کرمان رصد

آخرين مطالب

فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر فرهنگي

فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - تهران- موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با عید نیمه شعبان فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر را منتشر کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با هدف نمایش آثار داخلی و خارجی با محوریت نقش شهر در زندگی انسان و پاسداشت تلاش سینماگران و ترویج اخلاق، مهربانی و همدلی در آثار سینمایی و تصویری، ششمین جشنواره‎ بین‎‌المللی فیلم شهر را در چهار بخش مسابقه سینمای ایران، مسابقه سینمای بین‌الملل، محله و جنبی در مردادماه 1396در شهر تهران برگزار می‌کند.
این جشنواره به دبیری سیدعلی احمدی در نیمه اول مردادماه 96 برگزار خواهد شد و مهلت ثبت‌نام آثار تا 25 خردادماه از طریق سایت جشنواره به آدرس www.urbanfilmfest.org تعیین شده است.
براساس فراخوان ششمین جشنواره فیلم شهر، بخش مسابقه سینمای ایران شامل آثار داستانی، مستند و پویانمایی است.
اشاعه حقوق و اخلاق شهروندی، به تصویر کشیدن تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب‌های ناشی از آن، تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه‌های مثبت افزایش جمعیت، توجه به نقش خاطرات در هویت‌بخشی شهری، توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی (زندگی، معماری و آداب و سنن شهری)، انعکاس رویکردها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در زندگی شهری، توجه به حفظ و احیای محیط زیست در زندگی شهری، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی، توجه به آسیب‌های اجتماعی و نقد تصویری، آثار مرتبط با پایتخت ایران با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری از جمله موضوع های این بخش است.
همه فیلم‌های داستانی منطبق با موضوعات جشنواره و زمان بالای 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های داستانی بلند حضور یابند.
در این بخش باید صاحب اثر، سینمایی یا غیرسینمایی بودن فیلم را در فرم آنلاین علامت‌گذاری کند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم نامه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول زن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول مرد، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کننده و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم شهر است.
هیات داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
علاوه بر این ،در بخش فیلم‌های داستانی و پویانمایی کوتاه و نیمه بلند نیز آثار منطبق با موضوعات جشنواره که زمان آنها حداکثر 60 دقیقه باشد، پذیرفته می‌شوند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی فیلم داستانی کوتاه یا نیمه بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی پویانمایی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کننده، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش فیلم‌های داستانی و پویانمایی کوتاه و نیمه بلند است.
هیات داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه، شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
براساس این گزارش، فیلم‌های مستند همسو با موضوعات جشنواره با زمان بیش از 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های مستند بلند و فیلم‌های مستند همسو با موضوعات جشنواره تا سقف 60 دقیقه می‌توانند در بخش فیلم‌های مستند کوتاه و نیمه بلند شرکت کنند.
همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین تحقیق و پژوهش، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند کوتاه یا نیمه بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند بلند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم برای تهیه‌کنندهف تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری جوایز بخش فیلم‌های مستند بلند و مستند کوتاه و نیمه بلند است.
هیات‌داوران می‌توانند در این بخش یک جایزه ویژه، شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا کنند.
براساس فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، بخش مسابقه سینمای بین‌الملل با هدف شناسایی آثار خلاق و تاثیرگذار سینمای جهان در حوزه شهر و ایجاد فضایی برای تبادل تجربه‌ها و ایده‌ها میان شهرهای جهان، در سه بخش مسابقه بین‌الملل، نمایش‌های ویژه و کارگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود.
منتخبی از آثار راه یافته به بخش مسابقه ملی، توسط هیات انتخاب به بخش بین‌الملل معرفی خواهند شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه یا تحقیق و پژوهش، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین دستاورد فنی یا هنری، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول زن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین بازیگر نقش اول مرد، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی داستانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم بلند داستانی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم بلند مستند جوایز بخش مسابقه فیلم‌های بلند داستانی و مستند است.
همچنین تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی کوتاه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم مستند کوتاه و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار جایزه نقدی به بهترین فیلم انیمیشن کوتاه جوایز بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه است.
براساس این گزارش، بخش محله ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران، در دو بخش مسابقه و ویژه برگزار می‌شود.
به منظور حمایت از شرکت‌کنندگان، علاوه بر اهدای جایزه، برگزیدگان و استعدادهای درخشان این بخش از جشنواره، در کارگاه‌های آموزش حرفه‌ای فیلمسازی کوتاه که در موسسه تصویر شهر و توسط سینماگران شاخص برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.
بخش مسابقه با هدف تولید و دریافت آثار کوتاه موبایلی و مستند شهروندی برگزار می‌شود و در برگیرنده آثاری است که با موضوع های خانواده ایرانی در محیط شهری، یک روز زندگی در شهر، امنیت شهر، یاران شهروندان؛ به تصویرکشیدن خدمات نیروهای امدادی و انتظامی در شهرها (آتش نشانان، هلال احمر، رفتگران، پلیس، راهنمایی و رانندگی و...)، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی و هر موضوعی که مسائل شهری را در بر گرفته و در ایران تولید شده باشد.
در بخش اصلی به 25 نفر از منتخبان جوایزی از جمله تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به پنج نفر به عنوان رتبه اول، لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به 10 نفر دوم به عنوان رتبه دوم، لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به 10 نفر سوم به عنوان رتبه سوم اهدا می شود.
همچنین در بخش ویژه «شهر تهران»؛ فیلم‌های داستانی و یا مستندهای خلق شده با موضوع تهران، علاوه بر بخش اصلی، در این بخش نیز بررسی و داوری می‌شوند؛ علاقه مندان فارغ از اینکه در تهران زندگی می‌کنند یا خیر، می‌توانند در این بخش شرکت کنند.
اولویت انتخاب آثار در این بخش با فیلم‌هایی است که موضوعات، مشکلات و مسائل شهر تهران را در بستری زیبا و تاثیرگذار به تصویر کشیده باشند.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 20 میلیون ریال جایزه نقدی به پنج نفر به انتخاب هیأت داوران جوایز بخش ویژه شهر تهران است.
براساس فراخوان ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، بخش جنبی این جشنواره بخش غیررقابتی و فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و تجربه‌های هنرمندان داخلی و خارجی و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان که شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست‌های تخصصی و... است.
*مقررات خاص بخش مسابقه جشنواره
پس از راه‌یابی آثار به بخش مسابقه، ارائه موافقت‌نامه کتبی تهیه‌کننده برای شرکت در جشنواره الزامی است و اعضای هیات انتخاب و داوری از میان سینماگران و کارشناسان فنی و هنری انتخاب خواهند شد.
همچنین آن دسته از فیلم‌های سینمایی که قبل از برگزاری جشنواره اکران عمومی شده باشند، در صورت انتخاب در جدول نمایش جشنواره قرار نمی‌گیرند و فقط داوری می‌شوند.
فیلم‌های ارائه شده باید دارای تیتراژ باشند و ذکر سال تولید در تیتراژ الزامی است.
فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه باید دارای نسخه زیرنویس انگلیسی بوده و با زیرنویس در جشنواره به نمایش در می‌آیند.
دبیرخانه مجاز است سه دقیقه از آثار ارسال شده در بخش مسابقه و یک دقیقه از آثار ارسال شده در بخش محله را برای اطلاع‌رسانی و معرفی بخش‌های مختلف در اختیار صدا و سیما، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای قرار دهد.
*مقررات خاص بخش محله:
زمان فیلم‌های ارسالی باید حداکثر 2 دقیقه (120 ثانیه) باشد.
فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش مسابقه محله امکان حضور و شرکت را در بخش مسابقه جشنواره فیلم شهر ندارند.
علاقه مندان می‌توانند فیلم‌های خود را با گوشی تلفن‌های همراه و یا دوربین تصویربرداری ثبت و تولید کنند.
داوری آثار راه‌یافته به بخش مسابقه، توسط گروهی از متخصصان حوزه شهری و سینما انجام می‌شود.
دبیرخانه جشنواره، ارسال‌کننده اثر را صاحب اثر تلقی می‌کند و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف شده و مسئولیت حقوقی آن متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.
براساس این گزارش، دوره قبل جشنواره بین المللی فیلم شهر خردادماه 94 برگزار شد و قرار بود دوره ششم نیز بر اساس تقویم مصوب، ابتدای خردادماه جاری برگزار شود اما به دلیل برگزاری انتخابات و پس از هماهنگی با سازمان سینمایی، این جشنواره بین‌المللی به مردادماه جاری موکول شد.
تیم بین‌الملل این جشنواره نیز از سه ماه گذشته کار خود را آغاز کرده است.
*مقررات عمومی جشنواره فیلم شهر
تاریخ تولید آثار جهت شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره از نیمه دوم سال 1393 است که در پنجمین جشنواره فیلم شهر شرکت نکرده باشند.
محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای متقاضیان وجود ندارد.
نسخه بازبینی هیات انتخاب به صورتDVD، به همراه فرم کامل شده که قبلا به صورت اینترنتی ثبت و کد رهگیری دریافت کرده‌اند در تاریخ مقرر به دبیرخانه تحویل شود.
یک قطعه عکس صحنه (نمای فیلم) با کیفیت 1000*1500 پیکسل و عکس کارگردان با کیفیت 300*250 پیکسل در هنگام ثبت نام باید بارگذاری شود.
کد رهگیری، نام فیلم، نام فیلمساز و مدت زمان فیلم و شماره تلفن کارگردان به طور کامل بر روی نسخه ارائه شده، درج شود.
پس از راه‌یابی آثار به جشنواره، امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد و حداکثر یک هفته پس از اعلام اسامی منتخبان، اصل آثار می‌بایست به دفتر جشنواره ارائه شوند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره فیلم شهر می توانند با شماره تلفن دبیرخانه 2316169-2316158 تماس حاصل کرده و یا به نشانی اینترنتی www.urbanfilmfest.org مراجعه کنند.
آدرس دبیرخانه ششمین جشنواره فیلم شهر؛ تهران، خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی یک، کد پستی: 1995614334و پست الکترونیک آن info@urbanfilmfest.org است.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی-انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد
تهرام/7245//7244/ 6075

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

10 فیلم جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در کرمان اکران می شود

نبود حامی مالی چالش موسیقی پاپ کرمان است

آئین بازسازی واقعه غدیر در ده زیار کرمان برگزار می شود

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

آخرین وضعیت آمادگی استان کرمان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی از زبان مدیرکل ارشاد

حوزه های علمیه مبانی فکری مسائل جدید وقف را تبیین کنند

توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است

سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

لزوم افزایش اعتماد عمومی به اوقاف/باید اموال وقفی که مورد دستبرد قرار گرفته، به وقفیت برگردد

تغییرات کاملا طبیعی است/ وظیفه داریم از تصمیمات نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت کنیم

«تدینی» رفت، «جلالی» آمد

برگزاری آیین بازسازی واقعه غدیر در روستای «ده زیار»؛ خاستگاه تعزیه استان کرمان

فرهنگسرای رسانه در شهر کرمان راه اندازی می شود

موسیقی نواحی در کرمان ماندگار شد

نسخه آزمایشی سایت جشنواره موسیقی نواحی ایران رونمایی شد

آذری جهرمی : دستور تخریب من را از خارج کشور دارند

بازنگری محدوده عرصه و حریم قلاع دختر و اردشیر کرمان/آغاز عملیات بررسی و گمانه زنی باستان‌شناسی در استان

کنگره ملی شهدای عشایر کرمان در سال 99 برگزار می شود

جان دوباره به موزه حیاتی کرمان

رسانه‌ها، نباید هول را به مردم منتقل کنند

برگزاری اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور در بهار 99

در زمینه معرفی ظرفیت های گردشگری استان کرمان بسیار ضعیف هستیم/مهجور ماندن، باغ موزه هرندی

فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه تعمیق شود

کمیته امداد در محرومیت زدایی نیازمند یاری رسانه ها است

نظام رسانه‌ای استان کرمان باید منسجم شود

مدیرکل اوقاف کرمان به سمنان رفت!

دلیل پخش حرف های روحانی در تلویزیون بعد از کودتای نوژه چه بود؟

ساز کنسرت جنوب کرمان کوک می شود

ظریف عازم دوحه شد

آغاز بازگشت حجاج کرمانی از نهم شهریورماه/هیچ زائر کرمانی تاکنون فوت نشده است

آمادگی فراکسیون میراث گردشگری مجلس جهت برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در کرمان

«کرمان در آیینه گردشگری»

زیرساخت هر اصلاحی در جامعه، ریشه در فرهنگ دارد

انتقاد علی مطهری از اظهارات اخیر آیت الله یزدی

دیانت، مصلحت، شجاعت و دقت باید از ویژگی‌های خبرنگاران باشد/ خبرنگار واقعی نقطه امید مظلومان است

20 سالن بلااستفاده در استان کرمان شناسایی شد

هم افزایی، اعتماد مردم به حکومت را بیشتر می کند

ظریف : خلیج‌ فارس اولویت امنیت ملی ایران است

شایعه بازداشت دادستان سابق تهران تکذیب شد

هشدار ایران درباره حضور اسرائیل در خلیج‌ فارس

مطهری : احمدی‌ نژاد جسارت بیشتری داشت

پیکرهای دو پسرعموی شهید کرمانی شناسایی شدند

برگزاری 20 ویژه‌ برنامه توسط کارگروه حمایتی بنیاد غدیر کرمان

همه هزینه‌های مرمت آثار تاریخی مشمول معافیت مالیاتی است

نگرانی‌ درباره خروج کویر لوت از فهرست ثبت جهانی یونسکو وجود ندارد

ساماندهی موزه مطبوعات کرمان ضروری است

تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت

از مرمت باغ کلانتر کرمان چه خبر؟

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان از خبرگزاری ایسنا بازدید کرد