کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان:

نباید احزاب و نفوذ را در شورا دخالت بدهیم/ نظارت مردم بده‌بستان‌ها را از بین می‌برد/ شورا نباید شورای شهردار باشد سياسي

نباید احزاب و نفوذ را در شورا دخالت بدهیم/ نظارت مردم بده‌بستان‌ها را از بین می‌برد/ شورا نباید شورای شهردار باشد

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان با تاکید بر اینکه نباید احزاب، افکار و نفوذ را دخالت بدهیم، تصریح کرد: شورا محل تقسیم کار و مسابقه خدمت است و مهم نیست کدام حزب است؟
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ماه‌بانو معصوم‌زاده" عصر امروز چهارم خردادماه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: نگرش ما به دنیا این است که دنیا پلی به سمت آخرت است و در این زمانِ بسیار گذرا و کوتاه می گویند بهترین کار این است که برای خلق خدا کار کنید و باید هر چه می توانیم برای مردم قدم برداریم.
وی افزود: من به عنوان جزئی از جامعه با این نگرش و برای اینکه برای مردم کاری انجام بدهم، 6 سال قبل به شورا وارد شدم، شورا پارلمان محلی و مکانی است که قدرت خیلی خوبی دارد و ما نمایندگان مردم هستیم.
معصوم زاده تصریح کرد: نص صریح قانون می گوید شورا جهت پیشبرد سریع اهداف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... است و شورا قدرت عملیاتی خوبی دارد.
این عضو شورای شهر کرمان با بیان اینکه قدرت تمرکز، استبداد می آورد، افزود: هیئت رییسه اصلی در جامعه اسلامی، مردم هستند و منطق شورا در این بود که مشورت و ورود مردم در کارها قابل توجه باشد و شوراها به همین جهت شکل گرفته اند.
نظارت مردم، بده‌بستان‌ها را از بین می‌برد
وی بیان کرد: یکسری بده بستان هایی که صرف مسوولان و شهردار و اعضای شورا در طول زمان پیش می آید، می تواند با نظارت های مردمی از بین برود.
معصوم زاده اظهار کرد: احزاب اعضای مد نظر و مورد وثوق خود را به جهت فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و .. مدنظر به شورا می فرستند و طبیعتا هر کس به شورا و مکان دیگر وارد می شود می خواهد برای مردم کار کند و باید همه همگن بوده و همراه حرکت کنند.
وی تصریح کرد: اعمال نفوذ و خواسته یک حزب، جناح و افراد خاص را نباید در جلسات شورا ببینیم. صرفا باید مردم را ببینیم و قانون همین را می گوید که ورود افراد با احزاب امکانپذیر است اما اعضای شورا باید در کنار هم رفتار شورایی داشته و با در نظر گرفتن مردم کارکنند.
نباید احزاب و نفوذ را در شورا دخالت بدهیم
رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان با تاکید بر اینکه نباید احزاب، افکار و نفوذ را دخالت بدهیم، تصریح کرد: شورا تقسیم کار و مسابقه خدمت است و مهم نیست کدام حزب است؟
وی در ادامه بیان کرد: کمیسیون های متعددی در شورای شهر وجود دارد و در هر کمیسیون مسائل تخصصی دنبال می شود و ما در کمیسیون بهداشت سند توسعه سلامت استان کرمان را پیش رو قرار دادیم که این سند مهم ترین عامل مرگ و میر را در شهر کرمان تصادفات عابران پیاده عنوان کرده بود.
معصوم زاده افزود: علت عمده این حوادث بحث چراغ های راهنما و خط کشی های افقی عنوان شده بود که یکی از کارها برای رفع این مشکل، خط کشی است و هزینه زیادی ندارد.
وی تصریح کرد: ما در کمیسیون ساعت ها جلسه برگزار و کار کردیم و به شهرداری نامه زدیم که نقاط حادثه خیز خط کشی شود زیرا این مسئله مهمی است و با مرگ و زندگی افراد مربوط بود که علی رغم تلاش ما در شورا، مصوبه نشد و نامه آن به شهرداری ارسال اما پاسخی دریافت نشد.
عضو شورای شهر کرمان بیان کرد: کرمان، شهر با قدمتی است که می توان از این فرصت برای جذب گردشگر استفاده کرد اما مسئله ای که وجود دارد، دیوارهای قدیمی جدا شده در برخی نقاط یک تهدید است که به دلیل شرایط اقلیمی و زلزله ممکن است این دیوارها بر روی افراد عبوری ریزش کند و جان افراد به خطر افتد که ساماندهی این موارد نیز در شورا تصویب نشد.
وی افزود: در راستای ایجاد فرهنگسرای سلامت بیش از 12 جلسه با اعضای نظام پزشکی شهر کرمان برگزار کردیم و اعلام آمادگی کردند که با اعتبار 8 تا 10 میلیارد تومانی احداث شود و از شورا و شهرداری درخواست کردیم برای این فرهنگسرا جانمایی کرده و یا حتی برای زمینی که پزشکان اعلام کردند، پاسخی دریافت نکردیم.
معصوم زاده تصریح کرد: یا شورا مشارکت مردم را می خواهد یا نه. در حالی که مردم نشان داده اند همه جا پای کار هستند.
وی بیان کرد: شهردار نمی تواند بگوید درآمد شهرداری کم است و عوارض را افزایش می دهم(افزایش قابل توجه) در حالی که شهردار باید به دنبال درآمد پایدار شهری باشد.
این عضو شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه قریب به 2 سال از آغاز فعالیت شهردار می‌گذرد، اظهار کرد: باید ببینیم چقدر به اجرای این برنامه نزدیک شده ایم. ضمن اینکه ما به برنامه رای داده ایم نه به فرد و انتظار این است که اجرای برنامه ها موفق باشد.
وی افزود: یکسری مسائل وجود دارد که بعضا قوانین و مقررات شوراست که باید در مجلس تغییر کند. به عنوان مثال رییس یکی از کمیسیون های شورا به یکی از شهرداری های مناطق رفته که مسئله ای را بررسی کند و شهرداری ناراحت شده اند چرا بدون اطلاع آمده اید؟
معصوم زاده اظهار کرد: درآمدهای کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور یکی از مسائلی بود که گفتیم شورا ورود و دنبال کند اما اعلام می شود مقوله های چالش برانگیز که نمی توانیم زیاد در آن کار کنیم، ورود نکنیم.
وی تصریح کرد: ما قوانین و مقررات متناسب با عملکرد شورا را داریم اما یکیسری نقص قوانین وجود دارد و باید اصلا شود و باید ابزار قانونی برای همراهی با وظایف اعضای شورا وجود داشته باشد.
شورا نباید شورای شهردار باشد
رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان گفت: با توجه اختیارات تامی که شهردار دارد، شهردار در همه جلسات شورا حضور می یابد اما شورا نباید شورای شهردار باشد، باید شورای شهر باشد.
وی افزود: تنها انتخاباتی که نظارت شورای نگهبان را ندارد، انتخابات شوراست و شاید به همین دلیل موجب شده جایی که باید منصه ظهور مردم سالاری دینی باشد، نباشد.
معصوم زاده در ادامه با اشاره به اینکه شورا مهم ترین مکانی بود که می شد برای مردم خیلی کار کرد، اظهار کرد: پیگیری مصوبات شورا باید توسط ریاست شورا صورت بگیرد که نامه هایی ما ارسال کردیم و پاسخ داده نشد و در جواب ما درباره عدم پاسخ نامه ها از آن به عنوان مقوله های چالش براگیز یاد شد.
وی بیان کرد: در پی همه مواردی که پیش آمد، به این نتیجه رسیدم که پیشبرد سریع برنامه هایی که قانون می گوید، در کمیسیون ما صورت نمی گیرد و حتی یک مصوبه از سوی کمیسیون بهداشت به فرمانداری نرفت و این حداقل برای خودم خیلی عجیب است.
این عضو شورای شهر کرمان اظهار کرد: من به این نتیجه رسیدم صندلی خدمت که منجر به عملکرد نمی شود را خالی کرده و فرد دیگری بیاید که قرابت بیشتری با اعضای شورا داشته و موارد کمیسوین را به وی بدهم پیگیری شود تا شاید به نتیجه برسد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه خبرنگاران اگر بخواهند مسائل مردمی را پیگیری کنند می توانند، افزود: راهگشاترین قسمت در جامعه فعلی، غیر از اینکه مسوولان در کنار خبرنگاران باشند، این است که خبرنگاران هوشیارانه وارد عمل شده و مسوولان پاسخگوباشند و خبرنگاران نباید تحت تاثیر جناح های مختلف باشند.
معصوم زاده درباره استعفایش بیان کرد: من در زمان اعلام استعفا در 26 فروردین ماه امسال نگاهی به انتخابات مجلس نداشتم و بعد از استعفا اینقدر دوستان درباره این موضوع گفتند و مانور دادند، گفتم شاید بد نباشد به آن فکر کنم.
آنچه مهم است انجام نمی‌شود
وی تصریح کرد: نمی دانم نام این مسائل را عدم همیاری و همکاری، نگاه جناحی یا چیزی دیگری بگذارم اما می دانم آنچه مهم است، انجام نمی شود.
رییس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان در پاسخ به اینکه می گویید تاکنون قصدی برای انتخابات مجلس ندارم، شفاف نیست اعلام کرد: من 26 فروردین ماه استعفا دادم اما به خردادماه کشیده شد دلیلش چیست؟
وی با بیان اینکه من در زمان استعفا کوچک ترین نگاهی به مجلس نداشته ام، گفت: از جلسه قبل شورا حتی یک تماس با من گرفته نشده که نامه های بی پاسخ را پیگیری و بررسی کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فضای آموزشی استان کرمان نسبت به کشور بسیار عقب است

افول آمریکا نزدیک است/ لزوم بصیرت افزایی در جامعه

لزوم ورود خیران به حوزه آموزش و پرورش/ شهدا هویت و عزت ما هستند

حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان تقویت شود

شهدا با خونشان سند دفاع از کشور را امضا کردند

مراسم های ملی مذهبی در تربیت اجتماعی جوانان بسیار تاثیرگذار است

دانش آموزان در یادگیری علم تمام توان خود را بکار گیرند

746 پروژه به خانواده‌ها در مناطق محروم کرمان تحویل داده می شود

101 پروژه محرومیت زدایی در کرمان به بهره برداری می رسد

استراتژی اروپا و آمریکا یکسان است

مسیر توسعه پایدار از آموزش و پرورش پویا می‌گذرد

فرهنگ سازی برای مشارکت در امر تعلیم و تربیت تکلیف همگانی است

تحقق همبستگی ملی، دستاورد فعالیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است

شورای آموزش و پرورش راهکارهای تحقق سند تحول بنیادین را پیگیری کند

«حسین انجم شعاع» سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان شد

اجرای طرح نشاط اجتماعی در شهرستان ارزوئیه

طرح نظم و امنیت ویژه موسم برداشت محصول پسته در زرند اجرا می شود

30 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در کرمان کشف شد

کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ثبت نام زوار اربعین حسینی

مجموعه دولت در کنار بخش خصوصی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی باشد

3محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

کارمند متخلف جهاد کشاورزی در قلعه گنج بازداشت شد

لزوم جذب سهمیه دفتر تعاونی استان کرمان در اسرع وقت

قیمت مرغ در کرمان باید به 12 هزار و 900 تومان برسد

تعهد خیرین مدرسه ساز کرمان 310 میلیارد ریال است

تعهد خیرین مدرسه‌ ساز کرمان 32 میلیاردریال است

30 مدرسه نامقاوم کرمان حذف می‌شود

ظرفیت اوقاف برای محرومیت زدایی در استان کرمان به کار گرفته شود

700 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند کرمانی توزیع شد

پیروزی مقاومت در منطقه به زودی رقم می خورد

ولایتمداری ملت ایران دشمنان را درمانده کرده است

روحانی: حاضریم از خطا‌های برخی همسایگان بگذریم

لزوم تامین امکانات مورد نیاز برای اجرای هر چه بهتر اردوهای راهیان نور

ایران اسلامی به مرکز مقاومت در برابر ابرقدرت‌ها تبدیل شده است

جلوه های اقتدار ارتش در کرمان به نمایش گذاشته شد

آئین رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

رژه نیروهای مسلح در کرمان برگزار شد

برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه استانی کرمان تصویب شد

انتقاد شهردار رفسنجان از عدم نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

پذیرش 570 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

256 کیلوگرم موادمخدر در منوجان کشف شد

اتمام گازرسانی به روستاهای کرمان و راور تا پایان سال 99

برنامه سازگاری با کم‌آبی در کرمان تصویب شد

توقف خانگی صدر را از فجر گرفت/ شکست ملوان و صدرنشینی نماینده ساوه

دنیا قدرت بلامنازع منطقه‌ای ایران را پذیرفته است

طرح گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در کرمان تدوین شد

دستگاه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی فعالانه‌تر ورود کنند

وزیر میراث فرهنگی به کرمان سفر می کند

قرارداد انتقال 30 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی به شهر کرمان نهایی می‌شود

قرارداد انتقال 30میلیون مترمکعب آب شرب به شهر کرمان نهایی می شود