کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری کرمان:

دادستان‌ها جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند سياسي

دادستان‌ها جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان گفت: ضرورت دارد دادستان‌های سراسر استان کرمان نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی اقدام و جرایم را در این فضا تعقیب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، یدالله موحد صبح سه شنبه در جمع روساء و دادستان‌های سراسر استان کرمان گفت: طی چند ماه گذشته 17 پرونده ویژه با موضوع جرایم سایبری در کارگروه رصد فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید تعطیل شود و تلاش همه مدیران این باشد که به کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کنند.
رئیس شورای قضائی استان کرمان به شرایط خاص کشور اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان به لحاظ مسائل اقتصادی و هم به لحاظ مباحث انتخاباتی که در پیش رو داریم باید هوشیارانه عمل کنند و پیش بینی، پیشگیری و کنترل مسائل مختلف را در دستور کار خود قرار دهند.
وی به حادثه تلخ قتل طلبه همدانی اشاره کرد و افزود: نباید منتظر بمانیم تا اتفاقی رخ دهد و سپس به مسئله ورود کنیم، بلکه اقدام به هنگام و به موقع از سوی مسئولان ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه امروز رصد فضای مجازی یک ضرورت جدی است، گفت: کارگروه‌های رصد و پایش فضای سایبری باید به موقع و مسلط ورود کنند و ضمن کنترل و مهار مجرمان به رفتارهای مجرمانه آنها واکنش نشان دهند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
موحد بیان کرد: در شرایط کنونی بسیاری از امور و به تبع آن بسیاری از جرایم از فضای فیزیکی به فضای مجازی در حال انتقال است و هرچه ارتباطات در محیط فیزیکی کم شود و به فضای سایبری منتقل شود قطعاً جرایم و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نیز به این فضا کوچ خواهند کرد.
وی عنوان کرد: مسئولان باید بپذیرند که هم فضای فیزیکی و هم مجازی جز واقعیت‌های زندگی بشر است و هر دو آن باید مدیریت شود و همانگونه که مواظب هستیم در خیابان نظم و امنیت برقرار شود باید این حساسیت را در بستر فضای اینترنت هم داشته باشیم.
مسئولان نسبت به فضای مجازی حساس و هوشیار باشند
رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد: مسئولان بخش‌های مختلف از جمله اداره اطلاعات، پلیس فتا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل ارشاد اسلامی و سایر مجموعه‌های مرتبط با فضای مجازی باید رصد فضای مجازی را جدی بگیرند و نسبت به آن حساس و هوشیار باشند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان باید رصد فضای انتخاباتی را جدی بگیرند و مراقبت داشته باشند، تاکید کرد: ضرورت دارد دادستان‌های سراسر استان نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی اقدام کنند و جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند.
موحد ضمن تقدیر از عملکرد مسئولان قضائی استان کرمان، گفت: بسیاری از روساء و دادستان‌های استان کرمان به صورت جهادی و شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به طور مثال دادستان صبح در محل کارش حاضر است و بعد از وقت اداری در محیط اجتماعی و جامعه حضور فعال دارد و با بخش‌های مختلف از جمله فرهنگیان، اساتید، نخبگان و اصحاب رسانه، کانون‌های مختلف فرهنگی واجتماعی و مسئولان جلسه تعاملی در جهت پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های کلان قوه قضائیه دارند.
هیچ کارگاه و کارخانه‌ای نباید با دستور قضائی تعطیل شود
وی افزود: رونق تولید نیاز ضروری کشور است و نباید از آن غافل شد و طبق فرمایشات آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید با دستور قضائی تعطیل شود.
موحد با اشاره به اینکه همگان باید دغدغه تولید داشته باشند، گفت: قضات نباید با اتخاذ تصمیماتی چرخ تولید را متوقف کنند بلکه بهتر است ملاحضات اجتماعی و اقتصادی را در صدور آرا خود مورد توجه قرار دهند.
وی بیان کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای ارتباط گیری سیستم قضائی با بخش‌های مختلف جامعه و حضور در بین مردم، نخبگان در جهت تبیین مشکلات و برنامه‌های دستگاه قضائی است.
موحد بر سه موضوع کاهش ورودی پرونده‌ها به سیستم قضائی، کاهش موجودی‌ها و اتقان آرا و تصمیمات قضائی تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات مهمی که دستگاه قضائی در دستور کار قرار داده است بحث تکریم ارباب رجوع و مراجعان به سیستم قضائی است.
یک ششم جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند
وی اعلام کرد: یک ششم جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند یا به سختی دسترسی دارند و ضرورت دارد مسئولان مربوطه در این رابطه به دنبال حل مشکل باشند.
وی بیان کرد: 456 برنامه در سال گذشته توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اجرایی شده است که کار خیلی بزرگی است و قطعاً بدون همکاری روساء و دادستان‌های سراسر استان کرمان این برنامه‌ها قابل اجرا نبود.
موحد افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با فعالیت‌های مؤثر و فراگیرش موجب ارتقا جایگاه دادگستری کرمان در سطح کشور و استان شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، گفت: در سنوات قبل مخصوصاً سال گذشته حقیقتاً اقدامات قابل قبول و تحسین برانگیزی از سوی این معاونت انجام پذیرفته است و می‌تواند به عنوان یک الگو برای تلاش و مجاهدت بیشتر در سال جاری مورد توجه قرار گیرد.
موحد افزود: طیف وسیعی از برنامه‌ها با رویکردهای مؤثر و کارآمد که از جمله ضرورت‌های امروز جامعه را برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است در معاونت اجتماعی عملیاتی شده‌اند.
رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت: در حوزه‌ی آموزش و مهارت‌های رفتاری و سبک زندگی اسلامی برای اقشار مختلف جامعه و والدین، مربیان و جوانان در شرف ازدواج و متقاضیان طلاق و افراد بهبود یافته کارهای مؤثری صورت پذیرفته است.
وی تلاش در جهت ارتقا آگاهی‌های عمومی، برگزاری همایش‌های علمی و کاربردی در زمینه‌های مختلف، اجرای طرح مصلحین قرآنی، طرح مهاجر، طرح هجرت، سجام ، پیشگیری رشد مدار و ایجاد مراکز مشاوره خانواده را از جمله برنامه‌های موفق این معاونت برشمرد.
وی در پایان خطاب به برگزار کنندگان این نشست گفت: بهتر است با نهایت توجه به مبحث صرفه جویی در هزینه‌ها پیشنهادات مؤثری که در جلسات مطرح می‌شود پس از تصویب و انجام کار کارشناسی به برنامه تبدیل شوند و سپس عملیاتی و اجرایی شوند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بزرگترین طرح گاوداری 500 راسی در جنوب کرمان به بهره برداری رسید

30 طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در رودبار جنوب افتتاح شد

دولت بازپرداخت تعهداتش را نسبت به سازمان تامین اجتماعی انجام دهد

نمایش«دختری 70ساله دامنی 7ساله» روی صحنه می رود

میزان حیوان گزیدگی در رفسنجان از متوسط کشوری بالاتر است

نمایش«دختری 70ساله دامنی 7ساله و دلی که تازه داشت به دنیا می‌آمد»

کاظمی: شکایت شورای عالی امنیت ملی و دادستانی از نماینده مجلس وارد نیست

هنرمندان بومی در کمیته فرهنگی کنگره شهدای هرمزگان فعال می‌شوند

نزدیکی به محور مقاومت راهبرد جدید حماس

ضرورت شتاب در تکمیل تصفیه‌خانه شیرابه کارخانه کمپوست انزلی

فشار خون 140 هزار نفر رفسنجانی کنترل و پایش شد

10 طرح پیشنهادی استان کرمان تصویب شد

صادرات 70 میلیون دلاری استان کرمان به افغانستان و پاکستان

رونق تولید نیازمند استفاده دستگاه‌ها از امتیازات قانونی است

آسمان برخی مناطق استان کرمان غبار آلود است/ افزایش سرعت وزش باد

استاندار کرمان، مهمان خبرگزاری ایسنا

بخشودگی جرایم کارفرمایان بیمه تامین اجتماعی استان کرمان

بزرگترین تولید کننده حنا در کشور کارخانه فرآوری ندارد

برداشت محصول حنا در شهرستان رودبار جنوب آغاز شد

آغاز برداشت گیاه دارویی حنا در مناطق شرقی استان کرمان

رسمی؛ فتاح رئیس بنیاد و بختیاری رئیس کمیته

حذف قبوض کاغذی برق در کرمان باعث کاهش 15 درصدی هزینه ها شده است

دستگاهها برای ایجاد زمینه های اشتغال تلاش مضاعف انجام دهند

90 درصد هیات وزیران به جنوب کرمان سفر کرده اند

81 درصد ابلاغیه‌های استان کرمان الکترونیکی شده است

نبود آب آشامیدنی معضلی که گریبانگیر مردم جنوب کرمان شده است

شماره 40 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

یک میلیارد ریال لوازم خانگی قاچاق در انار کشف شد

نجات جان کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات3000متری رشته کوه‌های جوپار

ظریف به دلیل صحبت با نمایندگان آمریکا باید پاسخگوی مجلس باشد

ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟/3.5 میلیارد دلار از منابع ارزی کشور هنوز تسویه حساب نشده است

اجرای طرح «نذر آب» در مناطق کم آب کشور از اواسط مرداد ماه

2049 فقره وام قرض الحسنه به مناطق محروم کشور اعطا شد

21 فقره سرقت منزل به ارزش 3 میلیارد در کرمان کشف شد

ظریف: برجام قابل مذاکره مجدد نیست

آخرین وضعیت سلامتی میرحسین موسوی

تفکیک معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری/وفایی معاون استاندار کرمان شد

70 هکتار اراضی دولتی در فاریاب رفع تصرف شد

بناهای تاریخی ارزشمند کرمان احیا می‌شود

گردشگری در کرمان مغفول مانده است

بیش از 45هزار پرونده در دادسرای انقلاب کرمان مختومه شد

آمریکا: برای مذاکره فقط پیام رهبر یا روحانی را می‌پذیریم

آتش سوزی در باغبزم بردسیر مهار شد

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

متولیان امور فکری به حال احتکار مسکن کنند

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

تداوم ارائه خدمات شهری در گرو پرداخت به موقع عوارض شهری است

ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود

4 کمپ ماده 16 در استان کرمان راه‌اندازی می شود

سالمندی در کرمان به شدت در حال رشد است