کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون:

تلاش فدراسیون ورزش روستایی، کاهش هزینه‌های درمانی است سياسي

تلاش فدراسیون ورزش روستایی، کاهش هزینه‌های درمانی است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: در صددیم در چارچوب سیاست ها با استفاده از ورزش و ارتقای سطح سلامت که می‌ تواند در فرایندهای اقتصادی هم مورد نظر واقع شود، در راستای کاهش هزینه‌های درمانی اقدام کنیم.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان کرمان، غلامرضا جعفری با اشاره به ویژگی‌های بازی‌های سنتی و بومی در دوره آموزش و بازآموزی روسای گروه و کارشناسان توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری ادارت کل ورزش و جوانان کشور که به مدت سه روز به میزبانی کرمان در هتل ایرانگردی در حال برگزاریست، افزود: نگرش حاکم بر سیاست‌ها و برنامه‌های ما با یک رویکرد علمی، پیش می‌رود زیرا قرارمان این نیست، چون ورزش روستایی است و ورزش سنتی و بازی‌های بومی و محلی است فقط به تشریح چشم انداز، سیاست‌ها و برنامه‌ها بپردازیم.
وی افزود: کارهایی که دوستان ما در دفتر توسعه ورزش روستایی مدیریت انجام می دهند هیچ تعارضی با برنامه‌های ما ندارد و بر اساس چشم انداز فدراسیون که خیلی صریح و روشن بیان شده، همانندسازی و ارتقای سطح سلامت و بهره وری روستاییان و عشایر یکی از اولویت‌های فدراسیون ورزش روستایی است.
جعفری تصریح کرد: ورزش‌های قهرمانی سر جای خودش است، ولی از آنجایی که همه مردم ما نمی‌توانند، قهرمان باشند، لذا در چارچوب سیاست هایمان در صدد این هستیم با استفاده از ورزش در ارتقای سطح سلامت که می‌تواند در فرایندهای اقتصادی هم موردنظر واقع شود، به کاهش هزینه‌های درمانی بپردازیم.
وی یادآور شد: بر این اساس، اعتبارات هزینه‌های درمانی به رونق تولید معطوف می‌شود، آن هم رونقی که مقام معظم رهبری در سال جدید به آن تأکید ویژه‌ای داشتند.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی تأکید کرد: یکی از افتخارات جامعه ورزش قهرمانی این است که بیشتر ورزشکاران نخبه اش از بین روستاها هستند.
جعفری با اعلام اینکه احیا و ترویج ارزش‌های فرهنگیمان در قالب بازی‌های بومی و محلی تجلی پیدا می‌کند، بیان داشت: ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی، مورد تأکید مقام معظم رهبری است و منویات ایشان در همه موضوعات به صورت عام در بحث توسعه ورزش فصل الخطاب است و ویژه اینکه ما باید بتوانیم در عرصه بین الملل ویژگی ایرانی‌ها را مدیریت و تبلیغ کنیم.
وی گفت: معرفی فرهنگ ارزشی ایرانی در دنیا یکی از اهداف اصلی ما در عرصه بین الملل است و یکی از مهمترین بحث‌هایی که ما دنبال می‌کنیم، موضوع احیا و ترویج بازی‌های سنتی است.
جعفری افزود: فدراسیون ورزش روستایی نوپاست، و در کل باید گفت، ساختار و تشکیلات ورزش روستایی کشور در مقابل سایر تشکیلات، جوان است، پس ما ملزم هستیم از تجارب دیگر و حتی جهانی برای ارتقا و افزایش ظرفیت‌های داخلیمان استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: اینکه با همکاری هیات‌ها در راستای بهره وری بالا، توانمندی جامعه مولدمان با یک رویکرد همگانی و با اولویت همگانی کردن ورزش، تثبیت ارتقای جایگاه ورزشیمان و انسجامی که می‌توانیم از طریق ورزش در بین اقواممان بوجود بیاوریم، اقدام کنیم.
جعفری یادآور شد: قرارمان توجه به وجه اشتراک هاست که در این صورت تنوع فرهنگیمان که از تنوع اقوام نشأت می‌گیرد، می‌تواند یک فرصت تلقی شود، ولی اگر برای آن برنامه‌ای نداشته باشیم، این به صورت یک تهدید خودش را نشان می‌دهد.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی بیان داشت: مأمورتی که تعریف کردیم، حمایت از فرایندهای ورزش قهرمانی، جلب مشارکت جامعه روستایی به فعالیت‌های ورزشی با توجه به مواهب و تأثیراتی که دارد، تثبیت جایگاه ورزش کشور، تهییج غرور ملی که باعث می‌شود مردم هیجاناتشان را به صورت ویژه‌ای در قالب برنامه‌ها بروز دهند و احیا و ترویج ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی است.
جعفری جلب رضایتمندی جامعه هدف، اثربخشی و کارایی، عینیت بخشی به منویات مقام معظم رهبری با رویکرد ورزش همگانی را جزو وظایف و اهداف این فدراسیون برشمرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اعلام اینکه به دنبال راه اندازی سازمان ورزش روستایی بودیم، گفت: هدف این بود بتوانیم ساختارمان را پوینده‌تر و فعال‌تر در حوزه ورزش روستایی مدیریت کنیم لذا در این راه معذوریت‌هایی وجود داشت که محقق نشد.
جعفری به راه اندازی خانه‌های ورزش روستایی اشاره کرد و افزود: بر این اساس از اماکن بدون استفاده موجود در روستاها با کاربری ورزشی استفاده می‌شود و با این کار در واقع یک فرصت متوازنی را ایجاد می‌کنیم.
وی تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری خانه‌های ورزش از این منظر برای ما مهم است که بتوانیم علاوه بر گسترش فعالیت‌های ورزشی در روستاها، خلاء‌های موجود را نیز برطرف کنیم.
جعفری یادآور شد: 63 هزار روستا داشتیم که 53 ها تا دارای سکنه هستند، بدین منظور اولویت‌های رشته‌های ورزشی را متناسب به علاقه مندی روستاییان و توجه به زیرساخت‌ها در پیش داریم.
وی تأکید کرد: با اولویت جلو بروید، باید برای تک تک مردم با توجه به حقوق شهروندی، امکان مشارکتشان در فعالیت‌های مورد اقبالشان را مدیریت کنیم.
جعفری ارزیابی عملکرد استان‌ها و حمایت از طرح‌های پژوهشی را از دیگر وظایف این فدراسیون عنوان کرد و گفت: تصمیم داریم سیاست‌ها و برنامه‌ها مان را با یک رویکرد علمی پیش ببریم.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی افزود: سعی ما بر این است با همکاری وزارت ورزش و جوانان با اولویت بندی رشته‌های ورزشی بر مبنای سیاست‌های تعریف شده، زمینه‌های مشارکت را در مناطق تقویت کنیم.
جعفری تصریح کرد: تعامل با فدراسیون ورزش‌های همگانی و دانش آموزی جزو اولویت هایمان است و به دنبال این هستیم با استفاده از نگرش علمی حاکم بر حوزه روستا، ورزش روستایی را با اولویت ورزش همگانی مدیریت کنیم.
یک میلیارد تومان در حوزه ورزش روستایی کرمان هزینه شد
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در دوره آموزش و بازآموزی روسای گروه و کارشناسان توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری ادارت کل ورزش و جوانان کشور که با حضور احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، حجتی مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان و جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی نیز گفت: در سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در حوزه های ورزش روستایی و جوانان بودیم.
وحید کریم زاده افزود: از مهمترین اتفاقات ورزشی استان کرمان طی سال گذشته می توان به برگزاری مجمع انتخاباتی سمن های جوانان کشور به میزبانی کرمان در حوزه جوانان و اعزام بهترین کاروان ورزشی کرمان در ادوار تاریخ با 23 نماینده به رقابت های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا اشاره کرد.
وی بیان کرد: در حوزه ورزش روستایی استان کرمان بالغ بر یک میلیارد تومان در قالب تجهیز 128 خانه ورزش روستایی و توزیع 600 پکیج ورزشی صرف شده است.
7420


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

62 خانه کودکان و نوجوانان به همت خیران در کرمان اداره می شود

اولویت‌بندی عوامل موثر بر کاهش رشد جمعیت ضروری است

تک فرزندی و بی فرزندی سلامت افراد و جامعه را به خطر می اندازند

زنگ خطر رشد منفی جمعیت کشور/کاهش موالید در استان تهران

سهمیه سوخت پایه ناوگان بالای 10 تن که باربرگ ندارند کاهش می یابد

لزوم توجه طرح های اقتصادی به مسائل زیست محیطی و تأمین آب

نحوه اجرا و احیای خانه موزه هنر لطفی در کرمان بررسی شد

ساماندهی وضعیت بانوان آسیب دیده در گرو همکاری تمامی دستگاه ها

دستگاه های اداری و اجرایی کرمان فرآیند صدور مجوزها را تسریع کنند

دستورالعمل جدید نحوه تهاتر اوراق تسویه خزانه باید تسهیل شود

خدمات فوریت های پزشکی برای زندانیان در نظر گرفته شود

وجود مدارس کانکسی در مناطق محروم کرمان/با کمبود نیرو مواجهیم

موکب «ماهان» ساماندهی شود

لغو برنامه های کنترل جمعیت در مناطق آسیب زا نگران کننده است

وضعیت بهداشتی موکب های اربعین در کرمان بررسی شود

افزایش سطح آگاهی شهروندان مهمترین راهکار پیشگیری از سرقت است

مسائل اقتصادی باعث افزایش سن ازدواج شده است

رمز موفقیت پلیس مردم‌ محوری و اخلاق مداری در همه عرصه ها است

صرفه جویی 45 میلیون مترمکعبی آب با کنترل چاههای کشاورزی رفسنجان

برخورد جدی با رانندگان متخلف سرویس های مدارس در استان کرمان

جرائم فضای مجازی در زرند 38 درصد کاهش یافته است

شناسایی پنج هزار بانوی فرهیخته در استان کرمان

لزوم تعیین رایزن اقتصادی در حوزه اشتغال بانوان

طرح‌های مقابله با آسیب اجتماعی از حالت کتابخانه‌ای خارج شود

رهبری : در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

رئیسی: با اقدام کانادا مقابله‌ به‌ مثل می‌ کنیم

بیانیه گام دوم انقلاب مبتنی بر رسالت امام حسین(ع) است

قیام عاشورا بشریت را به سمت آرمان‌های انسانی سوق می‌دهد

مکتب امام خمینی (ره)، هادی و راهنمای بشریت

8.2 درصد جمعیت استان کرمان را سالمندان تشکیل می دهند

اقدامات دستگاه ها در زمینه مناسب سازی معابر راستی آزمایی شود

اخذ گذرنامه برای ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح الزامی است

30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در کرمان کشف شد

برگزاری انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد کرمان

دخالت سیاسیون در حوزه ورزش آسیب رسان است

سیاسی کاری در حوزه ورزش کنار گذاشته شود

شرایط ملتهب موجود صادرکنندگان پسته را دچار سردرگمی کرده است

بیش از هزار هکتار باغ پسته در رفسنجان به آبیاری تحت فشار مجهز می شود

2800 سمن در کشور ایجاد شد

شرکت های بزرگ معدنی کرمان به تعهداتشان در زمینه ورزش عمل کنند

مجمع باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر استان کرمان شکل گرفت

167 کیلوگرم حشیش از یک منزل در ارزوئیه کشف شد

لزوم عزم همگانی برای ارتقای سطح حوزه ورزش و جوانان در استان کرمان

وزارت ورزش و جوانان نگاهی ویژه به استان کرمان داشته باشد

جوان ریگانی از قصاص رهایی یافت/ برقراری صلح و سازش بین دو طایفه

کرمان رتبه نخست کشور را در حوزه خیران ورزش یار کسب کرد

ساماندهی جوانان در کرمان 400 درصد رشد داشته است

سمن‌های جوانان در دولت تدبیر 56 برابر شد

روشنایی بوستان فیروزآباد تامین شد

200 هزار پاکت جشن عاطفه ها بین دانش آموزان کرمانی توزیع می شود