کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون:

تلاش فدراسیون ورزش روستایی، کاهش هزینه‌های درمانی است سياسي

تلاش فدراسیون ورزش روستایی، کاهش هزینه‌های درمانی است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: در صددیم در چارچوب سیاست ها با استفاده از ورزش و ارتقای سطح سلامت که می‌ تواند در فرایندهای اقتصادی هم مورد نظر واقع شود، در راستای کاهش هزینه‌های درمانی اقدام کنیم.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان کرمان، غلامرضا جعفری با اشاره به ویژگی‌های بازی‌های سنتی و بومی در دوره آموزش و بازآموزی روسای گروه و کارشناسان توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری ادارت کل ورزش و جوانان کشور که به مدت سه روز به میزبانی کرمان در هتل ایرانگردی در حال برگزاریست، افزود: نگرش حاکم بر سیاست‌ها و برنامه‌های ما با یک رویکرد علمی، پیش می‌رود زیرا قرارمان این نیست، چون ورزش روستایی است و ورزش سنتی و بازی‌های بومی و محلی است فقط به تشریح چشم انداز، سیاست‌ها و برنامه‌ها بپردازیم.
وی افزود: کارهایی که دوستان ما در دفتر توسعه ورزش روستایی مدیریت انجام می دهند هیچ تعارضی با برنامه‌های ما ندارد و بر اساس چشم انداز فدراسیون که خیلی صریح و روشن بیان شده، همانندسازی و ارتقای سطح سلامت و بهره وری روستاییان و عشایر یکی از اولویت‌های فدراسیون ورزش روستایی است.
جعفری تصریح کرد: ورزش‌های قهرمانی سر جای خودش است، ولی از آنجایی که همه مردم ما نمی‌توانند، قهرمان باشند، لذا در چارچوب سیاست هایمان در صدد این هستیم با استفاده از ورزش در ارتقای سطح سلامت که می‌تواند در فرایندهای اقتصادی هم موردنظر واقع شود، به کاهش هزینه‌های درمانی بپردازیم.
وی یادآور شد: بر این اساس، اعتبارات هزینه‌های درمانی به رونق تولید معطوف می‌شود، آن هم رونقی که مقام معظم رهبری در سال جدید به آن تأکید ویژه‌ای داشتند.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی تأکید کرد: یکی از افتخارات جامعه ورزش قهرمانی این است که بیشتر ورزشکاران نخبه اش از بین روستاها هستند.
جعفری با اعلام اینکه احیا و ترویج ارزش‌های فرهنگیمان در قالب بازی‌های بومی و محلی تجلی پیدا می‌کند، بیان داشت: ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی، مورد تأکید مقام معظم رهبری است و منویات ایشان در همه موضوعات به صورت عام در بحث توسعه ورزش فصل الخطاب است و ویژه اینکه ما باید بتوانیم در عرصه بین الملل ویژگی ایرانی‌ها را مدیریت و تبلیغ کنیم.
وی گفت: معرفی فرهنگ ارزشی ایرانی در دنیا یکی از اهداف اصلی ما در عرصه بین الملل است و یکی از مهمترین بحث‌هایی که ما دنبال می‌کنیم، موضوع احیا و ترویج بازی‌های سنتی است.
جعفری افزود: فدراسیون ورزش روستایی نوپاست، و در کل باید گفت، ساختار و تشکیلات ورزش روستایی کشور در مقابل سایر تشکیلات، جوان است، پس ما ملزم هستیم از تجارب دیگر و حتی جهانی برای ارتقا و افزایش ظرفیت‌های داخلیمان استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: اینکه با همکاری هیات‌ها در راستای بهره وری بالا، توانمندی جامعه مولدمان با یک رویکرد همگانی و با اولویت همگانی کردن ورزش، تثبیت ارتقای جایگاه ورزشیمان و انسجامی که می‌توانیم از طریق ورزش در بین اقواممان بوجود بیاوریم، اقدام کنیم.
جعفری یادآور شد: قرارمان توجه به وجه اشتراک هاست که در این صورت تنوع فرهنگیمان که از تنوع اقوام نشأت می‌گیرد، می‌تواند یک فرصت تلقی شود، ولی اگر برای آن برنامه‌ای نداشته باشیم، این به صورت یک تهدید خودش را نشان می‌دهد.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی بیان داشت: مأمورتی که تعریف کردیم، حمایت از فرایندهای ورزش قهرمانی، جلب مشارکت جامعه روستایی به فعالیت‌های ورزشی با توجه به مواهب و تأثیراتی که دارد، تثبیت جایگاه ورزش کشور، تهییج غرور ملی که باعث می‌شود مردم هیجاناتشان را به صورت ویژه‌ای در قالب برنامه‌ها بروز دهند و احیا و ترویج ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلی است.
جعفری جلب رضایتمندی جامعه هدف، اثربخشی و کارایی، عینیت بخشی به منویات مقام معظم رهبری با رویکرد ورزش همگانی را جزو وظایف و اهداف این فدراسیون برشمرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اعلام اینکه به دنبال راه اندازی سازمان ورزش روستایی بودیم، گفت: هدف این بود بتوانیم ساختارمان را پوینده‌تر و فعال‌تر در حوزه ورزش روستایی مدیریت کنیم لذا در این راه معذوریت‌هایی وجود داشت که محقق نشد.
جعفری به راه اندازی خانه‌های ورزش روستایی اشاره کرد و افزود: بر این اساس از اماکن بدون استفاده موجود در روستاها با کاربری ورزشی استفاده می‌شود و با این کار در واقع یک فرصت متوازنی را ایجاد می‌کنیم.
وی تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری خانه‌های ورزش از این منظر برای ما مهم است که بتوانیم علاوه بر گسترش فعالیت‌های ورزشی در روستاها، خلاء‌های موجود را نیز برطرف کنیم.
جعفری یادآور شد: 63 هزار روستا داشتیم که 53 ها تا دارای سکنه هستند، بدین منظور اولویت‌های رشته‌های ورزشی را متناسب به علاقه مندی روستاییان و توجه به زیرساخت‌ها در پیش داریم.
وی تأکید کرد: با اولویت جلو بروید، باید برای تک تک مردم با توجه به حقوق شهروندی، امکان مشارکتشان در فعالیت‌های مورد اقبالشان را مدیریت کنیم.
جعفری ارزیابی عملکرد استان‌ها و حمایت از طرح‌های پژوهشی را از دیگر وظایف این فدراسیون عنوان کرد و گفت: تصمیم داریم سیاست‌ها و برنامه‌ها مان را با یک رویکرد علمی پیش ببریم.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی افزود: سعی ما بر این است با همکاری وزارت ورزش و جوانان با اولویت بندی رشته‌های ورزشی بر مبنای سیاست‌های تعریف شده، زمینه‌های مشارکت را در مناطق تقویت کنیم.
جعفری تصریح کرد: تعامل با فدراسیون ورزش‌های همگانی و دانش آموزی جزو اولویت هایمان است و به دنبال این هستیم با استفاده از نگرش علمی حاکم بر حوزه روستا، ورزش روستایی را با اولویت ورزش همگانی مدیریت کنیم.
یک میلیارد تومان در حوزه ورزش روستایی کرمان هزینه شد
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان در دوره آموزش و بازآموزی روسای گروه و کارشناسان توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری ادارت کل ورزش و جوانان کشور که با حضور احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، حجتی مدیرکل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان و جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی نیز گفت: در سال گذشته شاهد اتفاقات خوبی در حوزه های ورزش روستایی و جوانان بودیم.
وحید کریم زاده افزود: از مهمترین اتفاقات ورزشی استان کرمان طی سال گذشته می توان به برگزاری مجمع انتخاباتی سمن های جوانان کشور به میزبانی کرمان در حوزه جوانان و اعزام بهترین کاروان ورزشی کرمان در ادوار تاریخ با 23 نماینده به رقابت های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا اشاره کرد.
وی بیان کرد: در حوزه ورزش روستایی استان کرمان بالغ بر یک میلیارد تومان در قالب تجهیز 128 خانه ورزش روستایی و توزیع 600 پکیج ورزشی صرف شده است.
7420

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر ارشاد: بیش از هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد

وزیر ارشاد: بیش از 100 تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات طی 2 هفته اخیر توزیع شد

شماره 39 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

یک دستگاه اتوبوس در جیرفت سوخت

ایران از راهیابی به فینال مسابقات فوتسال آسیا باز ماند

حضورم در شورای شهر کرمان تقریبا قطعی است

واژگونی اتوبوس در فارس 25 مصدوم بر جای گذاشت

تقدیر استاندار کرمان از افتخارآفرینی جوان رابری در برنامه عصر جدید

زیرساخت های درمانی استان کرمان باید تقویت شود

تقاطع غیر همسطح شهید الله دادی کرمان به بهره برداری رسید

8000 نفر در استان کرمان عضو نظام پزشکی هستند

پیگیری مشکلات بهداشت و درمان استان در سفر وزیر بهداشت به کرمان

وزیر امور خارجه ترکیه وارد اصفهان شد

نوبخت: دولت از معافیت های مالیاتی به سود بخش تولید حمایت می کند

لزوم چاره اندیشی برای جلوگیری از آتش سوزی در منابع طبیعی بافت

سرپرست تراکتورسازی: با کمک هواداران حواشی را از تیم دور می کنیم

از تجاوز و سرنگونی یک پهپاد آمریکایی درخاک ایران تا بازداشت یک مدیر نفتی و رمز گشایی از یک معادله در بازار

ترویج فرهنگ نماز در جامعه مورد توجه ویژه قرار گیرد

شورای فرهنگ عمومی در شهرستان رفسنجان باید تقویت شود

32 درصد اشتغال استان کرمان مربوط به بخش کشاورزی است

رییس دادگستری آذربایجان شرقی: شرکت داروسازی زهراوی دو پرونده تخلف دارد

ظریف: ایران با سیاست تعاملی به دنبال افزایش روابط با کشورهاست

ارتقای ایمنی جاده های آذربایجان غربی به 5,300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مناقصه قطعه دوم راه آهن همدان - ملایر به زودی برگزار می شود

50 نفر از عاملان درگیری جنوب شهر خرم آباد دستگیر شدند

قاچاق گندم توسط اتباع خارجی /مردم: با قاچاقچیان به شدت برخورد شود

دادستان تبریز: 958 هکتار از اراضی ملی و دولتی رفع تصرف شد

تکمیل طرحهای عمرانی نیمه تمام نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

نماینده سازمان ملل: ایران در راه مبارزه با موادمخدر هزینه های سنگینی پرداخت کرده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی:دانش کشاورزان را بالا ببریم

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات آذربایجان شرقی 81 درصد رشد کرد

28 میلیارد برای ساخت تقاطع غیرهمسطح الله‌دادی‌کرمان هزینه شد

تصمیمات کارشناسی باید مبنای کار مدیران قرار گیرد

200 پروژه ملی نیمه تمام در کرمان وجود دارد

ظریف: جامعه دارای پیشینه فرهنگ و تمدن را نمی شود تهدید کرد

مسئولان اعتماد عمومی را خدشه دار نکنند/لزوم تقویت اتحاد و همدلی

نقش شهرداری وشوراها در ارتقا امنیت اجتماعی کلیدی است

تقاطع شهید الله دادی چهارمین پروژه افتتاح شده در دوره جدید شهرداری کرمان است

دادستان کل کشور: یک مدیر وزارت نفت بازداشت شد/ برخورد با 60 قاضی در راستای مبارزه با فساد

وزیر علوم: تحریم ها باعث تحکیم ارتباط بین دانشگاه و صنعت شد

آلوده کننده محیط زیست در مشگین شهر به جمع آوری زباله از طبیعت محکوم شد

برخورد جدی با مفاسد اقتصادی در دستور کار قضات کرمان قرار دارد

348 مار توسط آتش نشانان در کرمان زنده گیری شد

آمریکا: اصلا پهپادی بر فراز آسمان ایران نداشته‌ایم!

آخرین وضعیت پرونده‌های مفاسد اقتصادی در کرمان تشریح شد

تقاطع غیر همسطح «شهید الله‌دادی» کرمان افتتاح شد

آمریکا از شکل‌گیری قدرت جدید اسلامی واهمه دارد

مسئولین آشتی مردم با شهرداری‌ها، شوراها و حاکمیت را پیگیری کنند/جهش نیاز به هم‌دلی و امنیت دارد

معاون وزیر کشور: دولت نگاه منبسطی به مذاهب داشته است

سهم آذربایجان غربی از تسهیلات اشتغال روستایی بازبینی شود