کرمان رصد

آخرين مطالب

تابستان امسال خاموشی نداریم/6 مگاوات صرفه‌جویی در پی تغییر ساعت ادارات استان در سال گذشته اقتصادي

تابستان امسال خاموشی نداریم/6 مگاوات صرفه‌جویی در پی تغییر ساعت ادارات استان در سال گذشته

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان درباره احتمال اعمال خاموشی در تابستان امسال بیان کرد: ما شرکت توزیع هستیم و برنامه بالادست مشخص نیست، اما ما به لحاظ شبکه توزیع هیچگونه خاموشی فعلا نداریم و با توجه به بارندگی های امسال احتمال خاموشی در کشور وجود ندارد و اگر همکاری مردم را داشته باشیم، قطعا خاموشی نخواهیم داشت.
مهندس"عبدالوحید مهدوی‌نیا" درباره مصرف برق در ادارات دولتی اظهار کرد: سرجمع مصرف برق همه ادارات حدود 8 مگاوات است که وقتی خاموش می شود و همکاری می کنند، 6 مگاوات صرفه جویی را در این بخش شاهد هستیم.
وی افزود: برق ادارات به لحاظ مصرف خیلی زیاد نیست، بحث دولت و صرفه جویی است که مدیریت مصرف از دولت آغاز شود و مردم ببینند دولت در صرفه جویی پیشقدم است.
مهدوی‌نیا تصریح کرد: سال گذشته که ساعت کار ادارات تغییر کرد، برای ادارات کنتور هوشند نصب شد که مانیتور و مصرف ادارات را کنترل می‌کرد و قرار بود اداراتی را که در ساعت 13 همکاری نداشته باشند، به فرمانداری و استانداری اعلام کنیم که خوشبختانه ادارات همکاری داشتند و بسیج ادارات نیز در این زمینه همکاری دارند و بعد از ساعت اداری وسایل غیرضرور را خاموش می کنند و سال قبل نیاز به مکاتبه در زمینه اعلام اسامی نشد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در پی کنترل مصرف برق در ادارات در سال گذشته صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان درباره احتمال اعمال خاموشی در تابستان امسال بیان کرد: ما شرکت توزیع هستیم و برنامه بالادست مشخص نیست. ما به لحاظ شبکه توزیع هیچگونه خاموشی فعلا نداریم و با توجه به بارندگی های امسال احتمال خاموشی در کشور وجود ندارد و اگر همکاری مردم را داشته باشیم، قطعا خاموشی نخواهیم داشت.
وی در ادامه اظهار کرد: شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان 16 شهرستان سیرجان، بردسیر، بافت، رابر، ارزوئیه، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، فاریاب، قلعه گنج، منوجان و رودبار را تحت پوشش دارد.
مهدوی‌نیا افزود: خوشبختانه 95 درصد مشترکان شرکت ما کمتر از الگوی مصرف از برق استفاده می کنند و 25 هزار مشترک(معادل 5 درصد) بیش از الگوی مصرف استفاده می کنند که قبض آنها گران تر است. ضمن اینکه 4 نفر نیرو داریم که با این مشترکان تماس گرفته، تذکرات لازم داده و راهنمایی می کنند که چگونه کاهش مصرف داشته باشند.
وی تصریح کرد: الگوی مصرف ماهانه برق در مناطق عادی 300 کیلووات ساعت برای یک خانوار، در مناطق گرم 2 شامل شهرهای شرقی و اروزئیه 2 هزار کیلووات مصرف ماهانه و برای مناطق گرم یک شامل شهرهای جنوبیِ استان تا 3 هزار کیلووات ساعت است و این میزان شامل تعرفه افزایشی نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه انتظار داریم مردم به ارزش برق پی ببرند که در این صورت در مصرف صرفه جویی می‌کنند، بیان کرد: هدف ما از صرفه جویی به معنای کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردن است و متاسفانه ما وارد مقوله بدمصرفی شده ایم و به حالت تبذیر و اسراف رسیده ایم.
وی اظهار کرد: درخصوص درست مصرف کردن، هر فردی باید به اندازه نیاز و در وقت مناسب مصرف کند و در این صورت مشکل حل و در زمینه برق مردم به مشکل برنمی خوریم.
مهدوی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش افزود: در برقرسانی به روستاها در حوزه شرکت توزیع برق جنوب، همه روستاهای بالای 10 خانوار برقدار شده‌اند اما هر سال در روستاهایی که خانوار کمتر از 10 مورد است به علت سکونت، ازدواج و ساخت خانه جدید مجددا روستای 10 خانوار ایجاد می شود و اینگونه نیست که بگوییم روستای بالای 10 خانوار دیگر نداریم.
وی تصریح کرد: با توجه به آمار در سال 96 تعداد 28 روستا و سال قبل 41 روستا را برقدار کردیم و در حال حاضر 25 روستا در دست اقدام داریم و سرجمع قرار است 52 روستای بالای 10 خانوار امسال برقدار شوند که عمدتا در مناطق دور افتاده و فاقد جاده هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان گفت: شرکت ما در سال های 96 و 97 در تامین برق روستایی رتبه دوم کشور را به دست آروده است.
وی درباره حذف قبوض برق بیان کرد: طبق برنامه استراتژیک شرکت باید چند شاخص از جمله کاهش تلفات، افزایش وصول مطالبات، کاهش انرژی توزیع نشده و خاموشی ها و عدم مراجعه حضور مشترکین جهت دریافت خدمات عملیاتی شود که هدف این است هر فردی در هر ساعت از شبانه روز و از هر جایی بتواند بدون مراجعه به ادارات ما خدمات را دریافت کند و در واقع خدمات فارغ از زمان و مکان باشد و از طریق شبکه رایانه ای خدمات را دریافت کنند.
مهدوی‌نیا عنوان کرد: در این راستا از طریق پورتال شرکت و اپلیکیشنی که تدارک دیده شده مشترکان می توانند 26 خدمت از جمله دریافت اشتراک، دریافت و پرداخت صورتحساب، تغییر نام و ... را که ارائه می شود، دریافت کنند.
وی تصریح کرد: اقدام خیلی مهمی که قرار است انجام شود و در راستای حفظ محیط زیست است؛ حذف قبوض برق است که از ابتدای تیرماه امسال انجام می شود و از این زمان دیگر قبض کاغذی برای مردم ارسال نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان گفت: مردم با پیامک نمودن شناسه قبض به شماره 200008000 می توانند قبض خود را دریافت کرده و یا می توانند شماره تلفن همراه خود را به ما بدهند که تاکنون 85 درصد شماره مشترکان را برداشت کرده و به صورت خودکار قبض برای آنها بعد از این ارسال می شود.
وی در ادامه درباره مطالبات شرکت توزیع برق جنوب از ادارات دولتی اظهار کرد: طلب ما از ادارات دولتی در سال گذشته حدود 25 میلیارد تومان بود که با استفاده از قانون تهاتر بدهی ها توانستیم حدود 19 میلیارد تومان را وصول کنیم و 6 میلیارد تومان مطالبات باقی مانده که عمدتا مربوط به سال قبل است و خیلی اقدام خوبی بود و با این کار، مشکل تقریبا حل شد.
مهدوی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب شرکت در سال های گذشته در زمینه کاهش خاموشی ها بوده، گفت: میزان خاموشی در سال به ازای هر مشترک 700 دقیقه است که در شرکت ما حدود 200 دقیقه است و این اتفاق در پی اجرای یکسری اقدامات افتاده است از جمله اینکه تعمیرات خطوط در شرکت ما از طریق خط گرم( بدون نیاز به قطع برق) انجام می شود.
وی تصریح کرد: اقدام دیگر در این راستا که امسال انجام می شود، اتوماسیون و فرمان از راه دور کلیدهاست که خاموشی به حداقل برسد و نرم افزار اسکادا در این زمینه خریداری شده و در حال وارد کردن کلیدها هستیم و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم کار قطع و وصل بیش از 100 نقطه را از راه دور انجام بدهیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی سراسر استان کرمان

12 محصول جدید در جنوب کرمان تولید شد/ لزوم حمایت از بخش کشاورزی

از روند اجرایی پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان چه خبر؟

هجوم دسته های جدید ملخ صحرایی به کرمان /سمپاشی شبانه آغاز شد

شیرین کامی کرمانی ها در انتظار اقدام دستگاه های متولی

بخش کشاورزی ظرفیت لازم برای دستیابی به خودکفایی را دارد

بخش کشاورزی، 33 درصد اشتغال استان را به دوش می کشد

ارزش محصولات بخش کشاورزی کرمان 20 هزار میلیارد تومان است

تغییر الگوی کشت عملی نیست/تبدیل جنوب کرمان به هاب گلخانه‌ای کشور

حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای تیر در کرمان اجرا می شود

درصد جذب اعتبارات استان کرمان به 60 رسید

عملیات اجرایی 2000 هکتار جنگل کاری در رودبار جنوب آغاز شد

همکاری مشترکان، شرط نداشتن خاموشی است/ تخفیف 20 درصدی هزینه، پاداش کاهش مصرف برق

طرح ممیزی املاک و اصناف در کرمان آغاز شد

برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده‌اند/بازار مسکن تا بعد از انتخابات در آرامش است

35 درصد صادرات استان کرمان به افغانستان مربوط به خدمات فنی و مهندسی است

وزارت صمت زمینه تسهیلات کم بهره را برای فعالان زغالسنگ فراهم کند

سرمایه‌گذاری برای ایمنی جان انسان‌ها، هزینه نیست

در نشست مشترک شوراهای کارگری زغالسنگ با وزیر صمت چه گذشت؟

افتتاح اولین واحد آبگیری از باطله در ایران در مجتمع سنگ آهن جلال آباد زرند

گران فروشی نداریم؛ بلکه گرانی داریم/وضعیت بازار شکر کرمان خراب است

وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد زرند شد

50 درصد از میزان ارز صادراتی کشور در سال گذشته تعیین تکلیف نشده است/ایران، سختگیرانه‌ترین کشور دنیا در قانون کار

به دنبال نقش حاکمیتی و سیاستگذاری هستیم

تدوین طرح اکتشافی تفصیلی استان کرمان در سطوح 50 درصدی تا یک‌ماه آینده

افتتاح کارخانه تولید مس کاتد در جیرفت

افزایش 7 درصدی صادرات کشور در 2 ماه گذشته سال جاری/توجه ویژه دولت به مشارکت مردم برای سرمایه‌گذاری در معادن کوچک

احداث 1500 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در کرمان/تشریح آخرین وضعیت واگذاری سهام عدالت

برخی‌ها از دوش ما بالا رفتند و نگذاشتند جنوب استان کرمان به جایی برسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از معدن تیتانیوم کهنوج بازدید کرد

مجموعه معادن فاریاب؛ به نام جنوب کرمان به کام مردم هرمزگان!!

با رانت بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهیم کرد/ورود کالاهای مشابه تولید داخل ممنوع!

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از معادن شهرستان فاریاب

تدوین طرح اصلاحیه نرخ خرید برق از نیروگاه‌های خورشیدی

2 طرح صنعتی در سفر وزیر صنعت به کرمان افتتاح می شود

25 درصدی واحدهای تولیدی استان غیرفعال است/پرداخت 3500 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه اشتغال استان

فروش ماهانه 650 میلیون تومان برق از نیروگاه‌های خورشیدی خانواده‌های کمیته امداد

دفاتر تسهیل گری به تقویت تولید در محلات کرمان کمک می کند

49 میلیارد ریال پروژه کشاورزی در جیرفت افتتاح شد

158 فقره وام ضروری به فرهنگیان رفسنجان پرداخت شد

20میلیارد تومان صرف قطعه دوم محور ریگان به جاسک می شود

چند پروژه‌ نیمه تمام اقتصاد مقاومتی از سال گذشته باقی‌مانده است؟

125 هزار هکتار از اراضی استان کرمان سم پاشی شد

میزان مالیات خریداران سکه

تحلیل وضعیت این روزهای اقتصاد کشور در گفت‌وگوی ایسنا با چند اقتصاددان

تشریح وضعیت مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان کرمان

مس سرچشمه از توسعه مزارع آلوئه ورا حمایت می کند

هفت هزار میلیارد تومان پروژه در شهربابک در حال انجام است

10 طرح کشاورزی در ارزوئیه آماده بهره برداری است

2 هزار متر مربع استخر پرورش ماهی در رفسنجان احداث می شود