کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان :

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم سياسي

مشکلی در تامین کالاهای اساسی استان کرمان نداریم

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد گفت: امروز هیچ دغدغه ای از نظر تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، عباس سعیدی روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی محور استقلال هر کشوری محسوب می شود و امروزه کشورهای پیشرفته سعی می کنند در حوزه مواد غذایی خودکفا باشند.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: برای تامین غذا؛ زیرساخت برنامه سرمایه گذاری لازم است تا مواد غذایی همواره در دسترس باشند.
سعیدی به امنیت و سلامت غذا به عنوان امری مهم و مورد دغدغه جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: دولت و نظام وقت ارزشمندی را به این حوزه اختصاص می دهد اما نیازمند پشتیبانی بیشتر است.
وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته به دلیل کمبود آب کشاورزی هراسی کرده اند لذا رسانه ها باید در این زمینه اطلاع رسانی کنند تأکید کرد: کشاورزی هراسی در کشور و استان کرمان به شدت باید مورد تعقیب قرار بگیرد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه کشاورزی استان کرمان 33 و 6 دهم درصد اشتغال استان را به طور مستقیم خود اختصاص داده است بیان داشت: سالانه 6.5 میلیون تن محصولات از استان کرمان صادر می شود.
سعیدی با اشاره به اینکه یک چهارم باغات کشور در استان کرمان است تصریح کرد: بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان ارزش تولیدات کشاورزی این استان است.
وی با بیان اینکه برنامه پنج ساله اول جهاد کشاورزی، که حذف گیاهان با مصرف آب زیاد است؛ امسال به اتمام می رسد افزود: برنامه پنج سال دوم در دست اجرا است و جایگزینی محصولات کم آب و صادراتی مانند زرشک، زعفران و گیاهان دارویی است که مزیت اقتصادی و صادراتی دارد.
مشکلی در تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی وجود ندارد
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان به وابستگی های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به واردات برخی مواد غذایی اشاره کرد و گفت: امروز هیچ مشکلی در تامین مرغ کشور وجود ندارد و این نوسات در همه کشورها اتفاق می افتد.
سعیدی با تأکید براینکه امروز هیچ دغدغه ای از نظر تامین گوشت مرغ، تخم مرغ، میوه، سبزیجات، گندم و کالاهای اساسی نداریم اما ممکن است دلالان بازار را بهم بریزند یادآورشد: در زمینه روغن و شکر مشکلاتی وجود دارد که دولت در حال کار و رفع این مشکلات است.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی براینکه باید رد تولید خودکفا باشیم گفت: استان کرمان در کشت محصولات گلخانه ای، پسته، گردو و خرما مقام اول را دارد و در کشت های گلخانه ای 10 برابر بیشتر محصول تولید و کمتر آب مصرف می شود.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان به تولید محصولات در گرمخانه ها با استفاده از سم اشاره کرد و افزود: گلخانه ها مبارزات بیولوژیک دارند و محصول صد درصد سالم است.
سعیدی با بیان اینکه بخش کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی سلامت محصولات را رصد می کند تاکید کرد: امروز کار در گلخانه ها بسیار اقتصادی و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.
وی بهره وری از آب و خاک را یکی از برنامه ها جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: شمال استان کرمان در بخش مرغ سالانه 45 هزار تن و 18 هزار تن تولید تخم مرغ داریم و هیچ دغدغه ای برای افزایش ظرفیت این محصول در استان وجود ندارد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه در بازه ای از زمان گوشت دام به دلیل خشکسالی و اختلاف ارز دام از استان خارج شد گفت: 21 هزار تن تولید گوشت در استان کرمان داریم و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.
سعیدی با بیان اینکه بیش از 300 هزار تن شیر در شمال و جنوب استان کرمان تولید می شود و زیرساخت برای توسعه نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: در زمینه میوه و سبزی نگرانی تأمین نداریم و اگر اتفاقی در کم و کسری و مازاد می افتد به دلایل مختلف جهاد کشاورزی را برخی افراد دچار مشکل می کنند.
بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی تاثیرپذیر از عوامل است و خشکسالی ها می تواند بر این بخش تاثیرگذار باشد اما وزارت جهاد کشاورزی نگذاشت در این زمینه اتفاقی رخ دهد و رشد مثبت بخش کشاورزی موجب مثبت شدن رشد اقتصادی برخی بخش های دیگر هم شده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در تحریم ها دچار مشکل نشد و کشاورزی سربلند بود گفت: پیش بینی 14 هزار تن گندم در کشور تولید شود و امسال در تولید گندم خودکفا بوده ایم.
مبارزه با ملخ های صحرایی در مزارع کرمان ادامه دارد
سعیدی با اشاره به اینکه ملخ صحرایی در اردیبهشت ماه وارد شد و در 2روستای تک سیف الدین و تک فرهاد شهرستان ریگان و شهرستان ارزوئیه ریزش ملخ مشاهد شد ادامه داد: تاکنون در حدود 10 هزار و 650 هکتار اراضی مبارزه انجام شده و در حدود 600 هزار هکتار نیز پایش انجام شده است.
وی با اشاره به وضعیت ملخ های صحرایی در سطح استان کرمان گفت: تا هفته قبل ملخ ها وارد مراتع می شدند و راحت تر سم پاشی می شد اما از یک هفته قبل به دلیل خشک شدن علوفه مراتع در مزارع فرود می آِیند و جهاد کشاورزی هم اکنون در شهرستان ارزوئیه مشغول مبارزه در مزارع است.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان با قدردانی از استاندار کرمان، فرمانداران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دستگاه های اجرایی سپاه و بسیج که در زمینه مبارزه با ملخ صحرایی مشارکت داشته اند گفت: با تلاش همه مسئولان تاکنون خسارتی به مزارع مردم و بخش کشاورزی وارد نشده است.
سعیدی با بیان اینکه کشاورزان باید مزارع را چک و برای مبارزه با آفت کمک کنند تصریح کرد: پیش بینی می شود که استان سه تا چهار سال درگیر ملخ صحرایی باشد و ریزش بعدی این نوع ملخ از سه روز قبل تا 10 تیرماه است.
وی تأکید بر اینکه ملخ های صحرایی جزو خطرناک ترین آفات دنیا محسوب می شوند و اگر مبارزه نشود کل محصولات را از بین می برد بیان داشت: سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان مقام اول تا سوم مبارزه با ملخ صحرایی را در سطح کشور دارد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه دام نیز برنامه ریزی مفصلی برای تامین گوشت و شیر از طریق پرورش گونه های جدید در دست اجرا است.
9895/3029/‏‬ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش سوزی در باغبزم بردسیر مهار شد

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

متولیان امور فکری به حال احتکار مسکن کنند

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

تداوم ارائه خدمات شهری در گرو پرداخت به موقع عوارض شهری است

ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود

4 کمپ ماده 16 در استان کرمان راه‌اندازی می شود

سالمندی در کرمان به شدت در حال رشد است

مرحله به مرحله برجام را آتش می زنیم

30 درصد فضاهای شهری کشور برای معلولان مناسب سازی شده است

آتش سوزی در جنگل های میمند مهار شد

6 هکتار مراتع بردسیرکرمان در آتش سوخت

درخواست کمک از مردم برای مهار آتش در دهستان باغبزم بردسیر

تلاش برای مهار آتش در باغبزم ادامه دارد

4 پارک بزرگ شهر کرمان برای استفاده معلولان مناسب سازی شد

10 مرکز خدمات دهی به معلولان ذهنی در کرمان دایر است

ظریف: آغازگر جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیباف

باغ هرندی کرمان ظرفیتی مغفول در گردشگری کرمان

نقاط ضعف و قوت انتخابات های ادوار گذشته احصا شد

بم صاحب پردیس سینمایی می شود

واگذاری 150 میلیون تومان تسهیلات رایگان برای تجهیز سینماها در کرمان

رییس مرکز وکلا پیشنهاد ادغام با کانون های وکلا را رد کرد

تحقق سند تحول قضایی نیازمند حضور وکلا و حقوقدانان است

همه در تحقق عدالت و حمایت از حق باید سهیم باشیم

بهداشت حقوقی جامعه راهی برای پیشگیری از بروز جرائم است

ریزگرد در ریگان کودکان و کهنسالان را خانه نشین کرد

برگزاری شورای مسکن شهرستان ریگان در «کَپَر»

کپر زدایی ارمغان چهل سالگی انقلاب در شرق کرمان

آمادگی شهرداری کرمان برای همکاری با مؤسسات قرآنی

رونق تولید به هدف نهایی مسئولان کرمان تبدیل شود

واعظی: درباره بنیه دفاعی کشور مذاکره نمی‌کنیم

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

آمریکا در تدارک اسکورت نفتکش‌ها در تنگه هرمز

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

فائزه هاشمی: به خاطر بی‌حجابی حق توهین ندارید

به دنبال کاندیدای واحدی برای هر حوزه انتخاباتی هستیم/ کار مذاکره با کاندیدا هنوز انجام نشده است

سه پروژه در انار افتتاح شد

هر هفته دو پروژه در روستاهای سیرجان و بردسیر به بهره برداری خواهد رسید

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی/ کرمان پایگاه مجسمه سازی کشور می شود

زمین لرزه 4.5 ریشتری فاریاب را تکان داد

6 تن شکر احتکار شده در زرند کشف شد

15 تن سنگ کرومیت قاچاق در ارزوئیه کشف شد

فاز دوم عملیات مرمتی یخدان لنگر ماهان از سرگرفته شد

پلی کلینیک جدید تأمین اجتماعی در رفسنجان احداث می شود

کارفرمایان رفسنجانی 33 میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهی دارند

آخرین وضعیت پروژه نیمه تمام تالار بزرگ مرکزی کرمان

5 میلیارد ریال صرف توسعه سامانه های سالمندان استان کرمان می شود

طرح تحول کلی قوه قضائیه به تمامی حوزه های قضائی کرمان ابلاغ شد

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار ساده‌ای است