کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون سازمان بهزیستی کشور:

مراکز خدمات اجتماعی در کشور راه‌اندازی می‌شود/ 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست داریم اجتماعي

مراکز خدمات اجتماعی در کشور راه‌اندازی می‌شود/ 650 مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست داریم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برای دسترسی بهتر و افزایش بهره وری، خدمات اجتماعی در یک بسته تجمیع شده و در مراکز خدمات اجتماعی به مردم ارائه می شود.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حبیب‌اله مسعودی فرید" امروز 31 اردیبهشت ماه در نشست با مدیرکل و معاونان اداره بهزیستی استان کرمان اظهار کرد: مسائل اجتماعی خیلی پیشرفته، پیچیده و به هم وابسته است و کاری که از سال قبل آغاز کردیم فکر کردیم برای موفقیت در موضوع اجتماعی باید بتوانیم براساس رویکرد شبکه ای و نظام مند کار کنیم.
وی افزود: گسسته ارائه کردن خدمات اجتماعی در حوزه های مختلف هم دسترسی مردم را سخت تر می کند و بهره وری سیستم نیز پایین می آید.
مسعودی فرید تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی که باید در همه کارها به فکر بهره وری و افزایش کیفیت خدمات و بازده آن باشیم، فکر کردیم اگر نحوه خدمات اجتماعی تجمیع شود و خدمات موردنیاز را در یک بسته خدمات اجتماعی جمع کرده و ارائه کنیم، بهتر است.
وی بیان کرد: مردم در این طرح به جای مراجعه به جاهای مختلف به یک جا به نام مرکز خدمات اجتماعی (ماج) مراجعه می کنند که هم مددکار و هم روانشناس در آن قرار گرفته و یک محله مشخص شده و در این راستا یک پرونده برای افراد جامعه تشکیل می شود که هم به عدالت نزدیک تر است و هم در ادامه به پوشش بالاتری به ارائه خدمات اجتماعی برسیم.
معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: فاز پیشگام طرح ماج را در اسلامشهر استان تهران با آغاز کرده ایم و کار با موفقیت در حال انجام است و نتایج اولیه خیلی خوبی دارد و وزارت کشور درخواست دارد که در تعداد شهرهای بیشتری این کار در سال جاری صورت بگیرد.
وی افزود: بسیاری از منابع این طرح از محل جابه جایی منابع کنونی تامین می شود و همه نهادهای فعال حوزه اجتماعی در کمیته مشترک حضور دارند و در یک نظام شبکه ای و مشخص این کار انجام می شود و می تواند فواید خوبی برای کشور داشته باشد.
مسعودی فرید اظهار کرد: نکته مهم این است که با توجه به مسائل اقتصادی نیاز به افزایش بهره وری داریم و گروه هایی از جامعه نیاز به حمایت بیشتر دارند و تلاش می کنیم حمایت بیشتری از دهک های پایین جامعه داشته باشیم و این باید جزو دستور کار مسوولان استانی و ملی قرار بگیرد تا تبعات مسائل اقتصادی بر روی آحاد مردم و به ویژه دهک های پایین را کاهش بدهیم.
وی با اشاره به اینکه طرح های حمایتی از دهک های پایین را در سال جاری افزایش خواهیم داد، تصریح کرد: موضوع تغذیه در کوکان زیر سن دبستان مسئله مهمی است زیرا علاوه بر تاثیر در رشد شناختی، ابعاد زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و باید قدم های خوبی برداریم.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همگرایی خوبی در زمینه مسائل اجتماعی در کشور ایجاد شده و این مسئله توانسته مقداری آسیب های اجتماعی را کنترل کند.
وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی تک عاملی نیستند و همه بخش هایی که در کشور کار می کنند می توانند روی این موضوعات تاثیرگذار باشند، افزود: کرمان جزو استان های پیشرو در عرصه مسائل اجتماعی و ماموریت های بهزیستی است و امیدواریم امسال نیز با همکاری لازم کارهای خوبی در این استان انجام بدهیم.
مسعودی فرید در ادامه درباره تاخیر در پرداخت یارانه مراکز غیردولتی اظهار کرد: بخش غیردولتی همکاران اصلی ما هستند و معتقدیم در سیاست گذاری نیز باید دخیل شوند. اخیرا در پی ابتکار سازمان در الکترونیکی شدن پرداخت ها، تاخیر روی داده و تلاش می کنیم یارانه مراکز به موقع پرداخت شود که این امر در کیفیت خدمات نقش دارد.
وی با اشاره به اینکه اگر خیران نبودند، نمی توانستیم این خدمت را در مراکز غیردولتی بدهیم، بیان کرد: 650 مرکز برای کودکان بی سرپرست داریم و اداره این مراکز با کمک خیران و مسوولیت های اجتماعی صورت می گیرد.
مسعودی فرید درباره ساماندهی کودکان کار و خیابانی گفت: آیین نامه ساماندهی کودکان کار وخیابان را داریم و با هماهنگی وزارت رفاه آیین نامه جدید نوشته شده است زیرا در آیین نامه قبلی برخی نهادها دخیل نبودند.
وی افزود: نزدیک به 56 درصد کودکان کار و خیابانی در سطح کشور، اتباع غیرایرانی هستند و در تهران بیش از 85 درصد این کودکان غیرایرانی هستند.
معاون سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: معتقدیم جای کودک در خیابان نیست اما نمی توانیم یک نسخه برای همه بپیچیم. لذا تلاش می کنیم با رویکرد مدیریت مورد، با کودکان توسط سازمان های مردم نهاد ارتباط گرفته و ابتدا تعیین هویت کنیم و ایرانی از غیرایرانی مشخص شود.
وی افزود: ایرانی و غیرایرانی برای ما فرقی نمی کند. ما نمی خواهیم کودکان مورد سوءاستفاده و آزار قرار بگیرند و با توجه به تاکید دین اسلام و حقوق کودک به موضوع کودک خیلی توجه داریم.
مسعودی فرید با اشاره به هدایت کودکان اتباع غیرایرانی به اداره اتباع تصریح کرد: برای کودکان ایرانی ها گزارش مددکاری تهیه می شود و اگر نیازمند است کمک می کنیم که کودک در خیابان دیده نشود و همه حمایت ها مشروط است و در دفعات بعدی اخطار می دهیم و در مرحله بعد ممکن است سلب صلاحیت موقت از خانواده و بعدا سلب صلاحیت دائم صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه سعی می کنیم به خانواده کمک کنیم، بیان کرد: پیشنهاد این است مردم برای کمک به این بچه ها به خیریه ها و سازمان های مردم نهاد مرتبط با این بچه ها کمک کنند که سازماندهی شده به آنها می رسد.
مسعودی فرید اظهار کرد: نقش رسانه ها خیلی مهم است و مشوق هایی که در خیابان وجود دارد باید از بین برود. سازمان های حمایتی هستند و باید تلاش کنیم که هیچ خانواده ای به خاطر فقر فرزندش را به خیابان نفرستد و این وظیفه همه ما و وظیفه نظام است.
وی با اشاره تشکر از فعالیت بهزیستی استان کرمان در این زمینه بیان کرد: ما معتقدیم آسیب اجتماعی نباید باشد و باید روی بخش حمایتی کار کنیم و نباید کودکان به کارگاه های زیرزمینی بروند و باید مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
به گزارش ایسنا، "عباس صادق زاده" مدیرکل بهزیستی استان کرمان در این جلسه با اشاره به پیچیدگی مسائل اجتماعی اظهار کرد: استان کرمان به لحاظ همجواری با استان های مرزی از شرایط جتماعی ویژه تری برخوردار است و می طلبد نگاه ویژه ای به استان کرمان باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هر آنچه که باید درباره دستگاه قضا در استان کرمان بدانید

انتقاد استاندار کرمان از نیمه تمام ماندن 200 پروژه ملی در استان کرمان

آمارها نگران کننده از مصرف ماده مخدر «گل» در بین دانش اموزان

برگزاری جشنواره 2020 در کرمان/میدان شورای کرمان پیاده راه می‌شود

97 درصد نیروهای قرارگاه خاتم برای اجرای پروژه‌های کرمان بومی هستند/تشریح اولویت‌های بعدی پروژه‌های در دست اقدام

تقاطع غیرهمسطح شهید الله دادی (پل ابوذر) کرمان افتتاح شد

چهار طرح بیمارستانی با اعتبار 158 میلیارد ریال در جیرفت تکمیل شد

348 مورد زنده گیری انواع مار توسط آتش نشانان در کرمان انجام شد

زنده‌گیری 348 مار از ابتدای سال‌جاری تا کنون در شهر کرمان

98 درصد شهرهای کشور تحت پوشش شبکه گاز/اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به 18 شهر فاقد گاز جنوب کرمان تا سال 99

گازرسانی روستایی در کرمان 35 درصد از متوسط کشوری پایین‌تر است

دمای 47 درجه در کهنوج ثبت شد

برخورد با فعالیت های معدنی فاقد مجوز در استان کرمان

تشریح اقدامات پساسیل در کرمان

چاه های مجاز استان کرمان ساماندهی می شود

ایست و بازرسی موقت برای پیشگیری از قاچاق گندم ایجاد شود

رئیس کل دادگستری کرمان از برخورد با قاچاقچیان گندم خبر داد

افزون بر یک تن مرغ تاریخ مصرف گذشته در جیرفت کشف شد

استفاده 120 درصدی استان کرمان از آب‌های تجدیدپذیر/مسدود کردن 205 حلقه چاه غیرمجاز در استان در سال جاری

افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح ابوذر کرمان با حضور معاون وزیر کشور

فعالیت های بسیجی دو چندان شود / لزوم حمایت از کشاورزان

یکصد روستایی قلعه گنج صاحب شناسنامه شدند

2556 مورد کودک آزاری به اورژانس اجتماعی کرمان گزارش شد

44 درصد جامعه هدف جنوب کرمان در طرح ملی کنترل فشار خون شرکت کردند

فوت شدن 1074 نفر درحوادث رانندگی استان در سال گذشته/ آمار بالای تلفات موتورسیکلت‌ها در شهرستان رفسنجان

فوتی‌های مجروحان حوادث رانندگی در مراکز درمانی 80 درصد شهرستان‌های استان بالاست

«کودک آزاری» بیشترین موضوع تماسی با سامانه 123 در استان/کاهش چشمگیر کودکان کار در خیابان‌های کرمان

برخی زمین‌خواران با استقرار کانکس در برخی زمین‌ها به دنبال تصرف زمین‌های دولتی هستند

هشت مورد غرق شدگی به مرکز اورژانس کرمان گزارش شده است

یک تصادف، 7 مصدوم برجای گذاشت

شبکه بزرگ قاچاق سوخت در جیرفت منهدم شد

4 محیط‌‌ بان بازداشتی کرمان آزاد شدند

جان باختن 8 نفر بر اثر غرق شدگی در سال‌جاری

زمین لرزه 4.4 ریشتری راور خسارت نداشت

کشتارگاه طیور در بافت افتتاح می شود

تعهد مالی بیمه سلامت کرمان 640 میلیارد تومان است

محور ارتباطی شهداد نهبندان همچنان مسدود است

نجات جان زن 28 ساله در ارتفاعات لاله‌زار

کمک به زایمان مادر باردار 28 ساله

انتقال پرونده 4 محیط‌بان کرمانی متهم به قتل به دادسرای نظامی

وجود 650 هزار طرح اشتغال فعال در کشور/ احداث 1000 نیروگاه خورشیدی جدید در استان کرمان

جرم و جنایت پیچیده شده است/ امکانات دولتی پاسخگوی مقابله نیست

امنیت و آرامش اجتماعی از ضروری ترین نیازهای ملی است

حیات شبانه را قبول نداریم و زیر بار آن نخواهیم رفت

از ظرفیت‌های مردمی و خیّران در ایجاد امنیت استفاده می‌کنیم

دسته‌های جدید ملخ به صورت مستقیم وارد روستاها و مزارع می‌شوند

احتمال تغییر مسیر توده‌ها‌ی ملخ به سمت مناطق شمالی استان

هجوم دسته‌های جدید ملخ صحرایی از 25 خرداد ماه

پیش‌بینی ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی به کشور

60 درصد قاچاق موادمخدر در کشور از مسیر کرمان انجام می شود