کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده ناجا:

نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری ها تسلیم جوسازی ها نمی شود اجتماعي

نیروی انتظامی در مقابله با ناهنجاری ها تسلیم جوسازی ها نمی شود

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا )گفت: نیروی انتظامی به حول قوه الهی و با حمایت های مردم بر اساس قانون تمامی ماموریت های خود را مقتدرانه و هوشمندانه ادامه خواهد داد و جوسازی ها هیچ تاثیری در اجرای ماموریت های نیروی انتظامی نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه فرمانده سابق و جدید انتظامی استان کرمان افزود: نیروی انتظامی با اجرای ماموریت های خود، موفقیت های بسیار خوبی را در حوزه های مختلف داشته است و توانسته بیشترین خدمت را در راستای امنیت پایدار به مردم ارائه کند و یکسری ها به نیروی انتظامی در اجرای برخی ماموریت ها به نیروی انتظامی خرده می گیرند و می گویند آیا این وظیفه اصلی نیروی انتظامی است؟
وی تاکید کرد: هر زمان که با ناهنجاری ها برخورد کردیم و به عنوان مثال در مساله حجاب، وقتی نیروی انتظامی بر اساس قانون کار خود را انجام می دهد، هجمه هایی به سمت ما می شود که با سناریو و حساب شده هستند.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی کشورمان گفت: ما مامور اجرای قانون هستیم و همکاران بنده در اقصی نقاط کشور باید با هرگونه بی قانونی برخورد کنند و وقتی در یکسری از حوزه ها ورود می کنیم، برخی احساس خطر می کنند.
سردار اشتری بیان کرد: باید ساز و کارهای لازم را ایجاد کنیم اما اینکه اگر مامور ما یک زن تروریست را دید به دلیل نبودن نیروی زن، نباید او را دستگیر کند و یا اینکه اگر خانمی در بازار سرقت انجام داد، مامور ما دید که این سرقت انجام شد اما باید اجازه بدهد برود یا اینکه باید او را دستگیر کند؟.
وی اظهارداشت: از ماموران وظیفه شناس و افرادی که بر اساس قانون وظیفه خود را انجام می دهند با قاطعیت حمایت می کنیم و از آنها تشکر نیز می کنیم.
فرمانده ناجا در ادامه به نقش برجسته استان کرمان در دوران دفاع مقدس، مبارزات انقلابی و در دوران کنونی اشاره و بیان کرد: کرمان دیار مردمی نجیب، متدین و مجاهد است.
سردار اشتری با اشاره به این مطلب که افتخار نیروی انتظامی؛ حفاظت از جان، مال و ناموس مردم کشور است، تاکید کرد: باید قدردان این مردم عزیز باشیم و با تمام وجود در خدمت این مردم بزرگوار بوده ایم و خواهیم بود.
وی با بیان اینکه راهبرد اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد آرامش، ثبات و تقویت امنیت در منطقه است، گفت: دشمنان این مرز و بوم بدانند که هر تهدیدی که به سمت مردم ما آورند حتماً خنثی خواهد شد و یک تهدید را با 10 برابر آن به آنها پاسخ خواهیم داد.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی افزود: جبهه مقاومت در کشورهای مختلف، امروز حامی مظلومان، آزادی خواهان و مردم ایران هستند و مردم شریف میهن اسلامی ما نیز بر این اصل پایبند هستند که باید در مقابل دشمن ایستادگی کرده و در برابر تهدیدات دشمن مقاومت کرد.
سردار اشتری عنوان کرد: علت اینکه دشمن جرات نمی کند به ما تعرضی داشته باشد قدرت مردم و قدرت دفاعی ماست و اگر امروز امریکایی ها با توجه به اقدام هوشمندانه و مقتدرانه نیروهای مسلح ما در زدن پهباد، سردرگم شده اند به خاطر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی دریک اقیانوس پرتلاطم، حرکت خود را به جلو می برد، گفت: نیروهای انتظامی جزئی از مردم است و امروز فرزندان این ملت در لباس نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و ارتش هستند و با گذشته تفاوت های بسیار زیادی دارد زیرا در گذشته نیروهای نظامی و انتظامی در خدمت حکام و کسانی بودند که هیچ ارتباطی با مردم نداشتند.
فرمانده ناجا تاکید کرد: هر نهاد و سازمانی با مردم همراه شود به دریا متصل می شود و می تواند کارهای بزرگی انجام دهد و نمونه آن را در حوزه های داخلی، جبهه مقاومت و سایر عرصه ها مشاهده کردیم.
سردار اشتری گفت: امروز اعتماد مردم به مقام معظم رهبری بالاترین سرمایه این کشور است و ما به دلیل هجمه های دشمنان در برخی از حوزه ها از جمله در حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم و فشارهای اقتصادی و فشارهایی که بر گرده مردم زیاد است و باید همه مسئولان برای معیشت و آسایش مردم و رفع دغدغه های اقتصادی پای کار باشند و مردم نیز در صحنه هستند و به همه نیروهای انتظامی اعتماد دارند.
وی تصریح کرد: امنیت هزینه دارد و ما باید بهترین های خود را برای امنیت بدهیم و از این رو، هفته ای نیست که در نیروی انتظامی شهید نداشته باشیم.
وی به تنوع ماموریت ها، اختیارات و حساسیت کار نیروی انتظامی نیز اشاره و بیان کرد: هر جا که مردم ساکن هستند و یا کار می کنند، نیروی انتظامی باید به شکلی حضور داشته باشد و این ماموریت سنگینی است.
فرمانده ناجا با اشاره به این مطلب که احکام صادره نیروی انتظامی برای فرماندهان استانی سه ساله است و در برخی موارد آنها را یک یا دو سال تمدید می کنیم، تاکید کرد: در هر جا به جایی تاثیراتی را می بینیم و برکاتی در آنها مشاهده می کنیم اما در مجموع در نیروی انتظامی تمامی ماموریت ها بر اساس برنامه پیش می رود.
سردار اشتری از تلاش های سردار بنی اسدی تقدیر کرد و ادامه داد: استان کرمان به دلیل وسعت، همجواری با استان های مرزی و همجواری با کویر با موضوعات مختلفی از جمله قاچاق مواد مخدر، اتباع بیگانه، موضوعات ترافیکی و قاچاق انسانروبرو است و حساسیت های خاصی را در استان کرمان داریم و نقاط و صحنه های مثبت زیادی نیز داریم و اینها ماموریت های ما است و هر کدام از این موارد، دغدغه فرمانده شهرستان و کارکنان ما است.
وی با اشاره به اینکه در ساماندهی اتباع خارجی و مبارزه با قاچاق انسان کارهای بزرگی انجام شده که ارزنده است، تاکید کرد: البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
فرمانده ناجا با تاکید بر این مطلب که استان پهناور کرمان از استان های امن کشور است، تاکید کرد: این استان در بسیاری از شاخص ها رو به رشد بوده و امنیت آن در حال ارتقا بوده است.
سردار اشتری گفت: به فرماندهان نیروی انتظامی گفته ایم که اگر خیر دنیا و آخرت می خواهید باید منویات رهبری را دنبال کنید و رهبری نیز به شکلی شفاف ماموریت های نیروی انتظامی را مطرح کرده اند.
در این آیین ضمن تکریم از تلاش های سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده سابق انتظامی استان کرمان، سردار عبدالرضا ناظری به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان معرفی شد.
سردار بنی اسدی فر به عنوان مشاور فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مشغول به کار خواهد شد.
7440/‏‬ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه‌های شهری در کرمان گزارش نشده است

زلزله خاموش در کمین کرمان/اجرای طرح ساماندهی و بازآفرینی حاشیه شهرها به صورت پایلوت در کرمان

حساب شدن آمار تلفات افغانی‌کش‌ها و قاچاقچیان سوخت، ظلمی به حق کرمان است

کرمان، استان سی‌ام کشور در نرخ فقر

رفع تصرف 12 هکتار از اراضی حاشیه شهر کرمان

افزایش 10 درصدی ترددها و کاهش 11 درصدی تلفات جاده‌ای در استان کرمان

به صدا در آمدن زنگ هشدار مصرف مواد مخدر صنعتی در استان کرمان/افزایش 23 درصدی کشفیات مواد مخدر

1700  تن آسفالت برای لکه‌گیری معابر کرمان صرف شد

عملیات احداث فاز سوم بوستان پدر کرمان آغاز شد

از مدرسه سازی تا پنجشنبه‌های مهربانی/وقتی مساجد مرهم مشکلات هستند

توافق برای راه اندازی کمپ جدید درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر

ساماندهی معتادان تا پایان امسال به مرحله قابل قبولی می رسد

مومنی: مراکز غیرمجاز درمان اعتیاد شناسایی شدند

درمان معتادان متجاهر یکی از سیاست های ستاد مبارزه با مواد مخدر است

توقف پروژه تقاطع غیرهمسطح هوانیروز به دلیل معارض ملکی/معاون استاندار: اختلافات مالی، نباید پروژه‌های شهری را به تعویق بیندازد

جلالی مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان شد

150 مورد وقف جدید در استان کرمان ثبت شد

لزوم عمل به نیت واقفان/ فرهنگ وقف احیا شود

بیشترین فعالیت سمن های کرمانی در بخش آسیب های اجتماعی است

نظارت بر نانوایی های شهربابک افزایش یابد

شهر نمونه اقتصاد مقاومتی تامین اجتماعی ندارد

از ارائه لایحه خلاف قانون شهرداری کرمان درباره قدرالسهم تا بحث پیرامون تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر

نرخ جمعیت کیفری زندان‌ها در استان کرمان به دلیل جرائم مواد مخدر بالا است

هم افزایی سمن ها در حل مشکلات جامعه بسیار تاثیرگذار است

مشی قوه قضائیه در دوره جدید ارتباط همه جانبه با اهالی رسانه است/بازپس‌گیری 27 مورد شکایت قوه قضائیه از رسانه‌ها

لزوم تربیت خبرنگاران تخصصی حوزه حقوق و قضاء/ دستگاه قضائی دفاع از آزادی رسانه را وظیفه خود می‌داند

رسانه‌ای ارزشمند است که دارای قدرت تجزیه و تحلیل و نگاه عدالت‌محور باشد

تشکیل انجمن کوتاه قامتان استان کرمان/وجود 250 نفر کوتاه قامت در سطح استان

102 هزار کرمانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

فرصت خدمتگزاری مدیران به مردم باید حفظ شود

عملکرد کمیته امداد موجب اعتماد مردم به این نهاد انقلابی شده است

102 هزار خانواده در استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

برگزاری جلسات در زمانی که جلوی خدمت‌رسانی به مردم را نگیرد

دستگاه‌های اجرایی استان کرمان از مردم نمره 68.18 گرفتند!!/تشریح وضعیت حقوق شهروندی کرمان در بین استان‌های کشور

اتصال 13 مدرسه کپری استان کرمان به شبکه ملی اطلاعات/پیگیری پروژه‌های «ایران هوشمند» در کرمان

وجود 7 هزار دانش‌آموز افغان در رفسنجان

کمک سازمان‌های بین‌المللی به ایران در خصوص اتباع افغانی ناچیز است

نگران وضعیت معیشت مددجویان بهزیستی هستم

دستگاه های فرماندهی سطح شهر  کرمان 20 زمانه می شوند

تجهیز فضاهای سبز کرمان به شبکه آب خام سرعت می گیرد

جشن بزرگ شب های کرمان در شهربازی برگزار می شود

تایید شد : حسن عباسی و حسن رعیت بازداشت شدند

تشکل های مردم نهاد می توانند یاریگر دولت باشند

توسعه‌ پارکینگ‌های عمومی در معابر شهری کرمان ضروری است

غبارآلود شدن و کاهش کیفیت هوا در مناطق شرقی استان

نمایشگاه های تخصصی ویژه سمن ها در کرمان برگزار می شود

سه حادثه آتش سوزی کرمان با تلاش آتش نشانان مهار شد

سومین همایش پیشگیری از وقوع جرم در عنبرآباد برگزار می شود

کاهش 18 درصدی قتل در جنوب استان کرمان در 4 ماهه اول سال جاری

تغییر رویکرد پلیس در بررسی پرونده های سرقت