کرمان رصد

آخرين مطالب

سه میلیارد تومان در حوزه تربیت بدنی دانشگاه ها هزینه می شود فرهنگي

سه میلیارد تومان در حوزه تربیت بدنی دانشگاه ها هزینه می شود

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالجاری سه میلیارد تومان اعتبارات در زمینه تعمیر و تجهیز اتاق های تندرستی خوابگاه‌ های دانشجویی و کف ‌پوش سالن‌ های ورزشی و فضاهای روباز ورزشی دانشگاه ها هزینه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، محمدحسین علیزاده روز چهارشنبه در شورای ورزش دانشگاه شهید باهنر کرمان با تبریک ایام ماه مبارک رمضان افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزو معدود دانشگاه هایی است که دببرخانه ورزش های همگانی استان در این دانشگاه قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت علوم بر این است که به سمت پروژ های زودبازده و عمرانی دانشگاه ها برویم گفت: طی سال گذشته اعتبار 6 میلیارد تومانی پروژه های عمرانی بخش ورزش دانشگاه‌ ها به ‌صورت کامل تخصیص یافت.
*** دانشگاه باهنر کرمان ظرفیت برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان را دارد
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه یکی از مهم ترین معیارها در حوزه المپیادهای ورزشی دانشجویان، افزایش مشارکت‌ ها است تصریح کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزو اولین دانشگاه‌ هایی بود که وارد المپیاد ورزشی شد و این ظرفیت را نیز برای برگزاری المپیاد بعدی دارد.
علیزاده ادامه داد: پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور تابستان 99 به میزبانی استان گیلان با هشتهزار نفر شرکت کننده برگزار خواهد شد این ظرفیت در المپیاد ورزشی به 10 هزار نفر خواهد رسید.
وی با بیان اینکه باید به سمت مشارکت های ملی پیش رفت تا مشکلات حوزه تربیت بدنی دانشگاهها مرتفع شود تصریح کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمندی در حوزه های مختلف است.
مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای 50 پروژه در زمینه کف ‌پوش فضاهای ورزشی دانشگاه های کرمان در سالجاری خبرداد و گفت: 27 زمین چمن مصنوعی به صورت مشارکتی در سال جدید اجرا می شود که حدود 10 میلیارد تومان به این بخش تخصیص داده شده و تاکنون 10 پروژه کلید خورده است.
***اتاق تندرستی برای دانشجویان خوابگاه ضروری است
وی با اشاره به اینکه اتاق تندرستی برای دانشجویان خوابگاه ضروری است، گفت: اتاق تندرستی دانشگاه باید در مکانی جانمایی شود که دانشجویان به راحتی در هر ساعتی بتواند از آن استفاده کنند.
علیزاده با تجهیز و تعمیر اتاق های تندرسی دانشگاه های سراسر کشور خبرداد و افزود: 100 دانشگاه در سراسر کشور دارای اتاق تندرسی هستند.
مدیرکل تربیت بدنی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پروژه پایش جزو اولویت های ما برای دانشجویان ورودی جدید است و این غربالگردی ها ادامه خواهد داشت‌ تصریح کرد: دانشجویان به نشاط نیاز دارند لذا ورزش های هیجانی می‌ تواند گزینه مناسبی برای ایجاد نشاط در بین دانشجویان باشد.
وی تاکید کرد: ورزش یک توفیق اجباری در جامعه بشری است که اگر به آن توجه نشود جامعه دچار آسیب می شود‌.
علیزاده بیان داشت: در سالجاری 3 میلیارد تومان اعتبارات در زمینه تعمیر و تجهیز اتاق های تندرستی خوابگاه‌ های دانشجویی و کف‌پوش سالن‌ های ورزشی و فضاهای روباز ورزشی هزینه می شود.
*** اعتبارات فعلی دانشگاه پاسخگوی تجهیزات فضاهای ورزشی نیست
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست گفت: 90 درصد بودجه دولتی دانشگاه شهید باهنر صرف دستمزد کارکنان و تنها 10 درصد صرف سایر هزینه های می شود.
محمدرضا طاهر با ابراز تاسف از اینکه قدرت خرید دانشجویی کاهش یافته است افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان بابت هر پرس غذا 6 هزار تومان یارانه پرداخت می‌ کند و ما روزانه 10 هزار پرس غذا سرو می کنیم، لذا هر روز 60 میلیون تومان دانشگاه یارانه غذا می‌ دهد.
وی از وجود حدود پنجهزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه شهید باهنر کرمان خبرداد و بیان داشت: بیشتر دانشجویان غیربومی این دانشگاه متعلق به جنوب استان هستند.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه بر روی اعتبارات دولتی برای تجهیزات و تعمیرات حوزه ورزشی دانشگاه نمی توان حساب کرد گفت: درآمد اختصاصی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز نسبت به سایر دانشگاه ها قابل مقایسه نیست و درآمد اقتصادی دانشگاه تنها در زمینه شهریه ها و 10 درصد از پروژه های علمی است و نگاه ما به بودجه های ابلاغی وزارتخانه است.
طاهر به فاصله زیاد خوابگاه های دانشجویی دانشگاه شهید باهنر نسبت به شهر اشاره کرد و گفت: برای دانشجویان سخت است که برای استفاده از فضاهای ورزشی به داخل شهر مراجعه کنند لذا باید تمهیداتی در زمینه تعمیرات و تجهیزات فضاهای ورزشی دانشگاه از سوی وزارتخانه اندیشیده شود.
مدیر امور تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست از انتخاب دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان دبیرخانه ورزش های همگانی استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: مسابقات ورزش‌ های همگانی و دانشگاه ‌ها و موسسات آموز عالی استان کرمان با حضور بیش از یکهزار دانشجوی دختر و پسر از 84 مرکز دانشگاهی شامل دانشگاه‌ ‌های دولتی، فرهنگیان، پیام نور، جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای برگزار شد.
***محل جدید مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح شد
محمدرضا امیرسیف‌الدینی با بیان اینکه از تمامی واحدهای دانشجویی استان دانشجو برای شرکت در المپیاد ورزشی 98 داریم گفت: بعد از پیگیری های انجام شده یک فضای ورزشی را به اداره کل برای ورزش بدنسازی دختران انجام شده و تجهیزات آن در 2 سال گذشته خریداری شده است.
مدیر امور تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه مرکز مشاوره ورزشی و تندرسی دانشگاه شهید باهنر کرمان از حدود 6 سال پیش به صورت رسمی در دانشگاه فعال است ادامه داد: 2 اتاق تندرستی برای دانشجویان دختر تخصیص و یک زمین چمن برای دانشجویان پسر نیز تجهیز شده است.
وی بر لزوم نوسازی وسایل ورزشی تاکید کرد و افزود: دانشکده تربیت بدنی در سال 91 افتتاح شد که برای کف پوش سه سالن ورزشی دانشگاه نیاز به 400 میلیون تومان اعتبارات داریم.
محل جدید مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و جمعی از مسئولان دانشگاه شهید باهنر کرمان در دانشکده تربیت بدنی افتتاح شد.
این مرکز از سال 92در پردیس دانشگاه شهید باهنر کرمان فعالیت داشته است که به دلیل کمبود فضا به محل جدید منتقل شده است و سالانه یکهزار نفر از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی تست ساختار مقاومتی و اسکلتی گرفته می شود.
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز از سالن بدنسازی خوابگاه ‌های دخترانه دانشگاه شهید باهنر بازدید کرد.9895/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اتاق مشایی در اوین را به نجفی دادند

بازدید استاندار کرمان از تالار مرکزی کرمان؛ پروژه ای 10 ساله با 88 درصد پیشرفت فیزیکی

جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: بدحجابی ترحم ندارد

افزون بر 50 هزار نفر در مسابقه کتابخوانی رضوی کرمان شرکت کردند

73 پروژه آموزشی جدید در کرمان افتتاح می شود

قابلیت های گردشگری راین فرصتی برای خلق ثروت

ربیعی: روحانی نشان داد ایران استراتژی دارد

ساماندهی هنرمندان صنایع دستی استان کرمان/لزوم راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی استان کرمان ساماندهی می‌شوند

فرصت علمی خبرنگاران کرمان به باد می رود / سکوت متولیان مطبوعات

آغاز جداسازی قطعات بتنی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) در کرمان برای انتقال به کربلا

روحانی: ادعای ناکارآمدی دولت دروغ است

آغاز مرمت خانه تاریخی لطفی کرمان از ابتدای آبانماه

تکذیب وساطت روسیه برای مذاکره ایران و آمریکا

برپایی نمایشگاه های آثار نماز در 2 پارک سطح شهر کرمان

ظرفیت بنیاد قدس در توسعه مدارس کرمان به کار گرفته شود

فراهم شدن زمینه ایجاد 7 موزه خانه در استان

جلوه‌های جشنواره 20-20 در شب‌های کرمان

معلمان نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند

باید مرز و فاصله میان بخش دولتی و خصوصی در حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی شکسته شود

تصویب محدودیت اختیارات جنگیِ ترامپ

در حوزه گردشگری کرمان نباید جزیره ای کار شود

ادعای تلاش ایران برای توقیف نفت‌کش انگلیسی

استقبال ایران از نقش‌آفرینی مکرون در مساله برجام

محمدرضا خاتمی به سران قوا نامه نوشت

جامعه نیاز به اخبار امید آفرین دارد

«نوشته‌هایی درباره محمد بهمن بیگی و آثار او»

نقطه قوت جشنواره شعر رضوی کیفیت برنامه ها اعلام شد

نباید برای توسعه صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود/ دعوت از مونسان برای سفر به کرمان

می توان با اعتبارات محدود مرمتی هم کارهای بزرگی در کرمان انجام داد

سردار باقری: توقیف نفتکش بی‌پاسخ نمی‌ماند

چارچوبی به جز قانون در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی نمی‌شناسیم

ایجاد تعامل سازنده با بخش خصوصی در اولویت است

احتمال دیدار مقامات ایران و اروپا تا هفته آینده

کمبود بودجه مهمترین چالش سازمان میراث فرهنگی است/«فعالی» با اصرار مسئولیت میراث کرمان را پذیرفت

سطح غنی سازی ایران به 4.5درصد رسید

نامه ظریف به موگرینی ارسال شد

رئیسی: نفت‌کش ایرانی هرچه زودتر رفع توقیف شود

سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان منصوب شد

به دنبال توسعه و رونق صنعت گردشگری استان کرمان با مشارکت بخش خصوصی هستیم

واقعیت کاخ‌سفید در ایمیل لو رفته‌ی سفیر انگلیس

ویژه برنامه‌های فرهنگی تبلیغی در کرمان اجرا می شود

زنگنه: اگر بگذارند، از عهده دشمنان برمی‌آییم

استعفای مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان/«فریدون فعالی» در راه کرمان!

باور جدی برای توسعه گردشگری در کرمان وجود ندارد/ میراث فرهنگی از ضعیف ترین ادارات استان

قلب تاریخ کرمان نمی تپد / باغ هرندی به حال خود رها شده است

اعزام 3420 زائر کرمانی به خانه خدا/ 29 تیرماه؛ اعزام نخستین گروه زائران کرمانی

تورهای بازدید قنات جهانی گوهر ریز جوپار راه اندازی می شود

حج؛ پرچم اسلام و ایران است/ زائران کرمانی، مدینه اول هستند