کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان عنوان کرد:

استان کرمان، سالانه 180 میلیارد تومان هزینه آموزش کودکان مهاجر می‌کند اقتصادي

استان کرمان، سالانه 180 میلیارد تومان هزینه آموزش کودکان مهاجر می‌کند

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به لزوم توسعه همکاری‌های مشترک و نزدیک با نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای جذب اعتبارات بیشتر در این حوزه تاکید کرد و ادامه داد: متاسفانه میزان کمک‌های کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نسبت به هزینه‌های انجام شده، بسیار اندک است و به عنوان نمونه سالانه 180 میلیارد تومان هزینه برای آموزش مهاجران در استان کرمان انجام می‌شود اما تنها یک مدرسه از سوی کمیساریا عالی در این استان ساخته شده است.
  "محمدجواد فدائی" امروز 28 اردیبهشت‌ماه در دیدار با نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: جمعیت قابل توجهی معادل 300 هزار نفر از مهاجران افغان در استان کرمان حضور دارند که که 10 درصد این جمعیت در استان کرمان حضور دارند.
وی ادامه داد: توزیع مهاجران در شهرستان های مختلف استان کرمان متفاوت است و در برخی شهرستان ها جمعیت این افراد به نحوی زیاد است که نسبت آنها از جمعیت بومی بیشتر می‌شود.
استاندار کرمان اظهار کرد: وظیفه انسانی و اخلاقی خود می‌دانیم در هر شرایطی و به هر میزان که امکانات وجود داشته باشد، موضوع مهاجران را مدیریت کرده تا زندگی در کشور و استان برای آنها سخت نگذرد.
 وی با اشاره به اینکه در این راستا با تحریم ها و محدودیت هایی مواجهه هستیم عنوان کرد: مطمئن هستیم که این تحریم‌ها نمی‌تواند مشکل اساسی برای ما ایجاد کند اما تلاش می‌کنیم با وجود تحریم‌ها وظایفی که بر عهده‌مان است را به خوبی انجام داده و برنامه‌های توسعه‌ای خود را با سرعت لازم و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، دنبال کنیم.
 فدایی با بیان این مطلب که انتظار داریم که سفر نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان منجر به تصمیم‌گیری های مشترک برای بهبود وضعیت پناهندگان در استان شود، عنوان کرد: استان کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، (نزدیک بودن به کشور افغانستان) و قرار گرفتن در مسیر مهاجران افغانی، تحت تاثیر این حضور قرار می‌گیرد.
 وی با بیان این مطلب که حضور مهاجران هزینه های زیادی را به استان کرمان تحمیل می کند، گفت: استان کرمان در موضوعات مختلف از جمله آموزش، بهداشت و درمان، مسائل امنیتی، اشتغال و ... تحت تاثیر این مهاجران قرار می گیرد.
استاندار کرمان با اشاره به لزوم توسعه همکاری‌های مشترک و نزدیک با نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای جذب اعتبارات بیشتر در این حوزه تاکید کرد و ادامه داد: متاسفانه میزان کمک‌های کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نسبت به هزینه‌های انجام شده، بسیار اندک است و به عنوان نمونه سالانه 180 میلیارد تومان هزینه برای آموزش مهاجران در استان کرمان انجام می‌شود اما تنها یک مدرسه از سوی کمیساریا عالی در این استان ساخته شده است.
"محمدصادق بصیری" سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز در این دیدار گفت: استان کرمان علاوه بر بزرگی و وسعت خود و همسایگی با سیستان و بلوچستان و هرمزگان، محل عبور کاروان های زیادی از مهاجران است.
وی ادامه داد: در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان حضور اتباع بیگانه ممنوع است اما موضوع حضور اتباع بیگانه در برخی از شهرستان های استان کرمان آزاد است که خود زمینه ساز قاچاق انسان را در این استان فراهم کرده است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به وجود 4 هزار و 200 کیلومترمربع کویر در استان کرمان (معادل 4 برابر کشور لبنان) تاکید کرد: کویر لوت محل مناسبی برای عبور و مرور کاروان‌های مختلف قاچاق است که برای حفظ کویر نیاز به پایش تصویری و حلقه اپتیکی هستیم زیرا کاروان‌های قاچاق به ویژه کاروان‌های انسانی که از افغانستان وارد کرمان می‌شوند، این استان را به عنوان محل عبور انتخاب کرده که همین امر سبب شده برخی جاده‌ها و شهرها را ناامن کنند.
 وی با تاکید بر اینکه باید تهدید کویر را به فرصت تبدیل کنیم اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده در استان کرمان، توانسته‌ایم امنیت را برای استان، کشور و در کنار آن برای کشورهای اروپایی تامین کنیم.
 بصیری گفت: در بعد اجتماعی نیز بسیاری از مهاجران ساکن را اتباع غیرمجاز تشکیل می دهند و باید برای آنها تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.
وی با بیان این مطلب که آنالیز و تشخیص مهاجران مجاز و غیرمجاز نیاز به سرمایه انسانی و اعتبار بسیار زیادی دارد، گفت: تمامی مهاجران مهمان ما هستند و سعی می‌کنیم با بهترین شیوه با این افراد برخورد کنیم به نحوی که حتی برای اتباع غیرمجازی که دستگیر می‌شوند، نیز خدماتی در حوزه‌های آموزش و بهداشت ارائه می‌کنیم.
 به گزارش ایسنا، " ایوو فریسن" نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز در این دیدار گفت: در سفر به استان کرمان، در تلاش برای آشنایی با کارهای زیادی هستیم که در سطح کشور و این استان برای خدمات رسانی به مهاجران در حال انجام است.
 وی بیان کرد: ماموریت اصلی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کشور این است که بتوانیم کمک‌های محدود و کمی به دولت‌ها در امور پناهندگان ارائه کنیم.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان عنوان کرد: یکی از نگرانی‌های بنده این است که تحریم ها بر روی زندگی و معیشت پناهندگان اثر منفی بگذارد که در همین راستا برای پیشگیری از این موضوع پیگیری‌هایی در دست انجام است.
 فریسن با بیان اینکه به دلیل تحریم های صورت گرفته برای ورود پول به داخل ایران دچار مشکل شده بوده که تاحدی این مشکلات حل شده است اظهار کرد: 40 سال از آوارگی ملت افغانستان می‌گذرد و این افراد مهمان کشور ایران هستند و باید برای جذب کمک‌های بیشتر اقدام شود و جامعه بین المللی در این مساله خاص هیچ‌وقت نباید ایران را تنها بگذارد.
 وی بیان کرد: امیدواریم که شرایط جامعه افغانستان نیز بهبود یابد تا این افراد به کشور خود برای زندگی بهتر برگردند.
 نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت: باور من بر این است که خدمات ایران در حوزه مهاجران مثال زدنی است و در حوزه مهاجران همیشه مثال ایران در جامعه بین الملل زده می‌شود.
 نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با اشاره به این مطلب که وقتی که مردم و ملت‌ها شروع به حرکتی می‌کنند، موضوع از یک کشور خارج و به یک موضوع جهانی تبدیل خواهد شد، افزود: معتقدیم در راستای حمایت از پناهندگان و اتباع بیگانه و به‌ویژه اتباع افاغنه، کار بزرگ و اصلی را دولت و ملت ایران انجام می‌دهند اما هر چه قدر همکاری و ارتباط بهتری داشته باشیم، قطعا می‌توانیم پیام‌ها را بهتر به گوش کشورهای دیگر رسانده و بهتر می‌توانیم در زمینه جذب اعتبارات و کمک‌ها اقدام کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انتقاد رییس مجمع نمایندگان استان از عدم توزیع بنزین یورو 4 در کرمان

کرمان؛ جزء دو استان آخر کشور در بحث گازرسانی

اعتبارات عمرانی زرند 30 درصد افزایش یافت

رقابت غیر منصفانه بخش دولتی با بخش خصوصی در بحث انرژی

سرمایه گذاران ریگان مشمول معافیت مالیاتی می شوند

بیش از 87 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه ای کرمان معامله شد

20 هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در کرمان کشت می شود

راه اندازی 5 مرکز لجستیک بار در جنوب کرمان

نیاز آینده کرمان به 2000 مگاوات برق

راه اندازی دهکده خرما در بم ایجاد ارزش افزوده می کند

برداشت پسته کمتر از 3دهه پیش است/خلأ مرکز تحقیقات بهبود تولید

155 هزارتن گندم در کشاورزان استان کرمان خریداری شد

لزوم اقدام جدی برای جلوگیری از خروج گندم از استان کرمان

احتمال سازماندهی بودن خرید گندم کشاورزان از سوی برخی اتباع کشورهای همجوار به منظور ضربه زدن به کشور

دلالان به شدت در حال خریداری گندم هستند/ممنوعیت خروج گندم از استان کرمان

خریداری 155 هزار تن گندم در استان در راستای جلوگیری از قاچاق

220 تن بذر اصلاح شده لوبیا در کشور توزیع شد

کشت گیاهان دارویی در مناطق روستایی کرمان در دستور کار است

نظارت جدی بر بازار اعمال شود/3000تن ذخیره استراتژیک شکر

206 هکتار از باغ ها و مزارع عنبرآباد به آبیاری تحت فشار مجهز شد

یکم تیرماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه اشخاص حقیقی است

قیمت هر کیلوگرم شکر در کرمان 5 تا 6 هزار تومان است/کاهش قیمت شکر ادامه خواهد داشت

شرکت مس نیازمند ساختار و تشکیلات جدید است

کمبودی در زمینه کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد

آتش افروزان طبیعت مثلث گردشگری کرمان را تهدید می کنند

فرآوری اسید مس سرچشمه از واردات 50 هزار تن کود فسفات جلوگیری می‌کند

افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی سراسر استان کرمان

12 محصول جدید در جنوب کرمان تولید شد/ لزوم حمایت از بخش کشاورزی

از روند اجرایی پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان چه خبر؟

هجوم دسته های جدید ملخ صحرایی به کرمان /سمپاشی شبانه آغاز شد

شیرین کامی کرمانی ها در انتظار اقدام دستگاه های متولی

بخش کشاورزی ظرفیت لازم برای دستیابی به خودکفایی را دارد

بخش کشاورزی، 33 درصد اشتغال استان را به دوش می کشد

ارزش محصولات بخش کشاورزی کرمان 20 هزار میلیارد تومان است

تغییر الگوی کشت عملی نیست/تبدیل جنوب کرمان به هاب گلخانه‌ای کشور

حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای تیر در کرمان اجرا می شود

درصد جذب اعتبارات استان کرمان به 60 رسید

عملیات اجرایی 2000 هکتار جنگل کاری در رودبار جنوب آغاز شد

همکاری مشترکان، شرط نداشتن خاموشی است/ تخفیف 20 درصدی هزینه، پاداش کاهش مصرف برق

طرح ممیزی املاک و اصناف در کرمان آغاز شد

برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده‌اند/بازار مسکن تا بعد از انتخابات در آرامش است

35 درصد صادرات استان کرمان به افغانستان مربوط به خدمات فنی و مهندسی است

وزارت صمت زمینه تسهیلات کم بهره را برای فعالان زغالسنگ فراهم کند

سرمایه‌گذاری برای ایمنی جان انسان‌ها، هزینه نیست

در نشست مشترک شوراهای کارگری زغالسنگ با وزیر صمت چه گذشت؟

افتتاح اولین واحد آبگیری از باطله در ایران در مجتمع سنگ آهن جلال آباد زرند

گران فروشی نداریم؛ بلکه گرانی داریم/وضعیت بازار شکر کرمان خراب است

وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد زرند شد

50 درصد از میزان ارز صادراتی کشور در سال گذشته تعیین تکلیف نشده است/ایران، سختگیرانه‌ترین کشور دنیا در قانون کار

به دنبال نقش حاکمیتی و سیاستگذاری هستیم