کرمان رصد

آخرين مطالب

تعطیل شدن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قابل قبول نیست سياسي

تعطیل شدن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قابل قبول نیست

  بزرگنمايي:

کرمان رصد- محمدجواد فدائی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان خطاب به مدیران با تاکید بر اینکه اجرای طرح ها، برنامه ها و پروژه ها باید به بهبود وضع مردم و حل مشکلات جامعه منجر شود عنوان کرد: اگر بخواهیم با هر دلیل و توجیهی در تامین منابع و اجرای پروژه کوتاهی و تعلل کنیم، به معنی بی توجهی به مشکلات مردم و تغییر شاخص های جامعه است.
وی کار و فعالیت بیشتر برای کاهش مشکلات موجود را لازم دانست و افزود: با این دید به پروژه ها نگاه کنیم که می خواهیم در مدت زمانی مشخص، بر وضعیت استان از لحاظ اقتصاد، معیشت مردم، کاهش و رفع فقر و محرومیت تاثیرگذار باشیم و این امر نیاز به فعالیت قابل توجه و اعتقاد جدی دارد.
استاندار کرمان ادامه داد: اصلاً قابل قبول نیست به سادگی بگوییم پروژه ای به دلیل مشکلی تعطیل شود، با این تعطیلی در حقیقت کمبودها را می پذیریم و نمی خواهیم برای رفع آنها اقدامی انجام دهیم.
فدائی حذف کردن پروژه ها را غیرقابل قبول دانست و از معطلی پنج ساله طرح گردشگری هنزاء، بلاتکلیفی کارخانه پلاسمای خون کرمان به دلیل عدم تامین مالی و پتروشیمی کرمان انتقاد و خاطرنشان کرد: چگونه می شود این دلایل را پذیرفت.
وی ابراز داشت: کمیته های مربوطه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان در سال 98 را نهایی کنند و به موازات آن پروژه های ملی ابلاغی را هم برش استانی تهیه شود.
استاندار کرمان با اشاره به عملکرد معین های اقتصادی استان عنوان کرد: پیش از این قرار بر این برنامه بود که معین های اقتصادی برنامه سه ساله خود را پیشنهاد دهند که این کار انجام شد و با تک تک آنها جلسه بررسی برنامه ها را برگزار کردیم و اکنون بر اساس آنها در حال کار هستند.
وی بیان داشت: از 26 مورد معین اقتصادی بررسی شده، 9 مورد عملکرد قابل قبول، 10 مورد عملکرد متوسط و هفت مورد عملکرد خوبی ندارد که یا باید حذف شوند یا ساز و کار خود را تغییر دهند.
**انتقال 133 پروژه اقتصاد مقاومتی از سال ٩٧ به سال٩٨
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه تعداد پروژه های اقتصاد مقاومتی استان کرمان در سال گذشته را 161 مورد عنوان کرد و با بیان اینکه این پروژه ها باید تا پایان سال 97 به اتمام می رسیدند، گفت: 38 مورد از این پروژه ها به دلیل مشکلات مختلف به اتمام نرسیده اند.
جعفر رودری به انتقال 133 پروژه اقتصاد مقاومتی به سال 98 اشاره کرده و افزود: 251 پروژه برای سال 98 به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی استان خواهد رسید.
رودری از انتخاب یکی از پروژه های استان کرمان جزو 11 پروژه اقتصاد مقاومتی برتر کشور نام برد و گفت: برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ها هم در قالب شیوه نامه تدوین و به فرمانداری ها ارسال شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: در دستورالعمل جدید از سوی معاون اول رئیس جمهوری، 76 پروژه ملی به 19 وزارتخانه و سازمان توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ابلاغ شده است که برش استانی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.
غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در زمینه دستورالعمل کشوری تسهیل شرایط ایجاد اقامتگاه‌ها و هتل در مناطق کمتر برخوردار اظهار داشت: بر این اساس ساخت هتل‌های چهار و پنج ستاره در 500 نقطه از مناطق کمتر توسعه یافته کشور مطرح است که زمین‌های رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، اما تاکنون در استان کرمان درخواست کننده‌ای در این رابطه نداریم.
به تاکید استاندار کرمان مقرر گردید تا مجموعه ادارات راه و شهرسازی، منابع طبیعی، اوقاف و بنیاد مسکن در کارگروهی به مسئولیت معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص مکان‌یابی، متراژ و قیمت زمین‌هایی که در هر شهرستان امکان اجرای هتل‌ها وجود دارد، تصمیم گیری کنند.
نماینده شرکت آرمان سازان، مجری طرح گردشگری هنزا نیز گفت: اواخر سال 94 تفاهم‌نامه این طرح فی مابین استانداری، میراث فرهنگی و امور اراضی منعقد و یک هزار و 950 هکتار زمین به آن واگذار، 2 میلیون مترمکعب از محل آبهای سطحی رودخانه به این طرح به مدت زمان یک سال و منوط به اخذ مجوزهای لازم تخصیص یافت.
وی با بیان اینکه مشکل اجرا از لحاظ تامین مالی و اجرایی نداریم، عنوان کرد: در این مدت به دنبال دریافت مجوزهای دستگاه‌های مختلف بودیم، اما موفق نشدیم و در نتیجه موعد مجوز آب طرح نیز گذشته و اکنون درخواست تمدید آن را داریم تا بتوانیم کار را به اجرا برسانیم.
سیدمصطفی آیت اللهی‌موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: این طرح باید در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب برسد، اما به دلیل اینکه درگیر دریافت مجوزهای دستگاه‌های مختلف شده است، مجوز آب آنها هم ابطال می شود و اکنون باید تمدید مجوز را داشته باشد.
مقدری معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در خصوص مشکلات راه‌اندازی کارخانه پلاسمای خون کرمان که از سال 95 کلنگ‌زنی شده است، گفت نیازمند تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی هستیم.
وی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح بیان کرد: در حال حاضر 200 هزار لیتر پلاسما در کشور به آلمان می‌رود در صورتی که با احداث کارخانه پلاسما در کرمان، یک هزار و 500 میلیارد تومان صرفه‌جویی ارزی در کشور خواهیم داشت.
**
استاندار کرمان در این رابطه عنوان کرد: طبق مذاکراتی که در ارتباط با این کارخانه داشتیم، قرار شد برای این پروژه از صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت شود، به شرطی که نیمی از تولیدات خود را صادر کنند.
فدائی ادامه داد: در این رابطه با معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت مذاکرات لازم انجام و مجوزها و موافقت‌ها دریافت شده است، اکنون باید گزارش پیشرفت کار توسط سرمایه‌گذار و دانشگاه علوم پزشکی به وزارتخانه ارسال شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مشکل راه‌اندازی کارخانه استحصال دارو از مواد مخدر را مربوط به زمین عنوان کرد و بیان داشت: تا کنون چند مرتبه زمین اجرای این پروژه جابه‌جا شده و هنوز در دست بررسی است.
مرجان شاکری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: این واحد در رده 4 محسوب می‌شود و امکان استقرار آن در محدوده شهر وجود ندارد، اما شهرک‌های صنعتی مستثنی هستند و از نظر محیط زیست بلامانع است.
**
معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان مشکل ساخت بیمارستان جایگزین شفا را نبود سرمایه‌گذار عنوان کرد و افزود: زمین بیمارستان جایگزین مشخص است و به محض اینکه سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کند، آماده واگذاری هستیم.
وی به افتتاح بیمارستان مهرگان و ارجمند اشاره داشت و افزود: با افتتاح بیمارستان آرمین، تعداد تخت‌های بیمارستانی کرمان افزایش خواهد یافت.
**
استاندار کرمان در ادامه تاکید کرد: طی امسال و سال آینده باید ساخت بیمارستان جایگزین شفا آغاز شود، استان کرمان با کمبود شاخص تخت‌های بیمارستانی مواجه است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فروش بلیت کنسرت در خارج از استان منع قانونی ندارد

تجلیل از بانوی سوادکوهی منتشر کننده فیلم خرس کشی

دختر بجنوردی خود را از پل عابر پیاده پایین انداخت

ایجاد زمین چمن مصنوعی در برخی مدارس شهر رفسنجان

مبلغ شهریه ثبت نام در مدارس هیئت امنائی رفسنجان مشخص شد

ستاری: 20 هزار میلیارد تومان وام به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد

جهانگیری: هدف گذاری آمریکا برهم زدن اقتصاد ایران است

همه زنان روشن آباد زاهدان سرپرست خانوار هستند

مونسان:تصویب طرح جامع گردشگری به رونق این صنعت می انجامد

معاون رییس جمهوری: اهتمام دانشجو برای پذیرش دانشگاه خارجی تاسف آور است

باند حرفه ای حفاری غیرمجاز در عنبرآباد منهدم شد

مدل نرخ استانداردسازی در کشور اجرایی می شود

لایروبی کارون در اهواز از هفته آینده آغاز می شود

فرش قرمز دشت ریواس شهربابک زیر پای گردشگران

استارتاپ ها به عنوان صنعت در کشور به رسمیت شناخته شوند

وفور شهرهای صنایع دستی، بیانگر شکوه میراث فرهنگی ایران است

شهرداری بیشترین سهم را در سیلاب اخیر شیراز داشت

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم

وروار؛ بلندترین آبشار خاورمیانه در جنوب کرمان

اشتهای زمین خواران باید در کرمان کور شود

245 راس گوسفند قاچاق در شهربابک کشف شد

15 هتل در نقاط مختلف استان کرمان در حال ساخت است

زمین لرزه 3.4 ریشتری هجدک را تکان داد

فیلم جزئیات انهدام بزرگترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا توسط ایران

برداشت پسته از 3دهه پیش هم کمتر شده/خلأ مرکز تحقیقات بهبود تولید

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان آغاز می شود

وزیر نیرو :ایران نگاه راهبردی به همکاری اقتصادی با همسایگان دارد

12 سند همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضا شد

اصلاح آبراهه‌ها در کرمان در دستور کار قرار گرفت

تدبیر دولت امید برای اتمام راه‌های نیمه‌تمام

مشاور وزیر کشور: تشکیل خانواده "تفردی" زنگ خطری برای جامعه است

فرصت های تجاری ایران، قطر و عمان در تهران بررسی شد

توسعه خطوط ریلی نیاز اصلی کرمان است

120 درصد از آب‌های تجدیدپذیر کرمان مصرف می‌شود

آمریکا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند

ایجاد زیر بناهای گردشگری به اشتغال و کاهش آسیب اجتماعی می انجامد

نیروگاه برق آبی امیرکبیر تهران پس از 51 سال وارد مدار شد

یک دهنه غار در زیر شهر «برزک» کاشان کشف شد

چالش اصلی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، نبود هماهنگی است

319 معلول در بافت حضور دارند / لزوم مناسب سازی فضاهای شهری

حمایت جدی از مشارکت بخش خصوصی در توسعه استان کرمان

تراز دریاچه ارومیه به حدود 1272 متر رسید

از تولید 4برابری اورانیوم تا زندگی در مناطق ممنوعه

توران ، باغبان ایران

دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

80 روز تردد رایگان در تهران

دوئل ترامپ با سناتورها

مدیرعامل راه آهن: حمل و نقل ریلی کشور سال 98 توسعه می یابد

توسعه کرمان مستلزم مشارکت بیشتر بخش خصوصی است