کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار کرمان:

هتل بام کرمان در حریم هیچ اثری نیست/ لزوم بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر کرمان اجتماعي

هتل بام کرمان در حریم هیچ اثری نیست/ لزوم بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر کرمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهردار کرمان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اجرای پروژه قطار شهری یا تراموا در کرمان که پیش از این وعده مطالعه آنها داده شده، گفت: انتخاب سیستم حمل و نقل هر شهر باید براساس طرح جامع حمل و نقل صورت بگیرد و طرح جامع حمل و نقل کرمان نیاز به بازنگری دارد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهران عالم‌زاده" عصر امروز 24 اردیبهشت ماه در نشست خبری درباره وضعیت پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان اظهار کرد: پرداخت حقوق نیروهای رسمی و قراردادی شهرداری به روز است و در زمینه نیروهای شرکتی، پرداخت دو ماه حقوق به عهده شرکت هاست و باید حقوق دو ماه را جلوتر از شهرداری پرداخت کنند و با توجه به این مسئله و پرداختی ها، ما یک ماه از شرکت ها جلو هستیم.
وی درباره تقاطع های غیرهمسطح شهر افزود: سه پروژه از تقاطع ها در طرح جامع دیده نشده بود و بعد از تصویب در کمیسیون ماده 5 قرار شد که در طرح تفصیلی لحاظ شود.
عالم زاده درباره مکان جدید شورای شهر کرمان بیان کرد: مشخص کردن مکان شورا به عهده شورا است و آنها باید انتخاب کنند. آنچه که بنده می توانم بگویم این است که میدان شورا در حال طراحی برای تبدیل به پیاده راه است و برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری برای خانه شهر دیده می شود.
شهردار کرمان گفت: خانه هنرمندان به عنوان نخستین جایگاه واجد شرایط واگذاری خانه شهر است و اینکه در آن چه فعالیتی انجام شود باید مشاور نظر بدهد اما بحثی که مطرح است این است که بخش عمده به کافه گالری اختصاص می یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره پروژه هتل بام کرمان تصریح کرد: این پروژه در دوره شورای قبل مصوبه و از میراث فرهنگی مجوز گرفته است و در حریم هیچ اثر ملی نیست.
عالم‌زاده با اشاره به اینکه این پروژه موافقت اصولی هتل را دریافت کرده، افزود: شهرداری مجوز را گرفته و کار دارد انجام می شود. نمی توان سلیقه ای برخورد کرد و اگر هم میراث تخلفی کرده مقصر خودش است.
وی درباره فعالیت های فرهنگی شهرداری کرمان اظهار کرد: برای کار فرهنگی نیاز به ابزاری برای انتقال موارد مورد نظر داریم و به این منظور راه اندازی شوراهای اجتماعی محله را پیگیری می کنیم که می توان از ظرفیت اجتماعی محله برای فرهنگسازی استفاده کرد و ایجاد شبکه شهروندی اقدام دیگر حوزه فرهنگی شهرداری کرمان است.
شهردار کرمان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اجرای پروژه قطار شهری یا تراموا در کرمان که پیش از این وعده مطالعه آنها داده شده، گفت: انتخاب سیستم حمل و نقل هر شهر باید براساس طرح جامع حمل و نقل صورت بگیرد و طرح جامع حمل و نقل کرمان نیاز به بازنگری دارد.
وی افزود: در زمینه اجرای تراموا لازم است از سوی مشاور طرح پیشنهاد داده و در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شود و طرح قبلی که سیستم "بی آر تی" را پیشنهاد می دهد، بازنگری شود زیرا بی آر تی آلودگی دارد و با توجه به بافت شهر کرمان سیستم جذابی نیست.
عالم‌زاده اظهار کرد: در صورتی که مشاور به این نتیجه برسد و تراموا را پیشنهاد بدهد؛ طرفیت شرکت های داخلی و خارجی برای انجام کار وجود دارد و در صورتی که به نتیجه برسیم، به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: زیرساخت فیبر نوری در شهر کرمان بسیار ضعیف است و دو مرحله فراخوان برای سرمایه گذاری دادیم که با افزایش نرخ دلار و به هم خوردن معادلات اقتصادی بازار، هزینه چند برابر و موجب به حداقل رسیدن انگیزه سرمایه گذاری شد.
شهردار کرمان اظهار کرد: لازمه رسیدن به یک شهر مجازی ساختار نرم افزاری است که باید ابتدا در شهرداری این اتفاق بیفتد و متاسفانه برای تغییر یک نرم افزار حوزه شهرسازی در شهرداری کرمان هنوز از هفت خان رستم رد نشده ایم.
وی افزود: امیدواریم ممیزی اصناف و املاک شهر کرمان تا پایان سال انجام شود و مردم بتوانند فعالیت های مربوط به این حوزه را از منازلشان دنبال کنند.
عالم‌زاده تصریح کرد: عدالت محوری در چهار منطقه شهرداری در دستور کار است و به عنوان مثال پارک گردشگری که شاید بزرگ ترین پارک انحصاری در ایران باشد، در منطقه چهار شهری کرمان اجرا می شود.
وی در ادامه درباره نارون های بلوار جمهوری کرمان اظهار کرد: هر درختی طول عمری دارد و درختی که پیر بشود، دچار آفت های مختلفی می شود که جلسات متعدد با دکترین های فضای سبز برگزار و به این نتیجه رسیده بودند درختان این خیابان سربرداری و جوان سازی بشود که این کار را دنبال می کنیم.
شهردار کرمان با اشاره به نیاز معابر بسیاری به آسفالت افزود: به دلیل اینکه خرید در این زمینه نقدی و از بورس است و اعتبار ما بیشتر برای پرداخت حقوق می رود، در این حوزه کمبودهایی وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: پارکی در منطقه سه شهر کرمان در حال احداث است که به عنوان پارک خبرنگار نامگذاری خواهد شد و طی دو تا سه ماه آینده افتتاح می شود.
شهردار کرمان درباره وضعیت اتوبوس های حمل و نقل عمومی بیان کرد: 70 اتوبوس متعلق به شهرداری و 80 مربوط به بخش خصوصی است که در سال گذشته 23 دستگاه اورهال شد که 13 دستگاه در سطح شهر فعالیت می کند و به زودی 10 دستگاه با تامین لاستیک به شهر می آید.
وی با اشاره به اینکه ناگزیر شدیم 5 دستگاه اتوبوس دست دوم نیز از مشهد خریداری کنیم، اظهار کرد: حمل و نقل موضوع پایه ای و اساسی است و اگر فکری برای آن نکنیم، فایده ای ندارد و به طور جد دنبال این هستیم در حوزه حمل و نقل ارتقاء داشته باشیم.
عالم‌زاده در پایان بیان کرد: فضای بین شهرداری و شورای شهر کرمان دوستانه است و فضای حاکم بر شورا به خاطر وجود آقای فرشاد است که سعی می شود کار با نظرات کارشناسی پیش برود و فضای همدلی برای شهر کرمان نعمت است و باید این فضا را حفظ کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نجات جان کوهنورد آسیب دیده در ارتفاعات 3000 متری

تسهیلات جذب سرباز وظیفه مامور (امریه) در شرکت های دانش بنیان و فناور

فرزندآوری مورد توجه ویژه قرار گیرد/لزوم استفاده از ظرفیت جوانان

51 جهیزیه به زوج‌های کم برخوردار استان کرمان اهدا شد

گازرسانی به شهر جیرفت تا سال 99 به اتمام برسد

شاخص آلودگی هوا در شهرستان فهرج 20 برابر حد استاندارد

وزیر نیرو در راه کرمان

فاز اول مرمت بازار بزرگ کرمان تا پایان فروردین به اتمام می‌ رسد

ضعف دستگاه قضایی، عدم اطلاع رسانی به موقع و اقناع افکار عمومی جامعه است

تولد نوزاد عجول بر فراز آسمان کرمان

نقطه پرحادثه جاده گدار سیاه کرمان رفع نقص شد

فاز دوم بهسازی فضای سبز بلوار جمهوری اجرا می شود

آتش‌سوزی مراتع روستای باغبزم شهرستان بردسیر

8.5 میلیون مراجعه به مراکز درمان سرپایی تامین اجتماعی ثبت شد

یک میلیون و 470 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی استان کرمان هستند

1726 نفر از خانواده‌های ایثارگران استان بیکار هستند

رشد 7 درصدی مستمری بگیران استان/ رشد یک درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری

سالانه 10 هزار زایمان در مراکز ملکی تامین اجتماعی

دومین زمین لرزه سه شنبه شب در فاریاب

8 مصدوم در برخورد پژو 405 و پژو 504

صدور 1272 رای مجازات‌های جایگزین حبس در کرمان

حضور غرفه آتش نشانی در نمایشگاه بزرگ جشنواره شهروندی تابستان کرمان

حمله آفت مگس مدیترانه‌ای به شهرهای کرمان، رابر و بم

تعیین تکلیف وضعیت کودکان کار و خیابانی در کرمان/روند کند دریافت مجوز کمپ ماده 16 ویژه زنان

وجود 987 نفر معلول ضایعه نخاعی در استان کرمان

رونمایی از اولین خودروی تجهیزات تخصصی CBRN جهت مقابله با بحران‌های شیمیایی، بیولوژیک و پرتویی

2 کارگر مقنی در رفسنجان جان باختند

طرح جمع آوری متکدیان در شهر رفسنجان آغاز شد

25 شرکت حمل و نقل متخلف در جنوب کرمان شناسایی شد

خانواده فاریابی زندگی دوباره به قاتل 21 ساله بخشیدند

8.15 درصد جمعیت استان کرمان سالمند هستند

وضعیت سفید استان کرمان در مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو

390 خانوار در رفسنجان تحت پوشش بهزیستی هستند

12000 لیتر سوخت قاچاق در جیرفت کشف شد

وجود 250 زندانی غیرعمد در کرمان/جمع‌آوری کمک 98 میلیارد ریال خیرین در ماه رمضان

جمعیت جامعه عشایری قلعه گنج کرمان 12 هزار و 97 نفر اعلام شد

تکمیل راههای روستایی استان کرمان نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است

1074 نفر، کشته‌شدگان حوادث رانندگی استان کرمان در سال گذشته

پیش‌بینی افزایش تلفات تصادفات جاده‌ای استان در سال‌جاری/معرفی 3 محور مرگ‌خیز استان کرمان

برای کاهش تلفات جاده‌ای در سال 97 چه کاری انجام داده‌اید که در سال 96 نکرده‌اید؟!!

پایان عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در استان کرمان/ رصد همچنان ادامه دارد

تداوم هوای گرم در استان کرمان/پیش‌بینی وزش بادهای لحظه‌ای

واکنش شهرداری کرمان به اکران مخدوش بیلبورد مرتبط با کنسرت گروه لیان

بوستان «شهید» شهر کرمان بهسازی می‌شود

اوج تلاش در دمای 50درجه/ نخلستان ها در «خرماپزان بم» جان می گیرد

آتش‌سوزی شهرک ذغالسنگ مهار شد/ شرکت ذغالسنگ به اخطارهای شهرداری بی‌توجه بود

درختان بلوار ذغالسنگ در آتش سوختند

700 هزار نفر در کشور به اوتیسم مبتلا هستند

تعمیرگاهی در خیابان سرباز منفجر شد

جمعیت کیفری شهرستان راور 30 درصد کاهش یافته است