کرمان رصد

آخرين مطالب

تابستان امسال خاموشی نداریم/6 مگاوات صرفه‌جویی در پی تغییر ساعت ادارات استان در سال گذشته اقتصادي

تابستان امسال خاموشی نداریم/6 مگاوات صرفه‌جویی در پی تغییر ساعت ادارات استان در سال گذشته

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان درباره احتمال اعمال خاموشی در تابستان امسال بیان کرد: ما شرکت توزیع هستیم و برنامه بالادست مشخص نیست، اما ما به لحاظ شبکه توزیع هیچگونه خاموشی فعلا نداریم و با توجه به بارندگی های امسال احتمال خاموشی در کشور وجود ندارد و اگر همکاری مردم را داشته باشیم، قطعا خاموشی نخواهیم داشت.
مهندس"عبدالوحید مهدوی‌نیا" درباره مصرف برق در ادارات دولتی اظهار کرد: سرجمع مصرف برق همه ادارات حدود 8 مگاوات است که وقتی خاموش می شود و همکاری می کنند، 6 مگاوات صرفه جویی را در این بخش شاهد هستیم.
وی افزود: برق ادارات به لحاظ مصرف خیلی زیاد نیست، بحث دولت و صرفه جویی است که مدیریت مصرف از دولت آغاز شود و مردم ببینند دولت در صرفه جویی پیشقدم است.
مهدوی‌نیا تصریح کرد: سال گذشته که ساعت کار ادارات تغییر کرد، برای ادارات کنتور هوشند نصب شد که مانیتور و مصرف ادارات را کنترل می‌کرد و قرار بود اداراتی را که در ساعت 13 همکاری نداشته باشند، به فرمانداری و استانداری اعلام کنیم که خوشبختانه ادارات همکاری داشتند و بسیج ادارات نیز در این زمینه همکاری دارند و بعد از ساعت اداری وسایل غیرضرور را خاموش می کنند و سال قبل نیاز به مکاتبه در زمینه اعلام اسامی نشد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در پی کنترل مصرف برق در ادارات در سال گذشته صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان درباره احتمال اعمال خاموشی در تابستان امسال بیان کرد: ما شرکت توزیع هستیم و برنامه بالادست مشخص نیست. ما به لحاظ شبکه توزیع هیچگونه خاموشی فعلا نداریم و با توجه به بارندگی های امسال احتمال خاموشی در کشور وجود ندارد و اگر همکاری مردم را داشته باشیم، قطعا خاموشی نخواهیم داشت.
وی در ادامه اظهار کرد: شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان 16 شهرستان سیرجان، بردسیر، بافت، رابر، ارزوئیه، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، فاریاب، قلعه گنج، منوجان و رودبار را تحت پوشش دارد.
مهدوی‌نیا افزود: خوشبختانه 95 درصد مشترکان شرکت ما کمتر از الگوی مصرف از برق استفاده می کنند و 25 هزار مشترک(معادل 5 درصد) بیش از الگوی مصرف استفاده می کنند که قبض آنها گران تر است. ضمن اینکه 4 نفر نیرو داریم که با این مشترکان تماس گرفته، تذکرات لازم داده و راهنمایی می کنند که چگونه کاهش مصرف داشته باشند.
وی تصریح کرد: الگوی مصرف ماهانه برق در مناطق عادی 300 کیلووات ساعت برای یک خانوار، در مناطق گرم 2 شامل شهرهای شرقی و اروزئیه 2 هزار کیلووات مصرف ماهانه و برای مناطق گرم یک شامل شهرهای جنوبیِ استان تا 3 هزار کیلووات ساعت است و این میزان شامل تعرفه افزایشی نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه انتظار داریم مردم به ارزش برق پی ببرند که در این صورت در مصرف صرفه جویی می‌کنند، بیان کرد: هدف ما از صرفه جویی به معنای کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردن است و متاسفانه ما وارد مقوله بدمصرفی شده ایم و به حالت تبذیر و اسراف رسیده ایم.
وی اظهار کرد: درخصوص درست مصرف کردن، هر فردی باید به اندازه نیاز و در وقت مناسب مصرف کند و در این صورت مشکل حل و در زمینه برق مردم به مشکل برنمی خوریم.
مهدوی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش افزود: در برقرسانی به روستاها در حوزه شرکت توزیع برق جنوب، همه روستاهای بالای 10 خانوار برقدار شده‌اند اما هر سال در روستاهایی که خانوار کمتر از 10 مورد است به علت سکونت، ازدواج و ساخت خانه جدید مجددا روستای 10 خانوار ایجاد می شود و اینگونه نیست که بگوییم روستای بالای 10 خانوار دیگر نداریم.
وی تصریح کرد: با توجه به آمار در سال 96 تعداد 28 روستا و سال قبل 41 روستا را برقدار کردیم و در حال حاضر 25 روستا در دست اقدام داریم و سرجمع قرار است 52 روستای بالای 10 خانوار امسال برقدار شوند که عمدتا در مناطق دور افتاده و فاقد جاده هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان گفت: شرکت ما در سال های 96 و 97 در تامین برق روستایی رتبه دوم کشور را به دست آروده است.
وی درباره حذف قبوض برق بیان کرد: طبق برنامه استراتژیک شرکت باید چند شاخص از جمله کاهش تلفات، افزایش وصول مطالبات، کاهش انرژی توزیع نشده و خاموشی ها و عدم مراجعه حضور مشترکین جهت دریافت خدمات عملیاتی شود که هدف این است هر فردی در هر ساعت از شبانه روز و از هر جایی بتواند بدون مراجعه به ادارات ما خدمات را دریافت کند و در واقع خدمات فارغ از زمان و مکان باشد و از طریق شبکه رایانه ای خدمات را دریافت کنند.
مهدوی‌نیا عنوان کرد: در این راستا از طریق پورتال شرکت و اپلیکیشنی که تدارک دیده شده مشترکان می توانند 26 خدمت از جمله دریافت اشتراک، دریافت و پرداخت صورتحساب، تغییر نام و ... را که ارائه می شود، دریافت کنند.
وی تصریح کرد: اقدام خیلی مهمی که قرار است انجام شود و در راستای حفظ محیط زیست است؛ حذف قبوض برق است که از ابتدای تیرماه امسال انجام می شود و از این زمان دیگر قبض کاغذی برای مردم ارسال نمی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان گفت: مردم با پیامک نمودن شناسه قبض به شماره 200008000 می توانند قبض خود را دریافت کرده و یا می توانند شماره تلفن همراه خود را به ما بدهند که تاکنون 85 درصد شماره مشترکان را برداشت کرده و به صورت خودکار قبض برای آنها بعد از این ارسال می شود.
وی در ادامه درباره مطالبات شرکت توزیع برق جنوب از ادارات دولتی اظهار کرد: طلب ما از ادارات دولتی در سال گذشته حدود 25 میلیارد تومان بود که با استفاده از قانون تهاتر بدهی ها توانستیم حدود 19 میلیارد تومان را وصول کنیم و 6 میلیارد تومان مطالبات باقی مانده که عمدتا مربوط به سال قبل است و خیلی اقدام خوبی بود و با این کار، مشکل تقریبا حل شد.
مهدوی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب شرکت در سال های گذشته در زمینه کاهش خاموشی ها بوده، گفت: میزان خاموشی در سال به ازای هر مشترک 700 دقیقه است که در شرکت ما حدود 200 دقیقه است و این اتفاق در پی اجرای یکسری اقدامات افتاده است از جمله اینکه تعمیرات خطوط در شرکت ما از طریق خط گرم( بدون نیاز به قطع برق) انجام می شود.
وی تصریح کرد: اقدام دیگر در این راستا که امسال انجام می شود، اتوماسیون و فرمان از راه دور کلیدهاست که خاموشی به حداقل برسد و نرم افزار اسکادا در این زمینه خریداری شده و در حال وارد کردن کلیدها هستیم و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم کار قطع و وصل بیش از 100 نقطه را از راه دور انجام بدهیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز مجدد فعالیت معادن سنگ آهن راین با بکارگیری نیروهای بومی

معادن سنگ آهن راین آغاز به‌ کار می‌کند

5.2 مگاوات برق‌کرمان از طریق انرژی‌خورشیدی تامین می‌شود

رویش انواع گیاهان دارویی در ریگان

تولید کنسانتره سنگ آهن در فروردین 98 از مرز چهار میلیون تن گذشت

سهم 50 میلیارد تومانی منابع طبیعی استان کرمان از اعتبارات صندوق توسعه ملی

خیز طلای سبز برای تصاحب بازارهای جهانی/ افزایش تولید و کاهش قیمت

سطح زیر کشت زعفران در رفسنجان 35 هکتار است

30 درصد صادرات پسته کشور از رفسنجان است

حذف صفر از پول ملی اولویت کشور نیست

تولید پسته با اجرای آبیاری‌نوین افزایش می‌یابد

تسهیلات با سود پایین به صادر کنندگان پسته اختصاص یابد

نیروگاه های خورشیدی به پنج هزار واحد افزایش می یابد

نیروگاه 160 مگاواتی سیرجان آماده افتتاح

طوفان‌های شن به زیرساخت‌های شرق استان کرمان خسارت زد

بیش از 51 میلیاردریال در بورس منطقه‌ای کرمان معامله شد

32 طرح عمرانی و کشاورزی در رفسنجان به بهره برداری رسید

نیروگاه خورشیدی درآمدی پایدار برای مددجویان کمیته امداد رفسنجان و انار

کارخانه آهن اسفنجی فولاد بافت، آماده افتتاح رسمی

فرآوری مس در رمشک محروم‌ترین شهر ایران کلید خورد

880 هزار میلیارد تومان مطالبات بخش خصوصی از دستگاه‌های دولتی

880 میلیارد تومان؛ مطلبات پیمانکاران بخش خصوصی از دستگاه‌های اجرایی استان کرمان

تخصیص 46.3 درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان در بودجه 98

خسارت 14 هزار میلیارد ریالی به نخلستان‌های استان کرمان

هشدار به دولت؛ پیاز دوباره اشک کشاورزان کرمانی را در نیاورد

ابطال سریع بخشنامه تمدید ضمانت‌نامه‌های بانکی برای بنگاه‌های اقتصادی از سوی بانک مرکزی

قیمت مرغ در کرمان؛ 13600 تومان/قیمتِ تکلیفی مشکلی را حل نمی کند

25 درصد متقاضیان طرح ملی مسکن؛ دارای زمین هستند/ ثبت‌نام حدود 10 هزار نفر در طرح ملی مسکن

تجارت خارجی یک میلیارد دلاری استان در ٥ ماهه گذشته سال جاری/تراز تجاری استان مثبت شد

به داد خودروسازان کرمانی برسید/سایپا و ایران‌خودرو فقط منابع دولتی را می‌بلعند

دلایل عدم حل برخی از مشکلات در استان کرمان از دیدگاه استاندار

احداث دامداری 20 هزار راسی در قلعه‌گنج مورد موافقت قرار گرفت

39 و نیم میلیارد تومان برای تولید شغل در قلعه گنج تامین شد

قلعه‌گنج کرمان صاحب کارخانه تولید مواد لبنی می‌شود

3 خواسته فعالان پسته از بانک مرکزی

اجرای «عملیات بازار باز» برای مهار بحران اقتصادی کشور از ابتدای مهرماه

آماده افتتاح بودن 2 طرح معدنی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

نگاهی به وضعیت مدرک کارمندان کرمانی

دستاورد سفر همتی به کرمان چه بود؟

از«هشدار نسبت به تعطیلی کرمان خودرو تا آبانماه» تا «تخلف بانک‌ها در ارائه تسهیلات»

فشار تحریم‌ها را شکسته‌ایم/هدف، آمدن ارز به کشور است نه سامانه «نیما»

نقدینگی باید به سمت تولید و رونق تولید سوق پیدا کند

لزوم اصلاح ساختار تسهیلاتی بانک‌ها/ باید منابع هر استان در خود آن استان هزینه شود

نابودی 50 درصد محصول خرما در برخی از مناطق کرمان/بخشی از خسارات را جبران می‌کنیم

رییس کل بانک مرکزی وارد کرمان شد

آغاز مطالعات سرمایه‌گذاری برای 9 موقوفه کرمان

راه‌اندازی یک هزار نیروگاه خورشیدی در سال‌جاری

کارخانه احیاء مستقیم شماره یک فولاد بافت آماده بهره‌برداری شد

5000 هکتار باغ گردو در کرمان آلوده به کرم خراط است

زخم کرم خراط بر تن باغات گردو