کرمان رصد

آخرين مطالب

روایت تلاش های یک خیریه در جنوب کرمان

تکاپوی رضوان مرهمی بر زخم های محرومیت سياسي

تکاپوی رضوان مرهمی بر زخم های محرومیت

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - فعالیت های خیرخواهانه مرکز خیریه رضوان در جنوب استان کرمان مرهمی بر زخم های محرومیت و نقطه امیدی برای خانواده های کم برخوردار این منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، بسیاری از اهالی مناطق دورافتاده جنوب استان کرمان پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز از برخی محرومیت‌ها رنج می‌برند و این مساله در شرایط امروز، بسیار ناراحت کننده بوده و حقیقت این است که کمبود امکانات در حوزه‌های مختلف باعث عقب افتادگی و محرومیت این خطه شده و در نتیجه شاهد رنج مردمان منطقه هستیم.
منطقه رمشک، چال المدین و مارز در شهرستان قلعه گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی و روستاهای بُرجک، میل فرهاد و طبق نمداد در شهرستان رودبار جنوب از محرومیت زیادی در بخش‌های درمانی و امکانات زیرساختی رنج می‌برند که علاوه بر درد بیماری و تحمل کمبود امکانات، نمکی بر زخم مردمان این منطقه است که هر وجدان بیداری با دیدن این کمبودها، تاکید می‌کند که این مناطق باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
متاسفانه فعالیت‌های مراکز خیریه در منطقه محروم جنوب کرمان کم رنگ است ولی در این بین مرکز خیریه رضوان با فعالیت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه خود توانسته در حد توان خود همچون آب، بر آتش دل دردمند مردم اثر کند، البته بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم به عنوان معین شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در بحث تقویت بنیه اقتصادی این خطه و توانمندسازی خانوارهای روستایی فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده که در گزارش‌های متعددی به اقدامات این مجموعه اشاره شده است.
خدمت رسانی مرکز خیریه رضوان به یکهزار و 200 بیمار محروم در جنوب کرمان
عضو هیات مدیره مرکز خیریه رضوان استان کرمان گفت: طی سال گذشته تا کنون این خیریه به یکهزار و 200 بیمار محروم در مناطق مختلف جنوب کرمان خدمات رسانی کرده است.
علی یحیی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد بیمار 300 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند که تمامی این عمل‌ها موفقیت آمیز و به صورت کاملاً رایگان انجام شده است.
وی به دیگر فعالیت‌های درمانی و بهداشتی مرکز خیریه رضوان استان کرمان اشاره کرد و گفت: سال گذشته هم 500 کودک در مناطق محروم رودبار جنوب استان کرمان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی با اعتبار 25 میلیون تومان ختنه شدند.
عضو هیات مدیره مرکز خیریه رضوان استان کرمان افزود: مردم سختکوش برخی مناطق جنوب استان کرمان همواره با محرومیت‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند و یکی از این کمبودها بحث ختنه کودکان بود که بسیاری از خانواده‌ها گاهاً تا سنین بالای هفت سال قادر به انجام آن نبودند.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی انجام عمل ختنه در مطب‌های خصوصی از 500 تا یک میلیون تومان هزینه در بر دارد، تصریح کرد: برای راحتی خانواده‌ها در طول مسیر مناطق زهکلوت و نهضت آباد در رودبار جنوب خودروهایی رایگان برای جابجایی کودکان و همراهشان در نظر گرفتیم.
یحیی زاده بیان کرد: تعداد 200 نفر از این کودکان زیر پنج سال، 200 نفر بین پنج تا هفت سال و 100 نفر هم بالای هفت سال بودند که عمل آنها در شرایط کاملاً بهداشتی و توسط پزشکان با تجربه انجام شد.
وی ادامه داد: تمامی داروهای قبل و بعد از عمل به طور رایگان در اختیار خانواده‌های کودکان قرار داده شده است.
تکاپو در بخش‌های درمانی، آموزشی، عمرانی و کارآفرینی
موسس خیریه رضوان نیر با بیان اینکه مرکز به عنوان پایلوت منطقه جنوب فعالیت می‌کند، گفت: این مرکز در استان کرمان مستقر بوده و عمده فعالیت‌های آن در حوزه جنوب و شرق استان برنامه ریزی شده است.
فضل الله سلطانی افزود: فعالیت‌های این خیریه در بخش‌های درمانی، آموزشی، اشتغالزایی و عمرانی بوده که اتفاقاً فعالیت‌های خوبی در این بخش‌ها انجام داده است.
وی تصریح کرد: در بخش اشتغالزایی تفاهم نامه با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمان منعقد شد تا افراد جویای کار به صورت رایگان دوره‌های حرفه آموزی را فرا بگیرند تا زمینه اشتغال افراد نیازمند نیز فراهم شود.
بنیانگذار موسسه خیریه رضوان ادامه داد: موسسه خیریه رضوان در بخش درمان بیمارانی که قادر به تامین هزینه‌های خود نیستند، ورود کرده به گونه‌ای که شرح حال بیمار توسط نماینده خیریه در هر منطقه به مرکز اعلام و برای درمان آن برنامه ریزی می‌شود.
وی اضافه کرد: تمام امور درمانی بیمارانی که برای درمان به مرکز استان می آیند توسط خیریه به صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود و یک نفر همراه بیمار نیز به صورت رایگان در همراه سرای خیریه رضوان اسکان داده می‌شود.
سلطانی اظهار داشت: فعالیت‌های عمرانی این مرکز شامل مدرسه سازی در مناطق محروم است آن هم جایی که حتی خودروهای هلال احمر هم نمی‌توانند به آنجا بروند.
احداث 13 مدرسه در مناطق محروم جنوب کرمان
مدیر مرکز خیریه رضوان استان کرمان گفت: این مرکز خیریه 13 مدرسه در مناطق محروم جنوب کرمان احداث کرده است.
محمدرضا مُدروانی با بیان اینکه مرکز خیریه رضوان از سال 1396 فعالیت‌های نیکوکاری و خیرخواهانه خود را آغاز کرده، افزود: طی این مدت 12 مدرسه در مناطق کپرنشین قلعه گنج، کهنوج و رودبار جنوب احداث و یک مدرسه دیگر نیز در حال ساخت دارد که تا پایان ماه جاری تکمیل می‌شود.
مدیر مرکز خیریه رضوان استان کرمان به فعالیت‌های آموزشی این خیریه نیز اشاره کرد و گفت: 110 دانش اموز مستعد جنوب کرمان را شناسایی کردیم و اساتید پروازی برای آادگی کنکور این دانش آموزان برنامه ریزی شد.
وی افزود: سال گذشته از این تعداد دانش اموز چهار نفر در رشته پزشکی موفق شدند که از این دانشجویان تعهد گرفتیم تا بعد از فراغت تحصیل در منطقه محروم خود خدمت کنند.
مدروانی ادامه داد: دانش آموزان مستعد در دانشگاه‌های ملی و پرستاری موفق به پذیرش شدند که این مساله باعث خوشحالی مجموعه خیریه رضوان شد.
وی اظهار داشت: امسال هم 110 دانش آموز مستعد شناسایی و برنامه ریزی اساتید پروازی انجام شده است تا شاهد پیشرفت این دانش آموزان باشیم.
مدروانی بیان کرد: اساجاری در مناطق محروم منطقه جنوب کرمان 100 میلیون تومان هزینه برای خرید پوشاک، کفش، شیرینی و مواد غذایی پرداخت شد.
وی همچنین به ورود مرکز خیریه رضوان به مباحث مربوط به کارآفرینی و اشتغال اشاره کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت بهترین استادان کشوری، کلاس‌های کاربردی ویژه کارآفرینی را به صورت رایگان در هر منطقه‌ای که اعلام آمادگی کنند برگزار می‌کنیم.‌
سپاسگزاری مردم از فعالیت‌های موسسه خیریه رضوان
محمدعلی احسانی شهروند جنوب کرمانی هم از فعالیت‌های خیرخواهانه موسسه خیریه رضوان تشکر کرد و گفت: با فعالیت‌های این موسسه شاهد خوشحالی تعداد زیادی از شهروندان مناطق محروم جنوب کرمان هستیم.
وی به مشکل آب آشامیدنی منطقه چال المدین در قلعه گنج اشاره کرد و گفت: موسسه خیریه رضوان پس از اطلاع از این خبر با رایزنی دهیاری این منطقه، یک حلقه چاه آب احداث و برای حل این مشکل مبلغ 18 میلیون تومان هزینه کردند و این کمک باعث خوشحالی مردم این منطقه شد چرا که آنها از آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند شدند.
هم اینک مرکز خیریه رضوان به عنوان پایلوت شهرستانهای جنوبی در این مناطق، فعال و اقدامات قابل توجهی انجام داده است لذا امیدواریم سایر مراکز خیریه نیز همچون رضوان، در مناطق محروم خدمات رسانی کنند.
جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.
گزارش از هادی شفیعی
7450/7429 / ‏‬ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حوزه معدنی و گردشگری اولویت توسعه راین است

مدیران رونق تولید را در 6 محور پیگیری کنند

ماجرای بازداشت دو نماینده مجلس بررسی می‌شود

ظریف : اجازه نمی‌ دهم یک قطره از خزر را از ما بگیرند

برای پیروزی به میدان می رویم

بوستان صنعتی کرمان 85 درصد پیشرفت دارد

برنامه های هفته دفاع مقدس در کرمان تشریح شد

طرح لوله گذاری آبیاری کم فشار در راین به بهره برداری رسید

جشنواره استانی بازی‌های بومی محلی در بافت برگزار می شود

سه طرح کشاورزی و راه سازی در راین به بهره برداری رسید

نیروهای غیر بومی در سیرجان تعدیل می شوند

جشن سالگرد ثبت جهانی گلیم سیرجان برگزار می شود

اولین دوره آموزشی مدیریت عمومی تاسیسات گردشگری برگزار می شود

گرمای نیمه مرداد باعث خسارت شدید در باغات نخیلات شرق کرمان شد

20 سردخانه و گلخانه در شهرستان نرماشیر افتتاح می شود

وندالیسم شهری در کرمان بسیار پایین است

جشنواره‌های فصلی پاییزه و زمستانه در کرمان برگزار می شود

مهارت های کارآفرینی به دانش آموزان آموزش داده می شود

قوای سه گانه برای رفع فاصله طبقاتی در کشور تلاش کنند

3000 کودک در کرمان فاقد حامی هستند

مرکز رشد و شتابدهی کسب و کار بانوان در کرمان افتتاح می شود

نتایج مسابقات اپن شطرنج رفسنجان اعلام شد

طرح توانمندسازی گروه‌های هدف مستقر درکرمان در حال اجراست

مسئولان برای کاهش نرخ فقر در استان کرمان برنامه ریزی کنند

دولت تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد را باور دارد

مطالبه گری همراه با منطق راهگشا است

تلفات جاده ای در کرمان 11 درصد کاهش یافت

لزوم تبیین مضرات مصرف مواد مخدر برای جوانان

40 میلیون تردد در استان کرمان ثبت شد

اجرای طرح پلاک کوبی و هویت دار کردن دام در شهرستان انار

ارتقای جایگاه خبرنگاران به نقشه راه نیاز دارد

مطهری : با دائم دروغ گفتن اقتدار نظام بالا نمی‌ رود

از خدمت به زائران پیاده امام حسین(ع) تا رسیدگی به سیل‌زدگان

عملیات بهسازی معابر شهر کرمان در حال انجام است

زنگ خطر مصرف مواد مخدر صنعتی در کرمان به صدا درآمده است

کاهش منابع مالی، مانع ایمن سازی جاده های کرمان نشده است

دوربین کنترل سرعت در یکصد نقطه استان کرمان نصب می شود

تلفات جاده ای کرمان 27 درصد کاهش یافت

دکتر امیر محبیان: باز کردن گره از مشکلات مردم بر پیروزی اصولگرایان در انتخابات اولویت دارد

ظریف : جمعه در پاریس با مکرون دیدار می‌ کنم

بررسی وضعیت شاخص های توسعه بهداشتی و درمانی استان کرمان

وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید

علم‌ الهدی : علیه موسیقی روایت نداریم

کرمان 550 شهید در امر مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است

12 شی تاریخی در فاریاب کرمان کشف شد

مکارم به آملی‌ لاریجانی و یزدی : بحث را خاتمه دهید

مدیر عامل ایران خودرو برکنار شد

12 طرح کشاورزی در استان کرمان افتتاح می شود

گام دوم تاسیس شهر نو آوری کرمان بر داشته شد

واقفان به سوی نیازهای جدید جامعه سوق داده شوند