کرمان رصد

آخرين مطالب

انتقاد شدید وزیر ارتباطات:

چرا پروژه 45 روزه باید در کرمان 2 ساله اجرا شود؟/شبکه انتقال کرمان وصله و پینه است/هشدار جدی وزیر به شهرداری کرمان اجتماعي

چرا پروژه 45 روزه باید در کرمان 2 ساله اجرا شود؟/شبکه انتقال کرمان وصله و پینه است/هشدار جدی وزیر به شهرداری کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه باید ظرف دو هفته شهرداری کرمان همکاری لازم جهت نصب سایت‌های اپراتور تلفن‌ها همراه را فراهم کند اظهار کرد: اگر شهرداری در این بازه زمانی همکاری لازم را انجام نداد؛ وظیفه دارید همه سایت‌هایی که مقرر است در کرمان نصب شود، را جمع‌آوری کنید، ضمن اینکه حقوق شهرداری رعایت شود. 20 سایت 4G در کرمان آورده‌ایم متاسفانه هنوز در انبارها بوده این درحالیست که سایر استان‌ها به دنبال چنین امکاناتی هستند و باید این 20 سایت تا پایان شهریورماه اجرا شوند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد آذری‌جهرمی" عصر امروز 12 اردیبهشت‌ماه در جلسه بررسی وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی استان کرمان با تایید اینکه لینک‌های داخلی شهری و جاده‌ای استان کرمان در برخی موادر مشکل دارد، گفت: ما که در تهران هستیم اما با این مشکلات آشنا هستیم اما گویا برخی در درون استان از این مشکلات آگاهی و خبری ندارند!!
وی اتصال شبکه انتقال استان کرمان را وصله پینه‌ای دانست، ادامه داد: به نظر می‌رسد که شبکه انتقال استان کرمان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و اگر یک شبکه شهر دچار مشکل و قطعی گردد، همه دستگاه ها دچار مشکل خواهند شد که برازنده این استان و جمهوری اسلامی نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شبکه فیبر نوری استان کرمان باید اصلاح شود. بایستی هر شهر به صورت مستقل حداقل به دو فیبر نوری مجهز باشد.
وی با بیان این مطلب که اجرای 370 کیلومتر فیبر نوری برای کرمان ابلاغ شده است عنوان کرد: اتصال بین استان‌ها وظیفه زیرساخت‌هاست و داخل استان و شهرها برعهده مخابرات است، اجرای فیبر نوری وظیفه بخش خصوصی نیست و نباید تکلیف خود را بردوش بخش خصوصی بیندازید؛ اگر پول ندارید دلیلی نمی شود وظیفه خودتان را بر دوش دیگری بیندازید.
آذری‌جهرمی با انتقاد شدید از اینکه در استان کرمان اجرای یک پروژه 28 کیلومتری فیبرنوری (مسیر کرمان به ماهان) 2 سال به طول می خواهد بینجامد اظهار کرد: واقعا نمی فهمم که اجرای پروژه ای که بر عهده دولت است را باید بخش خصوصی انجام دهد.؟ این وظیفه حاکمیت است. اگر بخش خصوصی فردا گفت که فیبرم را جمع می کنم چه کار خواهید کرد؟ پروژه ای که می توان در 45 روز اجرا کرد چرا باید 2 ساله، اجرایی شود؟
وی با تاکیدبرآنکه در شهریورماه باید شبکه انتقال استان کرمان از طریق سینا (گروه گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات سینا، به‌عنوان هلدینگ تخصصی فاو) بالا آید، اظهار کرد: انتقال استان کرمان مشکل دارد و شاخص‌های کیفی در کرمان پایین هستند، لذا باید مشکل انتقال در استان کرمان حل شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از ارایه آمار متناقض در این جلسه از سوی مدیران استانی بیان کرد: باید گزارش دقیقی به بنده داده شود که اگر تا شهریور ماه همه این پروژه ها اعمال شود به کجا خواهید رسید؟ باید نیازهای همراه اول و ایرانسل را تامین کنید و نیاز دسترسی را به بنده اطلاع دهید.
آذری جهرمی با بیان اینکه باید ظرف دو هفته شهرداری کرمان همکاری لازم جهت نصب سایت‌های اپراتور تلفن‌ها همراه را فراهم کند اظهار کرد: اگر شهرداری در این بازه زمانی همکاری لازم را انجام نداد؛ وظیفه دارید همه سایت‌هایی که مقرر است در کرمان نصب شود، را جمع‌آوری کنید، ضمن اینکه حقوق شهرداری رعایت شود. 20 سایت 4G در کرمان آورده‌ایم متاسفانه هنوز در انبارها بوده این درحالیست که سایر استان‌ها به دنبال چنین امکاناتی هستند و باید این 20 سایت تا پایان شهریورماه اجرا شوند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پوشش جاده ای استان کرمان نیز اشاره و اظهار کرد: تا پایان سال‌جاری شاخص استان کرمان برای پوشش جاده‌ای باید به 95 درصد برسد و هیچ مسیر بالای 5 کیلومتر نباید فاقد پوشش تلفن همراه باشد و قابل قبول نیست که جاده‌ای به‌طورمثال 32 کیلومتری فاقد پوشش باشد. اگر در این مسیر حادثه‌ای برای افراد رخ دهد، چگونه اطلاع‌رسانی کنند.
وی با اشاره به مشکل تلفن ثابت برخی از روستاهای کرمان، گفت: ثبت‌نام تلفن ثابت از هفته آینده در مناطقی از استان کرمان که فاقد تلفن ثابت هستند، آغاز خواهد شد و ظرف 6 ماه آینده باید تلفن ثابت به مشترکین واگذار شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که روند هماهنگی بین دستگاهی استان کرمان خوب است، تصریح کرد: در سال 96 اعتبار 90 میلیارد تومان برای توسعه نقاط دسترسی به استان کرمان اختصاص یافت اما عدم وجود زیرساخت ها از قبیل برق از یکسو و اشکالات در ظرفیت انتقال از سبب شد این طرح ها به صورت کامل اجرایی نشود که باید برنامه ریزی جدی و هماهنگی بین دستگاهی در این راستا به وجود آید.
وی با انتقاد از اینکه مخابرات در 10 سال گذشته در استان کرمان کوتاهی کرده است، در ادامه خطاب به مسئولین مربوط به ایجاد شبکه‌های ارتباطی استان کرمان گفت: مشکلات ارتباطی استان کرمان را به وزارتخانه اعلام کنید.
به گزارش ایسنا، "محمدرضا پورابراهیمی" نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: سیستم‌های آنتن‌دهی بخشی از مناطق روستایی اهمیتشان کمتر از مناطق شهری نیست زیرا برخی از روستاهای ما مناطق گردشگری هستند.
وی عدم وجود تلفن ثابت را یکی دیگر از مشکلات استان کرمان دانست و در ادامه با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در راور پس از زلزله سال 96، بیان کرد: بخشی از مناطق راور هنوز مشکل آنتن‌دهی دارند.
همچنین "محمدی‌انارکی" نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: 7 هزار نفر در مناطق روستایی تلفن ثابت ندارند، ضمن‌آنکه 500 متقاضی در شهر رفسنجان برای دریافت تلفن ثابت معطل هستند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نماینده کرمان و راور بر بازطراحی جاده شهداد به نهبندان تاکید کرد

ممنوعیت خروج گندم از استان کرمان

لزوم بازطراحی جاده «شهداد-نهبندان»/ پل اندوهجرد بازسازی می شود

لزوم بازطراحی مسیر «شهداد - نهبندان»/ تا یک ماه آینده پل سیل زده اندهجرد بازسازی می‌شود

کارخانه تفکیک زباله از مبدا به روز رسانی می شود

عامل نزاع و قتل جوان عنبرآبادی خود را تحویل دستگاه قضائی داد

170 پایگاه جذب حامی در استان کرمان راه‌اندازی شده است

توقفگاه‌های ایمن برای وسایل نقلیه سنگین ایجاد شود

99 درصد مدیران استان کرمان پاکدست هستند

کرمان از ابتدای سال جاری 2 روز ناسالم داشت/احتمال افزایش کانون ریزگردها در استان در پی وقوع سیلاب‌های اخیر

دستمال کاغذی‌های فلّه‌ای یا کیلویی، دارای آلودگی‌های میکروبی می‌باشند

محور نوق - بافق بازگشایی شد

مدیرکل انتقال خون کرمان :نیاز به فرآورده های خونی دائمی است

معین اقتصادی قلعه گنج به جمع مبارزان با آفت ملخ ملحق شد

هلال احمر به 46 نفر در سیل و آبگرفتگی کرمان امدادرسانی کرد

وضعیت رضایت از جاده‌های استان کرمان چگونه است؟

هوا گرمتر می‌شود

محور راور _ بهاباد(یزد) مسدود است

ورود قطار گردشگری به فهرج؛ زمستان امسال

فاجعه در کمین طولانی ترین راسته بازار کشور

استاندار کرمان :ایجاد کارگاه های آموزشی در کنار اردوگاه ماده 16 ضروری است

امدادرسانی به 46 تن گرفتار در سیل و آبگرفتگی در استان کرمان

کمک 28 میلیارد ریالی انجمن حمایت زندانیان کرمان به خانواده‌های بی بضاعت زندانی در سال 97

20 هکتار از اراضی ملی سیرجان رفع تصرف شد

400 دامدار جنوب کرمان مبارزه با تب کنگو را فرا گرفتند

300 هزار نفر باقی‌مانده برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند/ آمار ولادت و فوتی‌های استان در سال 97

مسدود شدن محورهای راور_دیهوک و راور -بهاباد

وضعیت برخی خانواده‌های شهر کرمان از کپرنشینان بدتر است/کمک 500 میلیونی 22 مدیر استان

مدیران کرمان پنج میلیارد ریال برای توانمندسازی محرومان اختصاص دادند

جمعه بازار خودرو در کرمان ساماندهی می شود

شکارچی غیرمجاز در جیرفت بازداشت شد

413 کیلوگرم تریاک از خودروی تصادفی در سیرجان کشف شد

47 نفر از محکومان مهریه از زندانهای کرمان آزاد شدند

استاندار کرمان: مدیران به تعهدات خود پایبند باشند

دستگاههای اجرایی به صورت جدی با روزه خواری مقابله کنند

حکم اعدام یکی از سرکردگان باندهای قاچاق مواد مخدر تایید شد

آماده باش آتش نشانی در شب‌های قدر/ بازدید ایمنی از مساجد انجام شد

انتقاد نماینده ولی فقیه در استان از عملکرد ضعیف دستگاه‌های مربوطه در برخورد با روزه‌خواری

باند سارقان زورگیر در رودبار جنوب منهدم شد

احتمال انتقال آنفلوآنزای پرندگان در کرمان دور از انتظار نیست

خانواده‌های زندانیان به حمایت مادی و معنوی نیاز دارند

نمایشگاه توانمندی‌ های کرمان در تبریز برپا می شود

240 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان رفسنجان قرار دارند

سانحه رانندگی در جیرفت یک کشته بر جا گذاشت

حمایت از دهکهای پایین جامعه با قدرت بیشتر ادامه دارد

انجمن حمایت از زندانیان حلقه وصل بین زندانیان و خیرین است

کمک 28 میلیارد ریالی انجمن حمایت از زندانیان به خانواده مددجویان

مراکز خدمات اجتماعی در کشور راه‌اندازی می‌شود/ 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست داریم

سیلاب به 9 راه روستایی و اصلی در قلعه گنج خسارت زد

افزون بر 42 هزار نخ سیگار قاچاق در جیرفت کشف شد