کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر مخابرات کرمان:عقب ماندگی زیرساخت های ارتباطی جبران می شود گفتگو

مدیر مخابرات کرمان:عقب ماندگی زیرساخت های ارتباطی جبران می شود

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر مخابرات منطقه کرمان با اشاره به فعالیت های انجام شده در شبکه ارتباطی گفت: شرکت مخابرات با مشارکت وزارت ارتباطات عقب ماندگی در شبکه زیرساخت ارتباطی این استان را جبران می کند.
  سید رهام حسینی در جمع خبرنگاران افزود: توسعه شبکه ارتباطی استان کرمان نسبت به استان های دیگر به علت پهناوری استان و محدودیت های سال های گذشته دچار عقب ماندگی شده و در این زمینه پهنای باند طی یک سال گذشته در برخی مسیرهای ارتباطی بیش از 2 یا سه برابر شده است.
وی با اشاره به مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان کرمان اظهار داشت: توسعه ارتباطی 58 سایت روستایی کم برخوردار و فاقد ارتباطات در حوزه مخابرات بوده که از این میزان 15 محل راه اندازی، هفت مورد در حال راه اندازی و 6 مورد مشکل برق دارد و اجرای مابقی در برنامه قرار دارند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان گفت: برای رفع مشکلات ارتباطی استان کرمان نیاز به توسعه پهنای باند شهرهای اصلی به اضافه شهرهای تابعه استان وجود داشت لذا برنامه ریزی و توسعه فیبر نوری بین شهری استان در دستور کار شرکت مخابرات استان قرار گرفت و 250 کیلومتر فیبرنوری ترکیبی برای توسعه استان خریداری شده است.
وی عنوان کرد: با همکاری و هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت برای توسعه افزایش پهنای باند مسیر کرمان - بم فیبر نوری و پهنای مورد نیاز شهر بم را توسعه دادیم.
حسینی گفت: پهنای باند شهرستان های همجوار جیرفت و کهنوج از 10 به 30 گیگابیت و محور بم – جیرفت را از 10 به 15 گیگابیت افزایش دادیم.
وی با بیان اینکه منطقه جنوب به شاخص های مخابراتی نیاز داشت بیان کرد: شرکت مخابرات اقدام بزرگی در این منطقه انجام داد که موجب شد شاخص های مخابراتی جنوب کرمان به شاخص های مطلوب کشوری نزدیک شود.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: فیبر نوری اورژانس و مرکز بهداشت فاریاب، 12 طرح برای دادگستری که از این میزان 6 مورد به اتمام رسیده، 12 پروژه برای آب منطقه ای استان در یکسال گذشته به اتمام رسیده یا در در مراحل اجرایی قرار دارند.
وی تاکید کرد: عملیات اجرایی پروژه FTTH فیبر نوری در شهرستان های کرمان، زرند، سیرجان و رفسنجان از یکسال گذشته آغاز و اکنون به بهره برداری رسیده است و در حوزه تعداد مشترکان FTTH کرمان مقام دوم را بین استان ها نسبت به برنامه کسب کرده است.
حسینی عنوان کرد: توسعه مخابراتی استان کرمان به سمت جایگزینی فیبر نوری به جای کابل های مسی پیش می رود که موجب کاهش هزینه در اجرا و بهره برداری با تکنولوژی جدید می شود.
وی ادامه داد: رویکرد مخابرات به سمت توسعه پروژه FTTH با پهنای باند بیش از 50 مگابیت است و در این راستا از مجموع 15 پروژه برای شورای حل اختلاف 12 مورد اجرا شده است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: 76 مورد از مجموع 104 پروژه وای فای استان کرمان اجرایی شده و مابقی در دست اجرا است و مشکل ارتباطی برخی نقاط که مشکل واگذاری پهنای باند از طریق کابل مسی دارند از طریق وای فای رفع می شود.
وی گفت: ایستگاه های برخی از مناطق روستایی مورد سرقت قرار گرفتند که این مناطق از طریق سیم کارت های موبایلی به شبکه همراه اول متصل می شوند.
حسینی ادامه داد: اینترنت 2 جی مناطق روستایی توسط شرکت مخابرات در حال ارتقا به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه است.
وی گفت: در توسعه پهنای باند مسیر ارتباطی کرمان به رفسنجان از 10 به 20 گیگ و رفسنجان به شهربابک از 2.5 به 10 گیگابیت افزایش یافته است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان ادامه داد: محور شهربابک – انار طی یکسال گذشته از 64 مگابیت به 2.5 گیگ و افزایش ظرفیت پهنای باند کرمان - زرند از 10 به 20 گیگابیت ارتقاء یافته است.
وی با بیان اینکه توسعه ارتباطی استان کرمان طی چند پروژه در دست اقدام است گفت: توسعه ارتباطی در 42 نقطه از نیازهای اصلی استان است که به زودی در این مناطق راه اندازی می شود و پهنای باند استان کرمان طی این پروژه ها در سال های آینده تضمین شود.
وی افزود: 225 تکنولوژی نسل دوم به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه در فاز هفت ارتباطات سیار استان کرمان اجرا می شود و در فاز 7.5 نیز تعداد 120 تکنولوژی راه اندازی می شود که اینک در مرحله نخست بهره برداری قرار دارند.
حسینی یادآورشد: 320 سایت Gsm روستایی در 2 بخش شمال و جنوبی تا پایان خرداد ماه به 2 جی همراه اول تبدیل خواهند شد.
وی اضافه کرد: تجهیزات همراه اول در استان کرمان در حال توسعه و متناسب با تغییرات تکنولوژی روز دنیا به پیش رود.
حسینی با اشاره به وضعیت پوشش ارتباطی جاده های استان کرمان گفت: بیش از 99 درصد از راه های بین شهرستان ها اینک دارای پوشش ارتباطی هستند و نقطه هایی کوتاه مشکلاتی وجود دارد که از نظر هزینه برای اپراتور به صرفه نیست که این امر نیز برای پوشش ارتباطی در حال بررسی است.
مدیر مخابرات منطقه کرمان تصریح کرد: نقاط اصلی و فرعی بدون پوشش ارتباطی از طریق استانداری کرمان مشخص می شوند و در اختیار مخابرات گذاشته می شود و در این مناطق نیز از طریق رومینگ با همکاری ایرانسل پوشش ارتباطی برقرار خواهد شد.
** 2 میلیون و 700 هزار نفر از مردم کرمان مشترک همراه اول هستند
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی، ماه مبارک رمضان و روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: تعداد 940 هزار شماره تلفن منصوبه اکنون در استان کرمان وجود دارد که 862 هزار مورد از این میزان اکنون فعال و مشغول به کار هستند.
حسینی افزود: تجهیزات دیتا 200 هزار پورت پرسرعت منصوبه در استان کرمان وجود دارد که از این میزان اکنون تعداد 123 هزار مشترک ADSL دایر هستند و تعداد پورت های پرسرعت سازمان ها در حال حاضر پنج هزار و 233 مورد است.
وی اضافه کرد: تعداد مشترکان منصوبه تلفن همراه استان کرمان بیش از 2 میلیون و 700 هزار مشترک بوده است که از این میزان 2 میلیون و 50 هزار تلفن همراه فعال هستند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان با بیان اینکه در مجموع بیش از چهار هزار و 300 کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان وجود دارد گفت: یکهزار و 336 کیلومتر شبکه بین شهری و یکهزار و 550 کیلومتر درون شهری و یکهزار و 400 کیلومتر شبکه فیبر نوری روستایی در استان کرمان وجود دارد.
وی ادامه داد: در حوزه فعالیت مخابرات منطقه کرمان، تعداد چهار هزار و 830 روستای دارای ارتباط، سه هزار و 962 روستا تحت پوشش همراه اول و سه هزار و 650 روستا دارای تلفن خانگی هستند.
حسینی افزود: در پروژه دیتا از ابتدا تا پایان سال 97 به میزان 90 درصد اطلاعات پورت پرسرعت برای ادارات تکمیل شد و توسعه پورت پرسرعت 60 درصد انجام شده است.
وی گفت: طی مدت یاد شده تعداد 106 پروژه در راستای توسعه و بهینه سازی شبکه اصلی دیتا و 36 طرح متفرقه در استان داشتیم.
**ایستگاه های همراه اول زیانی برای مردم ندارند
مدیر مخابرات منطقه کرمان عنوان کرد: ارتباطات استان کرمان نیاز به توسعه دارد و متاسفانه به علت تبلیغات سوء در تشعشعات موبایلی مردم مانع نصب ایستگاه ها در اماکن شخصی و ادارات می شوند.
وی ادامه داد: هیچ سازمان و مرکز رسمی ضرر و زیاندهی آنتن های ارتباطی را برای افراد در معرض آن تایید نکرده است.
حسینی گفت: مردم نسبت به ایستگاه های ارتباطی نظر منفی نداشته باشند زیرا نقاطی که بیشترین آنتن را دارند کمترین زیان را برای مردم دارد.
وی در بخش دیگری بیان کرد: افراد می توانند با شماره گیری ستاره 800 مربع پیامک های تبلیغی و خدمات ارزش افزوده را قطع کنند.
حسینی با اشاره به مشکلات 34 نفر نیروی قرارداری شرکت مخابرات برای بازگشت به کار گفت: مشکل نیروهای انسانی به صورت جدی پیگیری می شود و این افراد برای مذاکره حضوری دعوت شدند اما حاضر به مذاکره نیستند.
مدیر مخابرات منطقه کرمان افزود: قراداد شرکت مخابرات با هواوی لغو شده زیرا در راستای رونق تولید از تجهیزات تولیدی داخل کشور استفاده می شود و 42 نقطه استان کرمان نیز با تجهیزات داخلی توسعه ارتباطی می یابند.
وی اضافه کرد: سامانه 118 در سه شهرستان کرمان، رفسنجان و سیرجان سرویس می دهد و افراد فعال در این سامانه به صورت تمام وقت مشغول خدمات رسانی به مردم استان هستند و به صورت لحظه ای رصد می شوند.
27 اردیبهشت ماه به نام روز جهانی مخابرات، ارتباطات و روابط عمومی نام گذاری شده است.
 

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فضاهای سبز داخل خانه ها جزئی از فضای سبز شهر است

مشکل آبرسانی به درختان پارک جنگلی شهید باهنر کرمان برطرف شد

خلق فرصت های جدید شغلی در مس سرچشمه

رویشگاه آنغوزه گیاه دارویی و صادراتی در زرند رو به نابودی است

بنری که جمع آوری شد

دومین مصدوم حادثه فروکروم رفسنجان جان باخت

12 واحد تولیدی کرمان پروانه استاندارد اجباری دریافت کردند

حادثه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان دو مصدوم برجای گذاشت

راننده خودروی سواری در جیرفت سوخت

کمبود 1000 لیتر بر ثانیه آب شرب در شهر کرمان/وارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌های اجرایی

واژگونی نیسان وانت در قلعه گنج سه کشته برجا گذاشت

10 هزار متر مربع به فضای سبز شهری کرمان افزوده شد

794 تن آسفالت برای لکه گیری معابر منطقه دو کرمان صرف شد

90 سامانه هوشمند ثبت تخلفات در جاده‌های کرمان فعال است

بیش از یکهزار گواهینامه کالای تجاری در کرمان صادر شد

آب و فاضلاب شهری به تعهداتش در خصوص حفاری ها در موعد مقرر عمل کند

پیش‌بینی وزش باد و گرد و خاک برای نیمه جنوبی استان کرمان/بیشینه دما از روز دوشنبه افزایش پیدا کند

تشدید فعالیت های دامپزشکی جنوب کرمان در تابستان

ساکنان محدوده شهرک صنعتی کرمان به قطعی آب واکنش نشان دادند

اتمام پروژه تقاطع پل راه‌آهن و تله‌کابین تا پایان سال

416 کیلوگرم تریاک توسط پلیس رودبار جنوب کشف شد

کاهش کیفیت هوا در ریگان و فهرج/ افزایش مجدد دمای هوا از فردا

انجام 467 عملیات توسط آتش‌نشانان در یک ماه گذشته

20 ایده تحولی از استان کرمان به قوه قضائیه ارسال شد

جولان گرما در استان کرمان/ دمای شهداد به 49 درجه رسید

باری دیگر، تصادف مرگبار در محور هفت‌باغ‌علوی

پی گیری برای توقیف اکران سراسری فیلم «ما همه با هم هستیم»

وقوع 3 حادثه در شهر کرمان / یک نفر مجروح شد

جازموریان یک گام تا خشک شدن/ تهدید گونه های جانوری به دلیل سمپاشی

کرمان روزهای گرم سال را می گذراند

دو برادر نوجوان در رفسنجان غرق شدند

وضعیت جسمانی یوز ایرانی دلبر باردار مطلوب است

خواستگار جوان در قلعه گنج خانواده نامزدش را به رگبار بست

حوزه تغذیه دانشجویی خط قرمز نظام است

48 تن برنج قاچاق در جیرفت کشف شد

منتظر جواب استعلام از اتاق اصناف هستیم

احتمال حضور مقامات کشوری در مراسم افتتاح تقاطع ابوذر

4300 قطعه بچه ماهی در استخرهای کشاورزی زرند رهاسازی شد

یکی دیگر از عوامل شهادت پرسنل ناجا در کرمان تسلیم شد

شب پرحادثه در کرمان

هم اکنون اولویت اصلی من اتاق اصناف است/تصمیمی برای ورود به شورا نگرفته‌ام

نظارت ویژه بر توزیع اقلام اساسی/توزیع 3000 تن شکر در استان در ماه رمضان

برخورد ون و وانت پراید؛ یک کشته و 10 مصدوم برجای گذاشت

30 درصد جوامع بزرگسال دچار فشار خون هستند

پیش‌بینی رگبار و رعد و برق برای بعدازظهر امروز

چهلمین محموله هلال احمر کرمان به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد

محور «راور _ بهاباد» بازگشایی شد

اهدای خون در ماه رمضان کاهش یافته است

مدیر مخابرات کرمان:عقب ماندگی زیرساخت های ارتباطی جبران می شود

550 تن کالا از کرمان به مناطق سیل زده کشور ارسال شد