواره قلم و عدالت ارسال شد

خبرنگاران اطلاعات جامعه را افزایش می دهند

اجرای طرح ممیزی اصناف در منطقه یک کرمان

حفاظت از محیط زیست در مسیر توسعه مورد توجه قرار گیرد

328 شغل در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمان ایجاد شد

لاریجانی : همه را هم تحریم کنید، اتفاقی نمی‌ افتد

آمریکا حکم توقیف نفتکش «گریس 1» را صادر کرد

مدیران رسیدگی به مشکلات مردم را در اولویت قرار دهند

واکنش کواکبیان به سخنان آیت‌الله یزدی

آیت‌الله یزدی: آقای روحانی اگر نمی‌توانی، برو

کم کاری در مسیر توسعه استان را از هیچ فرد و دستگاهی نمی پذیریم

فرایند انجام کار مراجعان در ادارات دولتی استان کرمان رصد می شود

توضیح درباره انتصاب پسر عارف در کیش

صادق زیبا کلام به حبس محکوم شد

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است

مشاور رهبری : نباید فضایی درست کنیم که مردم را به جهنم بفرستیم

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در جیرفت اجرا شد

آمادگی کامل توزیع برق کرمان نسبت به تأمین برق پایدار مشترکان

22 واحد صنفی متخلف در ریگان پلمب شد

یک تن پسته سرقتی در سیرجان کشف شد

کامیون حامل مرغ زنده فاقد مجوز در نرماشیر توقیف شد

کوتاهی در حوزه فرهنگ موجب بی‌تفاوتی مردم می شود

900 میلیارد تومان هزینه برای اشتغال در بخش زغالسنگ کرمان نیاز است

مدیران از همه ظرفیت های قانونی استفاده کنند